Jump to content
  • הצטרפו למשפחה

היי, היי אתה (או את) שם!

אנחנו יודעים, נחמד להיות אנונימי, ולמי בכלל יש כוח להירשם או להיות עכשיו "החדשים האלה".

אבל בתור חברי פורום רשומים תוכלו להנות ממערכת הודעות פרטיות, לנהל מעקב אחרי כל הנושאים בהם הייתם פעילים, ובכלל, להיות חלק מקהילת הרכב הכי גדולה, הכי מגניבה, וכן - גם הכי שרוטה, באינטרנט הישראלי. 

אז קדימה, למה אתם מחכים? בואו והצטרפו ותהיו חלק מהמשפחה הקצת דפוקה שלנו.

מחשב חדש, שוקל על קניית חלקים מאמאזון.

ROEi1
שימו לב! השרשור הזה בן 1572 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

פוסטים מומלצים

אוקי אני מקבל את מה שאתה אומר, עכשיו מה לגבי מארז וספק כח? חשבתי ללכת על אלה:

"

עכשיו שהמפרט מלא, נשאר רק ספק כח ומארז, חשבתי על

הספק הזהוהמארז הזה"

מה שחשוב לי במארז זה שיהיה מקום להכל בלי צפיפות, אין בעיה של מקום, הוא יהיה על הריצפה על מתקן מעץ ויש 59 ס"מ גובה עד שיגיע לשולחן.

הספק כח...לא באמת מבין בזה אבל לקחתי משהו שלדעתי יתן מעל ומעבר, אשמח לשמוע דעה גם עליו.

עריכה:

לגבי המארז, עכשיו אני רואה שעם המתקן עץ שהוא מונח עליו תהיה לי בעיה של גובה, אבל אפשר להתגבר על זה עם הכנת מתקן הגבהה נמוך יותר ומותאם למארז החדש, אז אם הוא שווה את המחיר ויענה על הצרכים שלי, אין בעיה.

עריכה אחרונה על ידי ROEi1
שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

• תגובות 71
  • פורסם
  • תגובה אחרונה

המגיבים הפעילים ביותר בשרשור

המגיבים הפעילים ביותר בשרשור

תמונות שפורסמו בשרשור

אני אמנם לא מעודכן לגמרי אבל נשמע לי שהספק כוח אוברקיל מטורף, למה אתה צריך 6 חיבורי PCI-E?

גם המארז נורא יקר, אבל זה כבר טעם אישי

ליאור

מאזדה 3 2.0 "ספיריט" 2020

בתאריך 12.5.2021 בשעה 13:54, יבגניפ כתב:

באמת. אני אוהב אותך כמו שאתה.

יבגני כבר לא אוהב אותי 😭

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

בגלל שהתקציב שלי התחיל ב 11,500 ש"ח וזה מה שהייתי מוכן להוציא מלכתחילה, כל האוברקילים האלה שאני מבצע הם בגלל שאני גם ככה נמצא הרבה מתחת לתקציב שלי.

כמובן שבסופו של יום אני אשמח לחסוך כמה שיותר כסף, אבל לא מוכן להתפשר על כלום אלא אם כן תאירו את עיניי (כי ההבנה שלי לא בדיוק בשמיים בנושא הזה) שזה באמת מיותר.

שורה תחתונה אני מחפש מחשב שיענה על הצרכים שלי ואפילו מעבר, לא רוצה למצוא את עצמי עוד שנה-שנתיים מתחיל לחפש חלקים כדי לשדרג, מקסימום להיכנס קצת ל OC במידה ובאמת יהיה צורך כי המחשב לא יענה על צורך כזה או אחר.

מארז - כן חשוב לי השקט וברור לי שככל שהוא יהיה יותר גדול ככה גם הקירור ופיזור האויר יהיה יעיל יותר לכן המחשבה שלי נודדת לכיוון bigger is better.

