Jump to content
  • הצטרפו למשפחה

היי, היי אתה (או את) שם!

אנחנו יודעים, נחמד להיות אנונימי, ולמי בכלל יש כוח להירשם או להיות עכשיו "החדשים האלה".

אבל בתור חברי פורום רשומים תוכלו להנות ממערכת הודעות פרטיות, לנהל מעקב אחרי כל הנושאים בהם הייתם פעילים, ובכלל, להיות חלק מקהילת הרכב הכי גדולה, הכי מגניבה, וכן - גם הכי שרוטה, באינטרנט הישראלי. 

אז קדימה, למה אתם מחכים? בואו והצטרפו ותהיו חלק מהמשפחה הקצת דפוקה שלנו.

"רכבי מיני זה לבחורות"

מוטי לוכים
שימו לב! השרשור הזה בן 1073 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

פוסטים מומלצים

• חברי המעגל הראשון
לפני 1 דקה, Mikelt89 כתב:

באמת אנשים מסוגלים לראות הלוואה כמשהו טוב? זו תרמית של המוסדות הגדולים, ברגע שאתם נכנסים איתם לעסקים אתם העבדים שלהם, אתם מעשירים אותם, לא את עצמכם וחלילה אם לא תצליחו להחזיר את ההלוואה חודש אחרי חודש על השעון.

כפי שצוין מעלה, זה משפט מאוד נחרץ. לא חסרים טייקונים שעשו את הונם בדיוק ממה ש @vadim6385 כתב למעלה - מינוף מאסיבי. במקרה של רכישת רכב, אפשר להסתכל על זה בשני אופנים: אני קונה רכב חדש בגלל גחמות של ילד שאין לו באמת את היכולת הכלכלית להתמודד עם ההלוואה לחלוטין (גם בזמן משבר), או לחילופין אני לוקח את זה ממקום שיש לי מספיק חסכונות להתמודד עם ההלוואה, ואני מעדיף להתחיל להנות מהמוצר עכשיו במקום עוד אי אלו שנים. אישית, אני גם בדעה שעדיף רכב יד שניה בכל מקרה, כי זו תמיד ההחלטה היותר כלכלית. אבל לא מעט אנשים פשוט מעדיפים לשלם פרימייה בדמות הריבית, על השקט הנפשי שבקניית רכב חדש. זה עניין של גישות והעדפות בסוף, לא?

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

• חברי המעגל הראשון
לפני 6 דקות, Avatar Schnitzel כתב:

הכסף הזה הולך בכל מקרה. נכון על הנייר יש לך חסכון שמניב לך רווחים כלשהם, אבל הכסף משועבד (גם אם לא רשמית) לטובת הרכב. בסופו של דבר רכב עולה לך X שקלים. שום טריק של בלון/מלון/שעבוד קופת גמל להשקעה/הלוואה נגד קרן השתלמות/הלוואה נגד פנסיה לא ישנה את העובדה הזאת. 

אבל היית יכול מצד אחד להשקיע את כל הכסף ברכב, בלי ריביות אבל גם בלי הכנסות (בהנחה שההשקעה מניבה יותר רווח מהריבית על ההלוואה). במצב של מינוף מוצלח, אמנם שילמת על הרכב עצמו יותר בגלל הריבית, אבל הכסף שלא השקעת ברכב הכניס לך רווח שולי גבוה יותר. לכן, בטוטאל, אתה יוצא ברווח - וזו בדיוק התכלית. הרי אתה לא קונה רכב במנותק לחלוטין מהמצב הכלכלי שלך, ואם זה בסדר להתייחס לריבית כחלק ממחיר הרכישה של הרכב - צריך גם לשקלל את הכסף שנחסך בזכות המינוף.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפני 11 דקות, daniel.asu כתב:

אבל לא מעט אנשים פשוט מעדיפים לשלם פרימייה בדמות הריבית, על השקט הנפשי שבקניית רכב חדש. זה עניין של גישות והעדפות בסוף, לא?

זה בסדר גמור אם זה נעשה בצורה חכמה. אבל הרוב קונים בהלוואות בלון שכופות עליהם החלפת מכונית כל 3 שנים.

