Jump to content
  • הצטרפו למשפחה

היי, היי אתה (או את) שם!

אנחנו יודעים, נחמד להיות אנונימי, ולמי בכלל יש כוח להירשם או להיות עכשיו "החדשים האלה".

אבל בתור חברי פורום רשומים תוכלו להנות ממערכת הודעות פרטיות, לנהל מעקב אחרי כל הנושאים בהם הייתם פעילים, ובכלל, להיות חלק מקהילת הרכב הכי גדולה, הכי מגניבה, וכן - גם הכי שרוטה, באינטרנט הישראלי. 

אז קדימה, למה אתם מחכים? בואו והצטרפו ותהיו חלק מהמשפחה הקצת דפוקה שלנו.

האם חובה להגיע לאירוע מחוץ למקום העבודה?

d30DK
שימו לב! השרשור הזה בן 2561 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

פוסטים מומלצים

quote_icon.png bagira כתב: viewpost-left.png

כשמישהוא רוצה לגבש את הצוות הוא עושה את זה לא בכדי שתהיו אחוקים אלא בכדי שהצוות יעבוד יותר בהרמוניה

quote_icon.png bagira כתב: viewpost-left.png

אוי, כ"כ ניו אייג'י !

:roll:

מה אתה מגלגל עיניים, בצבא של יהושוע (ובטח עוד הרבה לפני זה) היה עונש קולקטיבי בכדי להפוך מחלקות ל"גוף אחד" ופעילויות שתרמו ל"גאוות יחידה/ שבט, אין בזה שום ניו איג'יות אלא פשוט סוציולוגיה בסיסית שהייתה תקפה מקדמה דנא... או כמו שהתנסח נהדר TD5, עוד כשהיינו קופים על העצים.

מחפש חלפים יעודיים לאימפרצה סטיישן ניו אייג'.

אשמח לדעת אם מישהוא מכיר אחת בפירוקיה.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

• תגובות 162
  • פורסם
  • תגובה אחרונה

המגיבים הפעילים ביותר בשרשור

המגיבים הפעילים ביותר בשרשור

אויש. בסדר. הוא יסביר לי מה בעיה.

עכשיו אני צריך להסביר שאין לי אחות והיא לא זונה.

אני מטפח בינוניות חברותית.

הצלחתם לסלף את דברי לכיוונים שבכלל לא היו בגזרת הדיון.

תמשיכו בלעדיי.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

מה אתה מגלגל עיניים, בצבא של יהושוע (ובטח עוד הרבה לפני זה) היה עונש קולקטיבי בכדי להפוך מחלקות ל"גוף אחד" ופעילויות שתרמו ל"גאוות יחידה/ שבט, אין בזה שום ניו איג'יות אלא פשוט סוציולוגיה בסיסית שהייתה תקפה מקדמה דנא... או כמו שהתנסח נהדר TD5, עוד כשהיינו קופים על העצים.

הבנתי.

התעניינות בדעתו של העובד == ניו אייג׳יות.

פעילויות לשמירת ה״הרמוניה״ במקום העבודה == מנהג צבאי עתיק מימי התנ״ך.

תרשה לי שוב - :roll:

ד״א, שמת לב שכל הרפרנסים ואמות המידה שלך נמצאים עמוק בעולם הצבאי? אולי כדאי לשקול מעבר/חזרה לשירות קבע... :wink: (או שטעיתי ואתה בעצם מג״ד בגולני?)

עריכה אחרונה על ידי malcishua
שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

כראוי לשרשור קארזפורומי, הוא כבר מזמן איבד קשר לנושא המקורי :-D

ועדיין - נראה לי שהויכוח הראשוני החל כהתנגשות בין שני סוגים שונים של אנשים - מנהלי חברות משפחתיות או קטנות, ועובדי חברות הייטק. המעסיקים לא הבינו את הראש של עובדי ההייטק, ועובדי ההייטק לא קלטו עד הסוף את הראש של המעסיקים. מפה לשם הגענו ל-150 הודעות בכמה ימים. לא רע :wink:

כמובן שפות"ש היה צריך לתקשר טוב יותר את חוסר רצונו להגיע לאירוע (שהוא *לא* יום גיבוש), כמובן שהוא היה צריך להיות פחות בכיין וכמובן שעכשיו המנהל צריך לעשות לו נו-נו-נו קטן, אבל בזה זה נגמר.

