Jump to content
  • הצטרפו למשפחה

היי, היי אתה (או את) שם!

אנחנו יודעים, נחמד להיות אנונימי, ולמי בכלל יש כוח להירשם או להיות עכשיו "החדשים האלה".

אבל בתור חברי פורום רשומים תוכלו להנות ממערכת הודעות פרטיות, לנהל מעקב אחרי כל הנושאים בהם הייתם פעילים, ובכלל, להיות חלק מקהילת הרכב הכי גדולה, הכי מגניבה, וכן - גם הכי שרוטה, באינטרנט הישראלי. 

אז קדימה, למה אתם מחכים? בואו והצטרפו ותהיו חלק מהמשפחה הקצת דפוקה שלנו.

בורר מצבים במזגן מגיב חלקית, סקודה אוקטביה 2016

yaniv572
שימו לב! השרשור הזה בן 1347 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

פוסטים מומלצים

היי,

שמתי לב שבימים האחרונים (והחמים למדיי) יש תקלה קטנה בבורר המצבים למזגן (אוויר לנוסע, שמשה או רגליים).

ניראה שהמצב של אוויר קדימה נתקע על on תמיד (עדיף מאשר off) ושהאוויר לרגליים על off תמיד.

נורת החיווי נדלקת ונכבת לפי הלחיצה וגם הנתונים מוצגים על הצג (יש תפריט לראות את הגדרות המיזוג והוא תואם להגדרות שאני נותן דרך הכפתורים), כלומר ניראה שהכפתורים פיזית תקינים ופשוט משהו בפנים השתבש.

הנסיוניות שעשיתי:

הפשרת אדים מקסימלית (אמור להעביר 100% אוויר רק לשמשה) - יוצא אוויר לשמשה אבל גם אוויר מקדימה.

אוויר רק לרגליים - לא יוצא אוויר בכלל ולמרות שכפתור האוויר לקדימה מסומן - יוצא אוויר מקדימה

האם לדעתכם זה סתם סיפור של פיוז?

מאוחר יותר  אוכל לבדוק אולי בספר רכב אם יש אזכור למספר פיוזים שאחראים על מערכת המיזוג.

תודה

עריכה אחרונה על ידי yaniv572
שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

1. לא קיים פיוז נפרד לכול פונקציה של מערכת המיזוג.

2. תעלה תמונה של פנל בקרת האקלים ברכבך.

*** במידה וקיימת בעיה תצטרך לבצע איבחון ממוחשב.

איזה כייף לי :)

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

תודה 

כרגע בעבודה ולא ליד הרכב, אבל המערכת זהה למה שיש בתמונה (מערכת אקלים מפוצלת).

8467295d-f21d-4c73-a5b9-7212286b2b07.JPG

אם יהיה צורך באיכות גבוהה יותר אוכל להעלות בערב...

תודה רבה!

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אני שמתי לב בגולף וגם ב-A3 שהייתה לי שגם אם הבורר מכוון לרגליים בלבד, עדיין יוצא מעט אוויר מהפתח הקדמי (לא 100%, אבל נגיד 10%) - זאת אומרת התעלה לא נחסמת לגמרי.

איך אתה מרגיש שלא יוצא אוויר ברגליים? בצד הנוסע מדובר ביציאה סופר קטנה בקצה השמאלי (איפה שמשען הרגל).

במידה ובאמת לא יוצא כנראה שמדובר בתקלה ב-actuator שפותח וסוגר את הפתח של התעלה.

אם אתה מאזור המרכז (פתח תקווה ליתר דיוק), אתה יכול לקפוץ אליי ללא עלות לאבחון של מחשב המזגן ולראות האם יש תקלה ב-actuator. 

2016 BMW M235i.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

במקרה של ההפשרה - הייתי אומר שזה 90% קדימה ו 10% על הפשרה (כלומר עובר אוויר, אבל פחות ממה שהייתי מצפה). 

במקרה של הרגליים, שמתי את הידיים רק בצד הנהג (אנסה היום את הנוסע) וכאשר המזגן על עוצמה הכי גבוהה ולא הרגשתי אוויר.

אם אין איזשהו "איפוס" כניראה שאין מנוס מללכת למוסך.

המזל הוא שזה כרגע עובד על אוויר לנוסע (שזה הכי חשוב ו 90% מהזמן בשימוש). בחורף גם נגיד שאפשר להסתדר כי אם סוגרים 2 פתחים של הנוסעים הכמות אוויר בשמשה כבר גבוהה יותר.

נניח וזו תקלה ב actuator, מה הסדר גודל של עלות תיקון?

