Jump to content
  • הצטרפו למשפחה

היי, היי אתה (או את) שם!

אנחנו יודעים, נחמד להיות אנונימי, ולמי בכלל יש כוח להירשם או להיות עכשיו "החדשים האלה".

אבל בתור חברי פורום רשומים תוכלו להנות ממערכת הודעות פרטיות, לנהל מעקב אחרי כל הנושאים בהם הייתם פעילים, ובכלל, להיות חלק מקהילת הרכב הכי גדולה, הכי מגניבה, וכן - גם הכי שרוטה, באינטרנט הישראלי. 

אז קדימה, למה אתם מחכים? בואו והצטרפו ותהיו חלק מהמשפחה הקצת דפוקה שלנו.

תביעת שיפוי כספי במקום תיקון הנזק- סקירה

שימו לב! השרשור הזה בן 3458 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

פוסטים מומלצים

הויכוח מיותר, מי שאמור לקבוע את עלות הנזק זה השמאי, נקודה. מה גם שזה שמאי שהגיע מטעם חברת הביטוח.

המצחיק הוא שאם הייתי מתקן במוסך היו צובעים את הדלתות ואז היה הבדלי צבע בין שתי דלתות חדשות לבין רכב ישן כך שזה היה צועק שהרכב עבר תאונה. למעשה, התיקון היה מושלם מה שלא הפריע לי במכירה שבוצעה לאחר מכן.

אין ספק שמי שאמור לקבוע הוא השמאי.

אלא שבמצב תקין השמאי נותן את ההוראה מה לתקן, מה להחליף ולאיזה חלקים (חלופיים או מקוריים).

לא נכון, התביעה היא על סכום הנזק ולא על סכום התיקון בפועל ש אפילו יכול לא להתבצע.

וטוב שכך, כי למשל במקרה של נזק עם ירידת ערך אתה מקבל את הסכום המלא (תיקון + ירידת ערך) ולא רק תיקון בלבד.

מה הוא גובה הנזק - השמאי מחליט ולא המוסך המתקן.

בנזק עם ירידת ערך זה בדיוק מה שאני אומר - השבה לקדמות, תיקון הנזק וסכום שמשקף את ירידת הערך של הרכב.

אילו זה היה סכום התיקון בלבד כפי שאתם טוענים לא הייתם צריכים לקבל ירידת ערך.

ליאור

מאזדה 3 2.0 "ספיריט" 2020

בתאריך 12.5.2021 בשעה 13:54, יבגניפ כתב:

באמת. אני אוהב אותך כמו שאתה.

יבגני כבר לא אוהב אותי 😭

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

Vladay קראתי את הלינק, מעניין !!! גם לי היה נראה תמוה שאני לא זכאי למע״מ , הרי אם אתקן עצמאית אשלם מע״מ. נראה שעורך הדין שלי חיפש חיים קלים.

נוסע בפריוס 2008

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

M3 קיימת לנפגע זכות לקבלת שיפוי שווי הנזק במקום ביצוע התיקון, זו עובדה!!!

מי שקובע הערכת שווי או ירידת ערך זה שמאי, נקודה!!!!

אנחנו לא הולכים לחוקק תקנות חדשות. אני לא מבין לאן אתה חותר. חבל שאתה מסיט את הדיון לכיוונים הזויים.

נוסע בפריוס 2008

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

התייעצתי עם עורך דין. כדי לקבל מע״מ, הייתי צריך להיות חברה ולהוציא חשבונית. היות שאני פרטי נאמר לי שאני לא זכאי למע״מ.

הפוך. אילו היית חברה ומוציא חשבונית, אז לא היית משלם מע"מ, ולכן לא היה מגיע לך מע"מ בסכום הפיצוי.

מכיוון שאתה אדם פרטי אשר שילם מע"מ על הרכב ועל התיקונים, והיית משלם מע"מ אילו היית מתקן בדיוק לפי דו"ח השמאי וכדומה, מגיע לך מע"מ בפיצויים.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

הפוך. אילו היית חברה ומוציא חשבונית, אז לא היית משלם מע"מ, ולכן לא היה מגיע לך מע"מ בסכום הפיצוי.

מכיוון שאתה אדם פרטי אשר שילם מע"מ על הרכב ועל התיקונים, והיית משלם מע"מ אילו היית מתקן בדיוק לפי דו"ח השמאי וכדומה, מגיע לך מע"מ בפיצויים.

ראה תקציר של פס"ד בעניין

http://www.lawtip.co.il/%D7%A9%D7%99%D7%9C%D7%9E%D7%94-%D7%9E%D7%A2%D7%9E-%D7%9C%D7%9C%D7%90-%D7%AA%D7%99%D7%A7%D7%95%D7%9F.html

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

עוד הוכחה כמה הפורום הזה מעולה, תודה קורולה98.

אני מתלבט עכשיו אם לתבוע מהם את המעמ, כבר עברה חצי שנה מאז המקרה. המע"מ יוצא מעל 1000 ש"ח , אבל על פניו זה כאב ראש לא קטן.

