Jump to content
  • הצטרפו למשפחה

היי, היי אתה (או את) שם!

אנחנו יודעים, נחמד להיות אנונימי, ולמי בכלל יש כוח להירשם או להיות עכשיו "החדשים האלה".

אבל בתור חברי פורום רשומים תוכלו להנות ממערכת הודעות פרטיות, לנהל מעקב אחרי כל הנושאים בהם הייתם פעילים, ובכלל, להיות חלק מקהילת הרכב הכי גדולה, הכי מגניבה, וכן - גם הכי שרוטה, באינטרנט הישראלי. 

אז קדימה, למה אתם מחכים? בואו והצטרפו ותהיו חלק מהמשפחה הקצת דפוקה שלנו.

פרוק ברז כיור אמבטיה להחלפת חלקים חלודים (תמונה)

URSH
שימו לב! השרשור הזה בן 1753 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

פוסטים מומלצים

תהיה רק זעיר ותדע מה ההשלכות.

אם זה בניין/צנרת ישנה אתה יכול למצוא את עצמך דופק הברגה או שובר צינור.

מה שיגרור ללא ברירה שבירה של קרמיקה קירות ומי יודע מה עוד....

אם אתה בהשכרה אז בכלל תהיה זעיר ותחשוב טוב לפני.

אם זה

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

המכסה הזה הוא אבזר קוסמטי. חבל לפרק את הברז בשביל להחליפו, פלג הזכיר את הסיכונים (ובצילום זה אכן נראה ישן). מכחול וכמה טיפות צבע יעשו את העבודה. הבעיה - לך תמצא "כמה טיפות" צבע מתאים, שכן מיכל קטן יעלה עשרות שקלים. וכמובן לכסות את האיזור כדי לא ללכלך.

עריכה אחרונה על ידי sperial
לפני 5 שעות, David32 כתב:

מה שאתה לא מבין זה שאתה מבזבז את הזמן שלך, את תעבורת האינטרנט שלך ואת אורך החיים של סוויצים במקלדת שלך.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

ה"מכסים" האלה נקראים בארץ "רוזטה" והעלות שלהם אפסית - משהו כמו 5 שקלים לחתיכה. הם עשויים או פלסטיק בציפוי דמוי כרום, שבסוף מתקלף, או ממתכת דקה כלשהי שמוטה עם הזמן לאבד את הציפוי שלה ולהחליד.

אז קודם כל - כדי לטפל בחלודה צריך לפרק ואם כבר מפרקים עדיף להחליף לחדש בגלל העלות האפסית - הצבע יעלה לך יותר.

דבר שני, זה אמור להחזיק כמה שנים עד שהחלודה או קילופים מופיעים - לא פעם הברז עצמו נכשל הרבה לפני הרוזטה, אז אני לא רואה טעם לחפש מוצר מיוחד שעמיד בפני חלודה, עדיף פשוט להחליף פעם בכמה שנים למעט האסתטיקה ולסיים בזה.

כמו שאמר פלג, כדאי להיות זהיר עם צנרת ישנה ולא להפעיל יותר מידי מומט בזמן פירוק\הרכבה כדי לא להרוס את הצינור שבקיר.

Chevrolet Sonic RS 2014, 1.4T

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

המלצה חמה - אל תגע! ואם אתה מתעקש, פרק רק את הברז וה'רוזטות' ואל תגע באקסצנטרים (צינורות/תבריגים בצורת ל) שנמצאים מתחת ל'רוזטות'. אם ישבר לך משהו, אתה עומד בפני שיפוץ ופתיחת הקיר.

:turn-l:
שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

הברז ב 99% מהמקרים לא מוברג ישירות לצינור אלא דרך מתאמים אקסצנטריים שמאפשרים להתאים מרחק.

אם מפרקים את הברז אבל לא נוגעים במתאמים, הסיכוי שיקרה משהו לצינור, קטן מאוד.

אם תחליט לפרק, תוודא שהשיבר הראשי בכנסיה לבית סוגר את המים כמו שצריך וששסתום אל חזור בדוד תקין. זאת אומרת אחרי סגירת השיבר אין מים בדירה.

אם אחד מאלו לא עובדים, תצטרך לעבוד מול זרם מים מהצינור הפתוח וזה קצת פחות נעים.

כלים - מפתח שוודי 20 ס"מ וגליל סרט טפלון לבן לאיטום ההברגה.

לנקות את ההברגות משאריות סרט טפלון ישן ואז ללפף כמה ליפופים סרט חדש, להדק את הברז בעדינות ובאופן שווה משני הצדדים. כמה כריכות בצד אחד ואז לעבור לצד השני וחזרה עד הידוק מלא.

