Jump to content
  • הצטרפו למשפחה

היי, היי אתה (או את) שם!

אנחנו יודעים, נחמד להיות אנונימי, ולמי בכלל יש כוח להירשם או להיות עכשיו "החדשים האלה".

אבל בתור חברי פורום רשומים תוכלו להנות ממערכת הודעות פרטיות, לנהל מעקב אחרי כל הנושאים בהם הייתם פעילים, ובכלל, להיות חלק מקהילת הרכב הכי גדולה, הכי מגניבה, וכן - גם הכי שרוטה, באינטרנט הישראלי. 

אז קדימה, למה אתם מחכים? בואו והצטרפו ותהיו חלק מהמשפחה הקצת דפוקה שלנו.

לגור עם ההורים VS לגור לבד

Benor
שימו לב! השרשור הזה בן 1277 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

פוסטים מומלצים

דווקא נהגי משאיות שמובילים חומ"ס עושים אחלה משכורות.

אבא שלי נהג חומ"ס (כל החיים שלו), המרצדס עדין לא מחכה לו מתחת לבית.

ההורים שלי לא יצאו לחו"ל ב-15 שנה האחרונות.

אולי נהג חומ"ס עושה משכורת קצת יותר גבוה מנהג לא חומ"ס, אבל להגיד שזה אחלה משכורת? לי קשה.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

• חברי המעגל הראשון

מה אתה מגדיר כ"אחלה משכורת"?

יש מי שגם 7k זה אחלה בשבילו.

אומרים שהעתיד הוא אנרגיה סולארית, אז עברתי לסולר.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

מה אתה מגדיר כ"אחלה משכורת"?

יש מי שגם 7k זה אחלה בשבילו.

איך בדיוק 7k יכולה להיות אחלה משכורת לאב משפחה? איפה אנשים חיים בתוך מאהל בדואי?

Sent from my SM-G930F using Tapatalk

gladen pro25+rs audio 100m -tru technology billet 4100

ad neo800w- mosconi pro 4/30

gladen pro10-mosconi pro 1/10

fiio 11m plus coax mosconi dsp aerospace 6to8

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לא יודע להגיד אבל 90-95% מהאנשים הם שכירים והיתר הם בעלי עסקים

החל מסטיב ג'ובס וכלה בשמעון בעל המכולת מעבר לפינה.

גם בין השכירים יש התפלגות

חלק מנהלים חברות ענק וחלק עובד בפס הייצור

האם זה קשור בגנטיקה?

אני בגיל 7 מכרתי מגזינים ישנים של טיים ולייף בשכונה אותם קיבלתי מהדוד שלי בחינם.

היו תקופות בחיי שהייתי שכיר במקצוע ואח"כ בניהול חברות, ועבדתי קשה מאוד , ורק במקרה הפכתי להיות עצמאי.

לעשות הנהלת חשבונות לאינסטלטור / לבעל המכולת /לשיפוצניק או שאר עסקים קטנים זה התחתית של המקצוע.

אז כן יש בזה כסף אבל יש בזה חוסר עניין בדרגה הגבוהה ביותר.

וללכת לדיון למס הכנסה בתיקים כאלה זה המיץ של הזבל.

אז במקום להגיד למאמן הכושר שהוא עצלן תגיד שמנהל הכושר השני הוא יזם ולכן מפתח את עסקו.

ורוב האנשים הם מזיגה של גם וגם, כל אחד עם הדרייב שלו.

ישראל סבא בסבבא של 🥰🥰🥰🥰🥰🥰🥰🥰

😍😍😍

יששששש נבחרת כדורגל

סלע כתב " מתים רק פעם אחת , חיים כל יום מחדש

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

• חברי המעגל הראשון
איך בדיוק 7k יכולה להיות אחלה משכורת לאב משפחה? איפה אנשים חיים בתוך מאהל בדואי?

Sent from my SM-G930F using Tapatalk

אחלה משכורת, אבל מי אמר לאב משפחה?

חוץ מזה, הכרתי אחד (רווק) שעבד בזה ועשה משכורות כפולות מ7K.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אתן לך כימגיא עוד נקודת מבט לחיים שאין לך ולא תהיה לך אם תחליט להישאר רווק.

