Jump to content
  • הצטרפו למשפחה

היי, היי אתה (או את) שם!

אנחנו יודעים, נחמד להיות אנונימי, ולמי בכלל יש כוח להירשם או להיות עכשיו "החדשים האלה".

אבל בתור חברי פורום רשומים תוכלו להנות ממערכת הודעות פרטיות, לנהל מעקב אחרי כל הנושאים בהם הייתם פעילים, ובכלל, להיות חלק מקהילת הרכב הכי גדולה, הכי מגניבה, וכן - גם הכי שרוטה, באינטרנט הישראלי. 

אז קדימה, למה אתם מחכים? בואו והצטרפו ותהיו חלק מהמשפחה הקצת דפוקה שלנו.

התייעצות - שיפור סאונד בלקסוס CT200h

פוסטים מומלצים

שלום,

רכשתי לאחרונה CT200h מודל 2011 עם המערכת המקורית, הופתעתי מכמה איכות השמע ברכב הזה ירודה, סאונד מתכתי וחלול, ומשחק באקולייזר של המערכת לא שיפר את המצב בהרבה

אני לא אודיופיל אבל יודע להעריך סאונד ממערכת טובה ומאוד אוהב מוזיקה. 

בכל אופן רציתי להתייעץ מהם השדרוגים הפשוטים יחסית שיכולים לשפר את הסאונד ברכב?

ברכב הקודם שלי הוספתי איטום אקוסטי בדלתות ששיפר מאוד את הסאונד, אבל יש לי תחושה שברכב הזה תדרש יותר עבודה. 

המחשבה היתה ראשית להחליף את המערכת המקורית באפטר מרקט סיני עם DSP - אני לא בונה על שיפור משמעותי בסאונד מהמהלך הזה בלבד, אבל תקנו אותי אם אני טועה. 

חוץ מזה המחשבה המיידית היתה להחליף את הרמקולים, ברכב יש שני טוויטרים (לדעתי 3.5") קדמיים "9*6 ואחוריים "6.5, אבל מקריאה ברשת הבנתי שהחלפה של הרמקולים לבד לא תתן יותר מדי, וככל שנראה אצטרך להוסיף גם מגבר כלשהו. 

אם הייתי עוד איכשהו מוצא את עצמי עם רמקולים במגברים אין לי מושג ירוק. 

המטרה כאמור היא שיפור איכות הסאונד, אבל אין לי את התקציב או הרצון להתפרע, אני מאוד אוהב פרוייקטי DIY ואין לי בעיה לעשות את העבודה לבד ולרכוש רכיבים יד2. 

אשמח להכוונה ממלומדי הפורום - מה הייתם עושים על מנת לשפר את איכות הסאונד בתקציב נמוך?

תודה רבה!

שקד

Audi A1 1.4 TFSI Manual | Citroen C4 eHDI | Land Rover Discovery TD5
VW Golf MK4 1.6 Manual

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אני מניח שלא מדובר במערכת של מארק לווינסון 😉

מקצת עיון ברשת (לא בטוח שאותו דור) נראה שחלק מהבעיה בשימור המערכת המקורית נוגע לאיקווליזציה שהיא עושה לסיגנל, כמו גם חיתוך תדרים בין הרמקולים שאולי מבוצע "על הקו" ולא במקור. צריך לוודא שגם אין מגבר חיצוני למערכת.

בהתאם לאיכות הסיגנל הכללי, ישנם מוצרי DSP למיניהם שידעו לסכום את הכל ולייצר אות שטוח ונקי יחסית. לא בטוח שזה יהיה זול. 

כמובן שאחרי שמטפלים בסיגנל המקור, החלפת הרמקולים (קומפוננט 6x9 או תושבות ל-6.5),הוסםת הגברה ואיטום/בידוד ירימו עוד את הרמה. 

וחזרה לסיגנל המקור, אולי לעקוף לגמרי את מערכת הראש ולהזרים דרך טלפון למעבד/מגבר/שילוב? יש פתרונות איכותיים בימינו שנידונו בכמה שרשורים לאחרונה. 

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

כן לצערי לא מדובר במארק לוינסון 

במערכת ברכב שלי יש 6 רמקולים, כלומר המערכת הבסיסית עם HU בלי מסך צבעוני. 

בנוגע לסיגנל המקורי, אם אני מבין נכון במידה ואני מחליף את המערכת למשהו איכותי ומודרני יותר אז בגדול איכות הסיגנל אמורה להשתפר, נכון?

