Jump to content
  • הצטרפו למשפחה

היי, היי אתה (או את) שם!

אנחנו יודעים, נחמד להיות אנונימי, ולמי בכלל יש כוח להירשם או להיות עכשיו "החדשים האלה".

אבל בתור חברי פורום רשומים תוכלו להנות ממערכת הודעות פרטיות, לנהל מעקב אחרי כל הנושאים בהם הייתם פעילים, ובכלל, להיות חלק מקהילת הרכב הכי גדולה, הכי מגניבה, וכן - גם הכי שרוטה, באינטרנט הישראלי. 

אז קדימה, למה אתם מחכים? בואו והצטרפו ותהיו חלק מהמשפחה הקצת דפוקה שלנו.

HadarS
שימו לב! השרשור הזה בן 1586 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

פוסטים מומלצים

שלום לכולם :-D,

חברה שלי (סטודנטית) מחפשת רכב ראשון זול בתקציב מינימלי מאוד (צריך לשמש רק בשנה הקרובה בערך לנסיעות קצרות).

מצאתי אופל אסטרה 1.6 שנתון 2001, יד 3 עם טסט עד מרץ 2020, ברכב הושקעה הרבה עבודה לאחרונה (ראש מנוע, עבודות צבע, 4 צמיגים חדשים של גודייר מלפני חצי שנה, ברקסים חדשים מקדימה ועוד) ונכון לעכשיו יש בעיה במשאבת מים אך חוץ מזה הכל אמור להיות בסדר.

כמו כן הקילומטראז' ממש נמוך (78,000) ולאוטו יש ביטוח גרירה ככה שאני חושב שאני יכול להחליף את משאבת המים בעצמי (תקנו אותי אם אני טועה).

הבחור דורש 3,000 שקל, האם נראה לכם שווה את ההימור? האם משהו מרגיש מוזר/חריג?

אשמח לחוות דעתכם.

תודה רבה!

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אישית לא הייתי ממליץ עדיף יפנית / קוריאנית שהן בטוח יהיו אמינות יותר

Sent from my Redmi 5 Plus using Tapatalk

<Kia Rio LX 1.4 4DR automatic 2014 <SOLD

TOYOTA COROLLA SUN 2011 automatic

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

האינסטינקט שלי אומר שממש לא לגעת.

למה אתה חושב הרכב מוצע למכירה אחרי כל ההשקעה הזו? כי המוכר הוא חסיד אומות העולם שלא מסוגל למכור רכב עם צמיגים בלויים ופח במצב לא מושלם? או כי הוא הבין (בדרך הקשה) שזה בור ללא תחתית? לי נראה שהאפשרות השניה קרובה יותר למציאות.

רכב בגיל כזה (ועוד דגם אירופאי נדיר יחסית) אולי ימכר ב-3,000₪ אם הוא נוסע. רכב כזה עם בעיה שמונעת ממנו לנסוע ימכר רק לברזל.

אני אישית לא הייתי מחפש רכב בסכום כזה - הסיכוי שתוציא יותר משווי הרכב במוסך מאוד גבוה. עדיף מראש לקנות רכב ב-10-15 שאז יש סיכוי לא להוציא המון במוסך. אם זה גדול עליך - תחב"צ תהיה פיתרון עדיף, עם כל הצער שבדבר.

For I am a bear of very little brain, and long words bother me

לפני 25 דקות, m3x7r3m3 כתב:

אני מסכים איתך

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

• חברי המעגל הראשון

לא ממליץ. למה רכב עם כזה ק"מ נמוך היה צריך לעבור תיקונים רציניים כמו ראש מנוע?

להחליף משאבת מים ברכב הזה זה לפרק טיימינג ולקנות קיט טיימינג חדש ולהרכיב. יש לך כלים וידע איך לעשות?