תודה רבה!

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אוקיי,

בדקתי שוב את הרכב. ראשית, העלאתי קבצים ברורים יותר איזו מערכת זו + אפשר לראות שהרכב עצמו מזהה שצריך לצאת אוויר מהרגליים (כלומר בטוח שפיזית זה לא הכפתור).

מצאתי את פתח המיזוג של הנוסע ואני אגיד שאולי יוצא משם 5 אחוז. עם סירקולציה פנימית המצב מעט טוב יותר (לא משהו שבאמת מגיע לכף רגל).

לצערי אני יכול להגיד בוודאות שלפני שבוע  זה עבד כראוי והיום כבר לא.

מצאתי את הסרטון הבא:

https://www.google.com/search?q=climatronics+ac.flap&oq=climatronics+ac.flap&aqs=chrome..69i57j33.5221j0j7&client=ms-android-samsung-gn-rev1&sourceid=chrome-mobile&ie=UTF-8#

לא הצלחתי להבין בשפה הטכנית מה זה flaps אבל אם זה לא ייפגע בכלום אולי כדאי לנסות...

20200811_185400.jpg

20200811_185434.jpg

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

הייתי מתחיל בקליברציה - דווקא מגניב שניתן לעשות זאת. 

לפני שאתה הולך למוסך, מציע שוב את עזרתי לאבחון התקלה ללא עלות לפני כן (חיבור מחשב ובדיקה האם יש תקלה בכלל). במידה וכן, תוכל לקבל רעיון מה היא ואם ניתן לסדר אותה בעצמך. 

אם בכל זאת תרצה ללכת למוסך, ממליץ בחום על ״מוסך רון״ בתל אביב, מומחה ברכבי הקונצרן.  

2016 BMW M235i.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

ראשית, תודה על ההצעה להגיע לאבחון חינם, לא מובן מאליו.

מכיר את מוסך רון (עד היום טיפלתי רק בראשי בפלמחים) ויודע שיש שם בית אמין לקונצרן.

עכשיו הכוונה הייתה לסרטון הבא:

אז אפשר להניח שהתהליך לא פוגע בכלום?

כלומר אם משהו שם השתבש והקליברציה תשבש את האוויר לנוסע - באסה לי. אבל בעקרון ההליך בטוח?

האם התהליך הזה בעצם משחק עם המדפים האלו שאחראים על הסטת האוויר בין תא הנוסעים, שימשה ורגליים? או שמדובר על מדפים אחרים?

על פניו ראיתי סרטונים של שנתונים נמוכים יותר ובאמת דיברו שם על זה שהאוויר לדוגמה לא יוצא בצורה מספקת לתא הנוסעים ואחרי הקליברציה זה מסתדר.

האם מההבנה/ידע שלכם צריך לעשות את התהליך לכל מצב בבורר (=אוויר לשמשה, לנוסע ולרגליים)?

אם יש לי מתאם obd (שמעולם לא השתמשתי בו) האם הוא יכול לעזור באבחון?

עריכה אחרונה על ידי yaniv572
שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אני לא יודע איזה מתאם יש לך, אבל אם הוא תומך ברכבי הקונצרן - שווה לחבר אותו כדי לקרוא תקלות. 

תהליך הקליברציה הוא משהו מובנה, אין בו כל נזק. אני רוצה להאמין שאחרי שתעשה זאת התקלה תסתדר אך אני בספק. נסה ועדכן. 

2016 BMW M235i.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

זה המתאם שיש לי:

https://www.ebay.com/itm/Bafx-Products-Wireless-Bluetooth-OBD2-OBDII-Diagnostic-Car-Scanner-Read/124040590586?epid=681405706&hash=item1ce16534fa:g:oOYAAOSwGzNeGE1J

האם יתאים?

אם לא, אשמח לקבל דגם לאחר אחר שכן יעשה את העבודה (לעתיד).

אעשה את הקליברציה היום מאוחר יותר ואעדכן...

תודה!

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

שימו לב! השרשור הזה בן 1347 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

הצטרף לדיון

ניתן לפרסם הודעה כעת ולהירשם לאתר מאוחר יותר. במידה וכבר יש לך חשבון בפורום, התחבר כעת בכדי לפרסם באמצעות החשבון שלך.

Guest
הגב לנושא זה...

×   התוכן שהדבקת מסוגנן.   הסר סיגנון

Only 75 emoji are allowed.

×   הקישור שלך הוטמע אוטומטית בגוף ההודעה.   הצג כקישור רגיל

×   התוכן הקודם שלך שוחזר.   ניקוי העורך

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• תוכן חדש...