לפני 4 דקות, daniel.asu כתב:

אבל היית יכול מצד אחד להשקיע את כל הכסף ברכב, בלי ריביות אבל גם בלי הכנסות (בהנחה שההשקעה מניבה יותר רווח מהריבית על ההלוואה). במצב של מינוף מוצלח, אמנם שילמת על הרכב עצמו יותר בגלל הריבית, אבל הכסף שלא השקעת ברכב הכניס לך רווח שולי גבוה יותר. לכן, בטוטאל, אתה יוצא ברווח - וזו בדיוק התכלית. הרי אתה לא קונה רכב במנותק לחלוטין מהמצב הכלכלי שלך, ואם זה בסדר להתייחס לריבית כחלק ממחיר הרכישה של הרכב - צריך גם לשקלל את הכסף שנחסך בזכות המינוף.

אז אתה ממזער קצת את הנזק כי יש לך חסכון על הנייר שמניב רווחים. מצד שני אתה נפגע תזרימית כי במקום חסכון של עוד X שקלים בחודש יש לך החזר הלוואה לקופת גמל בגובה X שקלים בחודש. 

אם כי אני מסכים איתך שזה הרע במיעוטו בהשוואה לכל מיני הלוואות בלון שכופות על אנשים החלפת רכב כל 3 שנים. 

עריכה אחרונה על ידי Avatar Schnitzel
שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

• חברי המעגל הראשון
לפני 4 דקות, Avatar Schnitzel כתב:

טייקונים מינפו את החברות שלהם, לא את עצמם במישור האישי. יחי ההבדל הקטן. 

צודק. אז אקח דוגמא יותר אישית - אמא שלי ממונפת כרגע ל-6 השנים הקרובות. המנוף הזה יהיה מה שיהפוך את הפנסיה שלה ממשהו צנוע עד כאב, למשהו שאשכרה אפשר לחיות ממנו בכיף. מן הסתם אפשר למצוא דוגמאות לכאן ולכאן, אבל הבאתי את זה כדוגמא למצב שבו הלוואה היא דווקא משהו חיובי. שוב, כשהיא נעשית בשכל.

לפני 3 דקות, Avatar Schnitzel כתב:

זה בסדר גמור אם זה נעשה בצורה חכמה. אבל הרוב קונים בהלוואות בלון שכופות עליהם החלפת מכונית כל 3 שנים.

אני חושב שזו הנקודה שכולנו נסכים עליה. אין ספק שכל הלוואה שנלקחת בלי מחשבה ותכנון מראש, עלולה להיגמר לא נעים.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

ההסתכלות שלי קצת שונה:

מצב בו נוטלים הלוואה כדי להשאיר כסף בהשקעות - זה עניין של נטילת סיכון. שום גוף פיננסי לא ילווה לך כסף בריבית נמוכה מזו שישלם לך על השקעה. לכן, ניסיון להרוויח בדרך זו כרוך בנטילת סיכון בהשקעה בשוק ההון. 

חוץ מזה, יש כאן סנטימנט מובהק נגד נטילת הלוואות. העניין הוא שיש נטיה לשכוח את הצד השני של המשוואה. למשל - האם עדיף לשלם שכר דירה או ריבית על משכנתא? שניהם קןנים לך קורת גג, ואז יש צורך להשוות את המחיר והתמורה של שתי הדרכים. אותו דבר לגבי רכב - האם יתרונותיו של רכב חדש מצדיקים את עלות ההלוואה בהשוואה לחלופות, כגון רכב ישן פחות בטיחותי או פחות אמין, או, ר"ל, תחבורה ציבורית.

גם אני לא מתלהב מנטילת הלוואה, אבל ממש לא פוסל אותן כאשר החלופה פחות טובה. פינוק זה עניין אחד, בילוי שעות באוטובוס עניין.אחר. הנתנהלות מצריכה מחשבה ושיקול דעת.