אלא אם יש בדרך מגבר באיכות נמוכה אם אני מבין נכון, ואז במקרה כזה על פניו אני יכול לרכוש מגבר חיצוני ולחווט את הרמקולים דרכו? או שזה סיפור מורכב יחסית?

ד״א מהמעט שמצאתי ברשת לא דובר על מגבר חיצוני בגרסה הפשוטה של המערכת, האם זה הגיוני?

תודה רבה!

VW Golf MK4 1.6 Manual

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

יש היום dsp משולבי מגבר באריזות מאד קומפקטיות עם ביצועים נחמדים. להחליף יחידת ראש , מגבר משולב ולפחות את הסט הקדמי של רמקולים ואתה מסודר. איטום הכנת וזה מעולה.אם יש לך ידיים טובות אז אוטו שלך יחסית קל לעבודה כי בסופו של דבר זו טויוטה.

תוכל לחסוך עלויות התקנה ולהשקיע אותם ברכיבים

gladen pro25+rs audio 100m -tru technology billet 4100

ad neo800w- mosconi pro 4/30

gladen pro10-mosconi pro 1/10

fiio 11m plus coax mosconi dsp aerospace 6to8

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

בתאריך 13.4.2024 בשעה 00:28, shakedi כתב:

מה הייתם עושים על מנת לשפר את איכות הסאונד בתקציב נמוך?

תקציב נמוך זה עניין סובייקטיבי 

אי אפשר להמליץ לך ללא תקציב מוגדר לרכיבים בלבד ללא התקנה.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפני 23 שעות, shakedi כתב:

בנוגע לסיגנל המקורי

כאמור, לא יודע בדיוק מה יש אצלך. 

רק ראיתי ברפרוף מספר אפשרויות שהסיגנל המקורי עשוי לעבור דרכן ו"להשתנות". 

יתכן והמערכת המקורית מפצלת תדרים, תוחמת אותם ומבצעת איקווליזציה - החלפה שלה, תפתור את זה.

אם אחרי יחידת הראש יש מגבר יתכן והוא מבצע את השינויים הנ"ל. עקיפה שלו או החלפה במגבר אחר, תפתור את זה. 

אם אחרי יחידת הראש/מגבר יש קרוס חיצוני לרמקולים, אז צריך לעקוף אותו כשתתקין קומפוננט משלך.

כלומר, בשתי האפשרויות האחרונות, יכול להיות בעייתי להסתמך על החיווט המקורי, אם הם (מגבר/קרוס מקורי) קיימים. אם לא, אז החלפת יחידת הראש תספק ואז לשדרג הלאה לפי התקציב ומשמע אוזניך. 

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אז חקרתי עוד קצת, נראה שבמערכת שיש אצלי באמת אין מגבר חיצוני, אבל כן יש קרוס (אני מקווה שזה המונח הנכון),
שמפצל את הסיגנל של הרמקולים הקדמיים בין הרמקולים בדלתות 6*9 לטוויטרים. 

בנוגע לתקציב, לא קשיח, אבל חוץ מה-HU שאני שם רגע בצד חשבתי להשקיע כ-1500 ש"ח, אני יודע שמדובר בתקציב צנוע למדי, אבל ראיתי ביד 2 מספר אופציות למגברים, סאבים ורמקולים שנכנסים בתקציב. האם אני בכיוון או שמדובר בתקציב נמוך מדי?

VW Golf MK4 1.6 Manual

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לשים HU בצד, ב1500 אתה יכול להביא מגבר וסט קומפוננט קדמי, כנראה גם סאב, ולחבר את המגבר ישירות לטלפון לשמיעת מוזיקה.

מה שבטוח זה יהיה יותר טוב ממה שיש לך כרגע.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

הצטרף לדיון

ניתן לפרסם הודעה כעת ולהירשם לאתר מאוחר יותר. במידה וכבר יש לך חשבון בפורום, התחבר כעת בכדי לפרסם באמצעות החשבון שלך.

Guest
הגב לנושא זה...

×   התוכן שהדבקת מסוגנן.   הסר סיגנון

Only 75 emoji are allowed.

×   הקישור שלך הוטמע אוטומטית בגוף ההודעה.   הצג כקישור רגיל

×   התוכן הקודם שלך שוחזר.   ניקוי העורך

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• תוכן חדש...