Jump to content
  • הצטרפו למשפחה

היי, היי אתה (או את) שם!

אנחנו יודעים, נחמד להיות אנונימי, ולמי בכלל יש כוח להירשם או להיות עכשיו "החדשים האלה".

אבל בתור חברי פורום רשומים תוכלו להנות ממערכת הודעות פרטיות, לנהל מעקב אחרי כל הנושאים בהם הייתם פעילים, ובכלל, להיות חלק מקהילת הרכב הכי גדולה, הכי מגניבה, וכן - גם הכי שרוטה, באינטרנט הישראלי. 

אז קדימה, למה אתם מחכים? בואו והצטרפו ותהיו חלק מהמשפחה הקצת דפוקה שלנו.

חשקה נפשי במכונת גילוח - איזה לקנות?

vadim6385
שימו לב! השרשור הזה בן 258 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

פוסטים מומלצים

כמתגלח ותיק - 2 הסנט שלי:

בגדול, עולם משתמשי מכונות הגילוח החשמליות מתחלק ל-2 קבוצות - אוהדי פיליפס ואלו של בראון.

תהום עמוקה פעורה בין הקבוצות ואנסה לתמצת את יתרונותיה של כל טכנולוגיה:

בראון - קבוצת הבית שלי מזה  מעל 30 שנה. יצרן גרמני שמציג אמינות ואיכות כמו שרק המהנדסים הגרמנים (ואולי היפנים) יודעים לתכנן ולייצר.

השיטה של בראון מבוססת על ראש גילוח מלבני ובו סכין חשמלית מלבנית שרוטטת במהירות  וממש צמודה לעור.

היתרון של המהירות ומבנה ראש המכונה הינו בגילוח חלק מאד וכן בזמן גילוח קצר במיוחד (אני מסיים גילוח ממוצע ב-90 שניות לערך).

מעבר לאמור המכונות של בראון נהנות מאמינות מופלגת ושורדות לאורך שנים. אני מחליף מכונה פעם ב-10 שנים לערך ורק מהסיבה שפשוט נמאס לי ואני רוצה לשדרג.

בנוסף יש לבראון (בדגמים המובילים) אפשרות לגילוח במים, אם כי אני מוצא אפשרות זאת מיותרת.

החיסרון היחיד שמיוחס לשיטה של בראון הינו ההתמודדות עם משטחי גילוח עגולים (כלומר החיבור בין הסנטר לצוואר), זה היה אולי נכון בעבר אבל כיום מבנה הרשת החדש פתר בעיה זאת לחלוטין.

פיליפס - המתחרה העיקרית של בראון ונהנית מפופולאריות רבה בארץ.

השיטה של פיליפס מתבססת על ראש גילוח משולש ובו 3 סכינים עגולים בעלי בסיס מעין כדורי - מה שנותן גמישות רבה במעקב אחר שטח הפנים.

ניסיתי פעם אחת את פיליפס אבל הגילוח הרגיש לי פחות חלק והרבה יותר איטי מבראון וזה אגב החיסרון שמיוחס לשיטה שלהם שהיא איטית יותר בגילוח (בגלל מבנה הסכינים).

מעבר לאמור המכונות של פיליפס מעט יקרות יותר מבראון ונחשבות לפחות אמינות.

בתקציב של פות"ש הוא יכול להגיע לסדרה 9 של בראון שהיא הכי מתקדמת שלהם:

https://www.hayevuan.co.il/product/מכונת-גילוח-braun-9240s-בראון?aff=Zap&aff_a=1

ראה גם סדרה 9 של פיליפס במחיר דומה:

https://j-rubin.co.il/items/4195959

לסיכום:

אני אוהד שרוף של בראון. לטעמי המכונות הכי טובות שיש. איכות ואמינות ללא תחרות.

מציע לפות"ש לגשת לחנות של רובין - בתחנה המרכזית בת"א.

המומחה מספר 1 בארץ בתחום,  מייבא, מוכר ומתקן מכונות חשמליות כבר 50 שנה.

בחנות תוכל לקבל הסבר מקצועי מפורט על כל הדגמים ואפילו להתנסות על "רטוב".

ואם לא לגשת פיסית אז לפחות להתקשר ולשאול.

בכל מקרה, אחרי שתתנסה בחשמלית כבר לא תחזור לסכין. בוודאות....

עריכה אחרונה על ידי yuval1111
  • אהבתי 1
שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפני שעתיים, vadim6385 כתב:

מה פוטוסינתזה, בסך הכל ביקשתי מכונת גילוח

"זה שאתה נושם לא אומר שאתה חי"

Ready To Rock
Ready To Rumble

"Hard times create strong men, strong men create good times, good times create weak men, and weak men create hard times." G. Michael Hopf

Daihatsu Sirion 2007 1.3 automatic
שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפני 26 דקות, yuval1111 כתב:

בגדול, עולם משתמשי מכונות הגילוח החשמליות מתחלק ל-2 קבוצות - אוהדי פיליפס ואלו של בראון.

