Jump to content
  • הצטרפו למשפחה

היי, היי אתה (או את) שם!

אנחנו יודעים, נחמד להיות אנונימי, ולמי בכלל יש כוח להירשם או להיות עכשיו "החדשים האלה".

אבל בתור חברי פורום רשומים תוכלו להנות ממערכת הודעות פרטיות, לנהל מעקב אחרי כל הנושאים בהם הייתם פעילים, ובכלל, להיות חלק מקהילת הרכב הכי גדולה, הכי מגניבה, וכן - גם הכי שרוטה, באינטרנט הישראלי. 

אז קדימה, למה אתם מחכים? בואו והצטרפו ותהיו חלק מהמשפחה הקצת דפוקה שלנו.

אם אני קונה רכב חדש ורושם אותו על שם אחד ההורים, יש חסרון?

kamron
שימו לב! השרשור הזה בן 4215 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

פוסטים מומלצים

אהלן,

אני מעוניין לקנות רכב חדש, וחושב לרשום אותו על שם אחד ההורים, שיכולים לקבל סבסוד משמעותי לעלות הביטוח ממקום העבודה שלהם. אני מניח שאני צריך להחליט כבר לפני הקנייה מה אני אעשה, כי אחר כך העברת בעלות תהפוך את הרכב ליד אחרתת.

האם יש חסרון לרישום הרכב שלא על שמי? למשל שלא אוכל לצבור עבר ביטוחי? אבל עד כמה זה משנה אם תמיד אוכל להצהיר שנהגתי כנהג עיקרי ברכב, שגם אם לא היה רשום על שמי, לא הוגשו לגביו תביעות?

מה לדעתכם כדאי לעשות?

תודה

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

מבחינת הביטוח אין לרישום הרכב משמעות - כיון שאם אתה נוהג בו דרך קבע תנאי הפוליסה יקבעו לפי המאפיינים שלך.

רישום על שם מישהו מבני המשפחה יכול לעיות בעייתי מבחינות אחרות - למשל מבחינת מס הכנסה (למשל, עוד רכוש בצהרת הון, אם הוריך מחוייבים בה).

כמוכן - אם אתה רוכש את הרכב לתקופה מוגבלת ומתכוון להעבירו בהמשך לידי הוריך עדיף לרשום אותו מראש על שמם, כדי לחסוך "יד" (כמובן, תוכל להשאירו גם על שמך לאחר העברתו לידיהם).

מעבר לכך, ולביורוקרטיה במקרה של קבלת דו"ח שמקורו במצלמת אכיפה, איני רואה הבדל משמעותי מי רשום כבעל הרכב.

לפני 5 שעות, David32 כתב:

מה שאתה לא מבין זה שאתה מבזבז את הזמן שלך, את תעבורת האינטרנט שלך ואת אורך החיים של סוויצים במקלדת שלך.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

הוצאת תו חניה איזורי, לפחות בתל אביב, מחייבת בעלות על הרכב.

קח לתשומת ליבך.

כך שאם אתה זקוק לתו חניה לאיזור שלך ייתכן שלא כדאי לך לרשום על שם ההורים.

מצד שני כן ניתן לרשום בעלות משותפת ואז אפשר להחזיק במקל משני קצותיו.

דו"חות יגיעו על שם הבעלים ה"ראשי" (הראשון שרשום)

שים לב שיש לרשום את הרכב במקור בבעלות משותפת על מנת לא להפסיד יד.

הוספת בעלים בהמשך היא תוספת יד.

אילת-מצפה רמון: שעה ורבע. (דרך עובדה)

20 ליטר דלק הכי מהנים ששרפתי עד היום.

צריכה 1:8.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אם יש יורשים נוספים מלבדך, כדאי שהנושא יהיה סגור :evil:

וְאָהַבְתָּ לְרֵעֲךָ כָּמוֹךָ

מָה שֶׁשָּׂנוּא עָלֶיךָ אַל תַּעֲשֶׂה לַחֲבֵרְךָ

Don't know what I want ; But I know how to get it

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אני עשיתי את זה,

גם הגטס וגם הקליאו רשומה על השם של אבא שלי בגלל שבעבודה שלו יש סבסוד רציני לעלויות הביטוח, ככה שהביטוח נחסך ממנה, ומדובר בכמה אלפי שקלים טובים (בתרגום מדובר על משהו כמו 550-600 ליטר דלק שזה המון).

דו"חות אני לא מקבל כי אני חונה במקומות חוקיים, ונוהג רגוע ככה שאין לי בעיות בנושא הנ"ל, ובמילא אם יגיע דו"ח באשמתי - אודה בו.

בעבר: Hyundai Getz Fun GLX 1.4 Automatic | Renault Clio MK3 1.2 Manual | Fiat 500 Pop 1.2 Manual | Mazda 3 Sport 2.0 Automatic | Seat Arona FR 1.0TSI DSG7 | Toyota Corolla Hybrid Limited

בהווה:  Tesla Model 3 Highland SR | Mitsubishi Space Star Supreme

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

מבחינת הביטוח אין לרישום הרכב משמעות - כיון שאם אתה נוהג בו דרך קבע תנאי הפוליסה יקבעו לפי המאפיינים שלך.

רישום על שם מישהו מבני המשפחה יכול לעיות בעייתי מבחינות אחרות - למשל מבחינת מס הכנסה (למשל, עוד רכוש בצהרת הון, אם הוריך מחוייבים בה).

