Jump to content
  • הצטרפו למשפחה

היי, היי אתה (או את) שם!

אנחנו יודעים, נחמד להיות אנונימי, ולמי בכלל יש כוח להירשם או להיות עכשיו "החדשים האלה".

אבל בתור חברי פורום רשומים תוכלו להנות ממערכת הודעות פרטיות, לנהל מעקב אחרי כל הנושאים בהם הייתם פעילים, ובכלל, להיות חלק מקהילת הרכב הכי גדולה, הכי מגניבה, וכן - גם הכי שרוטה, באינטרנט הישראלי. 

אז קדימה, למה אתם מחכים? בואו והצטרפו ותהיו חלק מהמשפחה הקצת דפוקה שלנו.

תשתית כבישים מסוכנת.

שלומי
שימו לב! השרשור הזה בן 2357 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

פוסטים מומלצים

כללי: יופי של פרויקט.

הצעה: במקום מיקום תיאורי – כתבו מספר כביש, כיוון וקילומטר (במקרה של בעיה נקודתית)

מטרה: להעביר החומר למע"צ, מבקר המדינה, וועדת הכלכלה, הרשות הלאומית, משטרת ישראל ולשכת שר התחבורה

ולהלן תרומתי הצנועה.

כביש: מספר 90, בקטע שבין צומת קליה למלונות ים המלח (בשני הכיוונים, ק"מ 283-215)

בעיה: סימונים מחוקים, סימונים מטעים ומסוכנים של קווי הפרדה מרוסקים באזורים ללא ראות, גיאומטריה פגומה

סכנה: בזמן עקיפה ראות רכב הבא מלפנים. שינוי נתיב באופן מפתיע

כביש: מספר 4 דרום, ק"מ 85, מחלף אשדוד בירידה לכיוון מזרח

בעיה: רדיוס הכניסה קטן

סכנה: אובדן אחיזה/שליטה

צומת: סעד (מפגש 232 דרום עם 25)

בעיה: ראות והבנת תנועה חוצה

סכנה: תאונות חזית-צד קטלניות (והיו לרוב)

כביש: מספר 5 מזרח ק"מ 15, בירידה לכביש מספר 6 דרום

בעיה: שילוט הכוונה

סכנה: "תיקון" מאוחר לכניסה נכונה לכביש הרצוי

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

• תגובות 231
  • פורסם
  • תגובה אחרונה

המגיבים הפעילים ביותר בשרשור

המגיבים הפעילים ביותר בשרשור

תמונות שפורסמו בשרשור

המקום: מחלף גלילות, בירידה מכיוון צפון.

תאור המפגע: הממטרות של הגינות היפות שהתקינו לצד המחלף משקות 50% מהגינה ו50% מהכביש.

הסכנה: נהג ישראלי מצוי, שעת לילה מאוחרת, מעט מים על הכביש, צמיגים יבשים - ואתה בתוך הרמזור.

אופס... התכוונתי למחלף ההלכה ולא לגלילות :oops:

מחפש סוזוקי ג'ימני סטיישן 1,600 סמ"ק אוטומט

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

המקום: רמלה>כביש ראשי מכיוון באר יעקב לרמלה איפה שהעלייה לכיוון מגדל המים. רחוב מבצע יהונתן אם אני לא טועה

המפגע: באיזשהו שלב יש שם קטע כביש נורא ואיום עם מכסי ביוב נורא עמוקים וכל כניסה לבור כזה גורמת לאי נעימות לרכב ולנוסעים

עד מתי ספטמבר 08.:(

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

המיקום: רחוב שפרינצק בראשון לציון. מחבר את מרכז העיר לכיוון צומת עין הקורא.

המפגע: כל הרחוב מפגע אחד גדול : טלאי אספלט בולטים, בורות, שוליים שבורים עם מדרגה גדולה בין האספלט לשוליים חוליים רכים, פקקים בשעות הבוקר גורמים לפתיחת מסלול נסיעת שטח מקביל בשולים הרחבים. תאורה דלילה ביותר וזו שקיימת ממוקמת בעמודים שיוצאים מקוביות בטון גדולות שכל רכב שיסטה לשוליים יתנגש בהן בעצמה.

