Jump to content
  • הצטרפו למשפחה

היי, היי אתה (או את) שם!

אנחנו יודעים, נחמד להיות אנונימי, ולמי בכלל יש כוח להירשם או להיות עכשיו "החדשים האלה".

אבל בתור חברי פורום רשומים תוכלו להנות ממערכת הודעות פרטיות, לנהל מעקב אחרי כל הנושאים בהם הייתם פעילים, ובכלל, להיות חלק מקהילת הרכב הכי גדולה, הכי מגניבה, וכן - גם הכי שרוטה, באינטרנט הישראלי. 

אז קדימה, למה אתם מחכים? בואו והצטרפו ותהיו חלק מהמשפחה הקצת דפוקה שלנו.

רוצה לקנות פריוס אבל מפחד שילך לי המצבר

roneni82
שימו לב! השרשור הזה בן 3361 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

פוסטים מומלצים

שלום לכולם.

אני מברר קצת לגבי פריוס 2009/2010.

כמה זמן מחזיק המצבר ההיברידי וכמה עולה ההחלפה שלו?

שמעתי שזה ממש יקר, השאלה לכמה זמן זה מחזיק.......

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

מצבר ראשי של פריוס אמור להחזיק כל החיים של רכב. ברוב המקרים הוא לא דורש החלפה או תיקון. לפי עדויות מחו"ל מוניות פריוס עוברות מאות אלפי ק"מ בלי ירידה בקיבולת של המצבר. לי היה פריוס מדור 2 כ 6 שנים, אהבנו אותו מאוד! הדגם ששאלת עליו - יותר טוב, יותר יעיל וחזק. עכשיו יבאו אנשים ויספרו לך שפריוס זה פשע כפול - גם טויוטה (איכסא!) וגם היברידית ושעדיף לך tsi או דיזל או כל דבר אחר. קח פריוס ולא תצטער!

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אני הבנתי שאחריות על המצבר ההיברידי יש ל 10 שנים. 5 במסגרת האחריות וב 5 שנים הבאות אפשר כל שנה לרכוש אחריות למצבר הזה בעלות מסוימת. ואחרי 10 שנים של הרכב אין אחריות על המצבר ההיברידי ובמידה ותהיה תקלה הבנתי שהעלות מאוד יקרה.

אני מתעניין בפריוס 2009/2010 , ככה שכבר עשה 5 שנים ואצלי יהיה לפחות 5 שנים, ככה שסיכוי סביר שמתישהו לא יהיה לי אחריות עליו.

מה עושים ?

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

הפריוס היא אחד מהדגמים הנמכרים ביותר בעולם ויש כבר לא מעט חברות בחו"ל המתמחות בחידוש מצברים של טויוטה פריוס במחיר שווה לכל נפש.

ראה כאן רצו ממנו כ-4000$ לסוללה חדשה, זה נגמר ב-800$ ולהערכתי המחיר ימשיך וירד בשנים הקרובות.

להזכירך כשהדגמים הראשונים של האייפון הגיעו ארצה היו שולחים אותם לתיקון והחלפת מסך באנגליה בעלות של אלפי שקלים, היום אתה יכול להחליף מסך של איייפון במאות שקלים בודדים כמעט בכל פינת רחוב.

סקודה יטי 2.0 TDI 4x4 (נמכרה)

וולוו XC40 T3 Momentum

טויוטה יאריס קרוס הברידית

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

כן. אמרו לי 10k החלפה שלו אחרי שהאחריות נגמרת.

אנחנו עושים באזור ה 25k בשנה ומחפש רכב חסכוני. העלות של פריוס 2010 ממש יקרה ואני גם ככה כבר מותח את התקציב שלי בשביל לרכוש אחת כזו אם זה מה שבסוף יקרה. הולך להחזיק את הרכב 5 שנים בערך כך שאני צריך לחשוב על עניין המצבר ההיברידי, לא ?

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

תקנה מגאן/פלואנס דיזל גם חסכוני, וגם אין לאו מצבר יקר.

וברצינות: לפני יומיים הכנסתי את הסקודה יטי דיזל שלי חטיפול 120000 שעלה 5500 ש"ח.