כל נושא האורות והיופי של המארז פחות מדברים אליי ואני לא מרגיש צורך במארז או חלקים שיאירו את חדרי בכל צבעי הקשת, מעניין אותי רק הנושא הפרקטי.

פתוח לשמוע רעיונות והצעות.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

ספק:

https://ksp.co.il/m/uin/72914

יספיק לך.

יש גם את זה שעולה בKSP 660, תיראה כמה יוצא מאמאזון:

https://www.amazon.com/Seasonic-PX-750-Full-Modular-Application-SSR-750PX/dp/B07W4PLZWH/ref=sr_1_4?fst=as%3Aoff&qid=1578563530&refinements=p_n_feature_three_browse-bin%3A16955320011%2Cp_36%3A1253506011&rnid=386442011&s=pc&sr=1-4

מארז אני לא מומחה, אני קונה לפי עיצוב בעקרון ועכשיו קניתי את המארז הבא ביזכות המראה הנקי שלו:

https://ksp.co.il/m/uin/54909

כן גם אני לא חובב RGB, פשוט לעומת גירסת הבסיס ב275 עם 2 מאוורים פשוטים היה שווה להוסיף 75 שקל ל4 מאוררי RGB שקטים, גם ככה כל מאורר לבד עולה כ50 שקל :-), אני אכבה אותם בכל מקרה.

אבל הוא לא מומלץ אם צריך מספרי כונני 3.5".

צריך ספקים כאלה כי היום הלוחות כבר דורשים שתי חיבורי חשמל למעבד 8+6 או אפילו 8+8 וזה רק מגיע בWים גבוהים.

עריכה אחרונה על ידי hwgeek

מוכר מארז נייר טואלט איכותי בייבוא אישי מחו"ל של Kirkland, מוכן להחלפה על רכב ספורטיבי יד ראשונה, לרציניים בלבד!.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

@

ניקו לאינטל עדיין אין GPU דיסקרטי זה יקרה לקראת סוף השנה פרויקט Xe , אתה מתכוון ל- nvidia . כן. בראש היה לי ויכוח מעבדים.

שנית אין סיבה לקנות היום 1080או בכלל משפחת פסקל צריכת חשמל ביצועים וכו'. חשמל זניח, ביצועים עדיין מעולים. VFM טוב.

התמורה הכי טובה כרגע נמצאת ב 5700XT כאשר מדובר על רזולוציה של 2K. לא מסכים. תמורה סבירה לשנים הקרובות. יצטרך לשדרג עוד שנים בודדות. הוא ציין בפירוש שהוא רוצה מחשב ולשדרג עוד כמה שיותר שנים. אתם מאינסטינקט מציעים לו אופציות זולות וטובות כשאצל רוב האנשים זה השיקול, אבל נדמה שלא פה. הוא בנה לעצמו מפרט עם 2080 TI, אז להציע לו 5700 זו בדיחה לדעתי. או שאני לא הבנתי את שיקוליו נכון.

ה CPU הוא הדאגה האחרונה כשמדובר בגיימינג צוואר הבקבוק יהיה ה GPU בחלוף השנים. לא האחרונה. השנייה. אחרי כ.מסך. לשדרג מעבד זה כאב ראש ולכן אלו שני הדברים שהייתי ממליץ לו להשקיע בהם בשביל שקט תעשייתי. כל השאר באמת לא קריטי. לכן גם כתבתי קודם כרטיס מסך אחר כך מעבד. גם מעבד, לא חייב שיהיה K\X, לא חייב סדרה 7.

תווים

"you know how they are, they are babies, their mind is made up before anyone says anything."

South park, S23E07 PC babies.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

חומרה מודרנית כל כך חזקה שאין בכלל טעם להתעסק עם OC. החלק היחיד שאולי תצטרך להחליף עוד שנה - שנתיים זה כרטיס מסך וגם זה תלוי מאוד באילו משחקים תשחק ובאיזה רזולוציה. שאר הרכיבים יוכלו לשמש אותך 5-6 שנים ואולי אפילו יותר.