עריכה אחרונה על ידי sperial
  • אהבתי 1
לפני 5 שעות, David32 כתב:

מה שאתה לא מבין זה שאתה מבזבז את הזמן שלך, את תעבורת האינטרנט שלך ואת אורך החיים של סוויצים במקלדת שלך.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפני 35 דקות, Avatar Schnitzel כתב:

אם אותו בן אדם רוצה להיות כל החיים שלו רגיל, בינוני ולחיות מתלוש לתלוש לבריאות. שיקח הלוואות רכב, ישלם ריבית, יספוג ירידת ערך ויעשה את הסיבוב הזה כל 3-4 שנים. רק שלא יתפלא למה הרהיטים במשרד המנכ"ל של מימון ישיר יותר יפים מהרהיטים אצלו בבית. 

כאלה אנשים לא קונים רכב חדש, ואם כן זה לא המקרה שאני מדבר עליו.

אני מדבר על מקרים שבהם יש תכנון כלכלי נכון, ויש אפשרות לאסוף כסף כול חודש.

ככה אני עושה, וככה עושים אנשים סביבי.

וחיים לא רע לצד ההלוואה.

היום: סיטרואן קקטוס 2016./מיצובישי ספייס סטאר 2014

פעם: פיאט דובלו 2002, רנו קליאו 2012.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפני 4 דקות, yulianx כתב:

כאלה אנשים לא קונים רכב חדש, ואם כן זה לא המקרה שאני מדבר עליו.

אני מדבר על מקרים שבהם יש תכנון כלכלי נכון, ויש אפשרות לאסוף כסף כול חודש.

ככה אני עושה, וככה עושים אנשים סביבי.

וחיים לא רע לצד ההלוואה.

כל כמה שנים הם עושים את הסיבוב? 

לפני 12 דקות, sperial כתב:

חוץ מזה, יש כאן סנטימנט מובהק נגד נטילת הלוואות. העניין הוא שיש נטיה לשכוח את הצד השני של המשוואה. למשל - האם עדיף לשלם שכר דירה או ריבית על משכנתא? שניהם קןנים לך קורת גג, ואז יש צורך להשוות את המחיר והתמורה של שתי הדרכים.

ברוב המוחלט של המקרים כל עוד לא קופצים מעל הפופיק עדיף לשלם משכנתא ולא שכירות. שכירות לא קונה לך קורת גג. שכירות נותנת לך זכות להשתמש בקורת גג של מישהו אחר לפרק זמן מוגדר מראש. 

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפני כשעה, Mikelt89 כתב:

לקיחת הלוואה היא לא דבר טוב בכלל, בלי הקשר לכמה אתה מרוויח בחודש.

למה זה לא קשור?
אם אני מרוויח 20 אלף ש"ח נטו ויש לי הוצאות של 10 אלף ש"ח בחודש ואין לי כמעט בלת"מים, למה זה כזה נורא לשלם 2000-2500 ש"ח בחודש על רכב?

אם אני מרוויח 5000₪ נטו ואני משלם אפילו "רק" 1000 ש"ח בחודש על רכב, זה פחות חכם, אפילו אם אין לי כמעט הוצאות מסביב.

בעבר: Hyundai Getz Fun GLX 1.4 Automatic | Renault Clio MK3 1.2 Manual | Fiat 500 Pop 1.2 Manual | Mazda 3 Sport 2.0 Automatic | Seat Arona FR 1.0TSI DSG7 | Toyota Corolla Hybrid Limited

בהווה:  Tesla Model 3 Highland SR | Mitsubishi Space Star Supreme

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לכן כתבתי "קורת גג" ולא "דירה". שירות של מגורים, לא דירה כרכוש (אני מדבר על דירת מגורים, לא השקעה).

כך אני גם משווה תחב"צ לשימוש ברכב בבעלותך - רכישת שירות תחבורה.

מה שאתה לא מבין זה שאתה מבזבז את הזמן שלך, את תעבורת האינטרנט שלך ואת אורך החיים של סוויצים במקלדת שלך.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

@Avatar Schnitzel

יש כאלה שמחליפים כול 3 שנים, כי ככה הם רוצים ויכולים.

היום: סיטרואן קקטוס 2016./מיצובישי ספייס סטאר 2014

פעם: פיאט דובלו 2002, רנו קליאו 2012.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפני 13 דקות, dorsht כתב:

למה זה לא קשור?
אם אני מרוויח 20 אלף ש"ח נטו ויש לי הוצאות של 10 אלף ש"ח בחודש ואין לי כמעט בלת"מים, למה זה כזה נורא לשלם 2000-2500 ש"ח בחודש על רכב?

