Jump to content
  • הצטרפו למשפחה

היי, היי אתה (או את) שם!

אנחנו יודעים, נחמד להיות אנונימי, ולמי בכלל יש כוח להירשם או להיות עכשיו "החדשים האלה".

אבל בתור חברי פורום רשומים תוכלו להנות ממערכת הודעות פרטיות, לנהל מעקב אחרי כל הנושאים בהם הייתם פעילים, ובכלל, להיות חלק מקהילת הרכב הכי גדולה, הכי מגניבה, וכן - גם הכי שרוטה, באינטרנט הישראלי. 

אז קדימה, למה אתם מחכים? בואו והצטרפו ותהיו חלק מהמשפחה הקצת דפוקה שלנו.

מרמור על מצב הכבישים/פקקים

Benor
שימו לב! השרשור הזה בן 1699 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

פוסטים מומלצים

הוא לא הפתרון המוחלט, וגם אני מחזיק רכב בבית.

הוא כן הפתרון לרכבים משפחתיים עם נהג יחיד שזוחלים בבוקר מהבית לעבודה ויכולים להסתפק בדו גלגלי.

בהנחה והסיכון המשמעותית גדול יותר מקובל עליהם.

"you know how they are, they are babies, their mind is made up before anyone says anything."

South park, S23E07 PC babies.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

• תגובות 270
  • פורסם
  • תגובה אחרונה

המגיבים הפעילים ביותר בשרשור

המגיבים הפעילים ביותר בשרשור

תמונות שפורסמו בשרשור

-והיעדר המזגן

-והיעדר תא המטען

-והיעדר תמיכה לגב (אני לא בדיוק רואה פה עדר של בני 45+ מתלהבים מהרעיון שאין להם מושב. אני כן רואה את הכירופרקט שלהם מתלהב מזה.)

-וחשיפה לאיתני הטבע, בעיקר השמש הקופחת בקיץ

-והיעדר הגמישות

-והיעדר אמצעים להנעמת הדרך

-והנורא מכל, חוסר האפשרות המוחלט להגיע לאנשהו עם הפריזורה במצב תקין.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אהה שיט, אז לא הכל ורוד? אוף.

בקיצור, מוכן לוותר על רכב ואופנוע אם תהיה לי תחב"צ טובה.

אוי שיט, לא יכול להמשיך את התגובה מרוב צחוק :roflmao:

"you know how they are, they are babies, their mind is made up before anyone says anything."

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אני חשבתי להוציא רשיון ל-A2 , אבל אני בכלל לא בטוח שאשתמש בו...

אני רק רוצה לדעת שתמיד תהיה קיימת בשבילי האופציה הזו, אם רק ארצה...

ממליץ לך לעשות עכשיו גם אם תחליט לרכב רק עוד 5 שנים.

הבעיה בדו"ג היא עלות הביטוח, ואם תעשה רשיון עכשיו ותחליט לרכב רק עוד מס' שנים, יהיה לך ותק על בעלות הרשיון והביטוח יהיה קצת שפוי יותר.

אגב, נקודה לגבי התייחסות הנהגים לדו"ג:

בשנה האחרונה התניידתי עם קטנוע 125 סמ"ק שקיבלתי מהעבודה. היחס אלי היה כאל מישהו שלא קיים. התפרצות לצמתים, עקיפה בתוך הנתיב שלי, היצמדות מסוכנת וחסרת סבלנות ועוד התנהגויות שכולכם מכירים גם מהרכב הפרטי שלכם.

לאחרונה החזרתי את הקטנוע לעבודה והתחלתי להתנייד על האופנוע הפרטי שלי - דו"ש גדול ובעל נוכחות, בנפח 600 ס''מ"ק.

מאז המעבר אני מרגיש שינוי מבחינת הנהגים. אומנם התופעות שהזכרתי לא נעלמו לחלוטין, אבל פחתו משמעותית. נקודה מעניינת.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

-והיעדר המזגן לשבת במזגן שעתיים או להגיע תוך 7 דקות ליעד... מעניין.

-והיעדר תא המטען תא מתחת מתחת למושב, ארגז בגדלים שונים, ארגזי צד, תיק גב, תיק מיכל ועוד עשרות פתרונות. בינינו, רוב מה שיש בבאגז ב90% מהזמן זה ג'אנק. וכמו שאמרתי, זה לא תחליף לרכב זה בנוסף.

-והיעדר תמיכה לגב (אני לא בדיוק רואה פה עדר של בני 45+ מתלהבים מהרעיון שאין להם מושב. אני כן רואה את הכירופרקט שלהם מתלהב מזה.)אתה אולי לא, אבל ממזמן אופנוע הוא לא נחלתם של הצעירים, והאוכלוסיה שרוכשת הכי הרבה דו"ג היא בני 40 פלוס. (לך תדע, אולי זה מה שמחליף את הקבריולט בתור תשובה למשבר גיל 40)

-וחשיפה לאיתני הטבע, בעיקר השמש הקופחת בקיץןראה סעיף המזגן.

