Jump to content
  • הצטרפו למשפחה

היי, היי אתה (או את) שם!

אנחנו יודעים, נחמד להיות אנונימי, ולמי בכלל יש כוח להירשם או להיות עכשיו "החדשים האלה".

אבל בתור חברי פורום רשומים תוכלו להנות ממערכת הודעות פרטיות, לנהל מעקב אחרי כל הנושאים בהם הייתם פעילים, ובכלל, להיות חלק מקהילת הרכב הכי גדולה, הכי מגניבה, וכן - גם הכי שרוטה, באינטרנט הישראלי. 

אז קדימה, למה אתם מחכים? בואו והצטרפו ותהיו חלק מהמשפחה הקצת דפוקה שלנו.

תקינות בלם היד

QuickSilver
שימו לב! השרשור הזה בן 7072 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

פוסטים מומלצים

שלום ידידי המלומדים ,

מהו המדד לבדיקת תקינותו של בלם היד הפורמלית והקבילה על כל עדות העולם ?

האם לפי רגש ? האם ישנן מספר שיניים עד לנעילה ממשית ?

האם יש למשוך בפראות ? בעדינות ? בכח מתון ?

יש סיבה שאני שואל את כל זה , לאחר מס. תשובות אני אסביר מדוע אני שואל . אני פשוט רוצה לשמור על רמת אובייקטביות של התגובות כאן .

"...You CanT Make a Hoe a House Wife"

Dr. Dre , 2001

דוד גודלי , תעשה לי ילד פג !!

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

המדד היחיד צריך להיות כח הבלימה של הבלמים אחרי מתיחה של הידית.

הוא אמור להיות מספיק על מנת לנעול את הגלגלים.

אין אפשרות להגדיר מספר שיניים , או כח משיכה וכו' - כיוון שאלה דברים המשתנים על פי רמת השחיקה של הסוליה בבלם תוף , או רפידה בבלם דיסק.

בד"כ אחרי טיפול יהיה מדובר במספר שיניים בודדות ובכח מועט - ועד הטיפול הבא יתפתח צורך להשתמש במלוא מהלך הידית.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

שלום ידידי המלומדים ,

מהו המדד לבדיקת תקינותו של בלם היד הפורמלית והקבילה על כל עדות העולם ?

האם לפי רגש ? האם ישנן מספר שיניים עד לנעילה ממשית ?

האם יש למשוך בפראות ? בעדינות ? בכח מתון ?

יש סיבה שאני שואל את כל זה , לאחר מס. תשובות אני אסביר מדוע אני שואל . אני פשוט רוצה לשמור על רמת אובייקטביות של התגובות כאן .

לדעתי האישית - לפי הרגש.

בלם היד במשיכה עם רגש נורמלי מחזיק את הרכב בצורה סבירה במישור ואין צורך ביותר מזה.

בירידה או עליה יש צורך במשיכה חזקה יותר (לפחות בעוד שן אחת) ע"מ שהבלם יד יחזיק את הרכב כמו שצריך.

כמובן שהנ"ל תלוי במצב הבלמים וסוג הבלמים (תופים ננעלים יותר בקלות עם בלד יד).

איציק

Peugeot 3008 MY18 1.6HDi 120Hp Automatic
   Citroen Berlingo XTR MY17
 1.6
HDi 100Hp Automatic
Citroen C4 MY07 2.0 143Hp Automatic

eפ.מצולמים אחרונים: הח' שסתום ספיקה למדחס מזגן, טיימינג למנוע 2.0 EW10J4 ב 307, הח' COM2000 ברכבי PSA , הח' שמן AL4, הח' שסתומים AL4

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לתקינות בלם היד יש תקן רשמי שנקרא "תקן שושנה".

ע"פ תקן זה, בלם יד תקין יגרום לריחות חריכה לאחר 50 מטר של נסיעה עם בלם משוך, ולעשן כעבור 100 מטר.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

תודה רבה ...

אני אסביר למה שאלתי ,

אתמול בערב עצר אותי ספק בוחן ספק טמבל במדים ... וטען שבלם היד שלי גבוה מדי , ועל כן זימן אותי לתחת המשטרה ע"מ לבדוק את הנ"ל לאחר תיקון . שאלתי את אדוני השוטר עפ"י מה בדיוק קבע שבלם היד גבוה מדי ( למרות שכל אדם נורמלי ואף מוסכניק שבדק את העניין נתן את ההנחה שבלם היד מתוח כהלכה כדת וכדין !) ?

הנ"ל , הספק בוחן ספק טמבל , שעפ"י תקנות החירטי-בירטי בלם יד מתוח נחשב לאחד כזה שאי אפשר למשוך אותו יותר מ 6 שיניים ולא משנה אם גונזילה או בייבי קינג קונג ימשכו אותו גם יחד .

לאחר ספירה שלי בתוך הרכב , אני ספרתי כ 7 שיניים לנעילה במשיכה נורמלית , ו 9 ולמשיכה מוגזמת !

בקשתי ממנו לספור יחד עימי שוב ... והוא ענה בגסות ובזלזול , כאילו חשב שאני מפקפק ביכולתו לספור ( בנינו , אם היה יכול לספור , היה מגיע להיות שוטר ? ).

את ההלצה על בלם היד השמיע לאחר ההלצה על דוד אחורי רועש מן הרגיל , ואף חייב אותי ללכת למכון אגזוזים ע"מ למדוד את הרעש או להביא אסמכתא שהרעש תקין . שאלתי אותו איך בדיוק סחבק אמור לעשות את זה , כי סחבק לא מכיר שום מכון שמודד רעש אגזוז . הנ"ל הסביר שבכל מכון אגזוזים ישנו מכשיר שדוחפים לאגזוז , כמו זה שדוחפים לאגזוז בטסט , והוא גם מודד רעש .

כמובן שידידכם מיהר להביע גיחוך קל עד צחקו מתגלגל למשמע הלצותיו של זה .

ניסיתי להסביר לידידי רף השכל בעדינות , לאט ... שיבין מהר , המכשיר הנ"ל מודד פליטת גזים וכו' ואין שום קשר למדידת עוצמת קול או רעש . אך רף השכל דבק בגרסתו .

או בקיצור ,

מה אני עושה ?

עד מתי ימלכו וימשלו בנו עבדי הארץ , הפיסחים ורפי המח ?

"...You CanT Make a Hoe a House Wife"

Dr. Dre , 2001

דוד גודלי , תעשה לי ילד פג !!

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

או בקיצור ,

מה אני עושה ?

עד מתי ימלכו וימשלו בנו עבדי הארץ , הפיסחים ורפי המח ?

בוכה.. בעיקר מתוך ההבנה ש "כאן נולדתי , כאן יוולדו לי ילדי , כאן אבנה גם את בייתי עם 2 תאילנדים"

או בקיצור... אין מה לעשות , זה תמיד יהיה ככה ... ועוד מיילא היה מדובר באוטו-ספורט ... סה"כ סקסו 1.4 :\

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

שימו לב! השרשור הזה בן 7072 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

הצטרף לדיון

ניתן לפרסם הודעה כעת ולהירשם לאתר מאוחר יותר. במידה וכבר יש לך חשבון בפורום, התחבר כעת בכדי לפרסם באמצעות החשבון שלך.

Guest
הגב לנושא זה...

×   התוכן שהדבקת מסוגנן.   הסר סיגנון

Only 75 emoji are allowed.

×   הקישור שלך הוטמע אוטומטית בגוף ההודעה.   הצג כקישור רגיל

×   התוכן הקודם שלך שוחזר.   ניקוי העורך

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• תוכן חדש...