Jump to content
  • הצטרפו למשפחה

היי, היי אתה (או את) שם!

אנחנו יודעים, נחמד להיות אנונימי, ולמי בכלל יש כוח להירשם או להיות עכשיו "החדשים האלה".

אבל בתור חברי פורום רשומים תוכלו להנות ממערכת הודעות פרטיות, לנהל מעקב אחרי כל הנושאים בהם הייתם פעילים, ובכלל, להיות חלק מקהילת הרכב הכי גדולה, הכי מגניבה, וכן - גם הכי שרוטה, באינטרנט הישראלי. 

אז קדימה, למה אתם מחכים? בואו והצטרפו ותהיו חלק מהמשפחה הקצת דפוקה שלנו.

שרשור הקורונה של הפורום

garicho

פוסטים מומלצים

@sperial, מה דעתך על זה:

https://www.thecardiologyadvisor.com/home/topics/acs/acute-coronary-syndrome-acs-biomarkers-mrna-covid19-vaccine/

The risk of developing acute coronary syndrome (ACS) significantly increased in patients after receiving mRNA COVID-19 vaccines

As a result, the 5-year ACS PULS risk score increased from 11% to 25%. By the time the report was published, changes had persisted for 2.5 months or more after the second vaccine dose.

מעורר דאגה אמיתי או להד״מ?

• מעניין 1
שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפני שעתיים, korola כתב:

סיכון עולה ככל שנוסעים יותר על הכביש, אז מה? נפסיק לנסוע? 

כדי להפחית את הזמן שאנו על הכביש עלינו לנסוע מהר ככל האפשר.

• אהבתי 2
  • רעיון טוב! 2
שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפני שעה, garicho כתב:

@sperial, מה דעתך על זה:

https://www.thecardiologyadvisor.com/home/topics/acs/acute-coronary-syndrome-acs-biomarkers-mrna-covid19-vaccine/

The risk of developing acute coronary syndrome (ACS) significantly increased in patients after receiving mRNA COVID-19 vaccines

As a result, the 5-year ACS PULS risk score increased from 11% to 25%. By the time the report was published, changes had persisted for 2.5 months or more after the second vaccine dose.

מעורר דאגה אמיתי או להד״מ?

כמובן עיוות מוחלט של הידיעה. לפי הידיעה הזו נמדדו מדדים איזןטריים לחלוטין לסיכון לרווכ לב בטווח 5 שנים.

אז שני דברים:

1. יש מידע מהעולם האמיתי. מחקר עצום של "כללית" בדק את תופעות הלואי של החיסון, ביניהן של אוטם שריר הלב, ולא מצא סיכון יתר לארועים כאלה. דרך אגב, באותו מחקר נבדק גם הסיכון לאוטם בעקבות מחלת הקורונה, ונמצא עודף בשיעור 25 ל-100,000 חולים.

2. לפי הכתבה שציטטת (לא קראתי את המקור) המחקר בדק מדד של גורמי סיכון איזוטריים לחלוטין, שאף אחד לא בודק אלא לצרכי מחקר. והבדיקה היתה בנקודת זמן אחת לגורמח סיכון שמחושבים על פני 5 שנים. בינינו - נראה מחקר מצויין לספירת פרסומים למינוי אקדמי, אבל חסר כל משמעות קלינית. אבל מי יודע מה, אולי בכל זאת יתגלה משהו. בסופו של דבר מדובר על במנים שנועדו לחזות ארועים, לא בארועים עצמם.

ובינתיים מצאתי את המקור. נראה אם האבסטרקט הזה יבשיל למאמר משמעותי. זה לא late breaking news שכל העולם ממתין למוצא פי המציגים, אלכ אחד מאלפי תקצירים שהוצגו בכנס מדעי (שלכשעצמו הוא כנס חשוב).

תוספת: מצאתי עכשיו עוד מחקר צרפתי בהיקף עצום שמצביע גן הוא על בטיחות חיסוני פייזר  מבחינת מחלות לב וכלי דם, הפעם באוכלוסיה מעח גיל 75.

