Jump to content
  • הצטרפו למשפחה

היי, היי אתה (או את) שם!

אנחנו יודעים, נחמד להיות אנונימי, ולמי בכלל יש כוח להירשם או להיות עכשיו "החדשים האלה".

אבל בתור חברי פורום רשומים תוכלו להנות ממערכת הודעות פרטיות, לנהל מעקב אחרי כל הנושאים בהם הייתם פעילים, ובכלל, להיות חלק מקהילת הרכב הכי גדולה, הכי מגניבה, וכן - גם הכי שרוטה, באינטרנט הישראלי. 

אז קדימה, למה אתם מחכים? בואו והצטרפו ותהיו חלק מהמשפחה הקצת דפוקה שלנו.

טויוטה קורולה 2006 - אין בלימה בסוף ירידה תלולה

corrolaalpaimveshes
שימו לב! השרשור הזה בן 1230 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

פוסטים מומלצים

אהלן, סיפור ארוך שקצת מגיע מההפטרה 

לפני כמה ימים חברה קנתה קורולה 2006 אוטומטית

נסענו לצימר באזור העליות לחרמון, וביציאה ממנו יש עלייה אכזרית ומחליקה שהרכב לא הצליח לעלות, לאחר כמה נסיונות שלא צלחו של בעל הצימר לגרור אותנו עם הטנדר שלו הוא הביא בובקט שביצע את המלאכה בלי בעיה

יש לציין שבמהלך כל הוואג'רס הזה שלקח איזה עשרים דקות האמברקס לא הספיק בשביל שהרכב לא ימשיך להדרדר ולכן מישהו נאלץ ללחוץ על הברקס במשך כל הזמן, כולל איזה מטר שהגאון שנהג בטויוטה לחץ על הברקס עד הסוף בזמן שהבובקט גורר

מה שכמובן גרם לרכב להתקדם עם גלגלים נעולים

אחרי שהתענוג הזה נגמר ירדנו את הירידות לגליל, הבחורה שנהגה טוענת שהבלמים עבדו רגיל לגמרי (כמובן שהדרך הזאת היא אחת שבולמים בה לא מעט), אבל באחת הצמתים כשהגענו לאט מאוד יחסית (גג 15 קמש) הברקסים פשוט לא עבדו בכלל ונכנסו יפה מאוד בטנדר שהיה בצומת

אחרי קריאה מהירה של ברכת הגומל כי זה פשוט מזל שהבלמים ויתרו שם ולא באחד הפיתולים בדרך אני מנסה להבין מה קרה פה

הרכב עבר טסט לפני שבוע, המוסכניק בדק ואמר שהבלמים בסדר גמור כולל עוד הרבה קמ על הרפידות ונוזל ובכללי הוא לא כל כך האמין לסיפור הזה ואומר שאין כזה דבר והוא חושב שהבחורה פשוט נלחצה ולא לחצה על הברקס

לכן הוא גם לא סידר שם כלום והבחורה קצת לחוצה לעלות שוב על הרכב

אני מאוד נוטה לחשוב שהיא כן בלמה, כי ראיתי בעיניים שלי שהיא לוחצת על משהו, והיא לא נתנה גז

אמרו לי שזאת יכולה להיות התחממות של הבלמים, אחרים אמרו שאין מצב שבכזאת מהירות הרכב לא בולם אם הבלמים בסדר

בגדול השאלה היחידה הקריטית היחידה היא האם יש מצב שהמוסכניק פספס משהו? או שהאופציה היחידה פה היא שהיא לא לחצה על הדוושה?

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

• תגובות 42
  • פורסם
  • תגובה אחרונה

המגיבים הפעילים ביותר בשרשור

המגיבים הפעילים ביותר בשרשור

תמונות שפורסמו בשרשור

זו לא האפשרות היחידה, הרי בעצמך העלת מס' אפשרויות, אך יתכן כי זו האפשרות הסבירה יותר.

קהילת אוהדי ווסטהאם יונייטד בישראל - https://www.facebook.com/groups/whuil/

'פטישי ישראל' - https://www.facebook.com/WHUIL/

טוויטר - https://twitter.com/AmitDim

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אני עונה בתור לא מומחה בכלל:

בירידות לאורך זמן לא מספיק לבלום רק עם הדוושה, צריך ללמוד להוריד הילוך ואז המנוע עוזר בבלימה. אני מניח ששרפתם את הברקסים בגלל שימוש מוגזם.

כדי שהיא תעלה בחזרה לרכב - ממליץ לעבור לרכב חדיש ככל שניתן, כנראה הרכב ישן מדי עבורה.

בעבר: טויוטה קורולה 2009 GLI (רובוטית), טויוטה קורולה 2014 GLI

בהווה: BMW 330e 2018

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

• חברי המעגל הראשון

אני די בטוח שהבלמים היו חמים מדי ואיבדו את כושר הבלימה שלהם. 

