Jump to content
  • הצטרפו למשפחה

היי, היי אתה (או את) שם!

אנחנו יודעים, נחמד להיות אנונימי, ולמי בכלל יש כוח להירשם או להיות עכשיו "החדשים האלה".

אבל בתור חברי פורום רשומים תוכלו להנות ממערכת הודעות פרטיות, לנהל מעקב אחרי כל הנושאים בהם הייתם פעילים, ובכלל, להיות חלק מקהילת הרכב הכי גדולה, הכי מגניבה, וכן - גם הכי שרוטה, באינטרנט הישראלי. 

אז קדימה, למה אתם מחכים? בואו והצטרפו ותהיו חלק מהמשפחה הקצת דפוקה שלנו.

אי-ביי אמזון או עלי באבא

עדי-אל

פוסטים מומלצים

היה שרשור זהה לגמרי בעבר, בדיוק באותו נושא.

נו שוין:

איביי - רק לדברים נדירים שאין להשיג במקום אחר, אצלי זה היה רמקול סנטר לסדרה שהפסיקו לייצר לפני 15 שנה וכיו"ב. מזמין פעם בעשור.

עליעקספרעס - כל דבר שהוא זול ופשוט או מוצרי נישה סופר ספציפיים שאף אחד לא טורח לזייף (עפרונות מקוריים של מיצובישי תוצרת יפן, לדוגמה). לאחרונה הם העלו את הרף גם בתחום של כלים/אביזרים לנגרות ידנית, באיכות הכי טובה שיש. אבל שוב, צריך להכיר את הנישה.

אמזון - ברירת מחדל לסחורה ממותגת בגודל בינוני. לפעמים מזמין משם דברים שגם זמינים בעלי, כשהמחיר נכון.

קיי אס פי - תמיד שוכח לבדוק אותם, אבל הם אחלה אלטרנטיבה לאמזון, בעיקר במוצרים שדורשים התאמה מושלמת למה שכבר קיים/נפות בישראל.

עריכה אחרונה על ידי hans
  • רעיון טוב! 1

אוכל את הכובע שהגיש לי avergel ומודה קבל עם ועדה שלפעמים מחשבים של אסוס מחזיקים מעמד אפילו מעל לשנה שלמה - אם נזכרים לעדכן את ה-bios.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

• תגובות 66
  • פורסם
  • תגובה אחרונה

המגיבים הפעילים ביותר בשרשור

לפני 9 שעות, FROGIE כתב:

תבטל חוסם פרסומות. לי זה עזר.

זה רעיון, אני גם נתקלתי בבעיות הזויות שם מפעם לפעם. ד"א, קרה לי כבר שהוספתי מוצר שמוגדר למשלוח חינמי לעגלה והתווסף פתאום עלות משלוח (בדקתי בדף המוצר, אין מגבלות/סייגים למשלח החינמי). יותר הזוי הוא מוצר שבדף מצויין במחיר אחד אך בעגלה מחירו פתאום עולה...

בשבילי, עלי זה רק ל'מוצרים בשקל' וקניות רציניות אך ורק דרך "אמזון" עם התמיכה/שירות לקוחת הנורמלי שלהם.

לא נכנס/מזמין מ-קספ. לפני מספר שנים מכרו לי מאוורר תקול למעבד ושחזרתי למחרת יבשו אותי שעה שלמה בזמן ש"בדקו" אותו ואמרו לי שהוא תקין. וויכוחים לא עזרו ונוקנקתי ב 60 ש"ח נוספים (אין ברירה, אין מאוורר, אין מחשב כל הסופ"ש), ומאז כל הקניות של ציוד המחשבים שלי (אי אלו אלפי שקלים מאז התקרית) מתבצעות באמזון (או באייוורי אם הפרש המחירים הוא 10-20 ש"ח)

עריכה אחרונה על ידי Haim_gds
שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפני 7 שעות, fatboy1340 כתב:

יש לך טיפים לקניית כלי עבודה חשמליים משם? רוב הכלים 110V. חוץ משימוש בממיר מתח כמובן.

חפש ושאל את המוכר לגבי תמיכה ב 220. יש לא מעט כלים שעל המטען/ספק כתוב שתןמך בטווח 110-230 . הבעיה העיקרית היא שהתקע יגע עם פינים לשקע אמריקאי. אבל זה זניח.

אני רוכש בעיקר אביזרים לכלים ולאחרונה כלים פניאומטיים (אקדחי סיכות/מסמרים, מרסס לצבע ...) כי יש לי קומפרסור ביתי . 