הטיפול: שמעתי סיפור פעם שכל הכביש הזה זמני ולכן אינו מתחוזק. בפועל זה ציר יציאה וכניסה מרכזי לראשון.

עז יפנית בסלעים

yahav.biz | mineralz.co.il

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

מיקום: העיקולים לפני הכניסה לירושלים - עיקולים מסוכנים ללא שלטי אזהרה המזהירים כי זהו עיקול חד מאוד ו\או שלטים להגבלת המהירות (אפילו שלטי החצים בצבע שחור-לבן אין שם)

הסכנה: ברורה. כל שבועיים-שלושה יש רכב הפוך בתעלה.

המפגע: שוליים שנעלמים ובמקומם יש מדרכה. (עקב העובדה שהקטע הוא גשר מעל הפסי-רכבת).

הסכנה: התפוצצות צמיג במקרה של פגיעה. סטייה מנתיב.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

המיפגע:ביציאה מהילל לבלפור לכיוון ארלוזרוב יש תעלה ישנה ש"גונבת" את ההגה ודוחפת את הרכב קצת לתוך הנתיב הנגדי. זה לא רציני אבל לנהג שלא מצפה לזה זה מבהיל ועלול לגרום לתגובה חריפה עם ההגה.

המיפגע:כל הרחוב הארור הזה.בורות לאורך כל הרחוב, חלקם "תוקנו" והפכו למהמורות, תעלות של כבלים שניסגרו לא טוב, בכל רגע נתון יש לפחות 4 מפגרים שלא יודעים לחנות וסותמים את כל הרחוב(סימטה חד-סיטרית).

פיאטי האהובה סבלה מפציעות ברגליים בגלל הרחוב הזה.

המיפגע:במפרים חדים מאד, במהירות של מעל 21 קמ"ש הפגוש "ישוייף" על האספלט בירידה.

המיפגע:באמפרים גבוהים מאד-עליתי על אחד והיספקתי להתיישר בפיסגה שלו לפני שהתחלתי לרדת.

כל הכבוד על היוזמה של השירשור הזה, אבל אני לא רואה שהוא יעזור כל כך-לא ניראה לי שמישהוא יקרא את כל העמודים לפני שהוא ייתיאש וידלג לסוף.אולי אם הוא יחולק לאזורי יישוב זה יקל ויהיה יעיל יותר?

ערוץ היוטיוב שלי: BuildiT - DIY Israel.

מעוניינים לעזור לחתולי הרחוב? מחפשים מתנה מיוחדת?

סבונים 100% טבעי ובעבודת יד- כל ההכנסות קודש לטיפול בחתולים. דברו איתי.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

כל הכבוד על היוזמה של השירשור הזה, אבל אני לא רואה שהוא יעזור כל כך-לא ניראה לי שמישהוא יקרא את כל העמודים לפני שהוא ייתיאש וידלג לסוף.אולי אם הוא יחולק לאזורי יישוב זה יקל ויהיה יעיל יותר?

קודם נאסוף את המידע , אחר כך נחלק לפי אזורים ואחר כך נעביר לגורמים הרלוונטים.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

מיקום: המעבר בין מתנ"ס זינמן (מרכז בית שמש) ובין רחוב בן צבי

המפגע: בור בצד ימין של הכביש ברוחב של מטר ואורך של חצי מטר, עומק נראה בסביבות 25 ס"מ עם בליטות וסלעים

להזהר לא לדפוק את התחתית של האוטו, תיצמדו לשמאל הכביש

מיקום: רחוב נהר הירדן בית שמש, הקטע המחבר את רמת בית שמש א' עם רמת בית שמש ב'

המפגע: בליטת אספלט לרוחב של כמעט כל הנתיב הימני באורך של כ-5 ס"מ וגובה דומה

יש לבליטה הזאת נטייה לזרוק את האוטו הצידה (בד"כ שמאלה, אבל לא תמיד)

חוצמזה מאוד לא נעים, אפילו עם המתלים היחסית רכים של האוקטביה, וכמובן שוחק צמיגים

תסעו על הנתיב השמאלי

ליאור

מאזדה 3 2.0 "ספיריט" 2020

בתאריך 12.5.2021 בשעה 13:54, יבגניפ כתב:

באמת. אני אוהב אותך כמו שאתה.

