Jump to content
  • הצטרפו למשפחה

היי, היי אתה (או את) שם!

אנחנו יודעים, נחמד להיות אנונימי, ולמי בכלל יש כוח להירשם או להיות עכשיו "החדשים האלה".

אבל בתור חברי פורום רשומים תוכלו להנות ממערכת הודעות פרטיות, לנהל מעקב אחרי כל הנושאים בהם הייתם פעילים, ובכלל, להיות חלק מקהילת הרכב הכי גדולה, הכי מגניבה, וכן - גם הכי שרוטה, באינטרנט הישראלי. 

אז קדימה, למה אתם מחכים? בואו והצטרפו ותהיו חלק מהמשפחה הקצת דפוקה שלנו.

מנוע PSA 1.2 PureTech השרשור המרוכז לגבי עניין האמינות של רצועת התזמון הטבולה בשמן.

Alkash
מעבר לפיתרון נפתר ע"י אורן שרותי רכב,

פוסטים מומלצים

• תגובות 2.4 אלף
  • פורסם
  • תגובה אחרונה

המגיבים הפעילים ביותר בשרשור

אני אשתף כאן ממצאים לגבי תקלת הרצועה שקיימת גם בחו"ל.

בתקופה אחרונה אני מתכנן מעבר לרכב חסכוני בגלל עבודה רחוקה, על הכוונת יש את הקקטוס, נוח, שקט וחסכוני,

בהתחלה הייתי נעול על ה1.6 דיזל, אחרי זה פזלתי לכיוון ה1.2 כי שמעתי שה1.2T עם 110 כ"ס אמור להיות בחירה מעולה,

אך מחשש רצועת הטיימינג המתפוררת, החלטתי לבדוק את הנושא גם בפורומים לועזיים, ומצאתי שיש גם שם תלונות, והמון.

חיפשתי

puretech engine timing belt Crumbling

מצאתי ממש מעט,

אך אמרתי אולי בגלל שזה באנגלית, אולי אצלהם המנוע פחות נפוץ,

לכן החלטתי לחפש בצרפתית:

écrasement de la courroie de distribution du moteur puretech

ומכאן כבר השחירו עיני, ים של תלונות, מיותר לציין שמכאן כבר חזרתי ל1.6 דיזל שרק אותו אני מוכן לקנות.

אך עדיין אני תוהה, מה קורה פה? אם זה נפוץ גם בחול ובעיקר בצרפת ששם המנוע הזה מיוצר, למה אין רעש? למה היצרן שותק? למה עדיין מוכרים את המנוע הזה וגורמים ללא מעט לקוחות שלהם לסבול?

הרי גם כך המוניטין שלהם ברצפה, יש להם נכונות לשפר ובאמת רואים שיפור בהרבה סעיפים, וזה מבורך, אך אם בתקופה הקרובה המנועים האלה יתחילו למות על ימין ועל שמאל, ובדרך הזו יותר ויותר אנשים יהיו מודעים לכך, לצערם זה יחזיר את הסטיגמה הנוראית שהיתה להם, למה!!!

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

א. כי זו לא בעייה בטיחותית.

ב. כי מרגע שהמוסכים מודעים ובודקים אז מנועים כבר לא מתים ואז כבר השד לא נורא.יש התראה מספיקה ,מחליפים מוקדם וזהו.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

מניין אתה יודע שהיצרן שותק? קראתי באחד הפורומים בחול שממאי 2017 הוחלפה הרצועה לרצועה עמידה יותר וכן הקטינו את מרווחי ההחלפה. אני לא יודע אם זה נכון ואם זה גורף, או שמדובר רק בשוק מסויים.

העובדה היא שהמנוע הזה כבר יוצר ב 3.8 מליון יחידות, ושמוקם כעת מפעל חדש בפולין על מנת לעמוד בדרישה. אז כנראה שזה לא כזה גורף ואולי היה בסדרות מסויימות בשנים הראשונות. יש כאן בפורום אדם שכבר עשה מעל 200 אלף עם המנוע הזה.

כמו כן לא מצאתי תלונות באתרים של בעלי קקטוס באוסטרליה, למשל.

אני עדיין חושב שבדיקה בכל 30 אלף והחלפה סביב 80 אלף תמנע, או תקטין סיכוי, לכל תקלה עתידית.

קריעת רצועת טיימינג יכולה להרוס מנועים במכוניות רבות. כאן לפחות יש התרעה מראש וזה קורה בהדרגה, כך שאפשר להחליף רצועה לפני שנגרם נזק.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

זו אותה הרצועה.

