Jump to content
  • הצטרפו למשפחה

היי, היי אתה (או את) שם!

אנחנו יודעים, נחמד להיות אנונימי, ולמי בכלל יש כוח להירשם או להיות עכשיו "החדשים האלה".

אבל בתור חברי פורום רשומים תוכלו להנות ממערכת הודעות פרטיות, לנהל מעקב אחרי כל הנושאים בהם הייתם פעילים, ובכלל, להיות חלק מקהילת הרכב הכי גדולה, הכי מגניבה, וכן - גם הכי שרוטה, באינטרנט הישראלי. 

אז קדימה, למה אתם מחכים? בואו והצטרפו ותהיו חלק מהמשפחה הקצת דפוקה שלנו.

יונדאי קונה vs סיטרואן c4, רציונלי או אמוציונלי

yaniv572
שימו לב! השרשור הזה בן 764 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

פוסטים מומלצים

היי,

לפני החלטה בקניית רכב חדש ואשמח לשמוע את דעתכם.

בסוף הגיעו לקו הסיום קונה היברידית וסיטרואן c4. אופציה שלא בחנו עדיין היא הסוזוקי קרוסאובר החדשה.

בעד הקונה - האמת שרק זה שהרכב היברידי ושיהיה לו שוק טוב יותר(כניראה) מהסיטרואן. הרכב לדעתי יקר למה שמקבלים. זו הבחירה הרציונלית לדעתי.

ה c4 לעומת זאת, הייתה כמה רמות מעל בחוויות נהיגה, סביבת נהג, נוחות נסיעה. אבל... ניראה כאילו השוק מת. ליבואן יש יחידות בודדות במלאי, אין צפי להזמנות עתידיות ואני כבר מבין לאן תלך הרוח כשארצה למכור את הרכב (מאמין שיספיק ל 3-4 שנים). מניח שהשווי שלו יהיה חצי, אם לא פחות. זו הבחירה האמוציונלית, כי הנהיגה בו הייתה באמת טובה.

האם החששות מהסיטרואן מוצדקים לדעתכם?

באופן כללי הדרישות מהרכב הן בטיחותי ושגם יהיה חסכוני (1:14-15 בפועל נשמע לי בסדר).

צפי נסיעה שנתי לא יותר מ 15k, רכב שני במשפחה.

פוסלים רכבים רובוטיים בגלל נסיעה מרובה בפקקים של גוש דן.

עריכה אחרונה על ידי yaniv572
שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

ה-C4 מקורית יותר מהקונה, תא הנוסעים שלה נאה ואיכותי יותר ורוב בעיות הנדסת האנוש של פיג'ו וסיטרואן טופלו בדגם הזה. ההערכה לגבי השוק ושמירת הערך דיי ריאלית אבל כבר היו הפתעות, הביקוש לדגמי פיג'ו וסיטרואן עלה מאוד בשנים האחרונות ודווקא זה שיהיו מעט רכבים בשוק עשוי לשחק לטובתך, עדיין מדובר בהימור מסויים.

לקונה יש יחידות כוח טובה ועיצוב נאה אבל תא הנוסעים מאוד מאכזב, פלסטיקי ובסיסי. אני הייתי בודק במקומו את טויוטה CHR שמציע תא נוסעים ראוי בהרבה והוא גם נוח יותר לנסיעה.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

ה chr יוצרת קצת קלסטרופוביה אצלי ואצל אישתי 

האיריס קרוס צפופה ומבחינתנו בוגר לא יכול לשבת מאחורה.

יכול להיות שהנקודה על ה c4 בהקשר של ביקוש ומעט רכבים ישחק לטובה.

ברבעון האחרון נמסרו 100 מכוניות c4 ולעומת זאת, כ 1.5k מדגמי קונה, אבל רק 45 מתוכן היו היברידיות.

גם מעלה בי תהיות - באמת הקונה היא עסקה יקרה לתמורה.

אולי הסוזוקי קרוסאובר החדשה תהיה שיחוק טוב בין לבין, רק שלהבנתי אין נסיעות מבחן כרגע ובשבוע וחצי מאז שהיא הושקה היו כבר מעל 250 הזמנות.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אתה הולך על רכב חדש בנסועה לא גבוהה, אז למה החלטת שתמכור אחרי 3-4 שנים? יהיה לך רכב תכלס כמעט חדש עם 50-60K שכבר ספג את ירידת הערך העיקרית של חייו. מה שאתה שומר יותר שנים ענין ירידת הערך משמעותי פחות.

בן משפחה שלי קנה קונה (רגילה), הרכב בעיני נוקשה ופשוט ולא במיוחד נוח, הוא עף על המערכת שמע אבל נו... לדעתי ה-C4 היא המכונית הנוחה והמתגמלת ביותר כיום בסגמנט שלה (ואולי גם בבא). 

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

חושב על 3-4/5 שנים (לא באמת משנה) בעיקר ממקום של התרחבות המשפחה. לדוגמה, 3 כסאות בטיחות לדעתי לא יכנסו באף אחד מהם.

בנוסף, תא המטען קטן מדיי.

