Jump to content
  • הצטרפו למשפחה

היי, היי אתה (או את) שם!

אנחנו יודעים, נחמד להיות אנונימי, ולמי בכלל יש כוח להירשם או להיות עכשיו "החדשים האלה".

אבל בתור חברי פורום רשומים תוכלו להנות ממערכת הודעות פרטיות, לנהל מעקב אחרי כל הנושאים בהם הייתם פעילים, ובכלל, להיות חלק מקהילת הרכב הכי גדולה, הכי מגניבה, וכן - גם הכי שרוטה, באינטרנט הישראלי. 

אז קדימה, למה אתם מחכים? בואו והצטרפו ותהיו חלק מהמשפחה הקצת דפוקה שלנו.

טרנד מדאיג ששמתי לב אליו - וויתור על ביטוח צד ג'

שימו לב! השרשור הזה בן 3383 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

פוסטים מומלצים

אהלן,

בשיחות בחודשים האחרונים (לא בפורומים) גיליתי שיש אנשים שנוסעים בלי ביטוח צד ג' ורואים בזה שיקול כלכלי נכון.

לא מדובר באנשים מהסוג העברייני שייסע גם בלי חובה או טסט. הסברים שלהם:

- הרכב לא שווה הרבה רוצים להוציא עליו מינימום

- ההפרש בין צד ג' למקיף בהצעות שהם קיבלו קטן מאוד, הגיעו להחלטה שאו גם מקיף או רק חובה.

- רק ביטוח "חובה" הוא חובה

- את הכסף שהם חוסכים על ביטוח הם יוכלו לשים בצד ולשלם לרכב שהם יפגעו בו במידה ויקרה משהו בלי לערב ביטוח. כביכול נזק של 20K בהפעת ביטוח אפשר לפתור ב 8K מזומן (לדוגמא).

- לא שמעו על מקרים שבו חב' הביטוח של נהג נפגע הופכת לנושה אכזר של נהג פוגע ללא ביטוח צד ג'. חושבים ש "אי אפשר להוציא דם מאבן". וגם אם יקרה משהו, יעשו להם הסדר תשלומים חודשי שיותר משתלם מביטוח.

אותי זה מעצבן. במיוחד החלק האחרון.

האם היו פה שרשורים מפורטים בנושא? מישהו מכיר מקרים כאלה שנהג בלי צד ג' משלם שנים רבות עיקול מהמשכורת וכדומה?

הסאן רוף מקורי, החור שאתה הולך לעשות בגג לא.
שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אם הייתי צריך לבחור בין ביטוח מקיף לבין צד ג', הייתי בהחלט בוחר בצד ג'.

על נזק שאני עושה לעצמי אני מוכן לקחת אחריות כלכלית, על נזק שאני עושה למישהו אחר - קצת פחות, שלא לדבר על פגיעה ברכב חדש או יקר.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אני אינני מבטח בביטוח מקיף, אבל לא זז מטר אחד בלי צד ג'.

מי שנוסע ללא צד ג' מסיבות כלכליות, לוקח על עצמו סיכון עצום. בעייני זו פשוט טיפשות. יותר מזה, מי שאיננו עושה ביטוח צד ג' לא ימהר לשאת בנזקים שיגרום הוא לרכב אחר. תחשבו על הסיטואציה בה אתם נפגעים על ידי נהג כזה, ובמיוחד כשלכם אין ביטוח מקיף.

יש לי סיפור אישי אבל אני אספר אותו לכשייסתיים.

עריכה אחרונה על ידי yuvk
:turn-l:
שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לא בהכרח נכון. ארוכה הדרך עד הוכחת האחריות של הפוגע לתאונה וקבלת פסק דין לטובתך, על מלוא הנזק שנגרם לך. לפעמים בין המשפט חובב הפשרות יפסוק פיצוי חלקי (ואני מכיר מקרה אחד בו פסק פיצוי של אפס), ולפעמים הנפגע יעדיף לספוג את הנזק מאשר להטלטל במסדרונות בתי המשפט.

:turn-l:
שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

יוב יפה! זה בדיוק מה שהם טוענים ואני התפחלצתי.

אני "הפחדתי אותם" שגם בתאונה שיש בה רק אשם תורם עם איזה ג'יפ, הם יכולים למצוא את עצמם בהסדר תשלומים לשנים ועשרות שנים לחב' הביטוח של הנהג השני. צחקו עליי, אמרו שבסכומים גדולים הם לא יראו כסף גדול, ובסכומים קטנים שווה להם לוותר. אם לנהג השני אין מקיף אז בכלל "שווה לו" לקחת איזה סכום במזומן כי זה כל מה שהוא יקבל.

אני לא שואל בפורום שאלות סתם, אבל כשאני שואל, אני מקבל תשובות מחכימות אם כי נוגדות את האינטואיציה. כמו בשרשור ששאלתי למה לחנות עם הילוך משולב לכיוון נגדי לשיפוע (לפי החוק) וגיליתי שמבחינה מכאנית זה יכול רק להזיק (אני עדיין חונה לפי החוק)

אז פה האינטואיציה שלי אומרת שליסוע בלי צד ג' זה טירוף, אבל אולי יש אנשים שמנצלים את המציאות המשפטית לטובתם?

אני מודה שאני לא מכיר או יודע על מישהו שיש לו הסדר חוב לנושה בגלל שלא היה לו צד ג'. אני מתאר לעצמי שזה גם לא משהו שאנשים נוטים לפרסם למרות שזה יכול להזהיר אחרים. אם יש מישהו שיודע על מקרים כאלה, אודה לו (לא צריך לחשוף פרטים של אף אחד).

