Jump to content
  • הצטרפו למשפחה

היי, היי אתה (או את) שם!

אנחנו יודעים, נחמד להיות אנונימי, ולמי בכלל יש כוח להירשם או להיות עכשיו "החדשים האלה".

אבל בתור חברי פורום רשומים תוכלו להנות ממערכת הודעות פרטיות, לנהל מעקב אחרי כל הנושאים בהם הייתם פעילים, ובכלל, להיות חלק מקהילת הרכב הכי גדולה, הכי מגניבה, וכן - גם הכי שרוטה, באינטרנט הישראלי. 

אז קדימה, למה אתם מחכים? בואו והצטרפו ותהיו חלק מהמשפחה הקצת דפוקה שלנו.

ביטוח מקיף - מה הפיצוי במקרה גניבה (הכותרת נערכה במחילה)

k1235
שימו לב! השרשור הזה בן 6115 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

פוסטים מומלצים

שלופ,

יש לרכב שלי ביטוח מקיף ורציתי לדעת מה קורה במקרה של גנבה?

הביטוח משלם מחירון או שיש מספר אחוזים שהם מורידים במידה ולא נקבע ירידת ערך לרכב?

הביטוח המקיף כולל מערכת בזמן הגנבה הם משלמים גם על המערכת?

אשמח לכל פרט בנושא

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

הביטוח המקיף שלך מכסה רק את מה שכתוב בפוליסה שלך.

אם שילמת שיכסה גם עבור מערכת וכמובן שציינת מה שווי המערכת, אזי הוא מכסה, אחרת יש לך כיסוי סטנדרטי למערכת משהו בסביבות 750 שקל.

אתה לא מקבל את מחיר הרכב במלואו: חברת הביטוח מורידה לך השתתפות עצמית.

לחברות ביטוח יש הרגל שכשהן צריכות לשלם, הן בודקות עם זכוכית מגדלת למה לא צריך לשלם לך, או למה צריך לשלם פחות,

וכך אם הרכב שלך היה יד 10 עם 800,000 ק"מ, הן יטענו שהוא שווה הרבה פחות מהמחירון ולכן גם יפצו אותך בפחות, וזה למרות ששילמת פרמיה מלאה.

הן גם יבדקו האם אמצעי המיגון הופעלו כראוי וכו', ואם יסתבר להן שלא - כנראה שלא תקבל אפילו אגורה בלי בית-משפט.

האמור לעיל הינו לפי מיטב הבנתי ואו מנסיוני ואין הוא במקום יעוץ מבעלי מקצוע בתחומם.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

הן גם יבדקו האם אמצעי המיגון הופעלו כראוי וכו', ואם יסתבר להן שלא - כנראה שלא תקבל אפילו אגורה בלי בית-משפט.

אף פעם לא הבנתי איך חברת הביטוח יכולה לבדוק ( מלבד איתורנים למינהם ) אם בעל הרכב הפעיל את אמצעי המיגון .

מישהו יכול לפענח את החידה .

תודה

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

יש חוקרים חביבי, תצפיתנים וכל מיני דברים כאלו

בעקרון גם אני לא מבין את הדברים האלו, אבל מחר אני אתחיל להבין אותם הרבה יותר לצערי.

אור מעבר לדלת, שירותי פריצה לבית ולרכב 24/7

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

יש חוקרים חביבי, תצפיתנים וכל מיני דברים כאלו

לדעתי יש שתי אפשרויות:

- חוקר שיתשאל אותך וינסה להתרשם עד כמה אתה אמין.

- דרישה של חברת הביטוח שתיבדק בפוליגרף כדי לוודא שאכן מערכת המיגון הייתה תקינה והופעלה.

במקרה כזה, על סמך תקדימים שקראתי באינטרנט (רצוי שתריץ חיפוש בנושא) אני ממליץ לך שלא להסכים לבדיקה, החברה לא יכולה לכפות את הבדיקה שעלולה לפעול כנגדך.

בעניין הזה רצוי שתתכונן ותתייעץ כדי שלא תהיה מופתע.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

מופתע אני לא אהיה, כי אני יודע שהבדיקות האלו אינן חוקיות אני מתכוון לשלוח לסוכנת ביטוח את הטופס מהמשטרה על הגניבה ובזה נגמר הסיפור מבחינתי, אני לא מתכוון לעשות דברים שאין לי צורך לעשות אותם, אף אחד לא ישלם לי על הזמן שאני אשב בפוליגרף, חקירה ע"י חוקר של הביטוח יענו איפה האוטו עמד וזה, לא מעניינת מבחינתי כי הכל כבר רשום בטופס שמילאו לי במשטרה.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אם חוקר הביטוח מגיע אליך לתשאל אותך פנים אל פנים, זה נראה לי לגיטימי לשתף איתו פעולה.

