Jump to content
  • הצטרפו למשפחה

היי, היי אתה (או את) שם!

אנחנו יודעים, נחמד להיות אנונימי, ולמי בכלל יש כוח להירשם או להיות עכשיו "החדשים האלה".

אבל בתור חברי פורום רשומים תוכלו להנות ממערכת הודעות פרטיות, לנהל מעקב אחרי כל הנושאים בהם הייתם פעילים, ובכלל, להיות חלק מקהילת הרכב הכי גדולה, הכי מגניבה, וכן - גם הכי שרוטה, באינטרנט הישראלי. 

אז קדימה, למה אתם מחכים? בואו והצטרפו ותהיו חלק מהמשפחה הקצת דפוקה שלנו.

סיטרואן קסארה

ebari
שימו לב! השרשור הזה בן 6836 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

פוסטים מומלצים

אני מחפש לאחי הקטן קסארה, 1.6-1.8 בנזין גיר רגיל.

אודה על חוות דעת.

המלצות, על אילו דגמים ללכת, האם הרכב מומלץ, החל מאיזו שנה יש את הצורה החדשה (הפנסים הגדולים מקדימה)?

תודה רבה

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

המלצות:

הרכב נוח מאוד, מרווח מספיק (אני 190+ ונוח לי), מנוע חזק (שלי 1.8) כשצריך, ובעקרון עסקת חבילה לא רעה של מחיר/תועלת.

דגמים:

כיוון שהידני קיים רק בדיזל, האוטומט של הרכב מאט אותו מאוד, הרכב מאיץ באיטיות מעצבנת לפעמים. שלי 1.8 והשתייה לא גדולה, והכוח זמין. יכול להיות ש1.6 יספיק לו גם כך.

האם מומלץ:

כבעלים של אחד, אני לא אובייקטיבי, אבל רק שני דברים נחשבים , בעיני ובעיני אבי, כחסרונות - והם האצה איטית ורדיוס סיבוב גדול מאוד.

צורה מחודשת:

כשמה כן היא - משנת 2000.

משכנתא זה קל

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לא ממליץ גיר אוטומטי בכלל..

אותו גיר מעצבן "וחכם" חירבן לי את הנסיעה ברכב הזה (שנת 2003)

שמעתי גם על תלונות בגיר בשנתונים קודמים.

הרכב כשלעצמו מאוד נוח, וגם דיי מאובזר לשנה ולמחיר.

ירידת הערך שלו יחסית גדולה.

הנדסת האנוש בדשבורד לטעמי ממש לא נוחה (מיקום חלונות החשמל, תפעול הרדיו בידית מאחורי ההגה וכו'...)

אמיר.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

זהו, שהבנתי שיש ידני (שאני מעדיף) רק בדיזל (שאני ממש לא רוצה).

סך הכול, שנתונים 00-01, באיזה סדר גודל מחיר ריאלי ניתן לרכישה?

אני מצטער שאני קצת נודניק אך איך ההתנהגות של הרכב מבחינת אחיזה?

אגב, יש למישהו מושג לגבי גודל רמקולים מקדימה?

האם ייכנס סט של דוטק 6.5?

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

מנסיון קצר בנהיגת הרכב, 1.6 אוטומטי שנת 2000 כמדומני, לאורך כמה מאות ק"מ בכבישים הנכונים....

הגיר בהחלט "מוזר" ודורש הסתגלות קצרה, אך כשמבינים את העקרון זה שווה את התסכול והמבוכה של הלמידה.

הרכב לא הרגיש כבד יותר ממתחרות פוטנציאליות בזמנו.

הרכב דינמי מאוד, מהנה מאוד לנהיגה, בעל הגה טוב מאוד מדוייק ומתקשר.... כיף גדול היה.

לגבי צריכת דלק ותחזוקה וכו' אין לי ממש מושג.

אם יש ידני כזה מומלץ בהחלט אם אין גם בתור אוטומט זוהי לדעתי משפחתית\קומפקטית מהנה בהחלט.

חי סולומון

סאן רוף פתוח וכסאות מחוממים.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

הרכב פחות מרווח מהמתחרות, בגדול, למעט הגולף ושכפוליה (בסיס גלגלים קצר אף משל הקסארה).

היא מכונית מיושנת, כלומר ב2002 כבר הגיעה לסוף חייה (נמכרה גם אחר כך, אבל גם הסוזוקי סוויפט...).

