Jump to content
  • הצטרפו למשפחה

היי, היי אתה (או את) שם!

אנחנו יודעים, נחמד להיות אנונימי, ולמי בכלל יש כוח להירשם או להיות עכשיו "החדשים האלה".

אבל בתור חברי פורום רשומים תוכלו להנות ממערכת הודעות פרטיות, לנהל מעקב אחרי כל הנושאים בהם הייתם פעילים, ובכלל, להיות חלק מקהילת הרכב הכי גדולה, הכי מגניבה, וכן - גם הכי שרוטה, באינטרנט הישראלי. 

אז קדימה, למה אתם מחכים? בואו והצטרפו ותהיו חלק מהמשפחה הקצת דפוקה שלנו.

גומיה קרועה ותקתוקים מהציריה, סוזוקי SX4

Michaelr
שימו לב! השרשור הזה בן 1332 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

פוסטים מומלצים

אהלן,

בימים האחרונים הופיעו רעשי תקתוק בהאצה תוך כדי פניה שמאלה, בדיקה זריזה של הציריה ואני מגלה שהגומיה בציריה הימנית קרועה לגמרי (נראה כאילו חסר חצי ממנה) עם הרבה שפריצים של גריז מסביב.

מדובר בסוזוקי SX4 2010 שעברה סה"כ 84K ק"מ, לצערי זאת כבר פעם שניה שזה קורה, בפעם הקודמת ב2016 התחילו רעידות נוראיות תוך כדי נסיעה בכביש מהיר (פחות מחודש אחרי טיפול שבו החליפו את הגומיות בשני הצדדים), במקרה ההוא הוחלפה כל הציריה, מאמין שפשוט מדובר בחוסר מזל שזה קורה פעם שניה ב4 שנים האחרונות🙄

להבנתי אחרי שמתחילים רעשים ותקתוקים יש צורך להחליף את הפעמון.

מה טווח המחירים לתיקון כזה?

אשמח להמלצות למוסך בפתח תקווה לטיפול בבעיה זו+טיפול שנתי (השנה מדובר בהחלפת שמן ונוזל בלמים ויש גם צורך בהחלפת רפידות).

כמו כן,אשמח לשמוע  אם יש המלצות/דיס-המלצות למוסך "מטלון" בפ"ת (המיקום נוח לי)

תודה!

IMG_20200803_215823.thumb.jpg.c89cd1dc01e5841f6096510b6739d49b.jpg

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אהלן,

ראשית אינני בקיע ב100% בשמות המושגים בעברית,

אז מחילה אם התבלבלתי.

הציריה (axle) 

הפעמון המגן של המיסב (ball joint)

רעידות ותקתוקים מעידים עד סיום חייו של הפעמון. כשהגומיה קרועה הגריז הפנימי שלו נשפך, ובלאי גדל משמעותית.

תפקיד הפעמון הינו לאפשר תנועה של הגלגל בסיבוב (בגדול זה מפרק כמו כתף)

כשל במנגנון זה יכול להביא לכדי איבוד שליטה על הרכב.

אינני מכיר טווחי מחירים/מוסכים מומלצים.

הייתי שוקל להחליף רכב, מאחר וזו פעם שנייה בטווח של 4 שנים.

אמיר בן-שושן.

נ.ב פעם קודמת, המוסך החליף לך גומיות ולאחר חודש הצירייה סיימה את חייה?

רכב בן 6 דאז עם ציריה גמורה? נשמע לי מעט חשוד...

POLO, 1.4 2001 > SPARK, 1.0 2014 > 108, 1.2 2016 > CLIO - 5, 1.0T 2021

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפני 1 שעה, Kooper כתב:

נ.ב פעם קודמת, המוסך החליף לך גומיות ולאחר חודש הצירייה סיימה את חייה?

רכב בן 6 דאז עם ציריה גמורה? נשמע לי מעט חשוד.

אכן, גם לנו זה נראה חשוד בזמנו ואנחנו דיי בטוחים שהמוסך פישל בטיפול והתקין את הגומיה בצורה שגויה מה שגרם לבריחת גריז והרס הציריה...

בתיקון לפני 4 שנים החליפו לציריה משופצת (המחיר לחדשה מקורית היה מוגזם לחלוטין) אז יכול להיות שזה חלק מהעניין, אולי גומיות לא איכותיות.

חבל לדעתי להחליף בגלל זה את הרכב, חוץ מהבעיה הזאת הרכב לא עשה לנו שום בעיות ב10 שנים האחרונות ומראה אמינות מצוינת, התכנון הוא לקנות בקרוב רכב חדש ולהחזיק את זה עוד מספר שנים כרכב שני במשפחה.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אז מצאנו את הבעיה...

המוסך כמו שציינת התקין גומיה בלוייה שגרמה לבריחת גריז והרס המכלול.

הציריה המשופצת הגיוני שהיא מראה סימני עייפות לאחר 4שנים.

אינך יודע מי שיפץ ולאיזו רמת גימור

בכל מקרה אם ברצונך לטפל בתופעה הייתי ממליץ על מוסך שונה ועל ציריה חדשה/משופצת ממקור מהימן ומוסמך.

POLO, 1.4 2001 > SPARK, 1.0 2014 > 108, 1.2 2016 > CLIO - 5, 1.0T 2021

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

שימו לב! השרשור הזה בן 1332 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

הצטרף לדיון

ניתן לפרסם הודעה כעת ולהירשם לאתר מאוחר יותר. במידה וכבר יש לך חשבון בפורום, התחבר כעת בכדי לפרסם באמצעות החשבון שלך.

Guest
הגב לנושא זה...

×   התוכן שהדבקת מסוגנן.   הסר סיגנון

Only 75 emoji are allowed.

×   הקישור שלך הוטמע אוטומטית בגוף ההודעה.   הצג כקישור רגיל

×   התוכן הקודם שלך שוחזר.   ניקוי העורך

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• תוכן חדש...