Jump to content
  • הצטרפו למשפחה

היי, היי אתה (או את) שם!

אנחנו יודעים, נחמד להיות אנונימי, ולמי בכלל יש כוח להירשם או להיות עכשיו "החדשים האלה".

אבל בתור חברי פורום רשומים תוכלו להנות ממערכת הודעות פרטיות, לנהל מעקב אחרי כל הנושאים בהם הייתם פעילים, ובכלל, להיות חלק מקהילת הרכב הכי גדולה, הכי מגניבה, וכן - גם הכי שרוטה, באינטרנט הישראלי. 

אז קדימה, למה אתם מחכים? בואו והצטרפו ותהיו חלק מהמשפחה הקצת דפוקה שלנו.

Chevy Sonic RS 2014 - סיכום 5 שנות בעלות ו50 אלף ק"מ (כולל עלויות)

Mr. MAG
שימו לב! השרשור הזה בן 1767 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

פוסטים מומלצים

אני נורא אוהב את האוקטביה, בגלל הסליפריות ובגלל תא המטען העצום, אבל היא גדולה (במיוחד באורך) ויהיה קשה מאוד להכניס אותה לחניה המקורה שלי.

חוץ מזה, היא עולה 220.

Chevrolet Sonic RS 2014, 1.4T

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

• תגובות 48
  • פורסם
  • תגובה אחרונה

המגיבים הפעילים ביותר בשרשור

המגיבים הפעילים ביותר בשרשור

תמונות שפורסמו בשרשור

סיכום מעולה, יש לי חברה חובבת נהיגה זריזה שאני שוקל להמליץ לה על RS בעוד מס' חודשים כשתרצה להחליף את המיקרה שלה (שהפכה לקורבן אונס..המיקרה לא החברה).

אשמח לעצתך בתור מי שמכיר את הדגם - מה המחלות והתקלות האופייניות לדגם שיש להיזהר מהן?

בתאריך 13.7.2020 בשעה 17:22, pl7410 כתב:

זו בכל זאת מדינה שמסתמכת על טמטום כמשאב לאומי

לפני 5 שעות, HybridBoy כתב:

תיבה טובה סטייל DSG

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

או שאתה נוסע עם ברקס לחוץ כל הנסיעה או שתופרים אותך. מי מחליף פעמיים רפידות בכזה ק״מ ?

מי שיש לו ESP פעיל מאד. קורה במכוניות כאלה.

ZC6 | JB43 | 932

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

סיכום מעולה, יש לי חברה חובבת נהיגה זריזה שאני שוקל להמליץ לה על RS בעוד מס' חודשים כשתרצה להחליף את המיקרה שלה (שהפכה לקורבן אונס..המיקרה לא החברה).

אשמח לעצתך בתור מי שמכיר את הדגם - מה המחלות והתקלות האופייניות לדגם שיש להיזהר מהן?

כמו שבטח הבנת מהפוסט שלי, אין לי נסיון אישי עם תקלות או מחלות, ולמען השפיות הנפשית כל עוד הן לא צצו לא חיפשתי אותן.

מה שאני יכול לייעץ, וקח את זה עם קורט מלח:

1. מדובר ברכב עם טורבו, והייתי מקדיש תשומת לב לשגרת התחזוקה (במיוחד החלפות שמן ופילטרים בזמן) ולמצב מערכת המפלט, אלו דברים שקשורים לטורבו ולבריאות שלו.

2. עוד יותר מזה, מי נהג\טיפל ברכב. זה פחות רלוונטי אם זה סבתא שנוסעת לאט או אני שנוסע מאוד מהר, ויותר משנה איך מתחזקים את הרכב. אני מכניס אותו לטיפול כל שנה לפני הזמן ולמרות שאני לא מגיע לקילומטרז', משתמש רק בחלפים מקוריים ולא מחפש לחסוך על תחזוקה. מקפיד לתת לטורבו לפעול כמה דקות בסרק לפני כיבוי המנוע (מחכה למי שיבוא לטעון שזה שטויות ומיותר, יכול להיות. מותר לי אמונה תפלה אחת) הקפדתי על תקופת הרצה (למרות שבשברולט טענו שאין צורך) וכו'.