הסתכלנו גם על הג'יפים הגדולים יותר (c5, 3008 וכו), אבל הם מרגישים לנו בזבזניים יותר ושנכון להיום, אין לנו צורך בגודל הזה.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפני 23 דקות, yaniv572 כתב:

חושב על 3-4/5 שנים (לא באמת משנה) בעיקר ממקום של התרחבות המשפחה. לדוגמה, 3 כסאות בטיחות לדעתי לא יכנסו באף אחד מהם.

בנוסף, תא המטען קטן מדיי.

הסתכלנו גם על הג'יפים הגדולים יותר (c5, 3008 וכו), אבל הם מרגישים לנו בזבזניים יותר ושנכון להיום, אין לנו צורך בגודל הזה.

הבנתי. בהצלחה. אז תקנו C4 פיקאסו, מלכת שלושת כיסאות הבטיחות...

תשקול אם זה הזמן הנכון לקנות חדש, או שבשלב הזה תרוויח אתה מירידת הערך של מישהו אחר, ואת ה- C4 פיקאסו (או 5008) החדשה תקנו אחרי המזל טוב הבא? 

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

יש לנו ילדה אחת, אז גם ה c4 פיקאסו מרגיש כמו אובר קילו מטורף.

אבל בהסתכלות קדימה - 3 כסאות בטיחות נשמע לי הגיוני.

לגבי החדש מול משומש - שוק המשומשות מחורפן לחלוטין ואתוודה שאין לי הרבה זמן לבזבז בחיפוש אחר מציאה.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

• חברי המעגל הראשון
לפני 12 שעות, אבנר.אלקיים כתב:

אז תקנו C4 פיקאסו

הוא מדבר על רכב חדש.  הדגם הקצר (5 כיסאות) אכן מושלם  לדרישותיו - אבל כבר מזמן לא מיוצר.  מה שעוד יש זה דגם 7 המושבים, נראה לי קצת גדול עליו.  בנוסף - בחודש הבא מפסיק הייצור גם של הדגם הזה.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אחרי הליכה ספונטנית לסוזוקי, כניראה שנפל הפור על הקרוסאובר החדשה.

איכות הפנים לא מהטובות, אבל בהשוואה לקונה, זה כמה רמות מעל (וזה לא קשה).

הנסיעה הייתה טובה, תא המטען סביר+, עכשיו נשאר מחר ללכת עם האישה ונחליט האם ללכת על זה או לא.

הרכב ניראה כמו vfm דיי טוב, לא מעליב כמו הקונה, כולל מערכות בטיחות מקוריות, מרווח פנים לא רע בכלל.

אעדכן

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לשם שינוי, תקרא לילד בשמו האמיתי - בדור החדש (או המחודש, איך שתרצה לקרוא למתיחת הפנים הזו), יבואן סוזוקי סוף סוף אימץ את שם הדגם האמיתי, שהוא S-CROSS ולא קרוסאובר...(ובשמו המלא SX4 S-CROSS, אני מניח שהיבואן שוב עושה מניפולציות, ולא רוצה שיקשרו את הדגם ל-SX4 המקורית)

עריכה אחרונה על ידי thebaron

הכלכלה הישראלית אלצה אותי לעלות לארבעה גלגלים.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

ממליץ לך גם לקבוע נסיעת מבחן על הקפצ׳ור החדשה.

היא עדיפה על הc4 לדעתי

מבין את הדאגה שלך לגבי שמירת הערך, אבל לשים 150k על יונדאי קונה עם תא נוסעים מיושן כזה קצת קשה לבלוע.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

בתאריך 21.6.2022 בשעה 12:26, yaniv572 כתב:

אחרי הליכה ספונטנית לסוזוקי, כניראה שנפל הפור על הקרוסאובר החדשה.

איכות הפנים לא מהטובות, אבל בהשוואה לקונה, זה כמה רמות מעל (וזה לא קשה).

הנסיעה הייתה טובה, תא המטען סביר+, עכשיו נשאר מחר ללכת עם האישה ונחליט האם ללכת על זה או לא.

הרכב ניראה כמו vfm דיי טוב, לא מעליב כמו הקונה, כולל מערכות בטיחות מקוריות, מרווח פנים לא רע בכלל.

אעדכן

אחלה. רק אטמי אוזניים בנסיעה בינעירונית והכל יהיה בסדר

(Sold) Chevrolet Aveo LT 2006

Citroen C3 Shine 2017

C5 AirCross Feel 2020

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

שימו לב! השרשור הזה בן 764 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

הצטרף לדיון

ניתן לפרסם הודעה כעת ולהירשם לאתר מאוחר יותר. במידה וכבר יש לך חשבון בפורום, התחבר כעת בכדי לפרסם באמצעות החשבון שלך.

Guest
הגב לנושא זה...

×   התוכן שהדבקת מסוגנן.   הסר סיגנון

Only 75 emoji are allowed.

×   הקישור שלך הוטמע אוטומטית בגוף ההודעה.   הצג כקישור רגיל

×   התוכן הקודם שלך שוחזר.   ניקוי העורך

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• תוכן חדש...