יש לה מתלים טובים מאוד, התנהגות מהנה להפליא, אבל הגה מחורבן - מתקשר, אמנם, אבל ארוך (3.2 סיבובים בין נעילות). הנדסת האנוש ותא הנוסעים, לטעמי, הם חסרון בולט.

בקיצור, לא הייתי בוחר דווקא בה, אלא אם יש סיבה מיוחדת. מבחינת מרווח, אני לא חושב שהיא תהיה הרבה יותר מרווחת מיאריס (אני לא מדבר על מטען כרגע), במנועים היא לא מצטיינת, תא הנוסעים רע למדי וההגה מקלקל שמחות.

דווקא מבחינת אמינות אתה יכול להיות שקט - מנסיון עם כמה כאלו, שעשו אי אלו מאות אלפי קילומטרים, המצב טוב (מכלולים סטנדרטיים של PSA, אין מוזרויות\חשמול יתר).

206XS, למשל, תהיה הרבה יותר מוצלחת לדעתי (אלא אם אחיך צריך חמש דלתות).

למכירה פנסים קדמיים מקוריים חדשים לGTI MKV

My grandfather rode a camel, my father rode a camel, I drive a Mercedes, my son drives a Land Rover, his son will drive a Land Rover, but his son will ride a camel -

Rashid bin Saeed Al Maktoum

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

למרות כל שנאמר כאן, קיימת קסארה ידנית עם מנוע בנזין. לפחות לי היתה כזו עם מנוע 1.8, 112 כ"ס, זאת בניגוד לאוטומטית לה 103 כ"ס " בלבד". בשל משקלה הנמוך יחסית היא מכונית זריזה למדי וחסכונית להפליא. יש לה היגוי משובח ומתקשר, נוחות נסיעה מרהיבה, במיוחד יחסית ליפניות מקבילות. תא נוסעים מוזר, קצת קלאוסטרופובי ופלסטיקה לא מהדרגה העליונה. לסיכום מכונית מצוינת המעניקה הרבה מעבר למחירה.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

קסארה עם היגוי משובח ומתקשר? מההיכרות הארוכה שלי עם קסארה 2.0 בנזין אוטומטית, ההגה לא מתקשר במיוחד, והוא א-ר-ו-ך (מספר סיבובים מנעילה לנעילה). לצורך השוואה ההגה של הקסארה מרגיש אילם לחלוטין ליד פוקוס.

אגב הגיר דווקא טוב מאוד לדעתי. לוקח מעט זמן להבין את צורת הפעולה שלו, ומהרגע שהבנתם אחד את השני, זה הגיר הכי טוב שאפשר למצוא לנהג הממהר \ זה שגם אוהב לנהוג ולא רק לנסוע.

גיא

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

הייתה לנו קסארה טורבו דיזל 1900 (שנת 99), ולמדתי על כזאת נהיגה, מאוד נהנתי.

אולי בתור צעיר, אם הייתי יכול לקנות אחת לעצמי, אני סבור שיש רכבים אחרים שהייתי קונה (סיוויק, לאנטיס, אימפרזה) במחיר הזה. אבל סיטרואן קסרה הייתה נכנסת לרשימה שלי.

יצא לי לנהוג בקסארה טורבו דיזל שהייתה לנו וב306 דיזל שיש לנו היום, ולדעתי הקסרה יותר מהנה.

יוסי.

I should win a fucking AWARD for being me

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אחי לא נעול עליה אך מאחר והוא מחפש רכב טוב שניתן לרכוש במחיר נמוך יחסית,

האופציה של הפיג'ו 206 יורדת מהפרק ולו רק בשל המחיר.

זו לפחות דעתי הייתה ולכן גם שאלתי לגבי מחירים ריאלים לרכב משנתונים 00-01.

מאוד אודה אם מישהו יוכל להשיב לשאלתי זו.

שוב - המון המון תודה.

**עריכה: שאלה נוספת ברשותכם, הבנתי כי הגיר בקסארה 00-01 הוא AL4 (המשותף גם ל-C5 ?)

האם הוא,הגיר, מסוג טיפטרוניק?

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

מבחינת מרווח, אני לא חושב שהיא תהיה הרבה יותר מרווחת מיאריס (אני לא מדבר על מטען כרגע) .