יבגני כבר לא אוהב אותי 😭

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

המיקום:

כביש 395 (צ.שימשון - צ. הר איתן / אשתאול)- אחד מכבישי נהיגה הטובים בארץ.

המיפגע:

סיבוב של אנדרת הטייסים - היציאה מהסיבוב לכיוון צ. הר איתן / אשתאול נסללה בשיפוע הפוך, האספלט חלקלק ולא רואים את המיפגע עד יציאה מהסיבוב.

סכנה:

עיבוד אחיזה מהיר לתוך קיר בצד ימין של הכביש או אל תוך הרכב מגיעה ממול.

המיקום:

כביש 386 בין צומת כרם לשכונת עין כרם - כניסה דרומית לירושלים.

המפגע:

אספלט גלי לאורך הכביש (לא לרוחב) ומאוד חלק. בקטעים מסויימים יש שיפוע הפוך בסיבובים.

הסכנה:

ביציאה מהסיבוב השני שמאלה יש סכנה להחליק אל צד הכביש.

המיקום:

כביש 375 ממטע לכיוון צ. האלה.

המפגע:

בקטעים מסויימים אספלט מאוד משובש, מספר קטעי כביש שבהם הראות ל-200 מ' קרובים מוגבלת (הכביש יורד לתוך עמק ועולה חזרה).

הסכנה:

נהג ישראלי מצוי שחותך סיבובים עם פס הפרדה לבן.

המיקום:

כביש 436 המחבר בין גבעת זאב (כביש 443) ושכונת רמות - כניסה צפונית ישנה לירושלים.

המפגע:

עלייה שמתעקלת ימינה ובפסגת ההר מתעקלת חדות שמאלה בפניה ארוכה עם 3(!) רדיוסים משתנים.

הסכנה:

עיבוד נתיב ופלישה לנתיבים שכנים.

Spirit In The Dark

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

המיקום: כביש החוף, כיוון דרום, יציאה להרצליה, בין גשר הולכי רגל ("אכדיה") לצומת הסירה.

המפגע: בור תשתית/תקשורת שקוע מאוד באופן יחסי לגובה הכביש בנתין השני מימין

בלוג הקארטינג שלי - http://www.kartingblog.co.il

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

המיקום:

כביש 395 (צ.שימשון - צ. הר איתן / אשתאול)- אחד מכבישי נהיגה הטובים בארץ.

המיפגע:

סיבוב של אנדרת הטייסים - היציאה מהסיבוב לכיוון צ. הר איתן / אשתאול נסללה בשיפוע הפוך, האספלט חלקלק ולא רואים את המיפגע עד יציאה מהסיבוב.

סכנה:

עיבוד אחיזה מהיר לתוך קיר בצד ימין של הכביש או אל תוך הרכב מגיעה ממול.

יש לשים לב שהמהירות המותרת בקטע היא 60 קמ"ש!

ליאור

מאזדה 3 2.0 "ספיריט" 2020

בתאריך 12.5.2021 בשעה 13:54, יבגניפ כתב:

באמת. אני אוהב אותך כמו שאתה.

יבגני כבר לא אוהב אותי 😭

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

המיקום : נשר, רחוב יעל ,בעליה לטכניון, באחד מהעיקולים.

המפגע: אבן גדולה בולטת מפס ההפרדה בגובה של כ-15 ס"מ מעל הכביש, לכיוון הנתיב השמאלי. האבן מוסתרת כמעט עד הרגע האחרון.