היה לי כזה רכב מאותו שנתון, לפני 10 שנים. הוא נח, די חסכוני ויחסית זריז אבל לא אמין במיוחד והחלפים שלו יקרים.

עריכה אחרונה על ידי SlowRide

אומרים שהעתיד הוא אנרגיה סולארית, אז עברתי לסולר.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אפילו אם הרכב עם נתונים מצויינים (לפחות "על הנייר"),

עדיף רכב יותר נפוץ, שאחזקתו השוטפת תהייה מן הסתם יותר נוחה (במיוחד בתור רכב ראשון).

alfa 156 2.5.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

רכב ישן עלול להיות רכב חדש - בתשלומים ויכול להיות גם עסקה טובה. הק"מ נמוך בצורה מחשידה מאוד וכאן אני אומר שאם אין היסטוריית טיפולים מתועדת- מראש לוותר. (פה זה עוד יותר חשוב כי הוא יד שלישית...). בלי קשר ב 3000 שקל קונים צרות של אחרים, לא מכונית לנסיעה. כדי לקנות רכב נורמאלי צריך לפחות 15-20 אלף ש"ח.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

מוזר מאוד פרט אחד- כאשר משפצים ראש מנוע לרוב בודקים צנרת מים,מחליפים גם רצועת טיימינג, משאבת מים,מפרקים רדיאטור לניקוי (לפחות המקפידים ולא המחפפים כאשר מדובר על רכב ישן,שמותקנת בו רצועת תזמון שעליה יושבת משאבת המים).

זה מדליק מנורה אדומה ובאמת,שאם אין קבלות לא הייתי קונה את סיפור הק"מ (יכול להיות שאופס לאחר שיפוץ המנוע.. לך תדע).

בלי קשר 3000 ש"ח זה לא סכום שהייתי קונה בו רכב-סתם לידיעה כללית את הרכב הראשון שלי שהיה בן 18 (אופל קדט 82) קניתי ב 8000 ש"ח ואכלתי ממנו חצץ לא קטן.

לא אומר שלא נהניתי ממנו כלל-היו לי גם חוויות טובות איתו ונהגתי עליו 40,000 ק"מ ב 10 חודשים שהוא שירת אותי במהלך הצבא -הרכב לא היה נח והיה נוסע חיפה-קריות נון סטופ וגם טיולים לצפון היו מנת חלקו.

אין איש בעולם שיוכל אותי למחוק אצלך אני קיים.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

קונים רכב עם טסט ארוך צמיגים במצב סביר ומצבר לא עתיק ומקווים שהוא יחזיק שנה.

קורולה או לאנטיס או אימפרזה זה לא באמת משנה.

Ford Fiesta 2014- Manual 1.25

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

תודה רבה לכם על התשובות והעזרה! מיותר לציין שבינתיים ניאלץ להמתין עד אשר התנאים יבשילו לרכישת רכב יפני/קוריאני אמין כלשהו בתקציב קצת יותר מכובד... :)

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אני לא הייתי בונה על זה שדווקא רכב ממותג יפני או קוריאני יהיה אמין יותר, בייחוד במסגרת התקציב הזה.

בסופו של דבר זה תלוי ברכב שמוצאים, איך שמרו עליו, איך נהגו בו ואיך טיפלו בו ואיזה יחס הרכב יקבל אצל הבעלים הבאים.

בעבר: Hyundai Getz Fun GLX 1.4 Automatic | Renault Clio MK3 1.2 Manual | Fiat 500 Pop 1.2 Manual | Mazda 3 Sport 2.0 Automatic | Seat Arona FR 1.0TSI DSG7 | Toyota Corolla Hybrid Limited

בהווה:  Tesla Model 3 Highland SR | Mitsubishi Space Star Supreme

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

• חברי המעגל הראשון

לא משנה יפני תימני או עירקי, העיקר שיהיה דגם נפוץ שאמינותו מוכחת, וכמובן שתוחזק היטב. אסטרה מהשנים האלה לא הוכיחה את עצמה כרכב אמין וזול לתחזוקה ולא שרדו הרבה רכבים.

