Jump to content
  • הצטרפו למשפחה

היי, היי אתה (או את) שם!

אנחנו יודעים, נחמד להיות אנונימי, ולמי בכלל יש כוח להירשם או להיות עכשיו "החדשים האלה".

אבל בתור חברי פורום רשומים תוכלו להנות ממערכת הודעות פרטיות, לנהל מעקב אחרי כל הנושאים בהם הייתם פעילים, ובכלל, להיות חלק מקהילת הרכב הכי גדולה, הכי מגניבה, וכן - גם הכי שרוטה, באינטרנט הישראלי. 

אז קדימה, למה אתם מחכים? בואו והצטרפו ותהיו חלק מהמשפחה הקצת דפוקה שלנו.

מישהו ממשתתפי הפורום הצליח לצאת ממירוץ העכברים?

Benor
שימו לב! השרשור הזה בן 2418 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

פוסטים מומלצים

אצלי מדובר בבעל תואר אקדמי

מצד שני אני רואה קצינים ביחידות שדה, רושם שגם אלה לא מרויחים מי יודע מה, בודאי יחסית להשקעה שלהם בתפקיד.

נושא הפרישה המוקדמת עם פנסית גישור שמנה בהחלת שערוריה, לגבי תקפידים עורפיים. אבל הנושא הזה נמצא במגמת שיפור מסויימת. יש מקום להתקדם בה, והרבה.

עריכה אחרונה על ידי sperial
לפני 5 שעות, David32 כתב:

מה שאתה לא מבין זה שאתה מבזבז את הזמן שלך, את תעבורת האינטרנט שלך ואת אורך החיים של סוויצים במקלדת שלך.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

• תגובות 293
  • פורסם
  • תגובה אחרונה

המגיבים הפעילים ביותר בשרשור

המגיבים הפעילים ביותר בשרשור

לא יודע מה הבן שלך עושה בקבע, אבל יש ל חבר שהוא הנדסאי במקצועו מרוויח 15K בקבע. באזרחות אם היה מקבל 10 ,היה שמח

בובע מייסעס.

רמת פעילות א? גמושים? דרגה?

משכנתא זה קל

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

מרטינס - סיפור אנשי הקבע כפי שאתה מתאר אותו (וזו חצי אמת) נגמר מזמן.

יש לי בן בקבע - באזרחות היה מרויח לפחות כפליים מאשר בקבע.

מועדוני צרכנות - מה לעשות, כל גוף גדול משיג תנאים טובים. בדוק את עובדי המדינה, עובדי העיריות, מורים, מהנדסים, מקצועות חופשיים, אנשי היי-טק - לכולם מועדוני צרכנות שמשיגיםלהם הטבות מכובדות. מה לעשות - הסוחרים רוצים למכור, מוכנים לקצץ במחיר על מנת להשיג קבוצות קונים.

סיפור אנשי הקבע ממשיך במלא הקצב, רק מלקרא את הכתבות בחודשים האחרונים אפשר להבין שאפילו בפנסיות לא הצליחו באמת לטפל וכל פעם הדיון בזה חוזר לממשלה. מוציאים את זה מהדלת וזה חוזר דרך החלון.

הצבא הוא הגוף החזק ביותר בהקשר הזה.

זו היציאה הכי טובה שאני מכיר ממירוץ העכברים

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

הסיפור של אנשי הקבע הוא בעיר סיפור פנסיית הגישור וזו היתה שערוריה שערוריה ונותרה שערוריה. למרות שעברו מתקציבית לצוברת, לכך, ולאיזו העלאה של גיל הפרישה, כיוונתי בכך שיש שיפור מה. עדיין איני רואה מקום להוציא לפנסיה אנשים בשנות ה-40 ואף ה-50 המוקדמות שלהם, למעט תפקידי לחימה מובהקים שאין מה לעשות אתם אחרי גיל כזה. אנשים תפקידי פקידות וטכניים? למה לא לנייד אותם לתפקידים דומים בבסיסים עורפיים? אולי, כדי להיות הוגנים כלפי אנשים שחתמו בגיל צעיר מתוך מחשבה על כך שהקריירה תהיה קצרה לעשות את השינוי בהדרגה, אבל צריך לעשות אותו.

מה שאתה לא מבין זה שאתה מבזבז את הזמן שלך, את תעבורת האינטרנט שלך ואת אורך החיים של סוויצים במקלדת שלך.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אני הייתי תחת הרושם שמאז שעברו לפנסיה צבורה בצה״ל המצב השתנה לחלוטין ואי אפשר לצאת לפנסיה בגיל צעיר, ושה״גישור״ רק מבטיח לך פנסיה נורמלית בגיל הפנסיה כשתגיע אליו. הבנתי לא נכון?

4000 ש״ח זה מעט מאוד כסף פה.

בבנגקוק אפשר לחיות עם שותפים ב-5000 בהט בחודש (+-500 ש״ח) בלי מזגן ולדעתי גם בלי מים חמים בשכונה של תאילנדים שהיא לא הכי סימפטית.

כרגע הסולידית גרה בהרצליה, ונראה לי שיש לה מים חמים בברז ואמצעי קירור כלשהוא.

מוצרי מזון ברחוב ניתנים לקניה בזול מאוד. בירקות ופירות זה סבבה אבל בשר יכול להרוג אותך אם תקנה אותו מהרחוב. היו פה כבר מקרים של אנשים שאכלו בשר שנקנה ברחובות שלא ברור כמה פעמים הופשר והוקפא וישב בחום והוקפא שוב והם פשוט התפגרו.

