Jump to content
  • הצטרפו למשפחה

היי, היי אתה (או את) שם!

אנחנו יודעים, נחמד להיות אנונימי, ולמי בכלל יש כוח להירשם או להיות עכשיו "החדשים האלה".

אבל בתור חברי פורום רשומים תוכלו להנות ממערכת הודעות פרטיות, לנהל מעקב אחרי כל הנושאים בהם הייתם פעילים, ובכלל, להיות חלק מקהילת הרכב הכי גדולה, הכי מגניבה, וכן - גם הכי שרוטה, באינטרנט הישראלי. 

אז קדימה, למה אתם מחכים? בואו והצטרפו ותהיו חלק מהמשפחה הקצת דפוקה שלנו.

נזילות שמן - פורד פוקוס 2002

zahyzailer
שימו לב! השרשור הזה בן 2901 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

פוסטים מומלצים

:-)שלום....התגעגעתם?

הלכתי למכון בדיקה לגבי פוקוס שנת 2002 משומשת ולפי התוצאות במכון הבדיקה (מה שהתגלה כלא יעיל כיא הם עסוקים בכסת"ח ולא במתן שירות ללקוח) נתגלה שיש ברכב נזילות ואם לצטט את הבוחן "מלא שמן על הקרטר". הבנתי שיכולות להיות לכך מס' סיבות כגון פולי מנוע, פולי גל זיזים, מחזיר שמן אחורי, ואטם מכסה שסתום:

א.אם ניתן להסביר לי מה פירושו של כל חלק (סליחה על הבורות)

ב. הבנתי ממוסכניק שהטיפול יכול להגיע עד 2000 ש"ח אם מדובר על אטם מכסה שסתום. זה לא יקר קצת?

ג. האם זה טיפול דחוף שכדאי לטפל בו מיידית או שניתן להשאיר אותו לימים טובים יותר? :ladysman:

בתודה מראש, ושבת שלום כמובן

צחי

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

ראשית עלייך לנקות את המנוע ולאחר מכן לראות את מקום נזילת השמן בבירור פ/ה של מכסה השסתומים לוקח משהו בסדר גודל של 20 דקות והאטם עצמו לא עולה יותר ממאתים שקל (בהגזמה) הייתי ממליץ לך ללכת למקום אחר אם רק על האטם ביקשו ממך 2000 ש"ח הסבירות שאתה תגמור שם עם החלפת מנוע לא נראה לי שהם מכירים את הרכב.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

במאזדה האטם מכסה שסטומים עולה כ220ש"ח למקורי, חליפי לא עוזר בכלל.

ראשית צריך לעשות ניקוי למנוע מהשמן מבחוץ, אולי לבצע בזהירות שטיפת מנוע לחלקים המלוכלכים תוך כדי שמירה על החלקים החשמליים מפני מים, ולאחר מכן לייבש הכל טוב טוב עם לחץ אוויר.

לאחר כמה שעות עם נסיעה וחנייה לאתר את הנזילה יראו אותה בבירור מהיכן היא.

אם זה אטם מכסה שסטומים זה זול לתיקון האטם עולה נגיד כ 200ש"ח + עבודה 100 ש"ח.

אם זה מחזירי שמן בצד של הטיימינג אזצריך לפרק את הרצועה ולהחליף את המחזירים+רצועה חדשה יכול להיות שאצלך זה שרשרת צריך לבדוק.

יכול להיות גם מחזירי שמן בין הגיר למנוע שפה עסק יקר צריך לפרק גיר ולהחליף זה יכול לעלות כ 2000ש"ח +-.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

יקיר הוא כתב "הבנתי ממוסכניק שהטיפול יכול להגיע עד 2000 ש"ח אם מדובר על אטם מכסה שסתום"

ולידע כללי שלך בדגם זה קיימת רצועת טיימינג.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

מחזירי שמן מקוריים עולים בין 25 ל 120ש"ח תלוי איזה מחזירים צריך, המחזירים זולים מאוד הבעיה היא שהעבודה הרבה יותר יקרה..

אם המחזירי שמן בצד של הטיימינג נוזלים זה לא טוב כי אם יגיע שמן לרצועת טיימינג היא עלולה להחליק ולגרום נזק מיידי למנוע.

בכללי נזילת שמן לא גורמת לנזק רק צריך להקפיד לבדוק שמן מידי פעם שלא חסר.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אז מזל .... זה לא בצד של רצועת הטיימינג אלא בצד השני.

יש סיבה לבצע טיפול כזה בנזילת שמן במוסך מורשה של פורד, או שבגלל גיל הרכב זה כבר ממש לא משנה?

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לא כזה מזל כי אם זה מהצד השני אז יכול להיות שזה מחזיר שמן אחורי ויהיה על המכונאי להוריד גיר על מנת להחליפו.

הכי טוב שתלך קודם כל לאבחון מדוייק מאיפה מקור הנזילה וניהיה יותר חכמים.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

מה זאת אומרת אבחון מדוייק? הייתי במכון בדיקה וזמה שהוא אמר לי זה שישנה נזילה (כל הקרטר מלא) ולא בצד רצועת הטיימינג. אתה מתכוון שצריךלקחת את הרכב לבדיקה במוסך במיוחד? בבדיקה במכון שאלתי אותו אם יש איזושהי בעיה עם הגיר והוא אמר שלא, הגיר תקין - לא יודע אם זה קשור, לאט לאט נשמע לי כאילו בכל מקרה לא שווה להתקרב לרכב הזה... :-(

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אבחון מדוייק זה מה שאמרנו לך בתחילת השרשור ללכת למוסך שינקו ויחליטו מהו מקור הנזילה.

אם יאמרו לך שזה ממחזיר שמן אחורי אז זה לא אומר שהגיר תקול אבל צריך לפרק את הגיר ולהחזיר אותו לאחר החלפת מחזיר השמן כיוון שמחזיר השמן יושב בין הגיר למנוע.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

שימו לב! השרשור הזה בן 2901 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

הצטרף לדיון

ניתן לפרסם הודעה כעת ולהירשם לאתר מאוחר יותר. במידה וכבר יש לך חשבון בפורום, התחבר כעת בכדי לפרסם באמצעות החשבון שלך.

Guest
הגב לנושא זה...

×   התוכן שהדבקת מסוגנן.   הסר סיגנון

Only 75 emoji are allowed.

×   הקישור שלך הוטמע אוטומטית בגוף ההודעה.   הצג כקישור רגיל

×   התוכן הקודם שלך שוחזר.   ניקוי העורך

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• תוכן חדש...