למעלה ממיליון קילומטר של נהיגה מאז ימי הכרמל 12 מודל 67 (מנוע פורד) ושום דבר לא השתנה סביבי , עדיין רואה נהיגה מבוהלת, הססנית ומנותקת בכל נסיעה . עכשיו גם הכל מתועד מלפנים ומאחור ואפשר לשחזר ולהתעצבן שוב ושוב :twisted:

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

בגדול אני הולך לפי מקור המוצר אבל משתדל לבדוק בכמה אופציות, יש כל כך הרבה שיקולים, האם האספקה דחופה לך או לא, ואיזה סוג משלוח אתה רוצה - בלדרות או דואר.

מוצרים אמריקאים בד"כ מאמזון או ישירות מאתר היצרן של המוצר.

מוצרים אירופאים מאמזון גרמניה, בתנאי שהם מוכנים לשלוח את המוצר ישירות לישראל כי אז אין מע"מ גרמני. אם אתה שולח דרך כתובת צד ג' בדרך כלל אפשר למצוא פתרון יותר זול אבל לפעמים אין ברירה.

מוצרים סיניים אני קורא ביקורות באמזון ולאחר מכן מחפש את אותו המוצר בעליאקספרס. שיטה שעובדת לי מצוין.

אני קונה בעליאקספרס גם מוצרים יקרים - חלפים לאופניים של שימנו, מברגת אימפקט של בוש בחצי מחיר, מדחס למזגן רכב ועוד.

חלפים מקוריים של BMW מזמין ישירות מדילר רשמי בגרמניה ששולח לארץ.

חלפי רכב אחרים בדרך כלל בCars245 אם לא דחוף.

חלקי רכב מפירוק מאיביי בכל הארצות. הבלטיות חזקים בזה.

לעיתים נדירות קונה באתרים ישראלים דברים כמו מוצרי חשמל לבנים. KSP בהחלט יכולים להיות תחרותיים בלגו למשל.

סתם סיפור על משלוח שצריך להגיע היום - אמזון ורוב היצרנים האמריקאים לא מוכנים לשלוח אביזרים לנשק לחו"ל. והחברות שמספקות כתובת מקומית בארה"ב גם לא מוכנות להעביר אביזרי נשק.

אני כל כך רגיל למצוא באתרים אירופאים רשימה של הרבה ארצות יעד שלא כוללת את ישראל ולהתבאס.

ועכשיו הזמנתי נרתיק מחברת אביזרי נשק שבמערכת שלה יש 4 ארצות יעד בלבד - ארה"ב, קנדה, שוויץ וישראל. איזה כיף.

• אהבתי 1

עמוס

וַיִּשְׁמַע אַבְרָם, כִּי נִשְׁבָּה אָחִיו; וַיָּרֶק אֶת-חֲנִיכָיו יְלִידֵי בֵיתוֹ, שְׁמֹנָה עָשָׂר וּשְׁלֹשׁ מֵאוֹת, וַיִּרְדֹּף, עַד-דָּן.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אין לי הרבה מה להוסיף.

מוצרים גדולים/יקרים- אמאזון.

מוצרים זולים אלי אקספרס. המון כלי עבודה גנריים אני רוכש משם. למשל הייתי צריך כלי מיוחד לסגירת בנדים מנירוסטה שמשתמשים בהם לגומיות ציריות- בארץ 250 שקל ולך תמצא מאיפה לקנות. שם 25 שקל -האיכות לא זהה מן הסתם אבל לפעם בכמה שנים זה די והותר.

אבל ניסיתי את האתר החדש temu והוא אחלה תחליף לאלי אקספרס.

כרגע הם בחדירה חזקה מאוד לשוק הישראלי.

המוצרים זהים למה שנמכר באלי והמחירים באזור ה30% פחות.

ה-כ-ל במשלוח חינם ועד הבית!!!! ועם זיכוי במידה והמשלוח מתעכב.(כולל פריטים יחסית כבדים למשל מכווץ קפיצים לבולמים אותו מוצר גנרי סיני של אמאזון ואלי אקספרס רק ששם משלוח המוצר פי2 מהמחיר שלו וכאן בחינם)   

הגיע תוך שבועיים בערך- האמת הופתעתי.

(קניתי דרך המחשב ושילמתי בפייפאל)

• מעניין 1
שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

עלי - בעיקר לכל הדברים הקטנים (מברגים עם ראשים אקזוטים, ונטילים, מטליות וכד'). מדי פעם מזמין מיצרן סיני טוב שמפרסם בעלי ובעוד מקומות. למשל, דונגל obd שיצא לי להזמין שיחסית הוא לא רע. מתאם rca ל aux של חברה ממש טובה, ממומלצת ע"י הרבה אודיופילים ונמכרת גם באמזון וגם בעלי. בעלי עלה משמעותית פחות.

