Jump to content
  • הצטרפו למשפחה

היי, היי אתה (או את) שם!

אנחנו יודעים, נחמד להיות אנונימי, ולמי בכלל יש כוח להירשם או להיות עכשיו "החדשים האלה".

אבל בתור חברי פורום רשומים תוכלו להנות ממערכת הודעות פרטיות, לנהל מעקב אחרי כל הנושאים בהם הייתם פעילים, ובכלל, להיות חלק מקהילת הרכב הכי גדולה, הכי מגניבה, וכן - גם הכי שרוטה, באינטרנט הישראלי. 

אז קדימה, למה אתם מחכים? בואו והצטרפו ותהיו חלק מהמשפחה הקצת דפוקה שלנו.

רכב בן 10 - הגיוני לבקש התחייבות לגיר ומנוע בבדיקה?

Yuri Abaev
שימו לב! השרשור הזה בן 1088 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

פוסטים מומלצים

מעוניין לרכוש רכב בן 10 (מאזדה 2011) - הגיוני לבקש התחייבות לגיר ומנוע בבדיקה?
או שלא בהכרח יסכימו להתחייב כי הם לא יודעים מה קורה בתוך המנוע והגיר?

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

• תגובות 35
  • פורסם
  • תגובה אחרונה

המגיבים הפעילים ביותר בשרשור

לא הגיוני.

ברכבים ישנים המכוני בדיקה רושמים כסת"חים (כיסוי תחת) בסעיפי הגיר והמנוע כדי לא להתחייב לתקן במידה והם פספסו משהו או במידה ויקרה משהו למנוע גם אם בדיעבד הוא תקין.

לכן בכל מקרה מכון הבדיקה ירשום ליקויים בסעיף המנוע והגיר גם אם הם תקינים 100%.

עריכה אחרונה על ידי Gavrik
שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפני 6 דקות, Gavrik כתב:

לא הגיוני.

ברכבים ישנים המכוני בדיקה רושמים כסת"חים (כיסוי תחת) בסעיפי הגיר והמנוע כדי לא להתחייב לתקן במידה והם פספסו משהו או במידה ויקרה משהו למנוע גם אם בדיעבד הוא תקין.

מכוני הבדיקה מחוייבים לתקן ליקוי שהם לא מצאו?
מה עם שילדה?יוצא שגם על שילדה הם יכולים לכסת״ח את עצמם כשהיא 100% תקינה

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

הגיוני לבקש התחייבות מהמוכר שיכתוב שלא ידוע לו על שום בעיה מיוחדת במנוע\גיר ועד כמה שהוא מכיר הכל עובד כראוי.

במידה ויתברר אח"כ שיש בעיה עקרונית שהוא ידע, יש אפשרות לטבוע על בסיס גלוי נאות.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

הרבה אנשים יפחדו כי בכול זאת ירשמו משהו, למשל בגיר בלאי דיסקיות או במנוע רעש אבזרי מנוע.

חלק מהקונים יכולים להגיד ״אבל התחייבת שאין כלום״.

לכן יכול להיות בעייתי.

אבל לסעיף שילדה כן אפשר להתחייב אם הבן אדם ביצע בדיקה ולא מסתיר פגיעות.

היום: סיטרואן קקטוס 2016./מיצובישי ספייס סטאר 2014

פעם: פיאט דובלו 2002, רנו קליאו 2012.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפני 5 שעות, Gavrik כתב:

לא הגיוני.

לפעמים הם אפילו לא מתאמצים למצוא כיסתוח - סתם רושמים X, לדוגמה :image.png.def38e545d75f6bacac0bdf6053aa884.png

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אז יוצא שאין מה ללכת למכון בדיקה בכלל?
אם  במכון בודקים ברצינות רק שילדה כדי לוודא שאין תאונות
אפשר פשוט לחפש תביעות בעבר הביטוחי של הרכב וזהו לא?

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לא, העבר הביטוחי טוב ברוב המקרים אך לא מספיק. אתה יכול לראות כאן בהרחבה למה לא.

בנוסף, כן אפשר לקבל תמונה על המצב המכני של הרכב.

אבל כן אני מסכים שגם אני לאחרונה התחלתי לחשוב שאולי כדאי למצוא דרכים אחרות לבדיקה לפני קניה.

עם כל הכסת"חים מחד, המכלולים שאותם לא בודקים ו/או אין עליהם אחריות מאידך, זה נראה מוגזם ביותר לשלם כל כך הרבה כסף.

השאלה מה הפתרון.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אני לא הייתי מוותר, כן יש כסתחים, אבל יש גם דברים רצינים שצריכים להיבדק במוסך.

בסך הכול מתקבלת אצלך תמונה כללית לגבי מצבו של הרכב.

