Jump to content
  • הצטרפו למשפחה

היי, היי אתה (או את) שם!

אנחנו יודעים, נחמד להיות אנונימי, ולמי בכלל יש כוח להירשם או להיות עכשיו "החדשים האלה".

אבל בתור חברי פורום רשומים תוכלו להנות ממערכת הודעות פרטיות, לנהל מעקב אחרי כל הנושאים בהם הייתם פעילים, ובכלל, להיות חלק מקהילת הרכב הכי גדולה, הכי מגניבה, וכן - גם הכי שרוטה, באינטרנט הישראלי. 

אז קדימה, למה אתם מחכים? בואו והצטרפו ותהיו חלק מהמשפחה הקצת דפוקה שלנו.

פרוייקט התקנת מערכת SQL - שרשור מתעדכן

sharkol
שימו לב! השרשור הזה בן 3237 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

פוסטים מומלצים

התקנה מאוד רצינית אני מקנא על כך שיש לך את היכולת לבצע הכל לבד.

אני הזדעזעתי לראות איזה רדיו מקורי שמו במרצדס, לא פלא שלא היו לך סנטימנטים אליו ורגשות אשם להעיף אותו ורחוק. בושה.

לגבי המאוררים המוארכים, נראה כי ההבדל הגדול הוא בכמות האויר שהם מזרימים - CFM - Cubic Feet Per Minute.

סקורפיון עם 92 לעומת 54 בסטינגר.

נראה כי בחרת באופציה היותר עוצמתית (בהנחה שהמדידות מתבצעות בתנאים דומים), אבל זה בדרך כלל בא עם יותר רעש.

יופי של פרוייקט - נמשיך לעקוב.

יואב :arrow:

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

• תגובות 122
  • פורסם
  • תגובה אחרונה

המגיבים הפעילים ביותר בשרשור

המגיבים הפעילים ביותר בשרשור

תמונות שפורסמו בשרשור

עדכון מספר 6:

היום אני רוצה לדבר על גולת הכותרת של הפרוייקט - ETON MGS, הסיבה לבחירה בסט הזה, ואופן ההתקנה.

נתחיל מההתחלה, עוד לפני בחירת הסט, ידעתי שאני לא רוצה להיכנס לבניות פיבר, גם כי אין לי את הניסיון בעבודה עם החומר הזה וזה דורש לא מעט עבודה, וגם כי לא רציתי ללכת למישהו שיעשה לי את זה. גם רוב הבניות שיצא לי לראות פשוט נראות לא אסטתיות בעיני.

יצא לי להתקל במקרה בכמה פרוייקטים בחול שהשתמשו בפודים מאלומיניום, והרעיון מאוד מצא חן בעיני, אפשר להגיד שהייתי דיי נעול על אופן ההתקנה הזה.

ההתקנה שלהם פשוטה יותר, ניתן לשנות זוויות מתי שבא לי, ניתן לשחק עם המיקומים, וגם לדעתי זה נראה טוב.

בו בזמן, התחלתי גם לשמוע סטים שונים ברמות גבוהות, כאשר הסט המוביל היה מבית AD - שגם אותו סרול מייבא.

פשוט ישבתי ברכב של מוטי (d.m), ואחרי כמה דקות אמרתי "ככה גם אני רוצה". אחרי הרבה שיחות עם סרול, שבהם הסביר לי מה יידרש ממני בהתקנה של סט כזה, במיוחד המידים שדורשים נפח גדול, הבנתי שאני יצטרך להתפשר על משהו. הרי הפודים שתכננתי להביא מגיעים לנפח של עד חצי ליטר. ואז סרול הציע לי לשמוע את הסט החדש שהרכיב אצלו ברכב, סט של אטון מהסדרה הגבוהה, הייתי דיי נעול כבר על AD, אבל הוא התעקש שאני יבוא וישמע, ובנוסף טען שזה יתאים לי יותר לאופן ההתקנה שאני מתכנן.

אז הגעתי לסרול, ושמעתי את הסט, קיבלתי את אפקט ה"וואו", סאונד צלול טהור ונקי, וזה מיד טרף את כל הקלפים. סרול הכניס אותי לברוך, הייתי צריך לבחור.

בסופו של דבר מה שגרם לי לבחור באטון, היה העובדה שהמידים שלו צריכים נפח זעום ביותר של 400 מ"ל כדי לממש את הפוטנציאל שלהם, וזה התאים לי כמו כפפה.

השלב הבא, היה למצוא את הפודים המתאימים. סרול לקח את הפרוייקט הזה על עצמו, והגיע לבחור רוסי-גרמני וזאת העבודה שלו, הוא מכין פודים קאסטום לפי הזמנה, הבעיה היחידה היתה שלא הצלחנו להבין אותו. הבחור לא ידע לדבר אנגלית, וכל מייל שלו הוא תרגם מגרמנית לאנגלית בגוגל טרנסלייט, אתם יכולים לתאר לעצמכם איך זה נראה...

