Jump to content
  • הצטרפו למשפחה

היי, היי אתה (או את) שם!

אנחנו יודעים, נחמד להיות אנונימי, ולמי בכלל יש כוח להירשם או להיות עכשיו "החדשים האלה".

אבל בתור חברי פורום רשומים תוכלו להנות ממערכת הודעות פרטיות, לנהל מעקב אחרי כל הנושאים בהם הייתם פעילים, ובכלל, להיות חלק מקהילת הרכב הכי גדולה, הכי מגניבה, וכן - גם הכי שרוטה, באינטרנט הישראלי. 

אז קדימה, למה אתם מחכים? בואו והצטרפו ותהיו חלק מהמשפחה הקצת דפוקה שלנו.

ניקוי משקעי שמן לאחר ראש מנוע, טרנספורטר 2000.

kobic9
שימו לב! השרשור הזה בן 4999 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

פוסטים מומלצים

קניתי לפני 3 חודשים טרנספורטר שנת 2000.

הרכב היה לאחר שיפוץ ראש מנוע/אוברול(אני לא זוכר בידיוק).

הרכב נבדק אצל רון ונקנה בשמחה, רון הראה לי שיש במקום נוזל קירור מים מהברז ושיש צורך להחליפם.

קניתי נוזל קירור וניגשתי היום להחלפה של הנוזל, לאחר שפירקתי את מיכל העודפים ראיתי שהמים הם אדומים(כנראה שהיה נוזל קירור אבל מדולל מאוד) בצורה כהה מאוד שדומה לחום.

המיכל עודפים עצמו היה מלוכלך ביותר, לקח לי שעה לנקות אותו.

לאחר מכן לקחתי צינור גינה וחיברתי לצינורות מים של הרכב וביצעתי מעין שטיפה פירטית של כל המערכת והצינורות- דרך הזרמת המים הנקיים.

לאחר מכן חיברתי את הצינור גינה לרדיאטור ושטפתי גם אותו, כשרציתי להרכיב חזרה את הצינור תחתון של הרדיאטור הכנסתי יד לתוך הרדיאטור(פתח תחתון) ושמתי לב למשהו שומני- שמן מנוע.

אני מזכיר שהמנוע/ ראש המנוע שופץ בערך חודשיים לפני שקניתי את הרכב אצל אדם המתמחה ברכבים האלו.

אצלי הרכב לא סטה מילימטר מ90 מעלות, לא היה חסר מים, השמן נקי ולא עלה מעבר.

לכן אני מניח שאלו משקעי שמן שנותרו מהזמן שהמוכר טיפל במנוע.

רציתי לדעת מה לעשות ואיך לנקות את זה, או שאין טעם כבר לגעת?

כרגע שמתי מי ברז רגילים על מנת שהמערכת תעבוד ותתקנה, אני אקווה שהשאריות שמן יצאו מהמערכת ומחר אשטוף ואחליף את החומר לנוזל קירור.

אגב- רציתי לדעת מתי מתחילים המאווררים לעבוד? הטמפ' עומדת יציב על 90 אבל הם לא נכנסים לפעולה.

תודה רבה.

קובי

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

המאוורר נכנס לעבודה במהירות מספר 1 בטמפ' שבין 84-89 מעלות צלזיוס, בטמפ' שבין 90-95 מעלות צלזיוס המאוורר מתחיל לעבוד במהירות מספר 2.

ייתכן שוני בין מה שרשמתי לבין הטמפ' שבה נכנס המאוורר מכיוון שקיים הבדל בתצורת מערכת הקירור בתלות ברמת האיבזור.

במידה ואתה מעניין לדעת במדויק נסה לבדוק את הפרטים הרשומים (מק"ט) על טרמוסווי'ץ שאחראי על הפעלת המאוורר.

איזה כייף לי :)

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

תודה רבה מרק.

עשיתי נסיעה ארוכה ו2 המאוורים נכנסו לפעולה, המנוע עם חום יציב על 90.

כשניקיתי חיכיתי רבע שעה עם מנוע דולק על מנת שהם יכנסו לפעולה- זה לא היה מספיק?

ידוע לכם מה יש לעשות לגבי המשקעי שמן, אתמול כשבדקתי ראיתי מעט נקודות ממש קטנות של שמן צפות במיכל העודפים.

כדאי להוסיף חומר שינקה את שאר המערכת?

בינתיים הוספתי מים ולא נוזל קירור ולכן אני רוצה לנקות זאת במהירות ולהחליף לנוזל קירור שקניתי(למרות שהבנתי שכמה ימים עם מים זה לא נורא).