המעניין הוא שפתחתי את הפוסט כדי ליידע את חברי הפורום באפשרות להרוויח סכום נאה, (רווח של 4600 ש"ח במקרה שלי), מהפער בין תעריף השמאי לתיקון במוסך הסדר לבין התעריף בו ניתן לתקן בדרכים זולות יותר, ולמעשה יצא שהסבירו לי כאן שבעצם אני יכול לקבל יותר ושמגיע לי גם המע"מ, עוד 1000 ש"ח.

מומלץ לכולם להפנים טוב טוב את הפוסט הזה, במידת הצורך עלינו לדעת את הזכויות שלנו, זו דוגמה למקרה בו רוב האנשים לא מודעים לזכויות שלהם.

נוסע בפריוס 2008

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

• שבועיים מאוחר יותר ...

פות"ש,

ממה שאני מכיר, בהרבה מקרים התהליך שתיארת קורה, אבל מי שמנהל אותו הוא אנשי חברות הביטוח אחת מול השניה לא?

רק שבמקרה הזה, הם היו שולחים לתיקון יקר יותר ולא בהכרח טוב יותר, כמו שאמרת. בכל מקרה, תביעת ביטוח תהיה רק בין הנהג האשם לביטוח שלו.

מודה לך מאוד על השרשור האינפורמטיבי והמועיל. מעבר לפן הפרקטי, גם שופך אור על הגומלין בין מוסכים לחב' ביטוח.

כמובן שאין שום התעשרות לא כדין. חבל שהשתמשת במונח רווח, שהקפיץ פה כמה אנשים (בצדק). לא הרווחת כלום! קיבלת פיצוי על נזק שנגרם לרכושך, ומה תעשה איתו - החלטה שלך.

הסאן רוף מקורי, החור שאתה הולך לעשות בגג לא.
שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

דבר ידוע - הרבה פעמים אנשים שמחליטים כן לתקן עושים עוד מספר תיקונים שלא קשורים לתאונה באותו המחיר (במקרה שלך למשל צביעת כל הרכב כדי למנוע הבדלי צבע).

מע"מ תקבל רק לאחר הצגת חשבונית תיקון.

השאלה היא מה קורה אם שולחים להם חשבונית של כ-900ש"ח במקום חשבונית של כ-5000ש"ח ?

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

דבר ידוע - הרבה פעמים אנשים שמחליטים כן לתקן עושים עוד מספר תיקונים שלא קשורים לתאונה באותו המחיר (במקרה שלך למשל צביעת כל הרכב כדי למנוע הבדלי צבע).

מע"מ תקבל רק לאחר הצגת חשבונית תיקון.

השאלה היא מה קורה אם שולחים להם חשבונית של כ-900ש"ח במקום חשבונית של כ-5000ש"ח ?

1. במקרה שלי נקבע צביעת הדלתות בלבד, ממש לא דובר על צביעת כל הרכב.

2. לגבי מע"מ- ראה פס"ד שהציג קורולה 98, הם מחויבים לשלם לי את סכום התיקון כולל מע"מ וירידת ערך גם אם לא תיקנתי. הם בונים על זה שמרבית האנשים לא יגררו אותם למשפט על סכומים קטנים ולצערי הם מצליחים בזה.

נוסע בפריוס 2008

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לגבי הסעיף הראשון - אני יודע, אך במחיר שקבלת היה ניתן לצבוע את כל הרכב.

לגבי סעיף 2 - איך ישלמו מע"מ ללא חשבונית תיקון ? נשמע לי ממש מוזר.

כבר בדקתי בזמנו עם השמאי ועם סוכן הביטוח שלי (הייתי מבוטח צד ג' ותבעתי את ביטוח הנהג הפוגע).

במקרה שלי גם ככה תכננתי לתקן כך שכמובן קבלתי את המע"מ וירידת הערך ללא בעיות.

עריכה אחרונה על ידי syaron24
שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

SYARON

אתה טועה

אני לא צריך לתקן את הרכב בכלל

יש דו"ח שמאי , זה הסכום שאני אמור לקבל כולל מע"מ, אלא אם אתה עוסק שיכול לקזז את המע"מ

תחליף את השמאי ואת סוכן הביטוח שלך

ישראל סבא בסבבא של 🥰🥰🥰🥰🥰🥰🥰🥰

😍😍😍

יששששש נבחרת כדורגל

סלע כתב " מתים רק פעם אחת , חיים כל יום מחדש

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

שימו לב! השרשור הזה בן 3458 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

הצטרף לדיון

ניתן לפרסם הודעה כעת ולהירשם לאתר מאוחר יותר. במידה וכבר יש לך חשבון בפורום, התחבר כעת בכדי לפרסם באמצעות החשבון שלך.

Guest
הגב לנושא זה...

×   התוכן שהדבקת מסוגנן.   הסר סיגנון

Only 75 emoji are allowed.

×   הקישור שלך הוטמע אוטומטית בגוף ההודעה.   הצג כקישור רגיל

×   התוכן הקודם שלך שוחזר.   ניקוי העורך

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• תוכן חדש...