• רעיון טוב! 1

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפני 23 שעות, Yuri Abaev כתב:

מעוניין לרכוש רכב בן 10 (מאזדה 2011) - הגיוני לבקש התחייבות לגיר ומנוע בבדיקה?

התחייבות על שלדה אפשר בהחלט לבקש, גם על רכב בן 10 שנים. (קניתי ככה לפני כמה חודשים, ולא רק רכב אחד)

התחייבות על שלדה עבורי זה חובה. על שאר המכלולים זה יותר בעייתי, כי לאף אחד איך מושג מה מצב הגיר (גם לא לבעל הרכב)

או תקלות שיש במנוע לאחר כמה שנים. (תוסיף כיסוי תחת של המכונים)

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפני 7 דקות, yogev20 כתב:

התחייבות על שלדה אפשר בהחלט לבקש, גם על רכב בן 10 שנים. (קניתי ככה לפני כמה חודשים, ולא רק רכב אחד)

אז על אילו רכבים אפשר לבקש התחייבות לגיר ומנוע? גם על רכב חדש משומש הבעלים לא יודע מה קורה בפנים

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

• אחראי פורום

"התחייבות" זה הקשקוש הכי גדול שיצא מסחר הרכב בישראל, כולל גיבוב הכסת"ח הזה שנקרא "בדיקה במכון".

בשני המקרים כתובות שם מילים ללא שום יכולת לעמוד מאחוריהם. 

מר ישראלי הממוצע בקושי יודע איזה שמן שמים לו בטיפולים, אז ידע להתחייב שמצב המנוע תקין? הגיר? 

מאיפה הוא יודע?

גם שלדה. קצה, סף, שמאי אמר ככה או ככה. פתאום מגלים שתאונת פגוש ב-5 קמ"ש מדליקה למכון הבדיקה נורה אדומה והוא כותב "פגיעה בסף אחורי".

ואז לאן הולכת ההתחייבות הזאת?

אני לא רק שלא מתחייב על כלום, כולל לא על רכבים שקניתי חדשים ולא ננהגו ע"י אף אחד אחר, אלא גם מתייחס בחשדנות לכל המתחייבים.

כשאני מוכר רכב ושומע את השטות הזאת אם אני מתחייב, אני אומר שאני מתחייב שאני דובר אמת לגבי המצב הנוכחי של הרכב.

אני יודע שלא היו לי תאונות, אני יודע שהרכב מטופל לפי הצורך. יותר מזה? תן למוסך (או למכון הכסת"ח הקרוב לביתך) לעשות את העבודה.

ולגבי בדיקה: מצא מוסך אמין, יש כאלה. הם יקחו פחות ממכון בדיקה ויתנו תמונה יותר מציאותית.

• אהבתי 7

עברנו את פתח תקווה, נעבור גם את זה.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

תיראה אם אין למנוע בעיות או לגיר משהו שמורגש, אז כניראה אין בעיה שתצריך החלפת מנוע או גיר, לכן חלק כן יתחייבו.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפני 8 דקות, Yuri Abaev כתב:

אז על אילו רכבים אפשר לבקש התחייבות לגיר ומנוע? גם על רכב חדש משומש הבעלים לא יודע מה קורה בפנים

כל פעם שיש דיון על התחייבות שלדה, כל אחד מנפח ריאות ושרירים בכל הכוח, להוכיח שזה לא לא נכון 

עם ביטויים שונים ומשונים, כדי לחזק את דעתו בלבד. (הרי אי אפשר בלי מילים גדולות לנהל דיון ענייני)

בפעם המי יודע כמה, אני, ורק אני, קונה רכבים רק עם התחייבות שלדה, ככה קניתי לאורך עשרות שנים לפחות 15/17 רכבים שונים

ככה אני גם מוכר. (התחייבות מלאה על שלדה) כל אחד יכול לפעול לפי הבנתו. אך אנא, לא לשלול את דעתו של אחר, כבדו דעות אחרות שנובעות מניסיון

זה לא מחזק את דעתכם  -אלא עושה פעולה בדיוק הפוכה. 

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

שימו לב! השרשור הזה בן 1088 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

הצטרף לדיון

ניתן לפרסם הודעה כעת ולהירשם לאתר מאוחר יותר. במידה וכבר יש לך חשבון בפורום, התחבר כעת בכדי לפרסם באמצעות החשבון שלך.

Guest
הגב לנושא זה...

×   התוכן שהדבקת מסוגנן.   הסר סיגנון

Only 75 emoji are allowed.

×   הקישור שלך הוטמע אוטומטית בגוף ההודעה.   הצג כקישור רגיל

×   התוכן הקודם שלך שוחזר.   ניקוי העורך

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• תוכן חדש...