הסכנה: בריחה חריפה ימינה לכיוון הנתיב הימני באמצע העיקול. מהירות הנסיעה שם די גבוהה , לא בדיוק המקום לבחינת היציבות של הרכב, במיוחד כשיש אוטובוס מימינך

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

המיקום : הוד השרון, צומת שמשלבת את רחוב בן גוריון ודרך רמתיים הרמזור(צומת העיריה).

המפגע: רמזור מסוכן מאד, בדרך כלל נוסעים בכביש במהירות גבוהה -80 קמ"ש.

הרמזור מתחלף בלי "הבהוב של ירוק" לאדום מהר מאד.

הסכנה: אני מצאתי את עצמי שם במצב לא נעים כבר פעם אחת, אפשר לגמור בתאונה בקלות!

כניסה לאדום לצומת.

המיקום: הוד השרון, הכיכרות בעיר.

המפגע: הכיכרות בעיר שיש עליהן צמחיה שמושקת בלילה, הכביש נרטב גם מתוצאה של השקיית הצמחיה.

הסכנה: איבוד שליטה בגלל רטיבות הכביש, סיום חגיגי במדרכה(במקרה הטוב) או בכל דבר דומם אחר שנקלע לדרכך.

ליום יום: Alfa Romeo 147 2.0 TS 2002 with 4 Koni & 30mm MAD lowering springs

לאישה: Alfa Romeo Mito Multiair 135HP 2014

לנשמה: Lancia Delta GTi.e 2.0 16v

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

יש לי הצעה

אולי כדאי, בנוסף למיקום ותיאור המקום, להוסיף גם תמונה של המקום!

אומנם לא תמיד זה אפשרי לצלם את המקום בזמן נהיגה, אבל לרובנו כבר יש פלאפונים עם מצלמה כלשהי - אז מקסימום אפשר לבקש מהנוסע השני שיצלם...

ככה העובדות יהיו אפילו יותר מוצקות.

בברכה!

יונתן.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

המקום: השתלבות לכביש החוף: מצומת פרדיס לכיוון מערב, בסוף יש לולאה שעולה ימינה להשתלבות בכביש החוף לכיוון דרום.

מפגע 1: לקראת סוף לולאת ההשתלבות, יש התחזקות פתאומית של הפניה, קשה מאוד לראות אותה מראש, וכמובן שהכביש שם כבר חלק.

מפגע 2: מסלול התשלבות קצר מאוד.

הסכנה: נהג רגוע אולי יספיק להאיט ולא לעוף מהסיבוב, אבל אז, אחרי שהאיט לאיזה שלושים קמש כדי לא לעוף, הוא מגלה שנגמר הסיבוב והוא משתלב בכביש החוף. אין לו סיכוי להשתלב בבטחה, עם מסלול ההשתלבות באורך 50 מטר, עם מהירות התחלתית של 30 קמ"ש, לתוך כביש מהיר, שניה אחרי שנבהל מהסיבוב המפתיע, ובלי יכולת לראות מראש, אם יש תנועה מתקרבת על הכביש מכיוון שהלולאה נמוכה יותר ממפלס הכביש.

המקום: תחנת אוטובוס מחלף הסירה על כביש החוף לכיוון צפון.

המפגע: אין מסלול האצה מספק לאוטובוסים ומוניות שעוצרות שם, ובנוסף יש באותו מקום מסלול השתלבות של תנועה שעולה מהרצליה צפונה לכביש החוף.

הסכנה: אוטובוסים נדחפים בכוח לכביש ומכריחים את כל התנועה לברוח שמאלה בבת אחת.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

שימו לב! השרשור הזה בן 2357 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

הצטרף לדיון

ניתן לפרסם הודעה כעת ולהירשם לאתר מאוחר יותר. במידה וכבר יש לך חשבון בפורום, התחבר כעת בכדי לפרסם באמצעות החשבון שלך.

Guest
הגב לנושא זה...

×   התוכן שהדבקת מסוגנן.   הסר סיגנון

Only 75 emoji are allowed.

×   הקישור שלך הוטמע אוטומטית בגוף ההודעה.   הצג כקישור רגיל

×   התוכן הקודם שלך שוחזר.   ניקוי העורך

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• תוכן חדש...