לכן מלכתחילה מגייסים עובדים עם כישורים חברתיים. תרצו או לא בשוק העבודה במאה ה-21 כישורים חברתיים מקבלים עדיפות על מיומנות מקצועית.

מיומנות מקצועית והיכולת לעבוד עם צוות - הולכות אחת עם השניה.

לא צריך להפוך לאוהב אדם ולהתלהב בימי גיבוש מחורבנים חס וחלילה טפו טפו טפו, אבל זה חלק מהעבודה. אין מה לעשות, העבודות שלא צריכים להיות באינטרקציות עם בני אדם אחרים הן לא הכי רווחיות שיש.

אני מנחש שאתם לא עובדים בחברת הייטק... נתקלתי במספיק עובדים טובים בלי כישורים חברתיים, או בעובדים גרועים עם כישורים חברתיים טובים. עובד טוב שווה זהב וגם אם הוא לא האדם הכי נחמד, ברוב המקרים שווה להשאיר אותו ולספוג את זה.

בשני מקומות העבודה הנוכחיים שלי נהוגה פעילות גיבוש כזו פעם בחצי שנה בערך, לפעמים על חשבון יום העבודה ולפעמים אחריו, לפעמים מתחיל בצהריים וממשיך עד הלילה. תמיד על חשבון המעביד (אין צורך לשרוף שעות/ימי חופש בכל מקרה). הפעילות היא בשום אופן לא חובה ואם היא נערכת במהלך יום העבודה ניתן לבוא ולעבוד במקום. קורה לא מעט שעובד זה או אחר בוחר לא להגיע (כתלות גם באופי הפעילות) אבל בגדול אנשים מגיעים ברצון. בכל מקרה כמובן, חובה להודיע מראש אם מגיעים או לא.

גם אצלי, בדיוק אותו הדבר. ואני עובד באירופה.

אגב, חשוב לציין שהשפעת ימי גיבוש היא לא בהכרח על התפוקה של הצוות, או אפילו על היכולת שלו לעבוד כצוות, אלא יותר בשביל לחזק את הקשר של העובדים לחברה ע"י חיזוק הקשרים האישיים ביניהם. יום גיבוש אמנם לא יגרום לעובד להשאר אם הוא רוצה ללכת, אבל בתת-הכרה יש לדברים האלו השפעה.

BMW 325i E46

שלום, רוכב.

נא לא לבקש ממני גישה לאוף טופיק

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

טוב, כמו ברוני, מיציתי.

הדיון גובל בהטרלה כי גם אתה וגם פו הדב מבודדים מילה ממשפט וסוחבים את כל הדיון לכיוון שאתם בוחרים.

שאו ברכה, דרך צלחה.

מחפש חלפים יעודיים לאימפרצה סטיישן ניו אייג'.

אשמח לדעת אם מישהוא מכיר אחת בפירוקיה.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אותי גם מעניין עוד משהו:

מה מגדיר מנהל טוב? מקצועי, ניהולי, סחבק עם החבר'ה?

אולי אני תמים. אבל מנהל צריך לדעת לכוון את הצוות שלו למטרה. איך עושים את זה? לדעתי זה ניסיון של החיים.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

• חברי המעגל הראשון

אני מנחש שאתם לא עובדים בחברת הייטק... נתקלתי במספיק עובדים טובים בלי כישורים חברתיים, או בעובדים גרועים עם כישורים חברתיים טובים. עובד טוב שווה זהב וגם אם הוא לא האדם הכי נחמד, ברוב המקרים שווה להשאיר אותו ולספוג את.

הכוונה היתה שיש מצבים שהכישורים החברתיים של עובד גורמים לו לעבוד פחות טוב וזה פוגע ברמה המקצועית שלו. כמובן שזה תלוי גם בסוג העבודה. לתפקיד מנקה רחובות לא צריך כישורים חברתיים כמו של מהנדס מיזוג אויר למשל.

אומרים שהעתיד הוא אנרגיה סולארית, אז עברתי לסולר.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אותי גם מעניין עוד משהו:

מה מגדיר מנהל טוב? מקצועי, ניהולי, סחבק עם החבר'ה?

אולי אני תמים. אבל מנהל צריך לדעת לכוון את הצוות שלו למטרה. איך עושים את זה? לדעתי זה ניסיון של החיים.