נראה לך שלא הייתי קונה את הרכב אם הייתי יודע שיגיע היום ויהיה טיפול כזה יקר?

הטכנולוגיה מתקדמת, ולעניות דעתי מחיר התיקון היום הוא ממש לא רלוונטי כי בעוד 5-10 שנים המחיר יהיה הרבה יותר נמוך.

סקודה יטי 2.0 TDI 4x4 (נמכרה)

וולוו XC40 T3 Momentum

טויוטה יאריס קרוס הברידית

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

החלפת המצבר לא תעלה לך יותר מאשר החלפת רצועת טיימינג שיש במכוניות אחרות. בנוסף, אתה חוסך בהחלפת רפידות הברקסים בתדירות נמוכה, מאחר והמערכת ההיברידית מכוונת את האוטו לבלום עם המנוע כדי לצבור אנרגיה. ולבסוף, הנהיגה הרבה יותר שקטה ורגועה יחסית למכוניות רגילות

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לאחי יש פריוס, ושאלתי אותו את זה פעם והוא אמר לי שמחיר של סוללה בסביבות ה5 אלף (שאל במוסך פעם) ולא כמו שרשמו קודמיי.

עוד הוא אמר לי שיש אופציה לבטח את הסוללה ב300 שקל לשנה דרך המוסכים המורשים, וזה כמובן אחרי שבודקים לפני הביטוח שבאמת הסוללה תקינה ואתה לא סתם מנסה לעשות עליהם קומבינה.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לא הבנתי - אתה קונה רכב ל-5 שנים - אז מה איכפת לך מה יהיה בעוד 5 שנים?

לא הבנתי גם - אתה קונה רכב בכ-70 אלף ש"ח - אז לא תוכל לעמוד בהוצאה של 5000 ש"ח בעוד 5 שנים?

לא הבנתי גם - ההוצאה הזו, ככל שתהיה, תתקזז לך עם צריכת הדלק המאוד נמוכה - גם יותר מדיזל, ובטח אם אתה נוסע בעיקר בעיר.

לא הבנתי גם - ההוצאה הזו, ככל שתהיה, תתקזז לך עם שמירת הערך המצוינת של המותג והדגם הספציפי הזה.

חוץ מכל זה - בכל רכב יד שנייה בעלות כזו שהוא לא טויוטה, יש סיכוי גדול יותר שיקרו תקלות אחרות שלא יעלו בהכרח פחות כסף. הדברים נכונים במיוחד לרכבי הדיזל של פולקסווגן/סקודה/רנו שבאים עם גירים כפולי מצמדים לא אמינים במיוחד. בפריוס אתה מקבל אחריות על מרכיב מרכזי ברכב ל-5 שנים. בעיניי יש פה יתרון ולא חסרון.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

מצבר ראשי של פריוס אמור להחזיק כל החיים של רכב. ברוב המקרים הוא לא דורש החלפה או תיקון. לפי עדויות מחו"ל מוניות פריוס עוברות מאות אלפי ק"מ בלי ירידה בקיבולת של המצבר. לי היה פריוס מדור 2 כ 6 שנים, אהבנו אותו מאוד! הדגם ששאלת עליו - יותר טוב, יותר יעיל וחזק. עכשיו יבאו אנשים ויספרו לך שפריוס זה פשע כפול - גם טויוטה (איכסא!) וגם היברידית ושעדיף לך tsi או דיזל או כל דבר אחר. קח פריוס ולא תצטער!

אין דבר כזה מצבר שמחזיק כל החיים,אם זה היה נכון טויוטה היו נותנים לו אחריות לכל החיים!.

פותח שרשור,קח בחשבון שאחרי כמה שנים המצברים האלה נגמרים ודורשים החלפה יקרה מאד של אלפי שקלים.

למרות שהבאגט מאד רוצה שתקנה פריוס,ההוצאה הזאת זה משהו שחייבים לקחת בחשבון.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

היום בררתי מה מחיר הסוללה לאחר האחריות כיום: בסביבות ה-9-10,000 שקל הכל יחד סוללה ועבודה ומע"מ (כ-7,000 הסוללה).