3. הייתי מקדיש תשומת לב למושבי העור, לא מדובר פה בעור באיכות של מרצדס שמחזיק עשורים של נסיעות מונית. קל מאוד להרוס את הריפוד אם לא שומרים עליו עם קונדישנר מתאים או אם הרכב מבלה את כל זמנו בלעמוד חשוף בשמש.

4. לבדוק את כל האבזור - החיישנים, המצלמה, חימום המושבים וכו'. אלה דברים שלא זול לתקן לפעמים, והם מה שהופך את הרכב לשווה. אם הם לא עובדים, לא שווה.

5. שמעתי על מנועים מהסדרה עם בעיות שגרתיות יחסית - צריכת שמן ונוזל קירור, לא משהו נדיר, אבל תמיד כדאי לבדוק שהמנוע נקי במיוחד באזורים של התרמוסטט, מסתמים וכו'. למשל שסתום ה PCV. עד כמה שידוע לי הטיימינג על שרשרת ולא רצועה, שזה מוריד מבחינתי אבן קטנה מהלב

6. כמובן, טיפולים במוסך מורשה יבואן. ותיעוד מלא של כל טיפול. אני יודע שרמת העבודה במרכזי בראשל"צ מספקת, לא יודע לגבי אחרים.

7. קוסמטית, יש לאוטו "מחלה" מטופשת ממש - מתחת לפגוש הקדמי יש ליפ נוסף מפלסטיק גמיש והוא כ"כ נמוך שהוא נתפס על מדרכות ונתלש כשיוצאים מהחניה. ממליץ לבדוק את מצב הפגוש הקדמי ולראות שהוא לא כולו שרוט ממדרכות.

או שאתה נוסע עם ברקס לחוץ כל הנסיעה או שתופרים אותך. מי מחליף פעמיים רפידות בכזה ק״מ ?

מי שיש לו ESP פעיל מאד. קורה במכוניות כאלה.

בול, אבל בוא נודה באמת - ה ESP פעיל בגלל אופי הנהיגה וסוג הכביש, לא בגלל הרכב עצמו. אני מאיץ חזק, בולם חזק, והנסיעה היומית שלי כוללת הרבה מעברים ממהירות של כביש מהיר לעמידה מוחלטת (כביש 1 ואיילון בשעות הצהריים). בנוסף, מעדיף לבזבז קצת כסף על רפידות טריות מאשר לגלות בהפתעה שכח הבלימה שאני רגיל אליו, קטן פתאום דווקא כשאני צריך אותו.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

ועוד משהו שלא שמתי לב אליו - זה לא פעמיים, זה 2 פעימות. פעם אחת החליפו את הקדמיים, פעם אחת את האחוריים (עד כמה שזכור לי)

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

סקירה מעולה ! תודה.

אגב, שיווק הדגם בישראל בין 2014 עד לסוף 2015. יש בודדות בודדות שישבו אצל היבואן תקופה ונמכרו במחיר מוזל יותר בינואר 2016.

אני מחזיק במודל נובמבר 2015.

בעניין האמינות - אתה בק"מ צעיר מידי לחוות משהו חריג. לא ספיציפי לסוניק, אלא לכל רכב בערך. אני בין 72 עד 75 אלף ק"מ הספקתי לחטוף את כל המחלות המוכרות של המנוע הנ"ל (ויש כמה כאלו).

אעלה פירוט מסודר שיהיה לי כמה דקות לכתוב בהרחבה על הנושא תחת השרשור שלי על הסוניק.

למען הסדר הטוב, למרות המחלות הדי מעצבנות הללו - זו עדיין אחת הרכישות הטובות שעשיתי ואחת האופציות הטובות בטווח המחיר הנ"ל, רק כן חשוב להכיר את המחלות ולדעת איך לטפל בהם כי מוסכי היבואן התברר לי ממש לא יודעים ואפילו לא מכירים (גם על זה אפרט בשרשור שלי).

Chevrolet Cavalier 1999 - 2012-2015 | Citroen C5 2003 - 2015-2017 | Oldsmobile Alero 2002 - 2017-2017

Chevrolet Sonic RS 2015 1.4T 2017-Unknown

BYD Atto 3 2024 Design 2024-Unknown

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

(גם על זה אפרט בשרשור שלי).