-והיעדר הגמישות

-והיעדר אמצעים להנעמת הדרך

אתה מדבר על לסמס בנהיגה או שדמיינתי?

יש דיבורית בקסדה, יש רדיו, מוזיקה כרצוני, ועוד.

אה כן, ואם דו"ג זה הקטע שלך מעבר לתחבורה בסיסית, אז הרכיבה עצמה מנעימה את הדרך.

אה כן, הרכיבה גם נגמרת כלכך מהר, שאין מה לחפש עם דברים להנעמת הדרך :)

-והנורא מכל, חוסר האפשרות המוחלט להגיע לאנשהו עם הפריזורה במצב תקין.

ולשלם על חנייה (בתקווה שמצאת), ולחכות חצי שעה כדי לצאת ממנה (בתקווה שמצאת חנייה מלכתחילה) ולמרוט שערות מעצבים כי כבר שמעת את כל השירים במערכת בלופ, ולקום בחושך רק כדי להספיק לעבודה, בקושי... נשמע תענוג.

בכל מקרה אני לא מנסה לשכנע את המשוכנעים. יותר מקום בשבילי בשול :)

אבל מה שכן, אל תשכנע את עצמך שאופנוענים סובלים כדי להרגיש טוב יותר עם זה שאתה זוחל בפקק, הם עוברים על פנייך עם חיוך :)

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

דני אתה לא מנסה לשכנע משוכנעים. אתה מנסה לשכנע ספקנים.

אף אחד לא מטיל ספק ביתרונות של דו-גלגלי, אתה פשוט מציג את זה כפתרון קסם.

ואם אני לא עובד 7 דקות מהעבודה? ואם יש לי נסיעה של 30 דקות בלי פקק, גם אז 30 דקות עדיפות על פני שעה עם מזגן ב40 מעלות? או ב-2 מעלות?

ומה עם השיקול הבטיחותי שהתעלמת ממנו באלגנטיות?

בוא נדייק. לדו-גלגלי יש יתרונות. אחד מהם זה התגברות על העומס. יש להם גם חסרונות, כשבעיניי, בראש ובראשונה בטיחות ולאחר מכן גם נוחות. אז אפשר להמליץ ולהציע. פתרון קסם אין כאן.

יש האמת, אמרתי, תחבורה ציבורית; אבל אני קטן אמונה.

סעו בשלום :)

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אתמול רכבת ישראל החליטה באופן ספונטני לסגור את קוים מסויימים למשך שבוע. זה כולל קו שנמצא בנתבג ומגיע לחיפה.

אבא שלי נאלץ לאסוף אותי מהשדה תעופה בשעה 16:00. שעתיים וחצי לקחה הנסיעה חזרה לחיפה. אחת הקשות שהיתה לי אחרי 15 שעות באוויר.

המצב בישראל קשה, זה לא היה ככה לפני כמה שנים

Time is the only thing standing between me and the throne

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

הכישרון שלך להתעלם מהמציאות מרשים, אז אסביר בפירוט:

הבחירה היא לא "לשבת במזגן שעתיים או להגיע ב 7 דקות ליעד". אתה יודע איפה רוב נפח התנועה עובר? בכבישים הבין עירוניים.

ההשוואה הנכונה תהיה "לשבת במזגן 1:45 שעות מול לרכב על האופנוע כ 1:10 שעות", במקרה המאווווווד נפוץ של חיפה-תל אביב.

למעט נסיעות בתוך גוש דן עצמו, ההפרש באחוזים הוא לא כזה מטורף כמו שאתה אוהב להציג אותו.

בנוגע למטען- כמה ארגזים שבא לך לא יספיקו ברגע שאתה צריך לקחת משהו אחד שלא נכנס לארגז. ג'אנק או לא.

ופתאום זה לא תחליף, זה בנוסף? אבל הרגע הצעת את זה כתחליף לכל החבר'ה שנוסעים לעבודה, מה יקרה אם הם צריכים לקחת משהו שלא נכנס בארגז? תחליט, אי אפשר לרקד פה על שתי חתונות.

בנוגע לעניין הגב- NO SHIT SHERLOCK. מבוגרים קונים אופנועים לפנאי, כדי לצאת לאיזשהו טיול נחמד בסופ"ש. יודע למה זה עובד? כי זה בסופ"ש.

תן למנהל איזורי של חברה X שהרגע חגג 52 אופנוע לנסיעות היומיות שלו של 40 דקות לכיוון, ותראה איך תוך 3 חודשים לכירופרקט שלו יש ג'קוזי חדש בבית.

ואל תשלוף לי עכשיו "לדוד של חבר של אשתו של הבן של סבתא של מכר שלי יש אופנוע והוא מסתדר עם זה מצוין", אנחנו מדברים פה על מגמה בקבוצה גדולה, לא מקרים פרטיים.

כן, סתם דמיינת, מי שנוגע בסלולרי תוך כדי נהיגה הוא אידיוט. דיברתי על מוזיקה ורדיו בעיקר, והייתה לי תחושה שתגיד משהו בנוגע לדיבורית והאוזניות בקסדה- בכלי שמבוסס מאוד על עירנות מרחבית, זה מסוכן ברמות. פלא שהסטטיסטיקות נראות ככה אח"כ?