בראון - קבוצת הבית שלי מזה  מעל 30 שנה. יצרן גרמני שמציג אמינות ואיכות כמו שרק המהנדסים הגרמנים (ואולי היפנים) יודעים לתכנן ולייצר.

השיטה של בראון מבוססת על ראש גילוח מלבני ובו סכין חשמלית מלבנית שרוטטת במהירות  וממש צמודה לעור.

היתרון של המהירות ומבנה ראש המכונה הינו בגילוח חלק מאד וכן בזמן גילוח קצר במיוחד (אני מסיים גילוח ממוצע ב-90 שניות לערך).

מעבר לאמור המכונות של בראון נהנות מאמינות מופלגת ושורדות לאורך שנים. אני מחליף מכונה פעם ב-10 שנים לערך ורק מהסיבה שפשוט נמאס לי ואני רוצה לשדרג.

בנוסף יש לבראון (בדגמים המובילים) אפשרות לגילוח במים, אם כי אני מוצא אפשרות זאת מיותרת.

החיסרון היחיד שמיוחס לשיטה של בראון הינו ההתמודדות עם משטחי גילוח עגולים (כלומר החיבור בין הסנטר לצוואר), זה היה אולי נכון בעבר אבל כיום מבנה הרשת החדש פתר בעיה זאת לחלוטין.

השיטה של פיליפס מתבססת על ראש גילוח משולש ובו 3 סכינים עגולים בעלי בסיס מעין כדורי - מה שנותן גמישות רבה במעקב אחר שטח הפנים.

ניסיתי פעם אחת את פיליפס אבל הגילוח הרגיש לי פחות חלק והרבה יותר איטי מבראון וזה אגב החיסרון שמיוחס לשיטה שלהם שהיא איטית יותר בגילוח (בגלל מבנה הסכינים).

https://www.hayevuan.co.il/product/מכונת-גילוח-braun-9240s-בראון?aff=Zap&aff_a=1

לסיכום:

קודם כל חולק עליך לגבי הגילוח הרטוב. מאוד נוח להתגלח תוך כדי מקלחת וגם הרבה פחות מגרה את העור.

לגבי זמן גילוח כנראה זה עניין אינדיבידואלי שקשור לכמה אתה מכיר את המכונה הספציפית. גילוח עם פיליפס פחות מדקה.

מעבר לנוחות שזה אינדיבידואלי לפיליפס יש יתרון של עמידות (לא אמינות אלא עמידות) הרשתות של בראון עדינות.

תודה הגברת שרה.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

בראון ממליצים להחליף את ראש הגילוח (או ערכה של סכין ורשת, בסדרות היותר נמוכות) על שנה וחצי. ניסיוני הוא שאפשר פעם ב-2.5-3 שנים, ואני מחליף בדרך כלל כשהרשת נשברת. אבל חצי שנה - שנה אחרי ההחלפה אני מזמין ראש חדש, למקרה שבכל זאת רשת תשבר, כי רשת שבורה פוצעת.

לפני 5 שעות, David32 כתב:

מה שאתה לא מבין זה שאתה מבזבז את הזמן שלך, את תעבורת האינטרנט שלך ואת אורך החיים של סוויצים במקלדת שלך.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפני 11 דקות, sperial כתב:

בראון ממליצים להחליף את ראש הגילוח (או ערכה של סכין ורשת, בסדרות היותר נמוכות) על שנה וחצי. ניסיוני הוא שאפשר פעם ב-2.5-3 שנים, ואני מחליף בדרך כלל כשהרשת נשברת. אבל חצי שנה - שנה אחרי ההחלפה אני מזמין ראש חדש, למקרה שבכל זאת רשת תשבר, כי רשת שבורה פוצעת.

אצלי הרשת מחזיקה בד"כ שנתיים. קונה חלפים רק ב-EBAY.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

צריך טיפה מזל עם הרשת, שלא תחטוף איזה מכה. חוץ מזה, אורך החיים של הראש תלוי בשימוש, ואולי גם באופי השיער של המשתמש.

בסדרות  7 ו-9 מדובר בראש אחוד, בניגוד לסדרות יותר נמוכות בהן הסכין והרשת נפרדים. אני מעדיף לקנות FBA, מפחית את הסכנה ליפול על זיוף. בכלל כלי גילוח הם מוצר רגיש ואם הוא מאיכות ירודה עלול לפצוע את המשתמש, לכן מעדיף מקורות יותר בטוחים, גם אם זה עולה עוד כמה דולרים. את נוזל הניקוי אני בד"כ קונה בארץ כי מדובר בחומר דליק ויש בעיות עם המשלוחים מחו"ל.