אשמח לקישור כשתפרסם את הדברים האלו. רק תוהה: מבין שהרכב אצלך יד שניה, אתה חושב שיש קשר בין הבעיות שחווית לטיפול של הבעלים המקוריים? או שאתה בטוח שהטיפול היה 100% לפי הספר והמחלות האלו זה משהו שאי אפשר להימנע ממנו (שזה גם בסדר, כמו שאמרת - כל עוד אתה מכיר ויודע, ולא מדובר במשהו דרסטי כמו מנוע שמתפוצץ אקראית א-לה מכונית תופת, זה לא צריך לפסול רכישה או להגדיר רכישה כלא מוצלחת. לרוב המוצרים יש מחלות, לא רק רכבים)

איך הניסיון שלכם עם מוסכי umi ?

מבחינת שירות, מחיר וכד'.

אז המחיר כאמור גבוה יותר ממוסך "רגיל", אבל לא בקטע שתפס אותי בהפתעה. למשל, מצבר עלה לי באזור ה 650 שקלים כשהייתי יכול לקנות כזה מחנות מצברים באזור ה 450-500 (60AH כמדומני). חלק מזה נובע משימוש בחלפים מקוריים שתמיד עולים יותר, וחלק זה פרמיה על היותו מוסך מרכזי.

מצד שני אני אגיד דבר כזה - הטיפול השנתי הממוצע שלי יצא 1300 שקלים במוסך מרכזי ותמיד תמיד תמיד הסתיים באותו היום. עם הפג'ו, אצל אורן שירותי רכב (מוסך מוכר ופעיל פה בפורום עד כמה שידוע לי) לא היה טיפול שנתי שעלה לי פחות מ3 אלף שקלים ולקח פחות מ2 יממות מלאות שבהן הייתי בלי רכב.

זה חלילה לא לומר משהו על אורן (קרה לי אותו הדבר במוסכים אחרים), זה לומר משהו על זה שמחירים יבשים זה לא הכל. יש רכבים שקשה יותר לעבוד עליהם ולכן עלויות העבודה גבוהות יותר (צרפתיות, זה אתן, כן!), ובסוניק פשוט מתקלקלים פחות דברים בזכות הגיל הצעיר. תוסיף על זה שלמוסך המרכזי יש מלאי של כל החלפים ולא צריך לחכות למישהו שיגיע על קטנוע "עוד רבע שעה" (= מחר בשפה של סוכני חלפים). וכשאין לך רכב, אתה מפסיד כסף, אז השורה התחתונה בקבלה מהטיפול זה לא הכל ויש חשיבות גם לכמה מהר הוא מתבצע ובאיזו תדירות.

חוץ מזה החוויה במוסך המרכזי: המיקום שלו אחלה, יש תחב"ץ קרוב (אבל אני לוקח מונית), אולם התצוגה קומה מעל, נוח סך הכל. המוסך גדול אז יש הרבה עובדים שיכולים להתמודד עם עומס גבוה בהרבה ממוסך רגיל עם 2-3 עובדים. משאירים את הרכב בקבלה, חותמים על טופס, הולכים הביתה - הכל נקי ומסודר כמו שהייתי מצפה ממרכזי. התקשורת עם המוסך בהודעות SMS - מנהל השירות מעדכן אותי בכל בעיה שמצאו ומבקש רשות לכל עלות חריגה, מבחינתי זה מצוין כי אני אוהב להיות מעודכן ושונא שיחות טלפון. מקבלים גם SMS כשהרכב מוכן, משלם ונוסע. הרכב מקבל שטיפה, ומלבישים ניילון על המושב לפני שהמכונאים נוגעים בו... לא בדקתי את טיב הקפה, והתלונה היחידה שלי זה שלא מקבלים רכב חלופי אוטומטית (כלומר, by default).