אחרי ניסיונות ארוכים להבין את הבחור ולדובב אותו, אני אישית התייאשתי, והתחלתי לחפש חלופות.

ממש במקרה הגעתי לאתר הבא: sound install products - האתר בגרמנית, ניתן להשתמש בטרנסלייטור של הדפדפן.

התחלתי לעיין בקטלוג שלהם, וראיתי שהם מציגים פודים שנבנים במיוחד ומותאמים לרמקולים ספציפיים מבחינת נפח וגודל. המשכתי לעיין וראיתי פודים שמתאימים במיוחד לסט שהזמנתי :shock:, לטוויטרים ולמידים. שלחתי להם מייל ובו שאלתי מספר שאלות לגבי הפודים ואופן ההתקנה, וגם כדי לקבל הצעת מחיר. תוך 5 שעות קיבלתי תשובה, באנגלית רהוטה הפעם :-D, עם כל המידע שרציתי לדעת, לא בזבזתי יותר מידי זמן וביצעתי את ההזמנה.

מרגע שביצעתי את ההזמנה לקח למוצר 40 יום להגיע אלי :roll:,(חשבתי שזה יקח לא יותר משבועיים) זה היה נראה כמו נצח, במיוחד שהסט כבר אצלי ומחכה להתקנה. כמובן איך אפשר בלי המדינה החמודה שלנו שחייבת לנגוס כמעט מכל דבר שאנחנו מזמינים, אבל ברגע שזה הגיע פשוט לא היה איכפת לי, שילמתי כמה שהם רצו, ורק שמחתי שזה סוף סוף הגיע.

אני אשמח אם סרול יוכל לפרט קצת על הנתונים של הסט ועל החומרים שמהם הוא בנוי.

IMG_20141130_074313.jpgIMG_20141130_074436.jpgIMG-20141119-WA0004.jpgIMG-20141119-WA0007.jpgIMG-20141119-WA0010.jpgIMG-20141119-WA0011.jpgIMG-20141119-WA0014.jpgIMG-20141119-WA0016.jpg

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אני שמח שאתם נהנים מהשרשור.

ניתן להוריד את המחירון של הסדנא הזו ולראות את המחירים - http://sound-install-products.de/resources/SiP-UVPOktober2014B.pdf

הם מציעים הרבה מוצרים שגורמים להתקנות להראות מאוד ייחודיות, ושמתאימים למוצרים ספציפיים.

אני לא יודע מה המחיר לבנייה של קורות אצל מישהו מקצועי, אבל אני הערכתי שזה יהיה לא פחות מ3000 ש"ח. שזה כולל בנייה, חומרים, ריפוד והכל. אנא תקנו אותי אם אני טועה..

לי שני הזוגות עלו 400 יורו כולל משלוח + 18% מע"מ כאשר הגיעו לארץ :bad-word:.

מה שהגיע החבילה היה:

נייר שיוף

שני זוגות פודים

שני כבלי פלדה לאבטחת הפודים - לא השתמשתי בהם.

צמר כותנה שחור - הגיעה כמות מספיקה למילוי המידים, נועדו להפחתת הרזוננס ולדמות נפח גדול יותר.

שקית עם ברגים מנירוסטה לכל ההתקנה.

IMG_20141210_081757.jpgIMG_20141210_081805.jpg

אלה התמונות הדרכה שקיבלתי מהסדנא:

AurisST-077.JPGIMG_4198.JPG

הרעיון הוא לשייף את המשטח שאמור לבוא במגע עם הקורה, ולבצע 3 חורים, האמצעי נועד להשחלה של החיווט, השניים הנותרים נועדו לעיגון הפוד. אני בכלל עבדתי בשיטה אחרת כאן, עשיתי רק חור אחד כדי שאני יוכל לשחק עם הזוויות, אני ארחיב על כך בהמשך.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אני מבין שאתה מתקין את הפוד על בורג חלול, nipple screw? או משהו עם מפרק כדורי?

אשמח לפרטים מלאים. נראה כמו אחלה סדנא.

B4 2010 - ANY-PHONE + MOSCONI AMAS2 + Audsion BitOne + Voce5.1K FullDA + MASSIVEBX4 +HatL1 + Morel CDM880 + Morel Hybrid602 + Micca COVO-S + Audison TH10 + Pioneer TS-X150

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

הפודים נראים מעולה!

אני מתאר לעצמי שלא סתם מומלץ לאבטח אותם, לא נשמע לי נחמד לספוג אחד כזה שהחליט להתנתק באמצע סיבוב.

שאפו!

SCANSPEAK

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

מציע לצבוע אותם, יותר מידי בלינג בלינג

B4 2010 - ANY-PHONE + MOSCONI AMAS2 + Audsion BitOne + Voce5.1K FullDA + MASSIVEBX4 +HatL1 + Morel CDM880 + Morel Hybrid602 + Micca COVO-S + Audison TH10 + Pioneer TS-X150

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אכן יש קצת בלינג בלינג, אני דווקא אוהב את זה, אני לא מתכוון לצבוע אותם.