הסאן רוף מקורי, החור שאתה הולך לעשות בגג לא.
שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

רק טיפש נוסע בלי צד ג'

מי שאין לו כסף לביטוח צד ג' שימכור את רכבו וילך ברגל/ בתחבורה ציבורית

תפגע ברכב ונזק יהיה כמה עשרות אלפי ש"ח לא רוצה לאמר מאות אלפי ש"ח

בעל הרכב יקבל את כספו מהביטוח שלו ואז חברת הביטוח נכנסת לנעליו ותרדוף אחרי הפוגע עד טיפת דמו ( דמים= כספים )האחרון

ישראל סבא בסבבא של 🥰🥰🥰🥰🥰🥰🥰🥰

😍😍😍

יששששש נבחרת כדורגל

סלע כתב " מתים רק פעם אחת , חיים כל יום מחדש

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

Yuvk

שים לב , במקרה הזה מדובר בביטוח חובה , ולא בביטוח צד ג.

הנזק המקסימלי לרכב יכול להיות שווי הרכב , שלרוב לא עולה על 200K (כמובן שיש חריגים אבל הם נדירים בנוף)

הנזק הגופני המקסימלי בקלות יכול להגיע לסכום של 7 ספרות , כאשר צריך לטפל באדם לאורך שנים. כאן הבעיה היא פגיעה בהולך רגל , רוכב אופניים

כמובן בהתעלם מההיבט הלא חוקי של הענין

גם אני מבקר במפגש השפלה... :beerchug:

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לדעתי ביטוח צד ג', צריך להיות חובה.

כמו כן, צריכה להיות תקרה ברורה לצד ג', ומי שרוצה להתנייד על פרארי במליון שקל, שיבטח במקיף את ההפרש בין התקרה לשווי הרכב.

״צדקתי בעבר, עדיין אני צודק, תמיד אני צודק.״

מ.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

מי שרוצה להתנייד על פרארי במליון שקל, שיבטח במקיף את ההפרש בין התקרה לשווי הרכב.

יש לך טעות. לנהג הפרארי עם ביטוח מקיף אין תקרה ואין הפרש. במקרה תאונה (באשמתו או באשמת צד ג) הוא יקבל את שווי הרכב שלו. ללא תקרה.

זו ההגדרה של הביטוח המקיף.

הביטוח יפצה אותו בשווי רכבו.

אם יוכח שהנהג שפגע בו אשם - יתבעו את הביטוח צד ג של הפוגע בפרארי. אם יש לו תקרה או או לא - נהג הפרארי יקבל את כל הכסף מהביטוח שלו עצמו.

אם לנהג הפוגע האשם אין צד ג בכלל, או שהנזק מעבר לתקרה של הפוגע, יתבעו אותו.

:multi: רז .

205GTI סטנדרטית (תלוי מה הסטנדרטים שלך...).

נמכרה.

טיול נהיגה

בפורשה קאררה 4 GTS.

המרצדס שלי

נמכרה.

טיול נהיגה ביגואר F-TYPE V8 5.0

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

רז

תקרא את ההודעה של פינדר לאט לאט

הוא מציע הצעה לשינוי המצב החוקי דהיום

ישראל סבא בסבבא של 🥰🥰🥰🥰🥰🥰🥰🥰

😍😍😍

יששששש נבחרת כדורגל

סלע כתב " מתים רק פעם אחת , חיים כל יום מחדש

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אכן.

אני לא רוצה לאבד את הדירה שלי, רק כי מישהו החליט להראות לכולם, שיש לו הרבה כסף.

רוצה לנסוע ברכב של מליון שקל? שהסיכון יהיה עליך ועל חברת הביטוח שלך.

״צדקתי בעבר, עדיין אני צודק, תמיד אני צודק.״

מ.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אכן שמעתי על לא מעט מקרים כאלו בשנה האחרונה. רובם אנשים מבוגרים שמאמינים ביכולת הנהיגה שלהם ו.. מה לעשות , מרפי הוכיח אחרת.

היו כאלו שנזפתי בהם קלות על כך, אך מה שעוד יותר הפחיד אותי , אלו מס' אנשים שכלל לא ידעו משמעות של צד ג'

לגבי עניין הסכומים הקטנים וחברות הביטוח לא יתבעו ? יתבעו באבו אבוה יתבעו , גם על 2000 שקלים, חברות ביטוח הן גוף כלכלי שמעוניין להכניס את הכסף שלו חזרה, גם במחיר עקרוני.

כשאתם מחפשים את המקומות המעניינים באמת!

👈 היסטוריה על המפה | :wave: פרוייקט טיגארט

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

שימו לב! השרשור הזה בן 3383 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

הצטרף לדיון

ניתן לפרסם הודעה כעת ולהירשם לאתר מאוחר יותר. במידה וכבר יש לך חשבון בפורום, התחבר כעת בכדי לפרסם באמצעות החשבון שלך.

Guest
הגב לנושא זה...

×   התוכן שהדבקת מסוגנן.   הסר סיגנון

Only 75 emoji are allowed.

×   הקישור שלך הוטמע אוטומטית בגוף ההודעה.   הצג כקישור רגיל

×   התוכן הקודם שלך שוחזר.   ניקוי העורך

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• תוכן חדש...