איביי - בעיקר יד 2 ואספנות (קלפים, קסטות, דיסקים, כלי עבודה וכו'). אני גם דואג תמיד להשוות מוכרים באיביי עם חנויות אחרות כדי לקבל מושג. לא פעם המחירים זולים יותר. אני מודה שאני גם מתמקח לא פעם עם מוכרים באיביי. כמובן לכאלו עם אפשרות להגיש הצעת מחיר. יצא לי גם להציע למוכר בלי האופציה, והוא אפילו הסכים. מהבחינה הזו אני מאוד אוהב את איביי. כמובן שגם תמוהות מפורטות של המוכר זה פלוס ענק עבורי כרוכש יד 2 בחלק גדול מהמקרים.

דיסקוגס - דיסקים/קסטות. לפעמים יקר שם מדי, אז אני דואג להשוות עם איביי, ולא פעם בוחר באיביי. יש דיסקים שאין באיביי, אז אין ברירה. 

אמזון - לא מעט מגרמניה (בעיקר עבור מוצרים גרמניים) ובעיקר ארה"ב. יוצא לי תמיד לבדוק גם את אמזון בשאר המדינות כשי להשוות מחירים.

מאמזון אני מזמין בעיקר מוצרים לבית, לרכב, כלי עבודה, צעצועים לילד וכו'.

כמובן שחלקי חילוף וכאלה אני בעיקר מזמין מאתרי הרכב (גדולים כמו cars245 וקטנים כמו fiatworkshop).

באופן כללי, את רוב הרכישות שלי ברשת מקדים חיפוש בכל האתרים. אני משתמש לא פעם בשירות צד שלישי לכתובת אמריקאית/אירופאית. יש מוצרים שרק ככה אני יכול להשיג (בעיקר יד 2 ממוכרים פרטיים). אני משתדל תמיד להשוות את מחירי המוצרים והשילוח דרך חברות השילוח לעומת שילוח ישיר לארץ (אם קיים). לא פעם יצא שהשתלם לי יותר לעבוד עם חברת צד שלישי מאשר לשלוח ישירות לארץ. כמובן שיש לו מעט מוצרים שאני גם בודק מאתרים אחרים. למשל, יצא לי להזמין מאתר כלי עבודה אמריקאי איזה מתאם כלשהו. שלחתי דרך dealtas בזמנו.

לסיכום, כרוכש יד 2 בהרבה מקרים, איביי היא אחת הבחירות העיקריות שלי מבחינת זמינות, מחיר ונוחות (תמונות, פירוט, התמקחות ותקשורת ישירה עם המוכרים).

• אהבתי 1

Peugeot 206 1.4  2007 manual  (past) 

Fiat Panda  1.2  2011 manual (present)

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

תהיה לגבי אמזון גרמניה.
ככל שחיפשתי אין משלוחי חינם/כלולים (כי זה לא חינם ומחיר משלוח חבוי במחיר המוצר) לארץ. היתרון הוא שבכלי ודברים לשמליים זה תמיד עבור מתח 220. 

אבל בכמה מקרים שבדקתי המחיר משם מאוד קרוב למחיר בארץ אצל משווקים ידועים, כמו למשל עץ האורן, או בראנד. ולפעמים קי אס פי. 

במקרה חיפשתי ארגז כלים של סטנלי/דה וולט שיתאים לסט קיים tstak , המחירים בארך באזור ה 250 אצל פולק קימחי צלח ודומיהם, רק שלא היה במלאי. רכישה באמזון ארצות הברית מגיעה כבר ל 350 שקל וסכום דומה מגרמניה. 

השאלה לכן היא, האם יש יתרון מהותי לרכישה מהאתר הגרמני?

למעלה ממיליון קילומטר של נהיגה מאז ימי הכרמל 12 מודל 67 (מנוע פורד) ושום דבר לא השתנה סביבי , עדיין רואה נהיגה מבוהלת, הססנית ומנותקת בכל נסיעה . עכשיו גם הכל מתועד מלפנים ומאחור ואפשר לשחזר ולהתעצבן שוב ושוב :twisted:

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

יתרון מהותי? לא. אין כזה.

ההזמנות שלי מאמזון גרמניה נוטות להיות מאוד ממוקדות ביצרן/מוצר מסוים שאין להשיג בארץ/ארה"ב.

ואם כבר מדברים על אביזרים שלא קיימים במקום אחר - אמזון יפן אחלה מקור.

דומה לגרמניה מהבחינה הזאת של יחסית מעט מוצרים נשלחים לארץ, והשילוח נוטה משום מה להיות מהיר מאוד.

