Jump to content
  • הצטרפו למשפחה

היי, היי אתה (או את) שם!

אנחנו יודעים, נחמד להיות אנונימי, ולמי בכלל יש כוח להירשם או להיות עכשיו "החדשים האלה".

אבל בתור חברי פורום רשומים תוכלו להנות ממערכת הודעות פרטיות, לנהל מעקב אחרי כל הנושאים בהם הייתם פעילים, ובכלל, להיות חלק מקהילת הרכב הכי גדולה, הכי מגניבה, וכן - גם הכי שרוטה, באינטרנט הישראלי. 

אז קדימה, למה אתם מחכים? בואו והצטרפו ותהיו חלק מהמשפחה הקצת דפוקה שלנו.

מיאטה מול 124 - מאת ריצ'רד מידן, EVO.

504L
שימו לב! השרשור הזה בן 2697 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

פוסטים מומלצים

האופן הזה בו אתה מביא מצד אחד דעה של עיתונאי כ"דעה של עיתונאי. אחד." ו"איפה כתבתי שאני מסכים איתו" ( פוסט 19 כאן למעלה ), ומהצד השני בפוסט שמעלי אתה כבר מקבל את דעתו של אותו עיתונאי אחד כעובדה ומזדרז לבנות עליה תזה שלמה בדבר זילזולו של היצרן בלקוחותיו היתה מענינת ואפילו די צפויה לאור פוסטי עבר ולכך התייחסתי. לא מתעסק בך, פשוט חובב ספינים וזה שלך דוגמה לא רעה לאחד כזה.

עריכה אחרונה על ידי רועי5
שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

• תגובות 150
  • פורסם
  • תגובה אחרונה

המגיבים הפעילים ביותר בשרשור

המגיבים הפעילים ביותר בשרשור

תמונות שפורסמו בשרשור

איפה כתבתי שאני מקבל את מה שכתוב, בכלל?!

כאן:

נ.ב. מזל שלא קראו לה בסוף אלפא רומיאו. מקריונה צדק, זה היה מבזה את המותג.

וגם כאן:

מזל שלא הביכו את התחייה האמיתית של אלפא עם החירטוט הזה.

קראת מבחן. קיבלת את התוצאות. סיכמת במה שציטטתי.

אתה נורא כועס על ציניות שיווקית. אני איתך. רק שכדאי שתשים לב שאין כאן כמעט אף אחד, שלוקח את עניין המיתוג באותה הרצינות התהומית כמוך (״הביכו את התחייה״, ״מבזה את המותג״). אני בספק, גם, אם מי משלושת בעלי הטריבוטו בארץ חשבו שהם קונים ״פרארי״. אבל זה כבר לשרשור חסר טעם אחר.

תודה יבגני. הרסת לי את באטמן לתמיד.
שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

הדעה שלי לא מבוססת על העיתונאי הזה, אלא על מכלול המבחנים של ה-124, בהתייחס לתמחור, בייחוד בארץ. גם אם המכונית לא גרועה לכשעצמה, אין לה שום צידוק קיומי מהותי. היא לא נותנת ערך מוסף אמיתי.

"זלזול של היצרן בלקוחות" - את זה אתה מייחס לי, ואני לא כתבתי.

זו פרקטיקה נפוצה, ואפשר למצוא אותה, ברמות שונות, גם ב-GTI של פיז'ו (האחרונה פ'סדר, אבל איפה היא ואיפה החרטטת על תחייתה של ה-205GTI), בגולף המחופשת לחיפושית (גם מכוער וגם מיותר), במיני קלאבמן (הרכבה באיכות מעולה של ערימת רטרו קיטש מעורבב עם דיגיטליות, בטעם רע וארגנומיה דפוקה, במחיר מופרך), בדגמים מסויימים של אאודי (קנה סיאט/VW/סקודה במקום ותקבל משהו ששווה את הכסף) ועוד.

כאן, אכן, הציניות השיווקית צרופה והתמורה נמוכה.

אני מניח שבגירסה הספורטיבית יותר, הדברים הרבה יותר טובים.

uʍop ǝpısdn sı ɹǝʇndɯoɔ ɹnoʎ sıɥʇ pɐǝɹ uɐɔ noʎ ɟı

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

הדעה שלי לא מבוססת על העיתונאי הזה, אלא על מכלול המבחנים של ה-124, בהתייחס לתמחור, בייחוד בארץ. גם אם המכונית לא גרועה לכשעצמה, אין לה שום צידוק קיומי מהותי. היא לא נותנת ערך מוסף אמיתי.