כמוכן - אם אתה רוכש את הרכב לתקופה מוגבלת ומתכוון להעבירו בהמשך לידי הוריך עדיף לרשום אותו מראש על שמם, כדי לחסוך "יד" (כמובן, תוכל להשאירו גם על שמך לאחר העברתו לידיהם).

מעבר לכך, ולביורוקרטיה במקרה של קבלת דו"ח שמקורו במצלמת אכיפה, איני רואה הבדל משמעותי מי רשום כבעל הרכב.

יש משמעות ועוד איך !!

גם כשאני רכשתי רכב רשמתי את אבא שלי בתור "בעלים נוספים" בשביל להנות מההטבה הביטוחית שלו.

בכל מקרה לפותח השרשור אתה יכול לרשום ברישיון רכב 2 בעלים (עיקר ונוסף ).

אם אני לא טועה אפשר אפילו לרשום 3 בעלים.

עוד סיבה להנות מ"תדלוק עצמי" : הריח של הדלק :-)

גם אם התפוח נפל רחוק מהעץ הוא בכל זאת תפוח ולא אגס

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אתה נהנה מכך שבמסגרת מקום העבודה (או ארגון אחר) יש ביטוח מוזל, אבל הפרמיה נקבעת בהתאם לנתוני הנהג ה"מסוכן" ביותר, יתכן שבהנחה משמעותית בהשואה לביטוח של אדם מן השורה.

סה"כ אם תוסיף את אביך לרישום הרכב, ואם אין לו בעיה שרכוש שלך יופיע על שמו, החסרון היחיד יהיה צורך בנוכחותו (או יפוי כוח+ת.ז.) שלו במכירהת הרכב.

לפני 5 שעות, David32 כתב:

מה שאתה לא מבין זה שאתה מבזבז את הזמן שלך, את תעבורת האינטרנט שלך ואת אורך החיים של סוויצים במקלדת שלך.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

במקרה כזה-

או שאימך תסור לתחנת המשטרה הקרובה ותודה בכך שנהגה ללא רישיון נהיגה במהירות מופרזת, תזכה לזימון לדין ושם תקבל מספר שנות שלילה (במקרה הטוב).

או

תודה אתה, בעל רישיון הנהיגה, שאתה הנהג, תשלם קנס, ותמשיך הלאה.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אוקיי,

קודם כל לגבי תו חניה, זה באמת חשוב לי - אם אינני טועה, ניתן לקבל תו גם אם אספק תצהיר עו"ד שאני הוא זה שמשתמש ברכב בפועל, האם זה נכון?

לגבי בעלות משותפת, אני לא יודע, אבל אני חושש שאולי מקום העבודה לא יסכים לסבסד את הביטוח אם הוא ידרוש את רישיון הרכב וייראה שמדובר בבעלות משותפת. למישהו יש מושג כיצד זה עובד (מניח שלא..)?

מבחינה חוקית, שאלה תיאורטית - נניח שמטילים עליי עיקול, האם ניתן לעקל את הרכב אם אני רשום כבעלים משותף? כמובן שאם הרכב רשום רק על ההורים אז לא.

כיוון שאני נדרש לשלוח בקרוב את הטופס ובו שם הבעלים, אני צריך לקבל החלטה בקרוב, ועוד לא סגור על העניין.

לפי מה שרשמתם, לא ניתן להוסיף אותי כבעל נוסף / עיקרי לרכב, לאחר משלוח הטופס, מבלי שהדבר ייחשב החלפת יד?

מצד שני, לא יודע עד כמה קריטי עניין החלפת היד, הרי תמיד אוכל להסביר לקונה פונטנציאלי מדוע היד הוחלפה.. ההחלפה עצמה אמורה להוריד את השווי?

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

רכב עם יד גבוהה יותר משמע הורדה במחיר המחירון+ אנשים מחפשים לרב מכוניות עם יד נמוכה. אם למשל הרכב יד שנייה והמוכר יבין שהוא ירשם כיד שלישית, זה לא כזה נורא, אבל אם אתה יד שלישית והמוכר מבין שהוא יד רביעית בעצם זה מרתיע מאד.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אני מתעלק על העניין ושואל - אם אנחנו רוכשים רכב ורושמים אותו על שם אימי שאינה בעלת רשיון, מה עושים במקרה ומגיע דו"ח ממצלמה?

אמא שלך מקבלת דוח,במידה וזה תשלום אז היא משלמת .

במידה ויש משפט היא מגיעה למשפט ואומרת שאינה יודעת מי נהג ברכב ברגע המדובר. לשופט אין מה לעשות חוץ מלתת קנס.

לאמא לא יקרה כלום.

אני חושב להעביר את האופנוע על חמותי...:lol:(באמת), עם כל המצלמות האלה זה שלילה. היא תטען שהיא לא יודעת מי רכב על האופנוע ובזה זה נגמר ביחד עם קנס על מהירות

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

שימו לב! השרשור הזה בן 4215 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

הצטרף לדיון

ניתן לפרסם הודעה כעת ולהירשם לאתר מאוחר יותר. במידה וכבר יש לך חשבון בפורום, התחבר כעת בכדי לפרסם באמצעות החשבון שלך.

Guest
הגב לנושא זה...

×   התוכן שהדבקת מסוגנן.   הסר סיגנון

Only 75 emoji are allowed.

×   הקישור שלך הוטמע אוטומטית בגוף ההודעה.   הצג כקישור רגיל

×   התוכן הקודם שלך שוחזר.   ניקוי העורך

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• תוכן חדש...