עריכה אחרונה על ידי sperial
  • רעיון טוב! 1
לפני 5 שעות, David32 כתב:

מה שאתה לא מבין זה שאתה מבזבז את הזמן שלך, את תעבורת האינטרנט שלך ואת אורך החיים של סוויצים במקלדת שלך.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפעמים נראה מהצד שההיסטריה מתווה את המהלכים וההחלטות של הממשלה ולא ההיגיון או המידתיות.

זה לא רק בישראל אגב, אלא גם במדינות אחרות, למשל שוויץ, בה אסרו על כניסת ישראלים ללא אזרחות מקומית עקב גילוי של 3 מקרים של אומיקרון בישראל.

כבר ראינו שהאופציה של לבודד את עצמך מהעולם לא עובדת לטווח הרחוק, והדוגמה הכי מובהקת לכך היא ניו זילנד, שלמרות כל הגבלות העבר (ואולי גם ההווה, אני כבר לא עוקב) יש בה עכשיו גל תחלואה רציני (בסטנדרטים המקומיים).

כנ"ל לגבי בידוד גורף של אנשים שקיבלו את כל שלושת החיסונים ועכשיו שוב "נענשים", גם אם הם לא חזרו ממדינות "אדומות". במקום ליצור שיתוף פעולה ולעודד אחריות אישית, ההחלטה הזאת רק תגרום ליותר אנשים להפר את הבידוד ולאבד אמון בממשלה/מקבלי ההחלטות.

ואני כבר לא מדבר על ההחלטה להעלות באופן מידי אלפי עולים מאתיופיה, למרות היותה מדינה אדומה, בתירוץ שזה יעשה לפי כל הנחיות משרד הבריאות, מה שרק מקטין עוד יותר את האמון בממשלה ונותן את ההרגשה שם פה הכל פוליטי.

עריכה אחרונה על ידי gadik6
  • רעיון טוב! 1

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

• חברי המעגל הראשון
לפני 7 דקות, gadik6 כתב:

כבר ראינו שהאופציה של לבודד את עצמך מהעולם לא עובדת לטווח הרחוק. הדוגמה הכי מובהקת היא ניו זילנד, שלמרות כל הגבלות העבר (ואולי גם ההווה, אני כבר לא עוקב) גם בה יש עכשיו גל רציני (בסטנדרטים המקומיים).

מי דיבר על הטווח הרחוק?

יש וריאנט חדש שאתה לא יודע מה ההשלכות שלו, לפי דעתי ישראל הגיבה מהר ונכון.

לפני 8 דקות, gadik6 כתב:

נ"ל לגבי בידוד גורף של אנשים שקיבלו את כל שלושת החיסונים ועכשיו שוב "נענשים", גם אם הם לא חזרו ממדינות "אדומות".

שוב, מה זה נענשים? כולנו נענשים מזה שיש קורונה, איזה וירוס מניאק מעניש אותנו ככה, מה עשינו לו רע?

אם הוריאנט מדביק יותר ועוקף את ההגנה של החיסון (לפחות בהדבקה- עדיין לא ברור אם גם בחומרה) אז אין ברירה, צריך להחזיר את הבידוד גם למחוסנים.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפני שעתיים, flytomars כתב:

מי דיבר על הטווח הרחוק?

יש וריאנט חדש שאתה לא יודע מה ההשלכות שלו, לפי דעתי ישראל הגיבה מהר ונכון.

ומה בדיוק ישתנה בעוד שבועיים/חודש?

הוריאנט הזה יגיע לפה, במוקדם או במאוחר, ולא משנה כמה פעולות מנע המדינה תנקוט.

תרשה לי גם להניח שזה לא הוריאנט "הרציני" האחרון שיתגלה, לאור העובדה שפחות מ-50% מאוכלוסיית העולם התחסנה ב-2 מנות (על 3 מנות אני בכלל לא מדבר כי האחוז זניח).