פספסתי את העדכון לגבי מחיר הפיאט 124 בארץ?

ZC6 | JB43 | 932

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

בקיצור בא לך להתנגח במשהו.

מחיר בארץ? אין פיאט 124 בארץ, יש אבארת' 124 - אבל זה כבר טיפה שונה.

צידוק קיומי? פיאט רצו ספיידר, מבחינתי שיקחו שלדה של 488 וידחפו לשם מכונת תפירה (אבל זינגר), שיעשו מה שבא להם, לי זה לא מפריע.

שיהיה ל FCA לבריאות, היו להם את כול האופציות לעשות רכב שיתאים לך/לי אבל הלכו על משהו אחר - בהצלחה.

SlowRide כתב:
עם השאלה הזו אתה צריך לפנות לפורום מתאבדים, הבעיה ששם לא תקבל עצות מאנשים עם ניסיון.
Pika007 כתב:
זה כל כך תמים שאני על סף לעניין אותך באופציות למסחר בפורקס.
לפני 1 דקה, יבגניפ כתב:

אני לא פסיכולוג, אבל קראתי את כל הספרים של ג'ורדן פיטרסון חוץ מהאחרון שיצא.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

יש מספרים שמגבים את הטענה הזאת?

קבל ציטוט מ=-C&D (http://www.caranddriver.com/reviews/2016-mazda-mx-5-miata-automatic-review):

We didn’t even bother track-testing an automatic Miata until 2006. That was when a new six-speed and paddle-shifter combination arrived and we found it was, well, not so horribly bad. By 2011, Mazda was reporting that manual transmissions still dominated, but more than a third of softtop Miatas (37 percent) and more than half of the retractable-hardtop cars (59 percent) were sold without a clutch pedal.

זה קהל מספיק גדול להתמודד עליו עם רכב שהוא פחות הארד-קור במודע.

ZC6 | JB43 | 932

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אתה נורא כועס על ציניות שיווקית. אני איתך. רק שכדאי שתשים לב שאין כאן כמעט אף אחד, שלוקח את עניין המיתוג באותה הרצינות התהומית כמוך (״הביכו את התחייה״, ״מבזה את המותג״). אני בספק, גם, אם מי משלושת בעלי הטריבוטו בארץ חשבו שהם קונים ״פרארי״. אבל זה כבר לשרשור חסר טעם אחר.

כל הציניות השיווקית הזו גורמת, בעקיפין, לזה שכבר כמעט אף אחד לא טורח לעשות מכוניות שיהיה באמת כיף לנהוג אותן. מספיק למכור סיפור טוב.

קבל ציטוט מ=-C&D (http://www.caranddriver.com/reviews/2016-mazda-mx-5-miata-automatic-review):

זה קהל מספיק גדול להתמודד עליו עם רכב שהוא פחות הארד-קור במודע.

גם המיאטה במבחן היא לא הארד-קור.

גם המיאטה הבכירה ביותר היא לא הארד-קור.

בשום מקום אף אחד לא טוען שה-124 יותר נוחה מהמיאטה. רק מתנהגת פחות טוב.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

זה לא נכון. אבל אז לא יהיה לך מה לכתוב. משום-מה לך ספציפית מאד חשוב להתייחס לרכב הזה. ועדיין, לא ענית מה נפקות הפיאט 124 לארץ (אין עדיין צפי יבוא והערכת תמחור) ואפילו לא ענית מה הופך את המיאטה לרלוונטית כ"כ ב-235K ללא הנחות מפליגות.

ZC6 | JB43 | 932

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

פספסתי את העדכון לגבי מחיר הפיאט 124 בארץ?

טעות שלי.

חשבתי שהם מוכרים את הגירסה הזולה ב-300.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

זו לא טעות?

זה לא נכון. אבל אז לא יהיה לך מה לכתוב. משום-מה לך ספציפית מאד חשוב להתייחס לרכב הזה. ועדיין, לא ענית מה נפקות הפיאט 124 לארץ (אין עדיין צפי יבוא והערכת תמחור) ואפילו לא ענית מה הופך את המיאטה לרלוונטית כ"כ ב-235K ללא הנחות מפליגות.