אומרים שהעתיד הוא אנרגיה סולארית, אז עברתי לסולר.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

מוצאו של הרכב ממש לא מה שקובע אם לרכוש או לא.

במצב בו שוק המשומשות סובל מעודף היצע עצום אין סיבה להתפשר ולרכוש רכב שגילו קרוב לעשרים, כאשר נתן למצוא בנקל כלי רכב בני עשר ועדיין לקבל עודף מ-10K.

מכוניות בגיל 20 חייבות בשני טסטים בשנה, וגם אם הן אמינות מאד (ולאופל בסה"כ יש מוניטין טוב בתחום הזה) הן כבר סובלות מפגמים שנובעים מבלאי טבעי ומצריכות התעסקות (שכנראה) לא ממש מעניינת סטודנטית ממוצעת.

קניתי (ואף קיבלתי במתנה) כמה וכמה מכוניות משומשות מאד במחירים מגוחכים, וכולן סיפקו לי שכות רבות של לימוד, הנאה ואתגר לפתרון תקלות, ועל הדרך שימשו חברים ובני משפחה שהפרוטה לא היתה מצויה בכיסם. אבל אני - לא "סטודנט" אלא מתייחס להתעסקות כבונוס.

קניית רכב משומש מאד היא הימור, ואפשר לצמצם סיכונים ע"י קניית רכב צעיר יחסית ונפוץ, פשוט לאחזקה, כזה שרוב המוסכים ידעו לטפל בו, ולפתור תקלות בקלות ובמחיר סביר.

היונדאי גטס למשל עונה לקריטיונים הללו מצוין (ולא בגלל שהיא קוריאנית) פיאט פנדה וגרנדה פונטו א הן אופציות מעולות למרות שהן לא יםניות / קוראניות.

3000 ש"ח הוא לא תקציב ראוי לרכישת רכב משומש למי שאין לו זמן, יכולת, ועצבים להתעסק עם בעיות תחזוקה.

(לדעתי) סכום המינימום לרכישת רכב משומש בתקציב מצוצם הוא כ-15000 ש"ח, כשמתוכם 10000 ש"ח צריכים להיות מוקדשים לרכישה, ועוד 5000 ש"ח לתיקונים שוטפים ויישור קו אחרי רכישה. סכום נמוך יותר עלול להשאיר את הרוכש קרח מכל הצדדים.

יש גם לשים לב שבשנתיים האחרונות היתה רפורמה בתעריפי הביטוח שמפלה לרעה כלי רכב ללא אבזור בטיחותי ותעריפי ביטוח החובה לרכבים ותיקים עלו מאד לצד הוזלה בתעריפים של כלי רכב עם אבזור בטיחות מתקדם יותר.

כמו כן (לדעתי) יש להתייחס לביטוח צד ג' כחובה (למרות שהוא לא) ולא לוותר על ביטוח כזה.

בברכת נסיעה טובה, בטוחה, וחפה מתקלות לכולנו.

סקודה יטי 2.0 TDI 4x4 (נמכרה)

וולוו XC40 T3 Momentum

טויוטה יאריס קרוס הברידית

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

שימו לב! השרשור הזה בן 1586 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

הצטרף לדיון

ניתן לפרסם הודעה כעת ולהירשם לאתר מאוחר יותר. במידה וכבר יש לך חשבון בפורום, התחבר כעת בכדי לפרסם באמצעות החשבון שלך.

Guest
הגב לנושא זה...

×   התוכן שהדבקת מסוגנן.   הסר סיגנון

Only 75 emoji are allowed.

×   הקישור שלך הוטמע אוטומטית בגוף ההודעה.   הצג כקישור רגיל

×   התוכן הקודם שלך שוחזר.   ניקוי העורך

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• תוכן חדש...