בנוגע למארז אני משתמש ב-H700 בצבע לבן. לא ה-H700I עם ה-CAM המיותר שמייקר את המארז ב-200 שקל, אלא בגרסה הרגילה H700. מארז מאוד איכותי ואלגנטי.

https://www.nzxt.com/products/h700i-matte-white

השקעתי גם במאווררי RGB של Corsair, זכרונות RGB, קירור מעבד עם RGB ולדים מגניבים.

האמת זה סתם בלינג בלינג מיותר, אבל לפעמים כיף להסתכל על ה-Rainbow puke במארז.

20200109_121245.jpg

עריכה אחרונה על ידי ChemGuy85
שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

m3x7r3m3

:

צריך ספקים כאלה כי היום הלוחות כבר דורשים שתי חיבורי חשמל למעבד 8+6 או אפילו 8+8 וזה רק מגיע בWים גבוהים.

ספציפית הלוח הזה דורש חיבור 24 פינים, חיבור 8 פינים ועוד חיבור 4 פינים.

והכרטיס מסך (שבד"כ ההמלצות של היצרנים הם גם ככה אוברקיל) לפי Sapphire דורש 600W מינימום ומומלץ 650W.

כלומר על פניו זה אמור להספיק

ליאור

יבגני כבר לא אוהב אותי 😭

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

כן אבל זה AM4, עוד שנה שנתיים בטח אפשר יהיה לשדרג ל3950X בחצי מחיר, ואז הספק יהיה נחוץ בעת OC של 16 ליבות.

בלי קשר על ספק טוב לא חוסכים, במיוחד שאנחנו מדבר רק כ500 שקל.

מוכר מארז נייר טואלט איכותי בייבוא אישי מחו"ל של Kirkland, מוכן להחלפה על רכב ספורטיבי יד ראשונה, לרציניים בלבד!.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אוקי אני מקבל את מה שאתה אומר, עכשיו מה לגבי מארז וספק כח? חשבתי ללכת על אלה:

"

עכשיו שהמפרט מלא, נשאר רק ספק כח ומארז, חשבתי על

הספק הזהוהמארז הזה"

מה שחשוב לי במארז זה שיהיה מקום להכל בלי צפיפות, אין בעיה של מקום, הוא יהיה על הריצפה על מתקן מעץ ויש 59 ס"מ גובה עד שיגיע לשולחן.

הספק כח...לא באמת מבין בזה אבל לקחתי משהו שלדעתי יתן מעל ומעבר, אשמח לשמוע דעה גם עליו.

עריכה:

לגבי המארז, עכשיו אני רואה שעם המתקן עץ שהוא מונח עליו תהיה לי בעיה של גובה, אבל אפשר להתגבר על זה עם הכנת מתקן הגבהה נמוך יותר ומותאם למארז החדש, אז אם הוא שווה את המחיר ויענה על הצרכים שלי, אין בעיה.

מארז תקנה NZXT h700I

הנקטואה השחור והחום זהים , השחור זה שיתוף פעולה עם LTT AKA ליונס. ה - NH-U12S מספיק טוב.

ספקים לקנות רק SEASONIC/קרוסאייר מסדרת AX (יש עוד כמה יצרנים אלו הבולטים) ושאר שותפי היצור למשל הדגם של אנטק שלינקקת הוא למעשה SEASONIC.

ניקו המלצתי על ה 5700 כיוון שפותש משחק על מסך 24'

לקנות פרארי כדי לנסוע לקיוסק.

מיסטרבי

https://ark.intel.com/content/www/us/en/ark/products/192990/intel-core-i9-9980hk-processor-16m-cache-up-to-5-00-ghz.html

הכתבה סוקרת רק מעבדים למחשבים ניידים.

עריכה אחרונה על ידי eyali23
שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

כן אבל זה AM4, עוד שנה שנתיים בטח אפשר יהיה לשדרג ל3950X בחצי מחיר, ואז הספק יהיה נחוץ בעת OC של 16 ליבות.