אחרי שהתקררו- חזרו לבלום תקין. 

מהמסופר למעלה נשמע לי ששחקתם את הבלמים חזק, הייתי נכנס לבדוק את הרפידות והצלחות ומחליף אותם במקרה הצורך.

מתכלה מתחת לכיסוי:

🚗 .Alfa 147 2.0 Manual With B12 Pro- Kit+ Eibach Antiroll kit+ EBC Yellowstuff brakes kit+ 17" GT wheels with Toyo R888R+ Red leather seats|

המחליפה: Alfa 159 TB

עם חלונות חשמל ונעילה מרכזית.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

נשמע כמו מקרה קלאסי של רתיחת נוזל בלם בגלל נהיגה לא נכונה בירידה.

תדרוש מהמכונאי החלפה מלאה של הנוזל בלם, אחרת הרתיחה הבאה לא תאחר לבוא.

• אהבתי 2

יום טוב גם לך

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

הרכב בקר במוסך לאחר המקרה ואין כל תקלה במע' הבלמים לפי בדיקת המכונאי.

קהילת אוהדי ווסטהאם יונייטד בישראל - https://www.facebook.com/groups/whuil/

'פטישי ישראל' - https://www.facebook.com/WHUIL/

טוויטר - https://twitter.com/AmitDim

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אני נוהג על קורולה 03' הרבה שנים , לפי תחושה שלי (והאמת זה נכון בתכלס לכל רכב) מי שלא מוריד הילוכים בירידות קשות ממושכות מחמם את הבלמים שגם ככה הם לא וואו ברכב הזה.

הגיר האוטומטי המיושן מסוגל להישאר על הילוך שלישי/רביעי כאשר נמצאים על D בירידות הרריות קשות, לכן  אני בורר בין Low ל2 בירידות קשות וממושכות.

ושוב זה נכון לרוב הרכבים האוטומטים. אוסיף שגם אם נוסעים על L/2 בירידות ממושכות הבלמים עדיין מאד חמים ונחלשים מעט, אז אני לא רוצה לחשוב מה קורה שנוסעים על D.

בלי קשר לך למוסך דחוף

עריכה אחרונה על ידי windows
שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

מי שיודע לנהוג לא ירתיח נוזל בלם. 

גם ברכב אוטומטי. אנחנו לא במסלול המירוצים.

הבעיה - המון אנשים פשוט לא יודעים לנהוג, ומשתמשים בדוושת הבלם שלא לצורך ובאופן לא נכון.

בלימה באמצע עקומה.

בלימה ממושכת, לאורך ירידה ממושכת.

בלימה סתם. ככה.

• אהבתי 4
  • מעניין 1
שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

שאלה,

מתי ירדתם מאיזור החרמון? שעה מדוייקת, בנוסף, האם דרך כביש 99 לכיוון מערב (קרית 8)? 

www.car-pad.co.il - טיפים, חדשות, השקות, מבחנים, ועוד. על מכוניות. רק על מכוניות. 

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפני 22 דקות, discoTD5 כתב:

שאלה,

מתי ירדתם מאיזור החרמון? שעה מדוייקת, בנוסף, האם דרך כביש 99 לכיוון מערב (קרית 8)? 

1130, זה הכביש ולא אחר

לפני 45 דקות, Igalz כתב:

נשמע כמו מקרה קלאסי של רתיחת נוזל בלם בגלל נהיגה לא נכונה בירידה.

תדרוש מהמכונאי החלפה מלאה של הנוזל בלם, אחרת הרתיחה הבאה לא תאחר לבוא.

מכונאי אמר שסיים לטפל באוטו ויש מספיק נוזל והמערכת תקינה לגמרי, יש מצב שבכל זאת צריך להחליף את הקיים?

לפני 44 דקות, windows כתב:

אני נוהג על קורולה 03' הרבה שנים , לפי תחושה שלי (והאמת זה נכון בתכלס לכל רכב) מי שלא מוריד הילוכים בירידות קשות ממושכות מחמם את הבלמים שגם ככה הם לא וואו ברכב הזה.

הגיר האוטומטי המיושן מסוגל להישאר על הילוך שלישי/רביעי כאשר נמצאים על D בירידות הרריות קשות, לכן  אני בורר בין Low ל2 בירידות קשות וממושכות.

ושוב זה נכון לרוב הרכבים האוטומטים. אוסיף שגם אם נוסעים על L/2 בירידות ממושכות הבלמים עדיין מאד חמים ונחלשים מעט, אז אני לא רוצה לחשוב מה קורה שנוסעים על D.

בלי קשר לך למוסך דחוף

הרכב במוסך כי כשאתה משתמש בטנדר לבלימה אתה צריך לעשות פחחות, מוסכניק אומר שמערכת הבלמים תקינה לחלוטין 

אכן הירידות נעשו בD, אקח לתשומת לבי

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

Just now, corrolaalpaimveshes כתב:

מכונאי אמר שסיים לטפל באוטו ויש מספיק נוזל והמערכת תקינה לגמרי, יש מצב שבכל זאת צריך להחליף את הקיים?