כמובן זה לא אומר בהכרח שאם יש בעיה בסוללה מחליפים את כולה, זה יכול להיות חלקים מהסוללה (לטענת נציג טויוטה)

גם המחיר שלהם אמו רלרדת עם השנים,אבל בטח לשמור על ערך מסויים.

אל תתפסו אותי במילה ואשמח אם תתקנו אותי.

זה העלון שניתן לי היום בטויטה (הארכת אחריות למצבר):

http://www.toyota.co.il/images/general/hybrid_health_check.pdf

אחרי האחריות למצבר נשלם כ-300 שקל לכל שנה אחריות נוספת/15,000 ק"מ המוקדם מבניהם

(כרוך בבדיקה שלהם כדי לאשר הארכה סתם ככה לא ניתן להאריך מראש) כך כל סוף שנה אותו הדבר...

מקווה שזה עדכני לדגמים של 2015: (מאחריות על הרכב עד מצבר וכו')

יש מצב שהמידע הזה משתנה בכל יבואן טויוטה?

http://www.primemotors-raanana.co.il/%D7%AA%D7%A0%D7%90%D7%99-%D7%90%D7%97%D7%A8%D7%99%D7%95%D7%AA-%D7%9C%D7%A8%D7%9B%D7%91%D7%99%D7%98%D7%95%D7%99%D7%95%D7%98%D7%94.htm

מה ההבדל בין היבואנים השונים: דניאל מוטורוס, י. שפילמן וכו' (נראה שחלק מציעים 3/5/4 שנים אחריות )

יש העדפה ,מה האמינות של כולם? אני מאזור המרכז פ"ת/כ"ס והאזור.

מה זה "סוכנויות משנה" יש אחרים?

http://www.toyota.co.il/toyota-own/agencies.htm#agencies-map?zone=2

אנחנו מתלבטים בין אוריס היבריד 1.8 סטיישן ל- פריוס 1.8 היבריד,

יש הצעות,הערות,הארות, מה ההבדל תכלס? כאשר נאמר לי ובדקתי שבכללית המנוע חשמלי ובנזין אותו הדבר.

העיצוב פנים שונה והשדה ראייה רחב טיפה יותר אחורה, יש בקרת שיוט (באוריס ניתן גם בתשלום של כ-1500 שקל)

עריכה אחרונה על ידי u1988
שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

מה ההבדל בין היבואנים השונים: דניאל מוטורוס, י. שפילמן וכו' (נראה שחלק מציעים 3/5/4 שנים אחריות )

יש העדפה ,מה האמינות של כולם? אני מאזור המרכז פ"ת/כ"ס והאזור.

מה זה "סוכנויות משנה" יש אחרים?

http://www.toyota.co.il/toyota-own/agencies.htm#agencies-map?zone=2

דנאל מוטורס, שפילמן וכו' הם לא יבואנים. יש רק שני יבואנים של טויוטה לישראל -

יוניון מוטורס - היבואנית הרשמית

אלבר מוטורס - יבואנית מקבילה, מביאה דגמים אמריקאיים בלבד.

השמות שאתה ציינת הם שמות של סוכנויות משנה, לא של יבואנים. סוכנות משנה זאת חברה שקיבלה מיוניון מוטורס זיכיון למכור את הרכבים של טויוטה בישראל, בדרך כלל בצמוד למוסך. כולם מוכרים את אותו המוצר, באותה האחריות, לרוב גם באותו כסף. תבחר את הסוכנות שנותנת לך את השירות הטוב יותר ונמצאת קרוב יותר אליך.

מחפש סוזוקי ג'ימני סטיישן 1,600 סמ"ק אוטומט

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

שימו לב! השרשור הזה בן 3361 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

הצטרף לדיון

ניתן לפרסם הודעה כעת ולהירשם לאתר מאוחר יותר. במידה וכבר יש לך חשבון בפורום, התחבר כעת בכדי לפרסם באמצעות החשבון שלך.

Guest
הגב לנושא זה...

×   התוכן שהדבקת מסוגנן.   הסר סיגנון

Only 75 emoji are allowed.

×   הקישור שלך הוטמע אוטומטית בגוף ההודעה.   הצג כקישור רגיל

×   התוכן הקודם שלך שוחזר.   ניקוי העורך

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• תוכן חדש...