בלי קשר על ספק טוב לא חוסכים, במיוחד שאנחנו מדבר רק כ500 שקל.

לא קונים היום ספק ב-650 שקל או ב-570 שקל, כשאחד ב-410 שקל עושה את העבודה.

ועוד מה השיקול להוסיף עוד 160-240 שקל? שישדרג למעבד עם TDP של 105W, הכרטיס מסך עם TDP של 285W, ולמעט שני אלה אין במחשב הזה עוד צרכנים כבדים בכלל.

ומכיוון שגם לשדרוג של המעבד (וככה"נ גם של כרטיס מסך עתידי) הספק הזול יותר יספיק, אתה מדבר על OC למעבד המשודרג העתידי.

ספק חזק יותר לא נותן שום בנפיט, הוא יכול לתת יותר וואטים שהמפרט לא צריך. זה לקחת כסף ולזרוק אותו לשום מקום.

ולכתוב על ספק טוב לא חוסכים זה נכון כשאתה מדבר על ספק גנרי, לא כשאתה מדבר על Corsair 650W, אפשר לא לעצור שם וללכת לספקי 1200W, אבל מה זה ייתן?

היה ו... הוא רוצה לשדרג עוד כמה שנים, ורוצה להחליף מעבד וכרטיס מסך וכו', בודק האם הספק הקיים מספיק, אם לא משדרג אותו, המחיר של ספק מתאים בעוד כמה שנים יהיה זול בהרבה מאשר ספק שיתאים לשדרוג כזה היום.

עריכה אחרונה על ידי m3x7r3m3

ליאור

יבגני כבר לא אוהב אותי 😭

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

כל אחד וההחלטה שלו, בשביל 150 שקל אני הייתי מעדיף סידרה גבוה יותר, וגם מצב עבודה פאסיבי של הספק אפילו בעת מאמץ מלא כי אתה לא מעמיס מספיק ספק של 850W, ההבדל ביניהם שווה את המחיר לדעתי.

וTDP לא אומר הרבה על צריכה אמיתית בפועל, נו אז מה 9900K הוא רק 95W אבל בפועל מגיע לכ175W עם MCE דלוק על רוב לוחות אם, כנ"ל בכרטיסי מסך.

בשביל מה כל הכאב ראש והחשיבה של פירוק כל המחשב וסידור הכבלים רק כי לפני שנה החלטת לחסוך 150 שקל עם מיפרט של אלפי שקלים?

נ.ב: עכשיו צץ מידע ברשת שהדור הבא של אינטל עם ה10 ליבות מגיע ל300W במאמץ חחח, ולחשוב שAMD מציעים 64 ליבות בפחות מזה עם 3990X :-).

עריכה אחרונה על ידי hwgeek

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

בהתחשב בשאלות ובתכנון המפרט של פות"ש יש לי נטייה לזרוק פנימה מוצרים יקרים, בלי קשר לצורך שלו בהם כן או לא.

אגב ככלל עדיף שהספק כוח יהיה בעומס עבודה מתאים ולא עומס נמוך מדי - שם הם נוטים להיות פחות יעילים.

כל המערכת הזאת בעומס מלא תפתיע אותי אם תיקח אפילו 450W, שני הצרכנים האמיתיים היחידים כאן הם המעבד והכרטיס מסך, ושניהם יחד מגיעים ל-350W, או פחות מ-450W במקרה של שידרוג ל-3950X.

להעמיס אפילו נניח 400W בהגזמה על ספק של 850W בוודאי לא יביא אותו לתחום היעיל שלו.

ליאור

יבגני כבר לא אוהב אותי 😭

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

כאילו ש-Corsair Vengeance של 650W בדירוג Silver זה לא מספיק סופר פרימיום? צריך עוד 200W כשאת ה-650W לא מתקרבים לנצל?

לא מבין את הנטייה הזו לזרוק כסף של אחרים

ליאור

יבגני כבר לא אוהב אותי 😭

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

• תוכן חדש...