כתבתי כבר על המיאטה. מחיר מופרך. לא לקנות.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

כל הציניות השיווקית הזו גורמת, בעקיפין, לזה שכבר כמעט אף אחד לא טורח לעשות מכוניות שיהיה באמת כיף לנהוג אותן. מספיק למכור סיפור טוב.

אממ

ברשותך, פרשנות אחרת:

אני אוהב רוק ובלוז אולדסקול, שנות ה-70 עם גיבורי הגיטרה של פעם.

בתור ילד, נורא שנאתי את נירוונה, ובתור מבוגר אני די שונא את קולדפלי.

האם זה אומר שמדובר בלהקות לא טובות אבסולוטית? או שזה מעיד על הטעם שלי?

אתה מחפש את העבר, הוא לא יחזור.

תודה יבגני. הרסת לי את באטמן לתמיד.
שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

זו לא טעות?

אתה שואל אותי? השתתפת באופן פעיל ביותר ברוב, אם לא כל, שרשור שנגע לתוצרת איטלקית כלשהי בפורום בשנים האחרונות. זה שהפיאט לא מיובאת והאבארט כן והמחיר שלה זה בגדר, מה שנקרא, ידיעה פורומית.

כתבתי כבר על המיאטה. מחיר מופרך. לא לקנות.

אם כך, מה זה משנה עד כמה הפיאט טובה או רעה יותר, אם גם המיאטה עצמה לא ראויה לרכישה?

ZC6 | JB43 | 932

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

בקיצור בא לך להתנגח במשהו.

בא לי לעודד משהו.

כתיבה בקרותית אמיתית, שאם משהו מחורבן, להגיד עליו שהוא מחורבן.

ולהפסיק להעתיק את החרטטת השיווקית של יצרנים, ולבנות סביבה מבחני דרכים.

כולם מחרטטים.

ניסאן טענו שה-370Z נבנתה עם הקאיימן כמטרה...

איפה ה-Z (מכונית חביבה עלי ביותר) ואיפה הקאיימן. ה-Z מתחרה לגיטימית לקאיימן, כמו שגל מקל שחקן NBA.

סיטרואן מנסים למצב את הקקטוס כמשהו סופר חסכוני. כן, היא יותר חסכונית ממקבילותיה לגודל. קצת. זו לא הסיבה שקיצצתם באבזור/גימור...

במבחן אני רוצה שלא יחזרו על הצהרות יצרן, אלא ייבדקו באמת איך זה עובד.

אז קיבלנו את זה בכתבה הזו, וישר באים הפאנבויז:

"כן... אבל... ככה היא דפוקה כמו פיאט אמיתית, אורגינל".

כן... אבל... זה 'קרוזר'. זה בכוונה ככה, מתנהג דפוק. שלא תמהר. פיצ'ר, לא באג."

"כן... אבל המנוע פה טורבו... זה יתרון שיש עוד רכיב במנוע, למרות שזה לא גורם לו לסחוב יותר טוב...".

הכל כדי לשכתב את הכתוב.

כתוב שהאוטו חרא.

זה מה שכתוב.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אתה שואל אותי? השתתפת באופן פעיל ביותר ברוב, אם לא כל, שרשור שנגע לתוצרת איטלקית כלשהי בפורום בשנים האחרונות. זה שהפיאט לא מיובאת והאבארט כן והמחיר שלה זה בגדר, מה שנקרא, ידיעה פורומית.

אם אתה קורא לי שקרן, אנחנו נמשיך את הדיון הזה פנים אל פנים.

זה המדיום המתאים.

אני אוהב להסתכל למי שקורא לי שקרן בעיניים.

אם כך, מה זה משנה עד כמה הפיאט טובה או רעה יותר, אם גם המיאטה עצמה לא ראויה לרכישה?

על אחת פי כמה וכמה.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

שימו לב! השרשור הזה בן 2697 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

הצטרף לדיון

ניתן לפרסם הודעה כעת ולהירשם לאתר מאוחר יותר. במידה וכבר יש לך חשבון בפורום, התחבר כעת בכדי לפרסם באמצעות החשבון שלך.

Guest
הגב לנושא זה...

×   התוכן שהדבקת מסוגנן.   הסר סיגנון

Only 75 emoji are allowed.

×   הקישור שלך הוטמע אוטומטית בגוף ההודעה.   הצג כקישור רגיל

×   התוכן הקודם שלך שוחזר.   ניקוי העורך

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• תוכן חדש...