בעניין קרוב - השבוע הגיעה לאחד הבנים שלי חבילת סכיני ג'ילט fusion 5 מאמאזון. לכאורה סכינים סטנדרטיים, אבל הבחור טוען שהם יותר טובים מהנגלה הקודמת, שאיני זוכר מה מקורה, כנראב בארץ. חבל שאין לי אפשרות לבדוק האם יוצרו בארצות שונות.

עריכה אחרונה על ידי sperial

מה שאתה לא מבין זה שאתה מבזבז את הזמן שלך, את תעבורת האינטרנט שלך ואת אורך החיים של סוויצים במקלדת שלך.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפני 10 שעות, yuval1111 כתב:

לסיכום:

תודה על ההסברים.

לגבי רובין אכן חנות ותיקה... להתנסות במכונה?

מכונה שנגעה בפנים ובעור של מי יודע כמה אנשים?

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפני 10 שעות, yuval1111 כתב:

לסדרה 9 של בראון שהיא הכי מתקדמת שלהם

במפרט רשום "ארבעה ראשים".

האם זה אומר שהחלפת ראשים/סכינים הופכת ליקרה יותר, בגלל המיוחדות?

"מעמד טעינה", האם זה אומר שלא ניתן להתגלח בחיבור לחשמל?

מוזר שלא מופיעה במפרט האפשרות ליישור פיאות. אם כן, זה חיסרון משמעותי.

בהשוואה מול הפיליפס, נרשם "במחיר דומה". ממש לא, הפיליפס עולה כמעט כפול.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

"4 ראשים" הם ראש אחד עם 4 בכינים ורשתות.

מעמד טעינה - אכן לא מאפשר גילוח תוך טעינה, כי המעמד משמש גם לניקוי. לאור חיי סוללה ארוכים אין שום סיבה להתגלח תוך טעינה, וזה גם מפחית סכנת התחשמלות.

יישור פיאות חי וקיים, בסדרה 9 הסכין הזה נמצא באחורי המכונה.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפני 46 דקות, pasat04 כתב:

במפרט רשום "ארבעה ראשים".

האם זה אומר שהחלפת ראשים/סכינים הופכת ליקרה יותר, בגלל המיוחדות?

"מעמד טעינה", האם זה אומר שלא ניתן להתגלח בחיבור לחשמל?

מוזר שלא מופיעה במפרט האפשרות ליישור פיאות. אם כן, זה חיסרון משמעותי.

לגבי המחיר של פיליפס - אפשר למצוא את סדרה 9 בסביבות 850 ש"ח

https://www.eliashave.co.il/items/3006233

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפני שעתיים, Ron Poh כתב:

תודה על ההסברים.

לגבי רובין אכן חנות ותיקה... להתנסות במכונה?

מכונה שנגעה בפנים ובעור של מי יודע כמה אנשים?

מחטאים, אתה גם מסתפר בבית או הולך לספר?

לפני 16 שעות, HybridBoy כתב:

1. לא אישרתי לך לצטט אותי לחתימה.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

תספורת שונה מגילוח, הרבה פחות סכנה לפציעה (ובכך העברת מחלות). על ספרים חל איסור לגלח, וחיתוכים קרובים לעור מבוצעים באמצעות סכין גילוח חד פעמי.

ספרים גם אמורים לחטא את הכלים, אין לי מושג האם יש הקפדה עלצכך.

עריכה אחרונה על ידי sperial

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

תמיד שוכח את הפרש הגילאים כאן. "אצלנו" המכונת תספורת נוגעת בעור די הרבה (fade)

לפני 16 שעות, HybridBoy כתב:

1. לא אישרתי לך לצטט אותי לחתימה.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפני 5 שעות, pasat04 כתב:

לא בקיא בדגמים של בראון אבל אם לא הולכים לסידרת הפרסטיג' של פיליפס שהיתרון הכי גדול שלה זו היכולת לגלח זיפים של יותר משבוע אז סידרה 7 היא אחלה.

כמו זו למשל https://www.radiooron.co.il/product/מכונת-גילוח-philips-s731012-פיליפס?aff=Zap&aff_a=1

עריכה: זו הרולס רויס של פיליפס (כולן זהות. ההבדלים הם באבזור הנלווה).  https://www.rozenfeld.co.il/product/shopping-il/מכונות-גילוח-sale/מכונת-גילוח-philips-norelco-sp9820-12-פיליפס/?utm_source=zap&utm_medium=cpc&utm_campaign=clicks

עריכה אחרונה על ידי Night Driver
  • רעיון טוב! 1

תודה הגברת שרה.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

• תוכן חדש...