הזמנתי לך משקפיים מחליפות צבעים מעליאבבא אקספרס

זרוק את המשקפיים שחור לבן כשאלה יגיעו

http://www.carsforum.co.il/vb/showthread.php?645118-%D7%A2%D7%99%D7%93%D7%9B%D7%95%D7%9F-%D7%9C%D7%92%D7%91%D7%99-%D7%A4%D7%95%D7%A1%D7%98-%D7%9E%D7%A8%D7%92%D7%99%D7%A9-%D7%9E%D7%99%D7%95%D7%90%D7%A9-%D7%9E%D7%94%D7%A2%D7%91%D7%95%D7%93%D7%94-%D7%97%D7%99%D7%99%D7%91-%D7%A9%D7%99%D7%A0%D7%95%D7%99-%D7%9E2016

ישראל סבא בסבבא של 🥰🥰🥰🥰🥰🥰🥰🥰

😍😍😍

יששששש נבחרת כדורגל

סלע כתב " מתים רק פעם אחת , חיים כל יום מחדש

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

בהמשך לדברים שךכם על שעות עבודה ועוד מאמץ וכו'

לי בעבודה יש אופציה מלבד 5 ימי עבודה בשבוע שהינם במשמרות ותמורתם אני מקבל שכר גלובלי ישנה גם אופציה לעבוד בנוסף ולעשות 54 ש''ח לשעה או היום זה כבר 60 ש''ח לשעה.

פעם עשיתי כמה עבודות כאלה, היום הזמן שלי הרבה יותר חשוב לי אם זה לעתמי ואם זה עם המשפחה!

לא עשיתי את זה המון זמן למרות שזאת הכנסה מצויינת ויש כאלה שמכניסים מזה עוד כמה אלפים בחודש.

השכר הרגיל שלי לא מטורף ומסתכם ב 10.5 +- נטו.

Sent from my PRO 6 using Tapatalk

VW GOLF MK2 1.3

FIAT 500L 1.4

MG4 

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לא יודע להגיד אבל 90-95% מהאנשים הם שכירים והיתר הם בעלי עסקים

החל מסטיב ג'ובס וכלה בשמעון בעל המכולת מעבר לפינה.

גם בין השכירים יש התפלגות

חלק מנהלים חברות ענק וחלק עובד בפס הייצור

האם זה קשור בגנטיקה?

אני בגיל 7 מכרתי מגזינים ישנים של טיים ולייף בשכונה אותם קיבלתי מהדוד שלי בחינם.

היו תקופות בחיי שהייתי שכיר במקצוע ואח"כ בניהול חברות, ועבדתי קשה מאוד , ורק במקרה הפכתי להיות עצמאי.

לעשות הנהלת חשבונות לאינסטלטור / לבעל המכולת /לשיפוצניק או שאר עסקים קטנים זה התחתית של המקצוע.

אז כן יש בזה כסף אבל יש בזה חוסר עניין בדרגה הגבוהה ביותר.

וללכת לדיון למס הכנסה בתיקים כאלה זה המיץ של הזבל.

אז במקום להגיד למאמן הכושר שהוא עצלן תגיד שמנהל הכושר השני הוא יזם ולכן מפתח את עסקו.

ורוב האנשים הם מזיגה של גם וגם, כל אחד עם הדרייב שלו.

להגיד "גנטיקה" זה להסיר אחריות מבן אדם. זה כמו שאומרים אנשים שמנים בגלל גנטיקה. מעניין למה במחנות ריכוז ובמצור על לנינגרד אף אחד לא סבל ממשקל עודף.

טיפול באינסטלטורים, מכולות וכמה חברות בע"מ קטנות זה בהחלט התחתית של המקצוע, אבל גם את הלקוחות האלה לא היה קל להשיג. עובדה שרוב בני גילי מעדיפים לשבת בקוביה שלהם בתור שכירים ומתפללים שפעם בשנה יזרקו לכיון שלהם 700 שקל העלאה בשכר במקום 500. אני מקבל את העלאה שכר הזאת על בסיס חודשי. לפעמים על בסיס שבועי תוך כדי שאני עובד גם כשכיר מטר מהם.