אנחנו נמצאים במצב הזה קרוב לשנתיים, אבל עדיין כל מה ששומעים ממשרד הבריאות קשור איכשהו לבידוד/סגירת נתב"ג וכדומה.

אולי הגיע הזמן להחליף דיסקט, ולהמשיך בשגרה יחסית נורמלית (עם מסיכות, בדיקות וכדומה) כל עוד לא מתקרבים לקצה גבול היכולת של מערכת הבריאות להתמודד עם המצב.

הבעיה שנראה שיושבים במשרד הבריאות אנשים ללא מעוף, שהמשכורת שלהם לא ממש תלויה בביצועים שלהם או בהגבלות שהם מטילים, אז זה מה שמקבלים.

עריכה אחרונה על ידי gadik6

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

תוך שבועיים יהיו תשובות ( אני מקווה ) לשאלה עד כמה הוריאנט החדש חודר את ההגנה של החיסון הקיים, עד כמה הוא מדבק ומה חומרת המחלה אצל המחוסנים. 

בהתאם לזה ימשיכו לפעול. במידה והחיסון הקיים לא מספק הגנה דרושה, יצטרכו למשוך זמן עם הגבלות כאלה או אחרות כמה חודשים , עד שיתאימו חיסון חדש והוא יגיע לכאן.

עכשיו במצב של אי וודאות רוצים להאט את ההתפשטות שלו גם בקהילה וגם דרך נתב"ג.

עריכה אחרונה על ידי vladclar
  • רעיון טוב! 1

toyota verso 2016 - יש מקום לכולם!

בעבר : ניסאן NV200 2012, סיטרואן ג'מפי 2007, רנו קנגו DCI  2007,  פולו סטיישן SDI 2000, לנסר 93, אופל קדט 84.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

• חברי המעגל הראשון
לפני 14 דקות, gadik6 כתב:

מה בדיוק ישתנה בעוד שבועיים/חודש?

זה:

לפני 14 דקות, gadik6 כתב:

אולי הגיע הזמן להחליף דיסקט, ולהמשיך בשגרה יחסית נורמלית (עם מסיכות, בדיקות וכדומה) כל עוד לא מתקרבים לקצה גבול היכולת של מערכת הבריאות להתמודד עם המצב.

אם לדוגמה אחרי שבועיים מגיעים למסקנה שהזן החדש פחות מסוכן (גם אם יותר מדבק) - אז זה מה שיעשו.

אבל אם יגלו שהוא גם יותר קטלני וגם יותר מדבק - אז כמו שאתה אומר, חישוב מסלול מחדש, וקניית זמן עד שיש עדכון גרסה לחיסון (למיטב זכרוני 100 ימים לפיתוח?)

בינתיים בזמן הזה שוב כמו שכבר היה בעבר - כל המאמצים מופנים לכך שמערכת הבריאות לא תיכנס לרוויה.

אבל ללכת אללה באב אללה  לפתוח הכל כשיש לך זן שאתה לא יודע מה היכולות שלו? לא חכם.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

גם להחלטות מתוך הפניקה יש מחיר - עוד עליה באינפלציה ובמדדים השונים, עוד אנשים שיאבדו את העבודה שלהם, עוד עסקים שיקרסו. רק בדוגמא הכי טריוויאלית מהשרשור ליד: שנת קורונה תרמה 5% לפחות לעליית מחירי הדירות, בזכות העלייה במדד תשומות הבניה בקצב הזה. באמת, קשה לי להבין איך מנהיגי העולם חושבים שיש להם את הפריוולגיה להמשיך ולשחק במשחק של פתיחת וסגירת גבולות, כאילו זה גם באמת עוזר.

תודה יבגני. הרסת לי את באטמן לתמיד.
שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

• חברי המעגל הראשון
לפני 26 דקות, יבגניפ כתב:

קשה לי להבין איך מנהיגי העולם חושבים שיש להם את הפריוולגיה להמשיך ולשחק במשחק של פתיחת וסגירת גבולות, כאילו זה גם באמת עוזר.

כמו שכתבתי- בתור אסטרטגיה לטווח ארוך (כמו ניו זילנד לדוגמה)- זה לא כלי טוב.