חוץ מזה באמת שאני לא מוצא על מה אני יכול להתלונן מבחינת השירות, אבל אני גם לקוח קל, שלא מתמקח, לא מבקש הנחות וג'סטות, ולא מתייחס לרכב שלו כמו בהמת משא.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אשמח לקישור כשתפרסם את הדברים האלו. רק תוהה: מבין שהרכב אצלך יד שניה, אתה חושב שיש קשר בין הבעיות שחווית לטיפול של הבעלים המקוריים? או שאתה בטוח שהטיפול היה 100% לפי הספר והמחלות האלו זה משהו שאי אפשר להימנע ממנו (שזה גם בסדר, כמו שאמרת - כל עוד אתה מכיר ויודע, ולא מדובר במשהו דרסטי כמו מנוע שמתפוצץ אקראית א-לה מכונית תופת, זה לא צריך לפסול רכישה או להגדיר רכישה כלא מוצלחת. לרוב המוצרים יש מחלות, לא רק רכבים)

רכשתי את הרכב דרך avis יד ראשונה פרטי עם 38 על השעון, בדיקה נקיה לחלוטין (שלי מן הסתם) , היסטורית טיפולים נקיה שבוצעה מוקדם מהוראות יצרן. וגם עם הרכב היה עובר חיים קשים יותר אני לא בטוח בכלל שזה היה משנה משהו, אם תיכנס לפורומים וקבוצות פייסבוק של בעלי הרכבים הללו תראה עדויות לכל מה שציינתי ובדיוק באותו אזור ק"מ ללא קשר לתוואי הנסיעה.

בכל מקרה, אני חושב שחשוב לדעת על המחלות האלו למי שמחזיק ברכב או מתכוון להחזיק באחד, אני לא אחד מתוך 1000 שנתקל בתקלות הללו, זה מחלות ידועות שקורות כמעט לכל רכב עם המנוע הנ"ל בטווח הקמ הנ"ל.

וחלילה אין לי כוונה להפחיד אלא בדיוק להפך, המנוע הזה מקבל שם רע בכלכך הרבה מקומות בארץ ואני חושב שלא בהצדקה בכלל. לכל רכב וכל מנוע יש את נקודות התורפה שלו, נקודות התורפה פה לפחות באופן יחסי לא מסובכות, חלפים בגרושים וגם כמעט ברור לגמרי באיזה ק"מ עשויים להתקל בהם.

אני בדיוק מסייע לחבר פורום עם סוניק נוספת ואותם תקלות בק"מ דומה, כבר נתקל בדיוק בכל מה שאני נתקלתי ומחכים כרגע לקיט מעקף pcv כדי לבצע את התיקון אצלו (אולי גם נצלם את התהליך למען הדורות הבאים)

לגבי מוסכי היבואן, כל עוד מדובר בטיפולים שוטפים המחירים ממש בסדר השירות טוב ולא נתקלתי בשום בעיות. ברגע שפניתי על תקלה מחוץ למסגרת אחריות קיבלתי זעזוע מטורף, אופן הטיפול והסקת המסקנות של המוסך שהיו שגויות ולא מקצועיות לחלוטין, וגם כשהצגתי בפניהם מידע רלוונטי לתקלה וביקשתי לבצע בדיקה נוספות אמרו לי בנימוס שאני לא איש מקצוע והמידע שלי לא רלוונטי ולא קשור. בקיצור, אם הייתי הולך עם דעתם הייתי יוצא בנזק יקר שלא היה פותר לי דבר. גם פניה לשירות היבואן לא ממש הזיזה משהו, הייתי אומר אפילו להפך רק העמיק את האכזבה. אגב ההתעקשות הראשונית מול היבואן היא כי התקלה הראשונה הייתה סמוך לתום האחריות וקוויתי לאיזשהו השתתפות או הנחה מצד היבואן, לא בדיוק הלך חח.

עריכה אחרונה על ידי dalet11

Chevrolet Cavalier 1999 - 2012-2015 | Citroen C5 2003 - 2015-2017 | Oldsmobile Alero 2002 - 2017-2017

Chevrolet Sonic RS 2015 1.4T 2017-Unknown

BYD Atto 3 2024 Design 2024-Unknown

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

תודה על הסיכום המושקע!