הוא כמובן יחפש להכשיל אותך בלשונך, ועל כן היה זהיר.

לגבי פוליגרף - גם אם אתה צודק 200 אחוז - אל תסכים.

האמור לעיל הינו לפי מיטב הבנתי ואו מנסיוני ואין הוא במקום יעוץ מבעלי מקצוע בתחומם.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

על קצה המזלג - לי אין ביטוח מקיף אלא רק חובה וצד ג' עם שמשות וגרירה

זה נכון שבמקרה גניבה אין לי ביטוח בכלל ולא אקבל שקל?:shock: לא עשיתי מקיף כי הסוכנת טוענת שלא שווה לי בגלל שנתון הרכב (98) וגם ההפרש הוא מעל 1500שקל בין החובה למקיף (כרגע סה"כ 2600ש"ח..אם ארצה מקיף - הופ טרלללה - נגיע גם נגיע ל4000 בלי בעיה)

תודה מראש לעוזרים :)

שבוע טוב ובטוח וכולם!

אופיר

GTI

I'm not insane,My mother had me tested

סאאמק כולכם.

:lol:

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

על קצה המזלג - לי אין ביטוח מקיף אלא רק חובה וצד ג' עם שמשות וגרירה

זה נכון שבמקרה גניבה אין לי ביטוח בכלל ולא אקבל שקל?:shock: לא עשיתי מקיף כי הסוכנת טוענת שלא שווה לי בגלל שנתון הרכב (98) וגם ההפרש הוא מעל 1500שקל בין החובה למקיף (כרגע סה"כ 2600ש"ח..אם ארצה מקיף - הופ טרלללה - נגיע גם נגיע ל4000 בלי בעיה)

תודה מראש לעוזרים :)

שבוע טוב ובטוח וכולם!

אופיר

לא תקבל שקל כי אין לי מקיף.. הרכב שלך שנת 98? שלי 94 ועשיתי לו מקיף אחרי שגנבו לי את הרכב אני לא רוצה עוד פעם לספוג הוצאה כזאת...

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

הביטוח המקיף שלך מכסה רק את מה שכתוב בפוליסה שלך.

אם שילמת שיכסה גם עבור מערכת וכמובן שציינת מה שווי המערכת, אזי הוא מכסה, אחרת יש לך כיסוי סטנדרטי למערכת משהו בסביבות 750 שקל.

אתה לא מקבל את מחיר הרכב במלואו: חברת הביטוח מורידה לך השתתפות עצמית.

לחברות ביטוח יש הרגל שכשהן צריכות לשלם, הן בודקות עם זכוכית מגדלת למה לא צריך לשלם לך, או למה צריך לשלם פחות,

וכך אם הרכב שלך היה יד 10 עם 800,000 ק"מ, הן יטענו שהוא שווה הרבה פחות מהמחירון ולכן גם יפצו אותך בפחות, וזה למרות ששילמת פרמיה מלאה.

נא לא לחרטט, במקרה גניבה אין השתתפות עצמית.

WHEN YOU HAVE TO SHOOT, SHOOT DON'T TALK

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

מחזק, יש השתתפות עצמית רק במקרה של תביעות שבאשמתך - למשל נכנסת במישהו, נכנסת במשהו וכו'.

כשמישהו נכנס בך באשמתו, או כשגונבים לך את הרכב - זה לא באשמתך ולכן אין סיבה שתשלם השתתפות עצמית. (מנסיון)

HARD WORK BEATS TALENT WHEN TALENT

DOESN'T WORK HARD

1353594600_28_1_USD_7_dark.png

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

מחזק, יש השתתפות עצמית רק במקרה של תביעות שבאשמתך - למשל נכנסת במישהו, נכנסת במשהו וכו'.

כשמישהו נכנס בך באשמתו, או כשגונבים לך את הרכב - זה לא באשמתך ולכן אין סיבה שתשלם השתתפות עצמית. (מנסיון)

כן, נכון, לרגע התיחסתי למקיף בכללו ולא התמקדתי רק בגניבה.

אגב, לא נכון שיש השתתפות רק כשאתה אשם.

אם תקום בבוקר תמצא שהאוטו שלך חבוט ואין לך את מי לתבוע, אתה תתבע את הביטוח שלך ותשלם השתתפות עצמית למרות שאתה לא אשם.