אהה וואלה - שתי אלו (קסארה ויאריס) בדיוק מאכלסות כיום את המוסך שלי:

אכן הקסארה מרווחת רק במעט מאוד אם בכלל מהיאריס לנוסעים (מבחינת מטען הקסארה לוקחת בגדול, מה עוד ששלי סטיישן).

הגיר האוטמטי אכן נהדר בשימוש ידני (!), ובעצם במוד עצבני (ויותר מכך במצב "ספורט") נראה כי הוא תוכנן לגילוח זמני הקפה במסלול מרוצים- אבל כשהוא תופס "קריזה" הוא קצת עצבני מדי לטעמי (שומר טורים בתקרה גם אחרי שכבר מזמן נרגעת קצת). בקיצור- יש לו השהיה קיצונית במעבר בין מוד רגוע לעצבני ולהיפך, כזו שיכולה לתקוע אותך באמצע צומת או על מסילת רכבת את אותה השניה המיותרת ההיא שממנה כבר לא תצא - זה נכתב בהומור, אבל גובל לדעתי בסכנה בטיחותית אמיתית. הרכב כרגע במוסך- נראה אם זה יסתדר מעט.

התנהגות הכביש אכן מהנה וההגה לא רע, אך עדיין לא ברמה של פוקוס וכדומה - יש לו מן כבדות ואיטיות תגובה כזו שקצת מעיבה על ההיזון החוזר הטוב בסך הכל. גם השלדה יעילה (שורשים ל- 306, ומה) ונוחות הנסיעה פשוט ללא תחרות.

פנים הרכב מאובזר גם בכל מה שכלל לא צריך, אבל הפלסטיקים מיושנים והנדסת האנוש לא מבריקה (דרך אגב- קסארה תומכת כנראה בקמפיין "אם שותים לא נוהגים" כי אין בנמצא, חרף שפע הגאדג'ט, ולו מחזיק כוסות אחד נורמלי לרפואה, ולא- אני לא מוכן לספור שקעים רדודים במכסה תא הכפפות כפתרון קביל לצורך זה). הקסארה שלי גם משירה מעצמה כל מיני פלסטיקות מיותרות יותר ופחות באופן עצמאי - אבל נראה לי שזה יותר בגלל עברה הקשה של מכונית הליסינג שלי, כלומר- לפני שהגיעה לידי המפנקות, מאשר בעיה אמיתית של הדגם (אצל חבר עם רכב זהה וחיים מעט יותר שפויים כנראה אין בעיה כזו).

עוד משהו קטן- לפחות שלי שורפת הלוגנים קדמיים בקצב שהחשמלאי השכונתי עוד מעט יתקשר לשאול למה עוד לא עברתי אצלו היום...וגם פיתחתי מיומנות של אורנגוטאנג בכיפוף ידיים ושריטתם בנסיון נואש לדחוף את הנורה למגרעת הפנסים (דגם 2004- פנסים גדולים שמי שתכנן אותם לא העלה על דעתו שמישהו אחר אי פעם יצטרך להחליף בהם נורה, מן מכלול חד פעמי ונטול תחזוקה שכזה).

זהו בערך, בסה"כ ולמרות הכל - כמו בחיים אני נהנה מהרכב, אבל צריך גם לדעת לחיות איתו.

...היאריס, לעומת זאת - זו כבר אופרה אחרת לגמרי. הערכה ואהבה גדולה :-)

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

הפנסים הגדולים (קסרה 2) מאמצע 2001.

למיטב ידיעתי גירסאות בנזין ידניות עם מנוע בנזין (למעט גירסת ה1.4) הגיעו רק בדגם הראשון.

סקודה יטי 2.0 TDI 4x4 (נמכרה)

וולוו XC40 T3 Momentum

טויוטה יאריס קרוס הברידית

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

שימו לב! השרשור הזה בן 6836 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

הצטרף לדיון

ניתן לפרסם הודעה כעת ולהירשם לאתר מאוחר יותר. במידה וכבר יש לך חשבון בפורום, התחבר כעת בכדי לפרסם באמצעות החשבון שלך.

Guest
הגב לנושא זה...

×   התוכן שהדבקת מסוגנן.   הסר סיגנון

Only 75 emoji are allowed.

×   הקישור שלך הוטמע אוטומטית בגוף ההודעה.   הצג כקישור רגיל

×   התוכן הקודם שלך שוחזר.   ניקוי העורך

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• תוכן חדש...