Jump to content
  • הצטרפו למשפחה

היי, היי אתה (או את) שם!

אנחנו יודעים, נחמד להיות אנונימי, ולמי בכלל יש כוח להירשם או להיות עכשיו "החדשים האלה".

אבל בתור חברי פורום רשומים תוכלו להנות ממערכת הודעות פרטיות, לנהל מעקב אחרי כל הנושאים בהם הייתם פעילים, ובכלל, להיות חלק מקהילת הרכב הכי גדולה, הכי מגניבה, וכן - גם הכי שרוטה, באינטרנט הישראלי. 

אז קדימה, למה אתם מחכים? בואו והצטרפו ותהיו חלק מהמשפחה הקצת דפוקה שלנו.

אחריות במכוני בדיקה

שימו לב! השרשור הזה בן 4869 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

פוסטים מומלצים

שלום לכולם

לפני 5 חודשים רכשתי רכב משומש ולקחתי אותו למכון בדיקה ,ובבדיקה הכל נמצא תקין ולא דווח על שום בעיה קריטית

וכן המוכר שמכר לי את הרכב התחייב( לא בכתב ) שהרכב תקין ושהמנוע תקין ושהרכב לא עבר טיפול משמעותי ...:-)

אך.. לאחר חודשיים של איבוד מים ושמן התברר כי הרכב עבר חודשיים לכן תיקון ראש מנוע ( תיקון קשה ע"פ המכונאי )

לפיכך אשמח לקבל את ייעוצכם לשאלות :

1. האם מכון רישוי מסוגל לעלות על כך שראש מנוע תוקן ? אם כן האם ניתן לתבוע את מכון הרישוי ?
  2. האם ניתן לתבוע את בעל הרכב ?
  3. האם זה עבירה פלילית?

אנא עזרתכם לנושא!!

תודה מראש:cry:

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לדעתי:

1) מכון רישוי - מניח שהתכונת למכון בדיקה, המכון בהחלט יכול לעלות על כך שראש מנוע תוקן אבל אני לא חושב שהוא צריך לציין זאת הוא בודק את מצב הרכב ברגע הבדיקה , אם נעזה תיקון ראש מנוע והכל תקין אין סיבה שהמכון ידווח שיש בעיה .

2) ניתן לתבוע את בעל הרכב על עסקה שלא בתום לב - כלומר הוא חתם עסקה תוך כדי שהוא מסתיר מידע קריטי .

3) לא חושב שזה פלילי..

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לדעתי מכון הבדיקה היה צריך לעלות על זה שנפתח ראש מנוע לתיקון, ולציין זאת בבדיקה (מן הסתם אם התיקון של ראש המנוע היה בסדר, לא היו צריכות להיגרם בעיות בעתיד). אני מאמין שתיקון ראש מנוע "משאיר" אחריו סימנים מסויימים (שהמכון היה אמור לגלותם).

כ"כ - על המוכר היה (לדעתי) ליידע אותך בנושא (עניין של דווח אמת ואי הסתרת מידע).

מציע לך להתייעץ גם בפורום המשפטי עם הבקיאים בחוק.

alfa 156 2.5.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לרכב הייתה תקלה (בראש מנוע) והתקלה תוקנה, על מה אתה רוצה לתבוע?

המקסימום שאתה יכול לעשות זה ליצור קשר עם המוכר, לברר את זהות המוסך שביצע את התיקון ולהתלונן על כך שיש איבוד מים ושמן.

מאחר והתיקון בוצע לפני כ 7 חודשים, אל תצפה לאיזה פיצוי מיוחד, אם בכלל.

מקסימום תזכה להנחה בעלות התיקון החוזר.

מחפש חלפים יעודיים לאימפרצה סטיישן ניו אייג'.

אשמח לדעת אם מישהוא מכיר אחת בפירוקיה.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לדעתי מכון הבדיקה היה צריך לעלות על זה שנפתח ראש מנוע לתיקון, ולציין זאת בבדיקה (מן הסתם אם התיקון של ראש המנוע היה בסדר, לא היו צריכות להיגרם בעיות בעתיד). אני מאמין שתיקון ראש מנוע "משאיר" אחריו סימנים מסויימים (שהמכון היה אמור לגלותם).

כ"כ - על המוכר היה (לדעתי) ליידע אותך בנושא (עניין של דווח אמת ואי הסתרת מידע).

מציע לך להתייעץ גם בפורום המשפטי עם הבקיאים בחוק.