זה הכל עניין של אופי, דרייב, התמדה, יזמות, חריצות, הגדלת ראש והסרת חסמים פסיכולוגיים. כמו שניתן לפתח כל שריר בגוף ניתן לשנות גם אופי ודפוסי התנהגות במידה כזו או אחרת.

אדם שרוצה לפתוח פער על אחרים, אבל לא עושה שום דבר אקסטרה ולא מוכן לשלם את המחיר הוא עצלן. מי שלא רוצה זה בסדר גמור. כל אחד והמטרות שלו בחיים.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

להגיד "גנטיקה" זה להסיר אחריות מבן אדם. זה כמו שאומרים אנשים שמנים בגלל גנטיקה. מעניין למה במחנות ריכוז ובמצור על לנינגרד אף אחד לא סבל ממשקל עודף.

אתה מחזיק בנתונים מדויקים על מצבם הרפואי של השורדים בשני המקרים?

אתה יודע מי מת קודם? חקרת את הנושא לעומק? אתה מסוגל בכלל לכמת מי סבל יותר בדרך למוות?

כמה רובוט או ציניקן בן אדם יכול להיות?!

ואני עדיין לא מבין: כמעט בכל שרשור אתה בוכה על מחירי הדיור. אתה באמת לא מבין את הסטנדרטים הכפולים שלך?

תודה יבגני. הרסת לי את באטמן לתמיד.
שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

מה לעוני ולשכר מינימום?

מה זה עוני?

ברור שיש לזה מדדים כי אחרת לא היה ניתן לקבוע איזה אחוזון חברה חי מתחת לקו העוני ואיזה מעל ומי מהם ילדים - יחד עם זאת שכר המינימום מתייחס לאדם בודד ולא עושה אפליה בגילו או במינו של המשתכר.

מה זה עוזר לאב משפחה שמרוויח 7K ואשתו נניח מרוויחה מינימום אם יש להם ילדים? כשגן פרטי בפריפריה עולה בין 2.5K ל3.5K בחודש? וזה לילד אחד. ואני לא מדבר בכלל על גוש דן או ערים מרכזיות.

בכמה קצבת נכה עוזרת לנכה שמקבל ביטוח לאומי כי הוא לא יכול לעבוד?

אם אמא שלי לא היתה נחשבת ניצולת שואה ולא היתה מקבלת פיצויים ממשלת גרמניה ולא הינו תובעים זכויות רפואיות דרך אחד הארגונים - אבוי היה לאחותי ולי.

שר האוצר מציג נתונים סטטיסטיים ונתונים שנשענים על מדדים שמראים מציאות עגומה במידה מסויימת - בחיים האמיתיים המצב הוא הרבה יותר גרוע בגלל שהרבה מהמשפחות בארץ שנמצאות מעל המדדים שמגדירים עוני - בפועל חיים במציאות קשה בהרבה ממה שמגדיר אותם כלא עניים כאשר הם בעצם אכן עניים.

אז מה זה עוני?

בעיני עוני זה מחסור באמצעים וגם דלות חריפה של אמצעים.

כאשר אדם לא מסוגל לדאוג לצרכים הבסיסיים שלו למרות שהוא מתפרנס למחייתו בצורה תקינה.

כאשר אדם הולך לישון רעב.

כאשר התזונה שלכם לא מכילה את ארבעת אבות המזון.

כאשר ללכת להתקלח פעם ביום נחשב מותרות.

כאשר אין לכם את האמצעים לווסת את החום שלכם כמו להפעיל תנור חימום או מזגן.

כאשר אין לכם את האפשרות לתחזק את הבית בצורה בה הוא יספק לכם את המינימום הנדרש.

כאשר אין לאדם היכולת להקנות לעצמו השכלה בסיסית או השכלה ראויה

וכך הלאה

ולא תמיד יש מה לעשות בנידון - לפעמים הנסיבות הן כל כך קשות והדרך החוצה מהן היא עניין של מזל בלבד - אבל ברוב המקרים זה לא לגמרי ככה.