כן, מבלי להכנס למקצועיות של מכונאי כזה או אחר, נוזל שרתח יש להחליף אותו בהקדם.  

לא רואים בעין שום בעיה במערכת, וגם עוצמת הבלימה בסדר גמור, אבל נקודת הרתיחה של הנוזל יורדת, ובפעם הבאה הוא ירתח בטמפרטורה נמוכה אף יותר ותאבדו בלמים שוב.

• אהבתי 4
  • רעיון טוב! 1

יום טוב גם לך

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפני כשעה, corrolaalpaimveshes כתב:

1130, זה הכביש ולא אחר

תשמע קטע, 

היום, בשעה 11:50 אני עולה לרמה מכיוון שניר. כל המשפחה באוטו, עם חלונות פתוחים, ולאט. 

פתאום האוטו מתמלא בריח של ברקסים שרופים / קלאצ' שרוף. ריח חריף וחריג מאוד. אינסטיקטיבית אני מיד בודק שלא שרפתי את הקלאצ'ים בסופרב מבחן, ואז מבין שלא היה לי זמן לשרוף את הקלאצ'ים, ובכלל נוסע במתינות. זה לא ממני. 

הילדים מיד 'אבא, מסריח כאן'. אני עונה להם 'מישהו ירד בירידות על הברקסים, וחימם אותם למוות'. 

אם זה אכן אתם, הרגתם את הבלמים. 

• מבאס 2

www.car-pad.co.il - טיפים, חדשות, השקות, מבחנים, ועוד. על מכוניות. רק על מכוניות. 

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אכן קטע, אבל אנחנו היינו שם לפני יומיים

כנראה שזאת בעיה נפוצה, אני אישית לא הייתי מודע לעניין בכלל, כנראה שעוד רבים כמוני

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפני שעה, corrolaalpaimveshes כתב:

אני כמו יגאל לא רוצה להעיד על מקצועיותו של הברנש, לכן אני ארחיב עוד קצת את הידע שלך על מערכת הבלמים:

עם הזמן, נוזל בלם סופח לחות כי המערכת אומנם סגורה אבל לא הרמטית לחלוטין לסביבה (יש חיבורים של צינורות, מיכל עודפים וכו'), לכן היצרן כותב להחליף נוזל אחת לשנתיים. במוסכים בארץ לא מחליפים כמעט אף פעם נוזל בלמים כי 'יאללללההה מי מחליף נוזל בלמים בכלל?' או שמקסימום שואבים מהמיכל עודפים קצת...

רכב בן 15, סביר להניח שלא הוחלף בו נוזל בלמים כבר הרבה שנים, וככל שיש יותר לחות שנספגה בנוזל, כך טמפ' הרתיחה שלו יורדת. ברגע שטמפ' הרתיחה יורדת, 'אין בלמים' כלומר, יש בלמים, אבל המערכת ההידראולית לא מצליחה ללחוץ אותם ויש תחושה שהדוושה שוקעת.

כששיפצתי את המשאבות ב'מרכז הבלם' בתל אביב, הבחור הנחמד והותיק שם (מעל 70 לדעתי) סיפר לי שהוא מגיע לבתי משפט לתת חוות דעת על תקינות מערכת הבלימה ברכבים, ושלא אחת הוא נתקל ברכבים אחרי תאונה שבעל הרכב טוען שהלכו הבלמים, אבל הם נמצאו תקינים לחלוטין, וכשהוא מציג את העובדות הוא מראה כי טמפ' הרתיחה של הנוזל ירדה משמעותית ולכן 'הלכו הברקסים'.

המלצה שלי - למד את החברה איך לנסוע בירידות, אני רואה לא מעט אנשים (הייתי אומר אפילו רוב...) שבירידות ארוכות פשוט יושבים על הבלמים, מדובר בסכנת נפשות.

• אהבתי 1
  • רעיון טוב! 2
שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפני 8 דקות, corrolaalpaimveshes כתב:

אכן קטע, אבל אנחנו היינו שם לפני יומיים

צרת רבים וכו'  

• מצחיק 1

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

שימו לב! השרשור הזה בן 1230 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

הצטרף לדיון

ניתן לפרסם הודעה כעת ולהירשם לאתר מאוחר יותר. במידה וכבר יש לך חשבון בפורום, התחבר כעת בכדי לפרסם באמצעות החשבון שלך.

Guest
הגב לנושא זה...

×   התוכן שהדבקת מסוגנן.   הסר סיגנון

Only 75 emoji are allowed.

×   הקישור שלך הוטמע אוטומטית בגוף ההודעה.   הצג כקישור רגיל

×   התוכן הקודם שלך שוחזר.   ניקוי העורך

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• תוכן חדש...