בקיצור לחיות על 4000 ש״ח לחודש בכל מקום בעולם זה לא כיף גדול.

מה לגבי החיים באיים? אני מכיר פנסיונר גרוש (כלומר משלם לא מעט מזונות) שכשיצא לפנסיה הבין שהחיים שלו בארץ יהיו לא טובים, בלשון המעטה. עבר לאחד האיים בתאילנד וחי שם מצוין ממה שנשאר לו מהפנסיה (לא הרבה, סדר גודל של 5000 ש״ח).

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אפילו במשטרה, ששם פורשים בגיל 57 ולא 45 כמו בצבא, עדיין נותרו לאנשים עוד 20-30 שנה לחיות.

רבים פורשים ללא שום כישורים לאזרחות.

אני לא מדבר על בילוש או חקירות, ששם דוקא כן יש עבודה באזרחי, אלא תנועה או סיור.

האנשים האלה נפלטים מהמערכת והמקסימום שהם מצליחים להוציא מעצמם זה שומרים בבתי ספר, כעובדי [עבדי] קבלן, וחבל!

מה גם שכמעט ולא משתלם להם בכלל לצאת לעבוד, בגלל המנגנון הדפוק של המיסוי פה, ורמת השכר של עובדי הקבלן, יוצא שאדם בן 60 יוצא לעבוד 8 שעות ביום ומקבל לבנק 3000 ש"ח.

מה כן צריך לעשות עם זה? אני לא יודע.

ציטוט

יבגניפ כתב:

אוף. למה אני מגיב פה? 

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

קשה לי לענות לך על זה כי אני לא חיי באיים (וגם לא בדיוק יודע על איזה אי מדובר). אני רק יכול להגיד לך שבאזורים המתויירים המחירים באיים יותר גבוהים. אני גם לא יודע מה ההגדרה של ״חי מצוין״. החי מצוין שלי והחי מצוין שלך לא בהכרח אותו דבר.

להצמצם הוצאות אפשר גם פה. הרבה דברים פה אפשר לקנות בשליש או רבע מחיר מבישראל. ישנם גם הרבה דברים שהם יקרים יותר.

מה לגבי החיים באיים? אני מכיר פנסיונר גרוש (כלומר משלם לא מעט מזונות) שכשיצא לפנסיה הבין שהחיים שלו בארץ יהיו לא טובים, בלשון המעטה. עבר לאחד האיים בתאילנד וחי שם מצוין ממה שנשאר לו מהפנסיה (לא הרבה, סדר גודל של 5000 ש״ח).

Time is the only thing standing between me and the throne

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

מבלי להכנס יותר מדי לסיפור אנשי הקבע וההטבות שהם מקבלים, אוכל להגיד שהשכר לאנשי קבע צעירים בדרג הכי קרוב שיש לשטח, ברמת פעילות הכי גבוהה, הוא סביב 8 אלף ש"ח. כמובן ללא תואר.

רובם עובדים שעות רבות מאוד שלא מקובלות בשום מקום באזרחות, כמובן בבסיס סגור עם שבתות וחגים, תחת לחץ משמעותי מאוד.

הייתה לי יותר משנה שבתור קצין צעיר הייתי ישן בממוצע 3-4 שעות, וגם תוך כדי השינה היו הרבה מאוד טלפונים דחופים, שדרשו ממני להישאר מפוקס וחד ולקבל החלטות תוך כדי השינה המועטה. בלי כמות לא מבוטלת של קפה שחור לא יכולתי לתפקד.

אני לא מכיר תפקידים עם אחריות כזו ובעומסים כאלו באזרחות בהם השכר איכשהו דומה לזה.

אגב, המפקד שלי דאז, בן כ-30 בדרגת רס"ן חי באותם התנאים, אבל עם אחריות כבדה יותר, אפטר בשבוע (כשמתאפשר), שכר של כ-12 ורכב צבאי.

עריכה אחרונה על ידי Step

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

רס"ל. זוטר מאד.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

הוא בחיל החימוש. ללא רמת פעילות. יש לו סיטרואן אחד(כבר לא זוכר איזו דרגה זאת)

אין שום סיכוי שבעולם שהוא מקבל 15. תכנתים בקבע לא מקבלים ככה.

עתודאי מהנדס מקבל 9.

משכנתא זה קל

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

יש לנו בחור בחברה, תמיד היה מספר שבמבחנים היה מקבל כמו שאר החבורה 75 או 80, אז היינו צוחקים שכולנו אידיוטים באותה רמה. פעם נמצאו אותם מבחנים וכולם היו 40-60. אז לפעמים אנשים מיישרים מספרים.

אתם יודעים שרוב האנשים קיבלו פחות מ-600 בפסיכומטרי ועדיין כמה כאלו אתם מכירים? מי מוכן להודות שהוא קיבל 322? אז מעגלים.

בהתייחס לנושא, אני חושב שחלק ניכר מאנשי הקבע עובדים קשה מאוד. לכן, הפנסיה שלהם פחות מטרידה אותי.

אולי עדיף לטפל בפנסיה של אלו שלא ממש עובדים קשה ומקבלים שכר גבוה [רק בשל ותק] ותנאים טובים.

שהייתי בא לבקר בתקשוב הרסרים היו משחקים שש-בש על בסיס יום יומי.

"you know how they are, they are babies, their mind is made up before anyone says anything."

South park, S23E07 PC babies.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

• תוכן חדש...