כשרכשתי את האוטו שלי אחרי בדיקה במכון לא הוזכר כלום על ראש מנוע למרות שיש בידי את הקבלות מהמוסך המרכזי שהמנוע עבר תיקון ראש, אם הכל תקין אני לא רואה סיבה שהמכון בדיקה אמור לציין אם הרכב עבר תיקון ראש או לא.

נניח שהיה בעיה במנוע אחרי התיקון וזה התגלה בבדיקה אז זה כן באחריותם להאיר על כך, אבל אם אין בעיה בבדיקת קומפרסיה אז הם לא צריכים להאיר על כך.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

כן ויטאלי, אבל ההבדל הקטן שאצלך התיקון הצליח, ואצל פותח השרשור קיימת בעיה.

בנוסף - יידעו אותך על התיקון ואת פותח השרשור לא.

alfa 156 2.5.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אם המוכר לא מסר מידע לרוכש על תיקון מסוג זה אז זה עילה לתביע, ולא של המכון אלה של המוכר על הסתרת מידע קריטי, אם המוכר יד 1 אז יהיה יותר קל כל העיניין, אבל לא בהכרך, כי המוכר תמיד יכול להגיד שכן אמר לקונה על תיקון מנוע וזה יכול להקשות על העניין, או שהמוכר יד 2 ומעלה, אז הוא יכול לומר שלא ידע דבר.

לדעתי לפניי הכל כדאי לדבר אם המוכר וליידע אותו שהסתרת מידע זה עבירה פלילית, ולשמוע מה יש לו לומר.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפני 5 חודשים רכשתי רכב משומש.... לאחר חודשיים של איבוד מים ושמן התברר כי הרכב עבר חודשיים לכן תיקון ראש מנוע

אבל ההבדל הקטן שאצלך התיקון הצליח, ואצל פותח השרשור קיימת בעיה..

קצת קשה להבין מההודעה מה בדיוק היה שם אבל על פניו, נראה שהרכב נרכש לפני 5 חודשים ורק לפני חודשיים החל איבוד מים ושמן, משמע הרכב בבדיקה היה תקין (שוב, עפ"י מה שאני מבין מההודעה).

צריך לשאול שמאי מה המדיניות לגבי ראש מנוע אבל לעניות דעתי, לא אמורה לחול עליו חובת דיווח.

כולה תיקון מכני שמאריך את חיי המנוע, משביח את ערך הרכב ולא גורר בעקבותיו שום ירידת ערך.

למה לדעתכם צריך לדווח על החלפת אטם ראש מנוע?

מחפש חלפים יעודיים לאימפרצה סטיישן ניו אייג'.

אשמח לדעת אם מישהוא מכיר אחת בפירוקיה.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

קצת קשה להבין מההודעה מה בדיוק היה שם אבל על פניו, נראה שהרכב נרכש לפני 5 חודשים ורק לפני חודשיים החל איבוד מים ושמן, משמע הרכב בבדיקה היה תקין (שוב, עפ"י מה שאני מבין מההודעה).

צריך לשאול שמאי מה המדיניות לגבי ראש מנוע אבל לעניות דעתי, לא אמורה לחול עליו חובת דיווח.

כולה תיקון מכני שמאריך את חיי המנוע, משביח את ערך הרכב ולא גורר בעקבותיו שום ירידת ערך.

למה לדעתכם צריך לדווח על החלפת אטם ראש מנוע?

ראש מנוע שמבוצע בצורה טובה (עבודה ע"פ ספרות מקצועית עם כלים יעודיים) אכן מאריך את חיי המנוע.

אבל, ויש פה אבל גדול, אתה יוצא מנקודת הנחה שכולם עושים את העבודה כמו שצריך.

לצערי ולצער רוב האנשים - ראש מנוע שמבוצע במוסך חאפרי גורר עוד ראש מנוע אחרי חודשיים-שלושה.

Of all the things I've lost, I miss my mind the most

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

שימו לב! השרשור הזה בן 4869 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

הצטרף לדיון

ניתן לפרסם הודעה כעת ולהירשם לאתר מאוחר יותר. במידה וכבר יש לך חשבון בפורום, התחבר כעת בכדי לפרסם באמצעות החשבון שלך.

Guest
הגב לנושא זה...

×   התוכן שהדבקת מסוגנן.   הסר סיגנון

Only 75 emoji are allowed.

×   הקישור שלך הוטמע אוטומטית בגוף ההודעה.   הצג כקישור רגיל

×   התוכן הקודם שלך שוחזר.   ניקוי העורך

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• תוכן חדש...