קובי

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

יש תוספים יעודיים לניקוי מערכת הקירור משאריות שמן. חפש אצל סוכני אספקה טכנית למוסכים או חנויות חלקי חילוף.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

תודה רבה מרק.

עשיתי נסיעה ארוכה ו2 המאוורים נכנסו לפעולה, המנוע עם חום יציב על 90.

כשניקיתי חיכיתי רבע שעה עם מנוע דולק על מנת שהם יכנסו לפעולה- זה לא היה מספיק?

במידה והמאוורר לא היה נכנס לעבודה מהר מאוד הטמפ' של נוזל הקירור הייתה עולה מעבר ל-90 מעלות צלזיוס לכן אני מסיק שכרגע הכול תקין.

בכדי שהמאוורר יכנס לעבודה כשאר הרכב נייח יש לעלות את הסל"ד ל-1500 סיבובים לדקה למשך שתי דקות לפחות.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

תודה רבה לכם.

לאחר מספר ימים שהרכב נוסע עם מים(לא קניתי עדיין את החומר שמנקה את השמן), הסתכלתי פנימה וראיתי שבתחתית מיכל העיבוי ישנו חול(כנראה), כיצד ניתן לנקות זאת?

הטיפות שמן קטנות מאוד- עד בילתי נראות, ישנם מעט שאריות שמן בחיבור של הצינור רדיאטור תחתון, האם לשים את החומר שמנקה את מערכת הקירור מהשמן? אם כן האם יש חברה מומלצת?

קובי

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

במידה ובחלק הפנימי של מיכל העיבוי קיימת שכבה של שומנים או כול חומר אחר אני מנקה בצורה הבאה.

מפרק את מיכל העיבוי מהרכב ושופך לתוכו מעט חול ומשקשק אותו היטב ולאחר מכן שוטף אותו היטב במים זורמים ואפילו עם מעט אקונומיקה.

במידה וקיים אצלך חיישן מפלס נוזל קירור אינטגרלי אזי מה שהצעתי לא מומלץ.

בכול מקרה עלייך לפרק את המיכל בכדי לנקותו היטב במים זורמים.

דרך אגב עד לפני שנה מחירו של מיכל עיבוי מקורי היה בסביבות 80-100 שקליםץ בכול מקרה אל תקנה מיכל תחליפי בשום מקרה !!

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

תודה רבה מרק.

אני כבר ניקיתי את המיכל ואת המערכת, אבל שמתי לב למעט שמן בחיבור של הצינור תחתון של הרדיאטור(רק כשהכנסתי את האצבע פנימה).

אם אני אוסיף את החומר לניקוי מערכת הקירור, ובפועל לא נשאר שמן במערכת זה עלול לגרום נזק?

כרגע ישנם מים מהברז, וכשאני מסתכל פנימה רואים בתחתית המיכל עיבוי משהו בצבע חום, כשאני מוסיף מים, זה מתערבב ועולה ולכן ניראה לי שזה חול או משהו דומה.

קובי

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אין לי ניסיון עם חומרי ניקוי ייעודים למערכת הקירור לכן אני הייתי מתייעץ עם רון בעניין מכיוון שהוא נתקל לפחות פעם פעמיים בשבוע ברכבים עם שמן במערכת הקירור.

חול ? אם השתמשת בצינור גינה ללא מסנן/רשתית ייתכן שנכנס לך מעט חול למערכת הקירור. אני הייתי בשלב ראשון מנקז את מערכת הקירור וממלא שוב פעם מים ובודק מה המצב.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

ניקיתי את המיכל, והחלפתי מים שוב.

המים עדיין בצבע חום, מצורפות תמונות.

ניתן לראות את המים לאחר השלכלוך שקע, ברגע שהמערכת פועלת המים בתנועה כל הליכלוך עולה.

אין שמן במערכת הכל יצא לאחר מספר שטיפות.

איך ניתן לנקות את המים על מנת שהמים שאני ישים יהיו נקיים? לאחר מכן אני ימלא נוזל קירור G12+.

תמונה0550.jpg

תמונה0551.jpg

תמונה0552.jpg

קובי

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

שימו לב! השרשור הזה בן 4999 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

הצטרף לדיון

ניתן לפרסם הודעה כעת ולהירשם לאתר מאוחר יותר. במידה וכבר יש לך חשבון בפורום, התחבר כעת בכדי לפרסם באמצעות החשבון שלך.

Guest
הגב לנושא זה...

×   התוכן שהדבקת מסוגנן.   הסר סיגנון

Only 75 emoji are allowed.

×   הקישור שלך הוטמע אוטומטית בגוף ההודעה.   הצג כקישור רגיל

×   התוכן הקודם שלך שוחזר.   ניקוי העורך

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• תוכן חדש...