על האוואו אני זוכר שאמרו שהיא אחת המכוניות הלא-בטיחותיות ביותר שמכרו בארץ... ה-SONIC היוותה שיפור מדהים (לא רק מבחינת הבטיחות)

מוטי, מוטי, מוטי - אני לא סתם בחור אידיוטי 

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לי הייתה אוואו שנת 2006, החזקתי אותה עד שנת 2017 (נרכשה בשנת 2009 כיד 2).

נסעה איתי 260,000 קילומטר בלי תקלות סדרתיות ובלי השבתות בכלל. בשנת 2017 היה נזילה במרזב אחורי שתוקנה על חשבון המוסך בגלל פשלה שהוא עשה.

הרכב נרכש ב-44,000 ש"ח ונמכר ב-5,500 ש"ח.

ירידת ערך של 350 שקל בחודש - בדיחה.

(Sold) Chevrolet Aveo LT 2006

Citroen C3 Shine 2017

C5 AirCross Feel 2020

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

משלב מסויים אין כבר לרכב כבר לאן לרדת מבחינת מחיר, לכן אין ירידת ערך.

אם היית מוכר את האוואו אחרי 3 שנים ולא 8, היית מוכר אותה בכמעט אותו סכום.(לפני כמה שנים, לחבר הציעו אוואו 09 עם קילומטראז סביר סביב ה-12 אלף שקל)

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

יש לי נסיון עם האוואו מתקופת הצבא, בעיקר עם הסדאן. הבעיות היו הבטיחות הלוקה בחסר, מנוע ה1.4 שהיה פשוט חלש מידי, ומרווח ראש לא מדהים בכלל מאחורה (רכב צבאי, נסענו בו לא מעט בתפוסה מלאה) אבל לא היו בעיות חריגות באמינות וזה לגמרי היה רכב זול וסביר שאפשר לחיות איתו.

דרך אגב, לא מזמן יצא לי לעמוד (בשטיפת רכב) ליד סוניק מאותו שנתון אבל בדגם בסיס - מבחוץ יש את שינויי העיצוב בין הדגמים, אבל בתכלס, היא הרבה יותר דומה לאוואו מאשר לסוניק RS. יש המון פרטים קטנים כגדולים שמבדילים את הRS מכל הליינאפ - החל משטיחי בד רכים עם לוגו לעומת שטיחי גומי גנריים, דרך פנסי ערפל ופגוש קדמי שונים, הספוילר מאחור, המושבים השונים לחלוטין, הגה שונה לחלוטין, וכך הלאה. בסוניק הרגילה רואים את הגנטיקה של האוואו ורואים את הייעוד - שווקים מתפתחים (AKA עולם שלישי) והשכרה. בRS רואים שקהל היעד היה אחר, מה שהופך אותה לרכב שהרבה יותר כיף לחיות איתו בעיניי.

היום אגב המצב השתפר משמעותית ולהרבה מותגים עממיים יש רכבים נעימים מאוד ולא יקרים. כאילו, שיט, אבל תא הנהג של היונדאי i30 או של הפג'ו 308 הבסיסית הם יום ולילה לעומת מה שהיה במשפחתית קומפקטית ממוצעת לפני 5-10 שנים. אם היצע המנועים בישראל היה רחב יותר, קרי אם היו יותר מ3 רכבים בשוק כולו שעושים 0 ל100 בפחות מ12 שניות, החיפוש שלי אחרי רכב חדש כבר היה נגמר מזמן כי מבחינת אבזור ואיכות יש היום מבחר מצוין.

עריכה אחרונה על ידי Mr. MAG
טעות כתיב

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

שימו לב! השרשור הזה בן 1767 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

הצטרף לדיון

ניתן לפרסם הודעה כעת ולהירשם לאתר מאוחר יותר. במידה וכבר יש לך חשבון בפורום, התחבר כעת בכדי לפרסם באמצעות החשבון שלך.

Guest
הגב לנושא זה...

×   התוכן שהדבקת מסוגנן.   הסר סיגנון

Only 75 emoji are allowed.

×   הקישור שלך הוטמע אוטומטית בגוף ההודעה.   הצג כקישור רגיל

×   התוכן הקודם שלך שוחזר.   ניקוי העורך

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• תוכן חדש...