גם אם מישהו פכע בך ויש לך את הפרטים שלו והוא לא מכוסה במקיף, ותחליט לתבוע את הביטוח שלך, גם אז תשלם השתתפות עצמית, ואחרי כן חברת הביטוח תישפט עם הפוגע ותבקש עבורך גם את ההשתתפות עצמית.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אם תקום בבוקר תמצא שהאוטו שלך חבוט ואין לך את מי לתבוע, אתה תתבע את הביטוח שלך ותשלם השתתפות עצמית למרות שאתה לא אשם.

מן הסתם, לא נדרשת השתתפות כשיש לך אשמים להאשים :)

ובקשר למקרה שמישהו פוגע בך ואין לו מקיף, אתה צודק - שחכתי מסיטואציות כאלו.

DOESN'T WORK HARD

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

רגע, אז עכשיו זה אומר שהרכב שלי שווה בעצם 58000 ש"ח זה מה שאני מקבל ? בלי השתתפות בלי כלום ?

לגבי החקירה: אין לי בעיה לספר לחוקר של הביטוח את מה שהיה בדיוק כמו שסיפרתי לחוקר במשטרה, לא עשיתי שומדבר שלא תקין או משהו שגובל בהפקרת הרכב חלילה.

אגב מה לגבי זה שפעם דיברו פה על זה שהכסף של הביטוח עצמו (דהיינו מעל 8000 ש"ח במקרה שלי) הלך פייפן ?

ועוד דבר: לכמה זמן מגיע לי רכב חליפי ? תוך כמה זמן אמור להגיע הכסף ?

אני ממש לחוץ בלי רכב :(

תודה.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אני מניח שזה משתנה מעט מחברת ביטוח אחת לאחרת, אני מבוטח בהראל וכך התנהלו הדברים כשנגנב לי הרכב -

הודענו על גניבה במשטרה, והודענו לסוכן הביטוח.

יומיים אחרי הגניבה עצמה אבא שלי כבר אסף את הרכב החלופי, שלפי חברת הביטוח היה מגיע לנו שיהיה אצלינו לתקופה של חודש.

במהלך אותו חודש, בערך כשבועיים אחרי הגניבה היה אצלינו חוקר של חברת הביטוח שישב איתי ועם אבא שלי (מכיוון שהרכב היה בפועל שלי אך היה רשום על שמו) ובירר את כל הפרטים שהיו נחוצים לו, חתמנו על ייפוי כוח לחברת הביטוח ונפרדנו ממנו לשלום כשהוא הבטיח שהצ'ק יגיע לא יאוחר משבועיים.

כשהגיע המועד המדובר, קיבלנו טלפון מסוכן הביטוח לבוא ולאסוף את הצ'ק - שהיה על סכום המחירון המלא.

ולכן, כן - מגיע לך 58K.

בקשר לתקופת הביטוח שנשארה - אתה לא מקבל שום החזר כספי, אך מקבל אפשרות להחזר מסויים.

לדוגמא, אם נשארה לך שנה שלמה לפוליסה ברגע שנגנב הרכב - הפוליסה לא הולכת לעולמה, אך גם לא מוקפאת.

זאת אומרת, שאם תקנה רכב בשנה הקרובה תוכל להסב את הביטוח של הרכב הקודם אליו.

כך עשיתי כשקניתי את הפיז'ו - נשארו לי 8 חודשי ביטוח מהביטוח הקודם ופשוט העברתי את הביטוח של אותו רכב אל הרכב הנוכחי מבלי תוספת תשלום.

לסיכום -

יומיים אחרי הגניבה אתה מקבל רכב חלופי לתקופה של חודש.

בערך שבוע אחרי שלוקחים לך את הרכב החלופי אתה מקבל את הצ'ק אם אין עיכובים כלשהם.

אתה מקבל מחירון מלא, ואם תקנה עוד רכב תוכל להשתמש בחודשי הביטוח שנשארו לזכותך.

DOESN'T WORK HARD

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

שימו לב! השרשור הזה בן 6115 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

הצטרף לדיון

ניתן לפרסם הודעה כעת ולהירשם לאתר מאוחר יותר. במידה וכבר יש לך חשבון בפורום, התחבר כעת בכדי לפרסם באמצעות החשבון שלך.

Guest
הגב לנושא זה...

×   התוכן שהדבקת מסוגנן.   הסר סיגנון

Only 75 emoji are allowed.

×   הקישור שלך הוטמע אוטומטית בגוף ההודעה.   הצג כקישור רגיל

×   התוכן הקודם שלך שוחזר.   ניקוי העורך

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• תוכן חדש...