Jump to content
  • הצטרפו למשפחה

היי, היי אתה (או את) שם!

אנחנו יודעים, נחמד להיות אנונימי, ולמי בכלל יש כוח להירשם או להיות עכשיו "החדשים האלה".

אבל בתור חברי פורום רשומים תוכלו להנות ממערכת הודעות פרטיות, לנהל מעקב אחרי כל הנושאים בהם הייתם פעילים, ובכלל, להיות חלק מקהילת הרכב הכי גדולה, הכי מגניבה, וכן - גם הכי שרוטה, באינטרנט הישראלי. 

אז קדימה, למה אתם מחכים? בואו והצטרפו ותהיו חלק מהמשפחה הקצת דפוקה שלנו.

מה הקנס על נסיעה בנתיב תחבורה ציבורית (נתיב צהוב)?

honda91
שימו לב! השרשור הזה בן 4732 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

פוסטים מומלצים

מותר לרדת לנתיב לתחבורה ציבורית כדי להעלות או להוריד נוסעים?

זה מאד פשוט:

נתיב תחבורה ציבורית, מיועד לתחבורה ציבורית.

*אלא אם כן צוין אחרת.

כל חור בלילה שחור, אבל של ג'ינג'יות זוהר בחושך

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

מותר לרדת לנתיב לתחבורה ציבורית כדי להעלות או להוריד נוסעים?

זה מאד פשוט:

נתיב תחבורה ציבורית, מיועד לתחבורה ציבורית.

*אלא אם כן צוין אחרת.

אז מה ההגיון בזה שמותר להוריד נוסעים בתחנת אוטובוס, אבל להוריד נוסעים

בנתיב לתחבורה ציבורית אסור?

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לרכב מעל 4 נוסעים , יש לו היתר לנסיעה במסלול של התחבורה הציבורית בתנאי שבשלט רשום 4+

(יש ציור של אוטובוס , ציור של כובע של מונית , יציור 4+)

יוצא לריס?

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

• 7 שנים מאוחר יותר...
אז מה ההגיון בזה שמותר להוריד נוסעים בתחנת אוטובוס, אבל להוריד נוסעים

בנתיב לתחבורה ציבורית אסור?

המצב שאתה מתאר אכן לא הגיוני אבל הטעות היא שלך. על פי החוק אסור לרכב פרטי לעצור בתחנת אוטובוס מסומנת או 20 מטר לפני ואחרי תמרור תחנת אוטובוס (במידה ואין סימון על הכביש).

החוק לגבי זה נקרא "מקומות אסורים בעצירה, בהעמדה ובחניה" (1970) והתיקון שהוצא ב1990 אוסר גם על עמידה בנתיב תחבורה ציבורית וגם בתחנת אוטובוס.

מכיוון שאיני משפטן יהיה מעניין אם יש מישהו עם מידע מדוייק יותר, את מה שכתבתי הבנתי מהמסמך בקישור הבא:

http://www.nevo.co.il/law_html/law01/P230_011a.htm

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

נסעתי על אלנבי בשעות היום ומהלחץ אשר הייתי שרוי בו, שכחתי כי מדובר בנתיב לתחבורה ציבורית. שוטרת עצרה אותי, ולאחר שיחה קצרה איתה היא נתנה לי דו"ח על 250 ש"ח וללא נקודות. היא טענה שהיא תתחשב בי ואילולא היה לי רשיון נהיגה מתחת ל-5 שנים הייתי יוצא רק עם אזהרה (לא יודע עד כמה היא הייתה רצינית).

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

שימו לב! השרשור הזה בן 4732 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

הצטרף לדיון

ניתן לפרסם הודעה כעת ולהירשם לאתר מאוחר יותר. במידה וכבר יש לך חשבון בפורום, התחבר כעת בכדי לפרסם באמצעות החשבון שלך.

Guest
הגב לנושא זה...

×   התוכן שהדבקת מסוגנן.   הסר סיגנון

Only 75 emoji are allowed.

×   הקישור שלך הוטמע אוטומטית בגוף ההודעה.   הצג כקישור רגיל

×   התוכן הקודם שלך שוחזר.   ניקוי העורך

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• תוכן חדש...