Jump to content
  • הצטרפו למשפחה

היי, היי אתה (או את) שם!

אנחנו יודעים, נחמד להיות אנונימי, ולמי בכלל יש כוח להירשם או להיות עכשיו "החדשים האלה".

אבל בתור חברי פורום רשומים תוכלו להנות ממערכת הודעות פרטיות, לנהל מעקב אחרי כל הנושאים בהם הייתם פעילים, ובכלל, להיות חלק מקהילת הרכב הכי גדולה, הכי מגניבה, וכן - גם הכי שרוטה, באינטרנט הישראלי. 

אז קדימה, למה אתם מחכים? בואו והצטרפו ותהיו חלק מהמשפחה הקצת דפוקה שלנו.

סקודה אוקטביה מול סקודה ראפיד- התלבטות

yanivnew91
שימו לב! השרשור הזה בן 1156 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

פוסטים מומלצים

אהלן חברים,

במסגרת החיפושים שלי אחר רכב משפחתי חדש אני מתלבט בין סקודה אוקטביה 2017 1.0 לסקודה ראפיד מהשנים 2018-2019 מנוע 1.0 גם כן, כאשר שתיהן נמצאות במסגרת התקציב שלי(70K ש"ח).

תוואי הנסיעה שאני ואשתי נוסעים בו לרוב הוא עירוני ולא פקוק. הדרישות שלנו הן למספיק מקום במושב האחורי עבור כסא בטיחות ועוד אדם נוסף ותא מטען גדול שזה אני יודע יש בשני הדגמים.

האם מבחינת ירידת ערך ההבדלים משמעותיים מאוד? 

אשמח לעזרה מהניסיון שלכם

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

האוקטביה זה פשוט יותר אוטו לשקל מאשר הראפיד, המנוע אותו מנוע והגיר אותו גיר (למעט עדכוני תוכנה). 

שתיהן היו נפוצות בליסינג, אבל הראפיד יותר מיועדת לליסינג מהאוקטביה ולכן לא חושב שיהיו הבדלים מהותיים בירידת ערך.  

נסה לחפש אוקטביה מרמות הגימור הגבוהות והנדירות יותר, גם יותר אבזור וגם יותר ביקוש.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

תחושת הבטן שלי (מבלי שבדקתי נתונים) האוקטביה פופולרית יותר בשוק המשומשות מהראפיד.

סקודה יטי 2.0 TDI 4x4 (נמכרה)

וולוו XC40 T3 Momentum

טויוטה יאריס קרוס הברידית

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

האוקטביה יותר מודרנית רחבה וגם מרווחת עם בגאז' גדול משמעותית, מה גם שבגרסאות הבכירות (exclusive ומעלה) היא ממש רכב מנהלים מאובזר.

מבחינת מנוע וגיר שתיהן נמרצות מאוד.

אגב, שקלת ללכת על ה 1.4? (125 סוסים בראפיד ו 150 באוקטביה)? קצת יותר כח, למרות שגם ל 1.0 לא חסר כח.

הבחירה שלי, אוקטביה- הראפיד קצת מיושנת יותר.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפני שעה, Yaniv75 כתב:

האוקטביה יותר מודרנית רחבה וגם מרווחת עם בגאז' גדול משמעותית, מה גם שבגרסאות הבכירות (exclusive ומעלה) היא ממש רכב מנהלים מאובזר.

מבחינת מנוע וגיר שתיהן נמרצות מאוד.

אגב, שקלת ללכת על ה 1.4? (125 סוסים בראפיד ו 150 באוקטביה)? קצת יותר כח, למרות שגם ל 1.0 לא חסר כח.

הבחירה שלי, אוקטביה- הראפיד קצת מיושנת יותר.

אני חושב שמבחינת הביצועים, מנוע 1.0 יספיק לצרכים שלי.

לפי מה שראיתי בנתונים שלהן, נפח תא המטען שלהן די זהה.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

יש גם הבדל בהספקי המנוע.

90 כ"ס בראפיד ו-115 כ"ס באוקטביה.

קאליפרים צהובים בגודל של הטוסטר שיש לאמא שלי במטבח

ודיסקים בגודל של מגש פיצה .

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לאוקטביה אחרי מתיחת הפנים יש בלימה אוטונומית גם במהירות בין עירונית ובקרת סטייה מנתיב עם תיקון אקטיבי. מ-2018 יש גם בקרת שיוט אדפטיבית.

בראפיד יש רק בלימה אוטונומית, אני דיי בטוח שעד מהירות של 80 קמ"ש או משהו באיזור.

האוקטביה גם יותר נוחה ומציעה בידוד רעשים עדיף. מעבר לענייני המרווח היא פשוט מכונית טובה יותר.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפני 7 שעות, Mike808 כתב:

לאוקטביה אחרי מתיחת הפנים יש בלימה אוטונומית גם במהירות בין עירונית ובקרת סטייה מנתיב עם תיקון אקטיבי. מ-2018 יש גם בקרת שיוט אדפטיבית.

בראפיד יש רק בלימה אוטונומית, אני דיי בטוח שעד מהירות של 80 קמ"ש או משהו באיזור.

האוקטביה גם יותר נוחה ומציעה בידוד רעשים עדיף. מעבר לענייני המרווח היא פשוט מכונית טובה יותר.

תודה על הפירוט.

כנראה שאלך עם עצת הרוב ואחפש אוקטביה.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

שימו לב! השרשור הזה בן 1156 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

הצטרף לדיון

ניתן לפרסם הודעה כעת ולהירשם לאתר מאוחר יותר. במידה וכבר יש לך חשבון בפורום, התחבר כעת בכדי לפרסם באמצעות החשבון שלך.

Guest
הגב לנושא זה...

×   התוכן שהדבקת מסוגנן.   הסר סיגנון

Only 75 emoji are allowed.

×   הקישור שלך הוטמע אוטומטית בגוף ההודעה.   הצג כקישור רגיל

×   התוכן הקודם שלך שוחזר.   ניקוי העורך

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• תוכן חדש...