Jump to content
  • הצטרפו למשפחה

היי, היי אתה (או את) שם!

אנחנו יודעים, נחמד להיות אנונימי, ולמי בכלל יש כוח להירשם או להיות עכשיו "החדשים האלה".

אבל בתור חברי פורום רשומים תוכלו להנות ממערכת הודעות פרטיות, לנהל מעקב אחרי כל הנושאים בהם הייתם פעילים, ובכלל, להיות חלק מקהילת הרכב הכי גדולה, הכי מגניבה, וכן - גם הכי שרוטה, באינטרנט הישראלי. 

אז קדימה, למה אתם מחכים? בואו והצטרפו ותהיו חלק מהמשפחה הקצת דפוקה שלנו.

mito veloce 170hp 2017 התנהגות מנוע אחרי יציאה מהסגר, התייעצות

odednovo
שימו לב! השרשור הזה בן 1051 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

פוסטים מומלצים

גם אני עם 1.4 מולטיאייר, מטפל אצל איציק אלפא והוא משתמש ב5W-40 c3 של קאסטרול. צריכת שמן מינימלית.

לעומת זאת אני יודע שאצל מיכאל אלפא שמים 0W-30.

המלצת היצרן גם התחלפה מתישהו, אאל״ט 2014.

SEAT Ibiza 2014 1.2t DSG >> Toyota Yaris 2018 HYBRID >> Renault Clio 2019 1.2t DCT >> Alfa Romeo Giulietta Milano 2014 1.4t TCT

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

• תגובות 34
  • פורסם
  • תגובה אחרונה

המגיבים הפעילים ביותר בשרשור

המגיבים הפעילים ביותר בשרשור

תמונות שפורסמו בשרשור

לפני כשעה, ליין מן כתב:

במידה ואתה רוצה להמשיך עם 0W-30 - נסה למצוא יצרן ממש איכותי
אני הייתי מנסה את מוטול או ולוולין.

ושוב - לדעתי אני עם ג'ולייטה 1.4 מולטי-אייר .. מנוע די תואם.

מטפל עם מוטול קלין 5W-40 C3 - עם צריכת שמן מזערית, של כ חצי ליטר בין הטיפולים.

הטיפולים כל כ 8-10 אלף ק"מ.
(לכל מנוע טורבו יש קצת צריכת שמן וזה סביר, מעצם עבודת המנוע והטורבו בלחצים גבוהים)

אייל.

אם המנוע שלך הוא של ה 170 כ"ס מהשנתונים שסביב 2017 אני מניח שהוא זהה.

ואם כן, ההבדל בצריכה בין המנוע שלך לשלי הוא עצום, לא ניראה לי שאיכות השמן או מעבר ל 5-40  יכולים להשפיע עד לסדר גודל כמו אצלך. 

ההבדל היחיד שאני יכול לחשוב עליו בהנחה שאין בעיה כלשהי במנוע אצלי הוא שאני גר באזור הררי עם עליות ארוכות שמאלצות אותי לאמץ את המנוע ולהכניס את הטורבו לפעולה באופן די אינטנסיבי או שיש הבדל אחר באופי הנהיגה שלנו.

לפני 46 דקות, חולגי כתב:

...וצריכת השמן (אם יש) במנוע, בשימוש בשמן 0-30 תהייה (לפחות אמורה להיות) גבוהה מזו בשימוש בשמן 5-40 כך שאולי הייתי שוקל מעבר לצמיגות זו למרות שתתכן פגיעה מזערית כלשהי בביצועים (לי לפחות נראית צריכה של 400 גרם שמן ל-1000 ק"מ ועוד על 40000 ק"מ [מעט יחסית] כצריכה לא מבוטלת - למרות "הוראות היצרן". כבר ראינו שהוראות היצרן לפעמים אינן מיטיבות עם הרכבים שלנו).

ותמיד תמיד עדיף להשתמש בשמן של יצרן ידוע ומוכר.

זו גם התחושה שלי,  ניראה לי שיש אצלי איזו בעיה רק שלא ברור לי מה הסיבה.

הסחיבה בעליות מעולה, לא פחות מכשהיה חדש, כך שזה לא ניראה שיש בעיה של שחיקת רינגים, בוכנה, צילינדר.

אין עשן בהתנעה בבוקר ובכלל, כך שלא ניראה שיש דליפה מאטמי השסתומים.

בכל זאת רציתי לראות אם יש עשן של שמן, בקשתי ממשהו שינהג ברכב כשאני ברכב אחר מאחוריו, נסענו מסלול ארוך, עליות, ירידות - אין עשן,

אין נזילות, מנוע יבש.

לא יודע מהיכן להתחיל.

עריכה אחרונה על ידי odednovo
שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

טוב, הנה מידע מעניין מבית @Shay_u

הוא מספר שכשהוא היה אצל מיכאל אלפא הוא אמר לו שבמנועי מולטיאייר שצורכים שמן הוא שם 5W-40 ובמנועים שלא צורכים שמן הוא שם 0W-30.

במנועים שממש לא צורכים שמן הוא אפילו שם 0W-20.

כנראה שזה דווקא כן משפיע, תתחיל מלשים שמן יותר סמיך.

SEAT Ibiza 2014 1.2t DSG >> Toyota Yaris 2018 HYBRID >> Renault Clio 2019 1.2t DCT >> Alfa Romeo Giulietta Milano 2014 1.4t TCT

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

@odednovo  - לא בטוח שיש בכלל בעייה. בכל אופן - לא משהו אקוטי. ייתכן והצריכה באמת נובעת מאופי הנסיעה בטוואי הררי.

תמיד ייתכנו הבדלים בצריכת השמן גם במנועים זהים (בשל אופי הנסיעה, הבדלים שנובעים מהייצור / הרכבה של המנוע, טיפול / חוסר טיפול אצל בעלים קודמים - לא רלוונטי אצלך לפחות).

תדע את זה (לפחות לבטל חלק מהפרמטרים) אם תוכל לבצע נסיעה ארוכה בטוואי מישורי + לבדוק את צריכת השמן (לא כ"כ בטוח שזה מעשי).

הייתי מתייעץ עם המוסך שלי (וכנראה חוזר לצמיגות 5-40 , או קודם לפחות 0-30 מיצרן ידוע - כבר ציינו לפניי).

@Adani - זה באמת אמור להשפיע (צמיגות שמן על צריכת שמן).

alfa 156 2.5.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפני כשעה, Adani כתב:

טוב, הנה מידע מעניין מבית @Shay_u

הוא מספר שכשהוא היה אצל מיכאל אלפא הוא אמר לו שבמנועי מולטיאייר שצורכים שמן הוא שם 5W-40 ובמנועים שלא צורכים שמן הוא שם 0W-30.

במנועים שממש לא צורכים שמן הוא אפילו שם 0W-20.

כנראה שזה דווקא כן משפיע, תתחיל מלשים שמן יותר סמיך.

תודה, מעניין, אבדוק את זה בהחלפה הבאה

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

שימו לב! השרשור הזה בן 1051 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

הצטרף לדיון

ניתן לפרסם הודעה כעת ולהירשם לאתר מאוחר יותר. במידה וכבר יש לך חשבון בפורום, התחבר כעת בכדי לפרסם באמצעות החשבון שלך.

Guest
הגב לנושא זה...

×   התוכן שהדבקת מסוגנן.   הסר סיגנון

Only 75 emoji are allowed.

×   הקישור שלך הוטמע אוטומטית בגוף ההודעה.   הצג כקישור רגיל

×   התוכן הקודם שלך שוחזר.   ניקוי העורך

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• תוכן חדש...