עריכה אחרונה על ידי hans
  • מעניין 1

אוכל את הכובע שהגיש לי avergel ומודה קבל עם ועדה שלפעמים מחשבים של אסוס מחזיקים מעמד אפילו מעל לשנה שלמה - אם נזכרים לעדכן את ה-bios.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

מאמזון גרמניה יצא לי להזמין בעבר מוצרים של gloria (מרססים/מקציפים) במחירים מאוד טובים. מטען לסוללות נטענות של בוש גם במחיר בדיחה ועלות משלוח נמוכה. בעבר יצא לי משלוח חינם (מתאמים כלשהם). בפעמים שהזמנתי המשלוח היה מאוד זול. לאחרונה פחות יוצא לי להזמין כי באמת לא היה כזה כדאי, אבל תמיד אני בודק.

עריכה אחרונה על ידי GaT

Peugeot 206 1.4  2007 manual  (past) 

Fiat Panda  1.2  2011 manual (present)

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

משלוח חינם, ובמיוחד לארץ, הוא אנומליה.

גם באמזון האמריקאי כמעט ולא נשארו מוצרים במשלוח חינם.

כשאני בא לבדוק מחיר, אני לוקח בחשבון כמה עולה המוצר כולל המשלוח ועוד הוצאות צפויות ואז מחליט אם אני רוצה לקנות ומאיפה.

מה שנחמד באמזון הגרמני, שההפרש בין משלוח רגיל לבלדרות הוא לעיתים קרובות מספר אירו בודדים, ואז אפשר לקבל אספקה תוך יומיים בימות השבוע.

הסתכלתי בהסטוריה מה קניתי שם - הרבה חלקי רכב, כלי עבודה מיוחדים, ספרים בגרמנית, מכונת קפה ועוד. 

המכונת קפה למשל, זה דגם שלא מיובא לארץ. יש רק את הדגם הזול יותר ודגם יקר יותר. ואני רציתי את זה.

חלקי הרכב במחירים טובים במידה והם נשלחים לארץ. אם לא, ואני שולח אותם לכתובת גרמנית, נוסף מע"מ גרמני וגם עיכוב בזמן ואז כבר עדיף להזמין מאתר אחר.

עריכה אחרונה על ידי amosbmw

עמוס

וַיִּשְׁמַע אַבְרָם, כִּי נִשְׁבָּה אָחִיו; וַיָּרֶק אֶת-חֲנִיכָיו יְלִידֵי בֵיתוֹ, שְׁמֹנָה עָשָׂר וּשְׁלֹשׁ מֵאוֹת, וַיִּרְדֹּף, עַד-דָּן.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפני 18 שעות, hans כתב:

תרון מהותי? לא. אין כזה.

ההזמנות שלי מאמזון גרמניה נוטות להיות מאוד ממוקדות ביצרן/מוצר מסוים שאין להשיג בארץ/ארה"ב.

ואם כבר מדברים על אביזרים שלא קיימים במקום אחר - אמזון יפן אחלה מקור.

קצת לא מובן לי נושא הארצות.... אני קנה (לא הרבה) באמזון ולא שמתי לב כי ניתן לבחור ארץ מסויימת, כשאני נכנס לאמאזון הסיומת היא COM.

אם אני מחפש משהו ספציפי ומבקש לסדר לפי המחיר אז אני אמור לראות את אותו מוצר במחירים שונים בהתאם לארץ? 

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפני 4 דקות, Haim_gds כתב:

קצת לא מובן לי נושא הארצות.... אני קנה (לא הרבה) באמזון ולא שמתי לב כי ניתן לבחור ארץ מסויימת, כשאני נכנס לאמאזון הסיומת היא COM.

אם אני מחפש משהו ספציפי ומבקש לסדר לפי המחיר אז אני אמור לראות את אותו מוצר במחירים שונים בהתאם לארץ? 

סיומת com זה אמזון ארה"ב, אתה לא יכול למיין לפי ארצות באותו אתר, בשביל להגיע לאמזון של מדינה אחרת אתה צריך להכנס לאתר עם סיומת אחרת

יום טוב גם לך

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

יש אמזון עם סיומות de, es, uk., it ועוד כמה. אלה אתרים נפרדים, כל אחד עם המבחר ותנאי השילוח שלו. אז, כן, החיפוש טיפה מסתרבל, אבל רק טיפה.

• אהבתי 1
לפני 5 שעות, David32 כתב:

מה שאתה לא מבין זה שאתה מבזבז את הזמן שלך, את תעבורת האינטרנט שלך ואת אורך החיים של סוויצים במקלדת שלך.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

גם השפה של האתר והמטבע משתנים.

וגם המתח וצורת השקע של מכשירי חשמל.

ואם אתה קונה חלקי רכב, אז יש חלקים לדגמים שנמכרים בשוק האירופאי ולא של השוק האמריקאי. במידה ויש הבדל.

עריכה אחרונה על ידי amosbmw

עמוס

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

• תוכן חדש...