מהניסיון שלי - למנהל טוב לא צריך להיות אגו. הוא לא צריך לחשוב שהוא טוב יותר או חשוב יותר מהעובדים שלו. הוא צריך לדבר איתם בגובה העיניים ולהתייחס אליהם כמו לבני אדם, גם אם הם מוזרים או בעייתיים בצורה כזו או אחרת. כל השאר כבר קורה מעצמו (=הם מתייחסים אליו בכבוד, באים אליו להתייעץ, סומכים על דעתו וכדומה).

הכוונה היתה שיש מצבים שהכישורים החברתיים של עובד גורמים לו לעבוד פחות טוב וזה פוגע ברמה המקצועית שלו. כמובן שזה תלוי גם בסוג העבודה. לתפקיד מנקה רחובות לא צריך כישורים חברתיים כמו של מהנדס מיזוג אויר למשל.

כמובן שבמצבי קיצון העובד הוא לחלוטין בלתי מתקשר וקשה לעבוד איתו, גם אם הוא גאון בתחום שלו. מן הסתם זה גם תלוי בסוג העבודה - אם היא מול לקוחות אז יש פה בעיה. אם היא לא (למשל מתכנת) אז זה יותר נסלח.

BMW 325i E46

שלום, רוכב.

נא לא לבקש ממני גישה לאוף טופיק

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

מנהל טוב הוא פשוט מומחה למומחים. הוא יודע להציב את האנשים נכונים עם הסמכויות הנכונות כדי להוביל את הארגון לכיוון שהוא בחר.

בדרג הביניים מדובר על אנשים נטולי אגו, פתוחים לשמוע כיוןנים ונים אבל גם מספיק אסרטיביים לחתוך ולהפעיל סמכות כשצריך ורצוי על ידי סחיפת הכפופים להם ולא כי9ופם.

תודה הגברת שרה.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

הייתה פה התייחסות לפני 2-3 עמודים לעניין של עובד "מיזנטרופ" כביכול, עם דוגמאות כגון הולך הביתה בדקה שרק מותר לו, לא עונה לטלפון שניה אחרי זה, עושה את הנדרש ממנו ותו לא, וכו' וכו'

חבר'ה, זה לא עובד מיזנטרופ- זה פשוט עובד שעושה את המינימום האפשרי. האישיות שלו יכולה להיות הכי חמימה בעולם, יוצא כל ערב לפאבים, קורע את הרחבה ומה לא. זה פשוט שהיחס שלו בנוגע לעבודה לא במקום.

ומצד שני, שום דבר לא מונע גם משונא האדם הגדול ביותר בעולם לחוש סיפוק או גאווה מהעבודה אותה הוא עושה, ולתת קצת יותר אפילו על חשבון הזמן האישי שלו.

אין שום קשר בין שני הדברים.

ואלך צעד אחד הלאה- גם "מיזנטרופ", כביכול, למעט דוגמאות קיצוניות ביותר שכנראה יתגלו כבר בראיון העבודה, מסוגל לנהל אינטראקציה שדרושה בשביל עבודה יעילה, ובשביל לא להפיץ אווירת נכאים במשרד. אדם שקט כנראה לא יעיב על אף אחד, אדם שמתלונן כל הזמן, כנראה שכן. ישכילו שלל המנהלים בת'רד לעשות הפרדה בין אישיות לתפקוד בעבודה או אפילו תפקוד בצוות.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

• חברי המעגל הראשון

מיזנתרופ זו גם לא הגדרה נכונה לאדם שלא נהנה מאינטרקציה מיותרת עם אחרים.

זה שלא מתחשק לו להיות בערב קריוקי בטבריה עם זה שיושב לידו בעבודה, לא בהכרח אומר שהוא שונא אותו ואת כולם.

אומרים שהעתיד הוא אנרגיה סולארית, אז עברתי לסולר.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לכן המרכאות, השימוש שנעשה פה במושג לא נכון, כמו שאמרת. בפועל, מיזנתרופ לא אוהב את האנושות ככלל, זה לא בהכרח אומר משהו לגבי אינטראקציה עם אנשים קרובים.

המצב שבגירה וכו' מתארים פה זה פשוט אדם לא חברתי ולא חברותי (שגם, מה שכתבתי בפוסט הקודם תופס ב 100% לגביהם)

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

• תוכן חדש...