אתה לא מבין שאף אחד לא משכנע את עצמו שאופנוענים סובלים או משהו- רק מנסים להסביר לך שמה שאתה כל כך בטוח שהוא "פתרון", הוא כלל לא פתרון.

*הכותב מחזיק ברשיון לדו"ג ובתור צעיר בריא ולא מפונק מדי, גם היה שמח לאחד, אבל זה בלתי אפשרי בגלל צורך בציוד גדול באופן קבוע.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

תהרגו אותי, לא מבין איך מציעים דו גלגלי כפתרון לפקקים ועומס בכלל.

זה כמו להגיד שהפתרון לתורים בקופת חולים, זה להדחף לרופא ראשון בצעקות ש״יש לי רק שאלה, הוא כבר מחכה לי מאתמול״.

בסדר, אין אכיפה, כנראה בהיסטוריה של ישראל אף רוכב לא קיבל דו״ח על רכיבה על מדרכה או נגד כיוון התנועה או סתם זגזוגים לא חוקיים בכביש. וכל הקומבינות האלו בהחלט יכולות לחסוך פקקים. אבל עדיין, לא מבין איך אפשר לעודד עבריינות בצורה כל כך ברורה כדרך להתמודד עם בעיה.

הפתרון היחיד לפקקים זו תחבורה ציבורית. מתפקדת. שבעה ימים בשבוע. כל השאר זה סוגים שונים של קומבינטוריקה.

תודה יבגני. הרסת לי את באטמן לתמיד.
שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אגב, נקודה לגבי התייחסות הנהגים לדו"ג:

בשנה האחרונה התניידתי עם קטנוע 125 סמ"ק שקיבלתי מהעבודה. היחס אלי היה כאל מישהו שלא קיים. התפרצות לצמתים, עקיפה בתוך הנתיב שלי, היצמדות מסוכנת וחסרת סבלנות ועוד התנהגויות שכולכם מכירים גם מהרכב הפרטי שלכם.

אני נוהג במכונית - וזה היחס שאני מקבל נהגי בדו"ג - מזגזגים, נדחפים, עוצרים באדום על מעבר החציה ובתוך הצומת, עוברים באדום, שלא לדבר על היחס שאני מקבל כהולך רגל מנהגי דו"ג על המדרכות, מעברי החציה ואיי התנועה. לגבי החיס בכביש - ככל שהדו"ג יותר כבד הוא גם שם עלי פס יותר רחב.

לפני 5 שעות, David32 כתב:

מה שאתה לא מבין זה שאתה מבזבז את הזמן שלך, את תעבורת האינטרנט שלך ואת אורך החיים של סוויצים במקלדת שלך.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

סתם משהו על המתמטיקה:

נניח רכיבה בקצב של 60 קמ"ש (שזה קמ' לדקה).

ב 7 דקות עוברים 7 ק"מ.

זה לא לוקח שעתיים ברכב.

זה לא לוקח שעתיים ברגל (בהנתן קצב הליכה ממוצע של 5 קמ"ש).

1. MAZDA 3 ACTIVE 08 1.6

2.  MITSUBISHI  SPACE STAR 1.2 instyle 2018

נפרדנו בצער מהטריוס הקשישה...

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אני נוהג במכונית - וזה היחס שאני מקבל נהגי בדו"ג - מזגזגים, נדחפים, עוצרים באדום על מעבר החציה ובתוך הצומת, עוברים באדום, שלא לדבר על היחס שאני מקבל כהולך רגל מנהגי דו"ג על המדרכות, מעברי החציה ואיי התנועה. לגבי החיס בכביש - ככל שהדו"ג יותר כבד הוא גם שם עלי פס יותר רחב.

לא אמרתי לרגע שמי שרוכב על דו"ג הוא צדיק.

חארות יש בכל מקום. אני מכיר גם את נקודת המבט שאתה מדבר עליה. גם אני הולך רגל ונוהג ברכב, ונתקל בדברים שהזכרת.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

הפתרון היחיד לפקקים זו תחבורה ציבורית. מתפקדת. שבעה ימים בשבוע. כל השאר זה סוגים שונים של קומבינטוריקה.

לבעיה גדולה ומורכבת לעולם אבל ל-ע-ו-ל-ם אין "פתרון אחד".

בהגדרה.

הייתי בטוח שהילוך M נועד בשביל עליות [Mountain]

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

וזו כל התורה. אין שום דבר אחר. אני מזמן עברתי לתחב"צ 5 ימים בשבוע. אולי יום אחד אוכל לעשות את זה 7. נראה.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

מנהלים, בבקשה החליו את הסימול של ניקו מ"פורומניאק" ל"אופטימיסט הפורום".

ניקו, אתה צעיר, אבל הדמוגרפיה נגדך.

לפני 5 שעות, David32 כתב:

מה שאתה לא מבין זה שאתה מבזבז את הזמן שלך, את תעבורת האינטרנט שלך ואת אורך החיים של סוויצים במקלדת שלך.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

• תוכן חדש...