מרווחי הטיפול צומצמו משמעותית והמהדרין מחליפים לפני כדי לא להתקל בבעיות

צביעות היא נגע רע! היזהרו מאלו שיחייכו אליכם היום ומחר יתקעו לכם סכין בגב

מחפש 308 1.2, סביבות 100,000 ק"מ, רק עם מנוע גמור, לא סטיישן ולא בצבע אדום

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

מניין אתה יודע שהיצרן שותק? קראתי באחד הפורומים בחול שממאי 2017 הוחלפה הרצועה לרצועה עמידה יותר וכן הקטינו את מרווחי ההחלפה. אני לא יודע אם זה נכון ואם זה גורף, או שמדובר רק בשוק מסויים.

העובדה היא שהמנוע הזה כבר יוצר ב 3.8 מליון יחידות, ושמוקם כעת מפעל חדש בפולין על מנת לעמוד בדרישה. אז כנראה שזה לא כזה גורף ואולי היה בסדרות מסויימות בשנים הראשונות. יש כאן בפורום אדם שכבר עשה מעל 200 אלף עם המנוע הזה.

כמו כן לא מצאתי תלונות באתרים של בעלי קקטוס באוסטרליה, למשל.

אני עדיין חושב שבדיקה בכל 30 אלף והחלפה סביב 80 אלף תמנע, או תקטין סיכוי, לכל תקלה עתידית.

קריעת רצועת טיימינג יכולה להרוס מנועים במכוניות רבות. כאן לפחות יש התרעה מראש וזה קורה בהדרגה, כך שאפשר להחליף רצועה לפני שנגרם נזק.

אל תהיה נאייב, הפחד הוא לא רק מקריעת הרצועה?

החלקים שמתפוררים סוטמים את מעבר השמן למנוע, ושם הסכנה והנזק האמתי, וזה עוד לפני שהרצועה הגיעה למצב קריעה.

אני אומר שהיצרן שותק, כי תכלס, עד היום אני שומע על בעיות, אפילו לא מזמן שמעתי על פיג'ו 208 שנת 2018 שכבר אוכלת את הסרט הזה, אז לא נשמע לי שיש רצועה חדשה,

לגבי זה שמקימים מפעל חדש, ממש לא אומר כלום.

תקח לדוגמה את הסיוויק טורבו החדשה, הונדה לא עומדים במכירות, וזו השנה השלישית שלה כמשפחתית קומפקטית הכי נמכרת באמריקה הצפונית, אך עדיין, המנוע בעייתי ולא נמצא לזה פתרון סופי.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אני אשתף כאן ממצאים לגבי תקלת הרצועה שקיימת גם בחו"ל.

בתקופה אחרונה אני מתכנן מעבר לרכב חסכוני בגלל עבודה רחוקה, על הכוונת יש את הקקטוס, נוח, שקט וחסכוני,

בהתחלה הייתי נעול על ה1.6 דיזל, אחרי זה פזלתי לכיוון ה1.2 כי שמעתי שה1.2T עם 110 כ"ס אמור להיות בחירה מעולה,

אך מחשש רצועת הטיימינג המתפוררת, החלטתי לבדוק את הנושא גם בפורומים לועזיים, ומצאתי שיש גם שם תלונות, והמון.

חיפשתי

puretech engine timing belt Crumbling

מצאתי ממש מעט,

אך אמרתי אולי בגלל שזה באנגלית, אולי אצלהם המנוע פחות נפוץ,

לכן החלטתי לחפש בצרפתית:

écrasement de la courroie de distribution du moteur puretech

ומכאן כבר השחירו עיני, ים של תלונות, מיותר לציין שמכאן כבר חזרתי ל1.6 דיזל שרק אותו אני מוכן לקנות.

אך עדיין אני תוהה, מה קורה פה? אם זה נפוץ גם בחול ובעיקר בצרפת ששם המנוע הזה מיוצר, למה אין רעש? למה היצרן שותק? למה עדיין מוכרים את המנוע הזה וגורמים ללא מעט לקוחות שלהם לסבול?

הרי גם כך המוניטין שלהם ברצפה, יש להם נכונות לשפר ובאמת רואים שיפור בהרבה סעיפים, וזה מבורך, אך אם בתקופה הקרובה המנועים האלה יתחילו למות על ימין ועל שמאל, ובדרך הזו יותר ויותר אנשים יהיו מודעים לכך, לצערם זה יחזיר את הסטיגמה הנוראית שהיתה להם, למה!!!

מה שלא מובן זה למה אתה תמיד חוזר ליצרן שאתה כל כך מתעב? (לא חושב שראיתי פוסט בפורום על פיג'ו שלא כתבת כמה שהם גרועים במסווה של דאגה לכלל)

מזוכיזם?