ובגלל זה יש דבר אחד מבחינתי שהוא גרוע מעוני וזו הנטיה לשבת ולבכות!

מי יעזור לי?

למה אין לי יאכטה? אני בן אדם טוב? מה עשיתי רע?

ההורים שלו היו עשירים? למה אני עני?

אנשים שיושבים ובוכים על מר גורלם, שתו לי, אכלו לי, לקחו לי - אבל חוץ מלשבת ולבכות ולפרוק עול - לא באמת עושים שום דבר בנדון.

זה הכי גרוע!

אני זוכר - כילד, לפני הצבא - כל התיכון ישבתי ושיחקתי משחקי מחשב.

לא למדתי - גם לא היה לי חשק ללמוד - אמא ואבא מגיל 14 שלי הפסיקו לדבר זה עם זו אבל חיו יחדיו ביחד באותה הדירה - כי הם היו בטוחים שהנוכחות של שניהם תאפשר לי לחיות נורמלי (פככככ)

מן הסתם לא הייתי תלמיד טוב למרות שיש לי מוח חריף למדי - לא ממש עניין אותי להשקיע בלימודים ואיכשהו הייתי בטוח, כי מחר יהיה טוב.

התגייסתי - אבא עזב את הבית (אבל תמיד נשאר האבא הכי טוב בעולם והחבר הכי טוב שלי עד עצם היום הזה טפו טפו טפו) והצבא תפס אותי לא מוכן! לא מוכן לחיים.

אחרי שהשתחררתי - תוך שבועיים התחלתי לעבוד, בפרטנר - שירות לקוחות.

גיליתי מהר מאוד שהבית בצרות ויש חוב אדיר, כי אמא שלי קיבלה פנסיה מוקדמת של מורה בארץ ישראל, אחותי נסעה לעשות סטאג' בחו"ל והבית שקע מהר מאוד בחובות של עשרות אלפי שקלים.

במשך השנתיים הבאות כמעט כל השכר שלי הלך בכדי להוציא את הבית מהחובות ועשיתי זאת בהצלחה רבה - אך במהלך אותן שנתיים לא הבנתי כלל מדוע אני לא מצליח להתקדם? למה השכר שלי נמוך כל כך?

ואז קרה משהו - אירוע מכונן ששינה את החיים שלי הודות לקלישאה.

בן דוד מארה"ב הגיע לבקר והוא היה US MARSHAL ביוסטון הוא נתן לי במתנה ספל - חשבתי לעצמי אוי באמת, אתה מגיע מאמריקה וכל מה שאתה נותן לי זה ספל לשתות ממנו?!

אבל על הספל הזה היה כתוב - בתרגום מאנגלית

חלק מהאנשים מצליחיים כי הם נועדו לכך

אבל הרוב מצליחים כי הם מתמידים בכך

וזה נכנס לי לראש! וזה התחיל לחלחל עמוק עמוק בתודעה שלי ואז התחלתי לכעוס על עצמי כי הבנתי שבזבזתי שנות חיים ארוכות בלא לעשות כלום, לשחק משחקי מחשב, להבריז, לא לרכוש שום מיומנות.

הגישה שלי לחיים השתנתה והבנתי שאם אני לא אעשה בשביל עצמי - אף אחד לא יבוא ויוריד לי יאכטה במעגן או אפילו יקנה לי שווארמה.

ואז התחלתי כל יום להשאר ער עד שעות הבוקר הקטנות - לומד דברים, לוקח מהעבודה ציוד, מרים חברה\ארגון שלם בבית ומבקש מהחברים שלי לנסות לפרוץ את ההגנות, להשתמש בשירותי המחשוב שנתתי להם וכך הלאה וכך הלאה.

תוך שנה וחצי! בחברת מחשוב קטנה ביפו - נהייתי בעצם הבן אדם השלישי בחברה שיודע לעשות הכל מהכל ומשם כבר הגעתי למקום שאני נמצא בו היום - שנות אור ברמת המודעות ורמת הכלכלה מאיפה שהייתי אז.

עוני מבחינתי - זה כשאתה לא עושה כלום בכדי שיהיה לך משהו!