אבל לטווח קצר כשיש לך וריאנט שעדיין לא התחיל לשרוף? יש לך פה אפשרות לבודד אותו או לפחות לצמצם אותו משמעותית.

כמו שחובב השניצלים היה אומר (או אולי אני מבלבל עם קורולה?) הסוסים עדיין לא ברחו מהאורווה.

הממשלה הנוכחית לא סגרה אפילו כשהיינו ב700 נדבקים ליום, זאת אומרת היד לא קלה על הדק הסגירה, ובכל זאת הגיעו להחלטה לסגור את הגבולות- אני בטוח שחשבו טוב טוב לפני שעשו את זה.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפני כשעה, יבגניפ כתב:

גם להחלטות מתוך הפניקה יש מחיר - עוד עליה באינפלציה ובמדדים השונים, עוד אנשים שיאבדו את העבודה שלהם, עוד עסקים שיקרסו. רק בדוגמא הכי טריוויאלית מהשרשור ליד: שנת קורונה תרמה 5% לפחות לעליית מחירי הדירות, בזכות העלייה במדד תשומות הבניה בקצב הזה. באמת, קשה לי להבין איך מנהיגי העולם חושבים שיש להם את הפריוולגיה להמשיך ולשחק במשחק של פתיחת וסגירת גבולות, כאילו זה גם באמת עוזר.

זה לא עובד ככה, שינוי בתשומות הבניה לא מועבר מידית למחירים. כל עוד שווי הקרקע חיובי, היא יכולה לספוג עליה בעלויות הבניה. זה שמחירי הקרקעות גם כן עלו אומר שיש ביקוש.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפני 20 דקות, BarryG כתב:

זה לא עובד ככה, שינוי בתשומות הבניה לא מועבר מידית למחירים. כל עוד שווי הקרקע חיובי, היא יכולה לספוג עליה בעלויות הבניה. זה שמחירי הקרקעות גם כן עלו אומר שיש ביקוש.

לא בטוח שהבנתי.

מי שהיה חייב לקבלן סכום איקס לפני 12 חודשים, חייב עכשיו עוד 5% על האיקס. נכון? וזה בגלל שהקבלן מוציא היום יותר על הבניה. 

אתה אומר שקבלן שמשווק דירה מחר יכול לספוג את זה? 

יכול להיות, לא יודע. אבל זה לא חלק מהעליה בכל מקרה בסופו של דבר?

תודה יבגני. הרסת לי את באטמן לתמיד.
שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

הוא לא התכוון למי שכבר חתם על חוזה ונמצא באמצע תהליך רכישה, אחד כזה ברור שהפסיד (בתכלס הרוויח כי הוא קנה יותר זול ממה שאפשר היום לקנות) ובפעול הדירה עולה לו יותר.
הוא התכוון שאם דירת 4 חדרים בראש העין עולה 2 מיליון  ונניח שעולה מיליון לבנות אותה אז מרכיב הקרקע גם שווה מיליון.

אז כמו שכולם יודעים מרכיב הקרקע הוא גמיש, הוא בעצם סופג את ההפרש בין מחיר הדירה לעלות הבנייה של הדירה.

כל קבלן מעריך כמה יעלה לו לבנות ובכמה הוא יצליח למכור וההפרש בניכוי הרווח שהוא רוצה לעצמו זה מה שהוא יהיה מוכן לשלם על הקרקע. 

אם אזרחים לא היו יכולים לשלם את עליית מחיר הדירה אז היא הייתה נשארת 2 מיליון רק התמהיל היה משתנה.
מחירי הדירות ממשיכים לעלות כי אנשים ממשיכים לשלם,  לצערנו התקשורת ממשיכה ללבות את האש ומספרת לכולם שמחירי הדירות ימשיכו לעלות כי:

- אין קרקעות 

- מדד הבנייה עולה

- ועוד אלף תירוצים

לכן אנשים מוכנים לשלם יותר 

• אהבתי 1
שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

• תוכן חדש...