אם אני מרוויח 5000₪ נטו ואני משלם אפילו "רק" 1000 ש"ח בחודש על רכב, זה פחות חכם, אפילו אם אין לי כמעט הוצאות מסביב.

הכל תלוי איפה אתה רוצה להיות בחיים. אם אתה רוצה לפרוש בגיל 55 או בגיל 70. אם אתה רוצה יותר איתנות פיננסית או פחות איתנות פיננסית. 

לפני 7 דקות, yulianx כתב:

@Avatar Schnitzel

יש כאלה שמחליפים כול 3 שנים, כי ככה הם רוצים ויכולים.

זה בסדר גמור. הכל תלוי במטרות שלהם בחיים. 

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפני 15 דקות, dorsht כתב:

למה זה לא קשור?

במצב כלכלי טוב אתה יכול לצבור חסכון גדול בטווח קצר ועוד יותר טוב לשים אותו בתוכנית שתספק לך תשואה, לקחת מראש הלוואה לרכישת רכב במלוא הסכום שלו זה לא חכם כשיש את היכולת לספק את הכסף במלוא עלות הרכב או חלק גדול ממנו, מהכסף שלך אתה יכול להפיק תשואה וחסכון, מהכסף של הבנקים אתה צובר ריבית, הכסף שלך תמיד יותר שווה מכסף של גורם שלישי.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

בתאריך 17.5.2021 בשעה 06:26, Avatar Schnitzel כתב:

אהא. וכמה הרכב היה מגיע עם בעיה? 250? 

אמנם קיים דמיון בתצורת מיקום מנוע והנעה, אבל זה לא פורשה 911.

המכוונים לא הציגו יותר מ160 קמ"ש, שם נגמרה הסקאלה - משמע השכבת המחט של המד מהירות.

בתאריך 17.5.2021 בשעה 10:36, Avatar Schnitzel כתב:

הנקודה שלי הייתה שהרכב שלהם מגיע ל-160 רק אם הם איבדו את הברקסים בירידה לים המלח. 

אתה מדבר מניסיון או רק כי אתה "חושב" שזה כך?

כי הרכב האיץ ללא קושי עד 160 קמ"ש, בלי צורך בירידה או קשקוש אחר.

בנוסף יש שוק שיפורים לסמראט וגם נמכרו מכוונים "מורחבים" AFTERMARKET עם מד מהירות עד 200 קמ"ש.

מבחינת מנוע לא היה לרכב "קשה" או בעייתי על כביש מהיר, הבעיה הכי גדולה הייתה רוח צדדית.

עריכה אחרונה על ידי f31

b47 - 140 kW (190 PS; 188 hp)

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

@Avatar Schnitzelנושא השכירות מול משכנתא ממש לא חד משמעי, ותלוי מאוד במצב השוכר/רוכש. אבל זה שייך לעוף.

@daniel.asuכבר דובר כאן בסיכוני מינוף. יש כספים שאסור להמר עליהם, יש להיות זהירים מאד במינוף שלהם.

@f31אבשלום קור כועס. מה שמוצג מולך בנהיגה הוא לוח המחוונים (מלשון חיווי). לוח מכוונים? לא מכיר כזה. בעצם, אולי הצג המציג את waze.

עריכה אחרונה על ידי sperial
  • אהבתי 1
  • מצחיק 1

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

שימו לב! השרשור הזה בן 1073 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

הצטרף לדיון

ניתן לפרסם הודעה כעת ולהירשם לאתר מאוחר יותר. במידה וכבר יש לך חשבון בפורום, התחבר כעת בכדי לפרסם באמצעות החשבון שלך.

Guest
הגב לנושא זה...

×   התוכן שהדבקת מסוגנן.   הסר סיגנון

Only 75 emoji are allowed.

×   הקישור שלך הוטמע אוטומטית בגוף ההודעה.   הצג כקישור רגיל

×   התוכן הקודם שלך שוחזר.   ניקוי העורך

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• תוכן חדש...