היום, אני כבר 11 שנה באותה חברה ובאותו תפקיד - זה דבר נדיר מאוד בשוק ההייטק.

לפעמים רע לי, רב הזמן טוב לי.

נוח לי - אני אוהב את האנשים שאני עובד איתם.

אבל במקביל אני רואה את הילדים שלי כמעט כל יום בשעות שהם עדיין ערים, מקלח אותם, משחק איתם, מקריא להם סיפור, אוכל איתם ארוחות בבוקר ובסופי שבוע אני כמעט תמיד אך ורק איתם - עם האשה והילדים.

בשמונה משתיק את הטלפון ושם אותו בצד.

לא רוצה נכון לעכשיו להתקדם לא בתפקיד וגם לא בשכר - כי המחיר שאשלם על זה בתמורה יהיה לראות פחות את המשפחה שלי.

אבל מתכונן תמיד וצובר המון ידע - ליום שהתעשיה הזו תבעט אותי דרך הדלת האחורית.

ומקווה - שלעולם לא אחזור להיות עני כפי שהייתי גם במובן הכלכלי וגם במובן האנושי.

אבל זה הכל נסיבות והכל יכול להיות.

B4 2010 - ANY-PHONE + MOSCONI AMAS2 + Audsion BitOne + Voce5.1K FullDA + MASSIVEBX4 +HatL1 + Morel CDM880 + Morel Hybrid602 + Micca COVO-S + Audison TH10 + Pioneer TS-X150

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אתה מחזיק בנתונים מדויקים על מצבם הרפואי של השורדים בשני המקרים?

אתה יודע מי מת קודם? חקרת את הנושא לעומק? אתה מסוגל בכלל לכמת מי סבל יותר בדרך למוות?

כמה רובוט או ציניקן בן אדם יכול להיות?!

ואני עדיין לא מבין: כמעט בכל שרשור אתה בוכה על מחירי הדיור. אתה באמת לא מבין את הסטנדרטים הכפולים שלך?

מה זה משנה? שניהם הגיעו לאחוז שומן 0%.

בשוק העבודה מישהו צריך להתאמץ יותר, מישהו צריך להתאמץ פחות, אבל שני אנשים יכולים לשפר את מצבם הכלכלי. הכל עניין של מחיר והעדפות בחיים.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

• חברי המעגל הראשון

אולי השמנה לא קשורה לגנטיקה, אבל כישרון ויכולת שכלית קשורים ועוד איך.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

מה זה משנה? שניהם הגיעו לאחוז שומן 0%.

בשוק העבודה מישהו צריך להתאמץ יותר, מישהו צריך להתאמץ פחות, אבל שני אנשים יכולים לשפר את מצבם הכלכלי. הכל עניין של מחיר והעדפות בחיים.

זה משנה קודם כל כי שוב אתה כותב דברים לא מבוססים.

אין לך מושג אם בסוף מי ששרד או לא, למשקל או גנטיקה או כל דבר אחר, הייתה השפעה על זה או לא.

ואתה בונה מעל זה תאוריות השרדותיות חברתיות סמי סובטיות סמי גרמניות. בדיוק כמו שעשית גם עם המקרה של שוק העבודה הישראלי - שגם במקרה שלו - אין לך שום מושג כמה עובדים חסרים בכל תחום, מה דוחף אנשים לפה או לפה וכו׳.

וזה לא שאני כזה חסיד גדול של כלכלה כמדע מדויק, אבל אפילו בנושא הזה - ההצלחה של כל אחד מאיתנו בחיים - יש טענות שמראות שהגישה של ״אם רק תעבוד קשה - תצליח״ לא ממש מבוססת. וגם היכולת של כל אחד לעבוד קשה, זה לא רק פונקציה של ״עצלנות״.

ולזה מתחברת כמובן גם העובדה שאתה כל הזמן מתלונן על יוקר המחיה ועל מחירי הדיור. אז אני תוהה: למה? תעבוד בלילות בשמירה, תוכל לקנות דירה גם על רוטשילד.

תודה יבגני. הרסת לי את באטמן לתמיד.
שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

• תוכן חדש...