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

זו אותה הרצועה.

מרווחי הטיפול צומצמו משמעותית והמהדרין מחליפים לפני כדי לא להתקל בבעיות

אתה בטוח?

לפי אתר של יצרנית הרצועה, יש מספר קטלוגי חדש שמחליף ישן:

http://web.daycogarage.com/catalogue/fr-fr/search-product-by-code?t=1&c=941128&a=1

דגם חדש: 941128

דגם ישן: 941090

(לא אתר של PSA, אבל אתר של יצרן הרצועה)

Subaru BRZ 2.4 | Toyota Avensis 2.0 | Citroen C4 SX Automatic 

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

פג׳ו 208 ינואר 2017, רעידות לא רגילות במנוע שהחלו ב37 אלף ק״מ הרכב היה במוסך שבוע ללא פתרון אמיתי עם תשובה ״תמשיך לנסוע אל תחפש את הרעידות הקטנות״, המשכתי לנסוע ״בלי לחפש את הרעידות הקטנות״ ב85 אלף נורת לחץ שמן יחד עם נורת מנוע נכנס למוסך שוב, לאחר מספר ימים הוחלפו כל מיני דברים בסך 3,000 ומשהו ש״ח (לא שילמתי כי הרכב באחריות) לאחר כחודש ו4000 ק״מ ב89 אלף נדלקה שוב נורת מנוע, הרכב נכנס שוב למוסך בינתיים כמה ימים ללא תשובה...נציין שהרכב מאוד שמור טופל בזמן עם שמנים מתאימים, המוסך מסרב לפתוח אגן שמן ולבדוק את מצב הרצועה בטענה שזה לוקח 3 שעות, מוכן לפתוח אך ורק אם אשלם 300 ומשהו ש״ח לשעת עבודה, מה לעשות עם כל העניין הזה? לשלם להם 1000 ש״ח בשביל שיפתחו אגן שמן? אמרתי להם אז כשהרעידות במנוע החלו שמדובר ברעידות לא רגילות שלא היו ושעם הזמן הרכב יהיה במצב יותר גרוע, כנראה המנוע הזה לא בנוי להרבה קילומטרים.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

מה שלא מובן זה למה אתה תמיד חוזר ליצרן שאתה כל כך מתעב? (לא חושב שראיתי פוסט בפורום על פיג'ו שלא כתבת כמה שהם גרועים במסווה של דאגה לכלל)

מזוכיזם?

זה לא צריך לעניין אותך, מבחינתי שלא תבין, ואל תכנס לי לכיס.

Mind your business

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אתה בטוח?

לפי אתר של יצרנית הרצועה, יש מספר קטלוגי חדש שמחליף ישן:

http://web.daycogarage.com/catalogue/fr-fr/search-product-by-code?t=1&c=941128&a=1

דגם חדש: 941128

דגם ישן: 941090

(לא אתר של PSA, אבל אתר של יצרן הרצועה)

בדקתי שוב - בסרוויס בוקס מעודכן

אין החלפת מק"ט.

1.2VTI TIMING.jpg

צביעות היא נגע רע! היזהרו מאלו שיחייכו אליכם היום ומחר יתקעו לכם סכין בגב

מחפש 308 1.2, סביבות 100,000 ק"מ, רק עם מנוע גמור, לא סטיישן ולא בצבע אדום

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

האם יש מצב שב-PSA השאירו מספר קטלוגי למרות שיצרן הרצועה שינה את שלו?

שוב, אצל יצרן הרצועה לא ניתן להשיג את המק"ט הישן.

עריכה אחרונה על ידי menir1

Subaru BRZ 2.4 | Toyota Avensis 2.0 | Citroen C4 SX Automatic 

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אז אם כך, אפשר להזמין את הרצועה עם המק"ט החדש מחו"ל ופשוט ללכת איתה למוסך להחלפה, לא?

מקווה רק שלא יקחו אותה ויתקעו אחת דפוקה מאצלהם, לצערי הרב אני עד כדי כך לא בוטח בהם.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

הצטרף לדיון

ניתן לפרסם הודעה כעת ולהירשם לאתר מאוחר יותר. במידה וכבר יש לך חשבון בפורום, התחבר כעת בכדי לפרסם באמצעות החשבון שלך.

Guest
הגב לנושא זה...

×   התוכן שהדבקת מסוגנן.   הסר סיגנון

Only 75 emoji are allowed.

×   הקישור שלך הוטמע אוטומטית בגוף ההודעה.   הצג כקישור רגיל

×   התוכן הקודם שלך שוחזר.   ניקוי העורך

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• תוכן חדש...