אפשר לקנות בכל חנות אינסטלציה רוזטות בכמה שקלים, גם סרט טפלון עולה כמה שקלים.

שימוש בסרט טפלון לא חובה, זה רק לייתר בטחון. בתוך האומים של הברז יש גומיות אטימה שבדרך כלל מספיקות. 1111 (1).jpg574575475.jpg250px-Englaender.jpg

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

שוב, צביעה לא תחזיק.

כפי שאמרו לפני זאת רוזטה שכביכול "לא קשורה" לצנרת. היא רק מכסה על החיבור של הצנרת. ענין דקורטיבי.

אותה אתה בהחלט יכול לפרק ממקומה (כל עוד לא תעשה שימוש עם פטיש ואיזמל, כן?) ולהרכיב חדש.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

הברז ב 99% מהמקרים לא מוברג ישירות לצינור אלא דרך מתאמים אקסצנטריים שמאפשרים להתאים מרחק.

אם מפרקים את הברז אבל לא נוגעים במתאמים, הסיכוי שיקרה משהו לצינור, קטן מאוד.

אם תחליט לפרק, תוודא שהשיבר הראשי בכנסיה לבית סוגר את המים כמו שצריך וששסתום אל חזור בדוד תקין. זאת אומרת אחרי סגירת השיבר אין מים בדירה.

אם אחד מאלו לא עובדים, תצטרך לעבוד מול זרם מים מהצינור הפתוח וזה קצת פחות נעים.

כלים - מפתח שוודי 20 ס"מ וגליל סרט טפלון לבן לאיטום ההברגה.

לנקות את ההברגות משאריות סרט טפלון ישן ואז ללפף כמה ליפופים סרט חדש, להדק את הברז בעדינות ובאופן שווה משני הצדדים. כמה כריכות בצד אחד ואז לעבור לצד השני וחזרה עד הידוק מלא.

אפשר לקנות בכל חנות אינסטלציה רוזטות בכמה שקלים, גם סרט טפלון עולה כמה שקלים.

שימוש בסרט טפלון לא חובה, זה רק לייתר בטחון. בתוך האומים של הברז יש גומיות אטימה שבדרך כלל מספיקות.

כמעט באותו נושא: אתה חושב שתהיה בעיה להשתמש בברז "ניל" עם אטימה כזו כזה בארץ? הם לא יקרים וגם לגרואה יש פטנט דומה, תוהה אם יש סיבה שזה לא נמכר בארץ?

SCH.pngSCH2.jpg

עריכה אחרונה על ידי shake
שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

התגובה של בוקי - ללקק ת'אצבעות.

אני הייתי אמיץ ופוחז, והחלפתי את הברז בדירה השכורה.

תהיתי האם להחליף גם את המתאמים (היו בערכה של הברז מתאמים חדשים) אבל אחרי כמה דקות הגעתי למסקנה הנבונה בדיעבד שעדיף לא לגעת בגוש החלודה והאבנית שיש שם, שלא אגרום לנזק.

בקיצור, לאט ובזהירות.

אוכל את הכובע שהגיש לי avergel ומודה קבל עם ועדה שלפעמים מחשבים של אסוס מחזיקים מעמד אפילו מעל לשנה שלמה - אם נזכרים לעדכן את ה-bios.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

רעיון מדליק..

רק נשאר לי ,איך לחתוך אותם?

שים לב שצריך לקדוח 4 חורים בקרמיקה ולהכניס דיבלים כי הרוזטות המפוצלות מחוברות עם ברגים.

לדעתי יותר פשוט לפרק ברז.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אפשר גם עם צבע המרייט כסוף חלק על גילוון, יש קופסא של 1/4 ליטר. עולה בסביבות 30 שקלים. קנה גם נייר שיוף, לשייף לפני הצביעה. לא יהיה יפה כמו להחליף אבל סיכוי פחות לנזק.

אם אתה מפרק משהו, עדיף ביום חול (לא שישי או שבת), שאפשר לקרוא לאינסטלטור.

החלפתי פעם ברז כזה אצל ההורים שלי. הברז לא הפסיק לטפטף מההברגה, בסוף אבא שלי קרא לאינסטלטור.

גם בדירה שאני גר, אינסטלטור ניסה להחליף, ולקח לו כמה פעמים עד שהברז הפסיק לטפטף מהחיבור. בסוף הוא החליף את ה"למד", כי הלמד היה קצר מידי ואכול קצת מחלודה.

--------------------------

Škoda Fabia mk2 TSI&DSG

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

• תוכן חדש...