הפתרון שאני בחרתי הוא סכך שמש גדול שעלה לי 30 שקל ומכסה יופי יופי את כל החלון, אני אעלה תמונה בהמשך.

2 הפודים עלו לך 2000 ש"ח?

שני זוגות = ארבעתם.

אתה יכול לראות את המחירים באתר, הבחור עשה לי קצת הנחה.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אכן יש קצת בלינג בלינג, אני דווקא אוהב את זה, אני לא מתכוון לצבוע אותם.

הפתרון שאני בחרתי הוא סכך שמש גדול שעלה לי 30 שקל ומכסה יופי יופי את כל החלון, אני אעלה תמונה בהמשך.

שני זוגות = ארבעתם.

אתה יכול לראות את המחירים באתר, הבחור עשה לי קצת הנחה.

זה יהיה ממש מבאס אם יגנבו לך אותם - לא שרוב הגנבים ידעו מה הם גונבים, אבל ה"בלינג בלינג" תמיד קורץ לעין של הגנבים למינהם.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

עדכון מספר 7:

אחרי שהסט הגיע וכל התשתית כבר היתה מוכנה, מה שנשאר היה רק להרכיב ולחבר.

למזלי יצא לי להיפגש עם ניר שניידר באותו יום שקיבלתי את הסט מסרול, ניצלתי את ההזדמנות ואמרתי לו שיראה לי איך לפרק את הדלת.

הפירוק של הדיפון מאוד פשוט, ברגע שיודעים מה לעשות, אם לא הייתי נפגש עם ניר אני מניח שהיה לוקח לי אולי שלוש שעות לפרק דיפון אחד עד שהייתי עולה על הטריק.

בפעם הראשונה לקח לי חצי שעה, בפעם השניה זה לקח 10 דקות, עכשיו פירוק והרכבה של כל צד לוקחים לי אולי 4-3 דקות.

בהתקנת הוופרים הייתי חייב להשתמש בהגבהה של לפחות 2,2 ס"מ כדי שהוופר לא יגע בשמשה כאשר החלון למטה. גם הייתי חייב לחתוך את הטבעת בצורה אובאלית כדי שזה ישב על הפח הפנימי, וגם כדי שהדיפון פלסטיק יוכל להיסגר אחר כך.

באותה תקופה הייתי בדיוק במילואים בג'וליס, סרול נחלץ לעזרתי והסכים להשאיל לי את הכלים שלו על מנת שאוכל להתקדם עם ההתקנה. נכון שיכלתי לחכות שאני יגיע הביתה (לחדרה) אבל כבר לא יכלתי לחכות.

כל יום השקעתי משהו כמו שעה וחצי-שעתיים עד שסימתי הכל. ב3 ימים הראשונים נסעתי בכלל בלי דיפונים, הרכב היה נראה כמו ג'נקיה.

באותו שלב הפודים עדיין לא היו ברשותי, לא יכלתי להתאפק, הייתי חייב להמשיך בהתקנה ושמתי את הטוויטרים והמידים בפרי איר על הקורה.

השתמשתי בזוויות קטנות ופשוטות רק כדי שיהיו מחוברים לקורה, זה היה נראה לא טוב, במיוחד עם כל החוטים שמבצבצים להם, אבל זה כל כך לא עניין אותי, רציתי רק לשמוע כבר את הסט.

ניתן קצת לתמונות לדבר, שימו לב למידבאס שיצא ולזה שנכנס :twisted::

IMG_20141201_201839.jpgIMG_20141201_201848.jpgIMG_20141201_201906.jpgIMG_20141201_201912.jpgIMG_20141201_202808.jpgIMG_20141202_074908.jpgIMG_20141202_080646.jpgIMG_20141202_080653.jpg

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

IMG_20141203_084924.jpgIMG_20141203_084935.jpgIMG_20141203_085003.jpg

אני גם רוצה לציין שהיה פה תהליך למידה משמעותי, בתוך מספר ימים עברתי שינויים דיי גדולים מבחינת הסאונד ולמדתי מכך המון.

על כל זאת ועוד אני יפרט כבר בסוף.

לגבי נושא הפודים, כך הרכב נראה כאשר הוא חונה:

אין שום זכר אליהם

IMG_20141219_162523.jpg

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

כמה ניטים!

אני מבין שלא בודדת את הדלתות - חבל, למרות שזו מרצדס - זה עדיין אחד ההפסדים הכי גדולים לסאונד.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

שימו לב! השרשור הזה בן 3237 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

הצטרף לדיון

ניתן לפרסם הודעה כעת ולהירשם לאתר מאוחר יותר. במידה וכבר יש לך חשבון בפורום, התחבר כעת בכדי לפרסם באמצעות החשבון שלך.

Guest
הגב לנושא זה...

×   התוכן שהדבקת מסוגנן.   הסר סיגנון

Only 75 emoji are allowed.

×   הקישור שלך הוטמע אוטומטית בגוף ההודעה.   הצג כקישור רגיל

×   התוכן הקודם שלך שוחזר.   ניקוי העורך

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• תוכן חדש...