Jump to content
  • הצטרפו למשפחה

היי, היי אתה (או את) שם!

אנחנו יודעים, נחמד להיות אנונימי, ולמי בכלל יש כוח להירשם או להיות עכשיו "החדשים האלה".

אבל בתור חברי פורום רשומים תוכלו להנות ממערכת הודעות פרטיות, לנהל מעקב אחרי כל הנושאים בהם הייתם פעילים, ובכלל, להיות חלק מקהילת הרכב הכי גדולה, הכי מגניבה, וכן - גם הכי שרוטה, באינטרנט הישראלי. 

אז קדימה, למה אתם מחכים? בואו והצטרפו ותהיו חלק מהמשפחה הקצת דפוקה שלנו.

ביטול עסקת אוויס אקספרס (ליסינג), למרות שהובטח שניתן בכל שלב, אוויס בכל זאת מסרבים!

666pluto
שימו לב! השרשור הזה בן 1238 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

פוסטים מומלצים

למי שלא מכיר:

1

2

חתמתי במרץ האחרון בעסקת אוויס אקספרס על רכב שברולט ספארק 2014. לא הייתי מרוצה מהרכב, אז קניתי החודש רכב מיצובישי ספייס סטאר באופן פרטי מהיבואן, שקיבלתי השבוע וכמובן שאת עסקת הליסינג ביקשתי לבטל. הפתעה, מתקשרים אלי הבוקר ומודיעים לי שחברת אוויס לא מוכנה לקבל בשלב זה את הרכב, בטענה שזה לא משתלם להם, ואין לי ברירה אלא להמשיך את העסקה! מתי כן אפשר להחזיר כרגע לא ידוע, מנסים לברר לי ועוד מעט יחזירו לי תשובה :|.

עכשיו, כדי להיות הוגנים, יש פה שני צדדים: חתמתי על הסכם בכתב מן הסתם בתחילת הדרך, אם אתה לא עורך דין קשה לקרוא את האותיות הקטנות. נציג אוויס טוען שבהסכם רשום שזה כרוך בהסכמת אוויס. עכשיו אני בטוח שכן רשום והוא לא סתם אומר, אבל הובטח בעל פה ע"י נציג המכירות שמלווה אותי מתחילת הדרך ועד היום: "בכל שלב ניתן לבטל עסקה, גם אחרי חודשיים, אבל משלמים קנס. שנה ראשונה 12% מערך הרכב, שנייה 10%, שלישית 8%, זה הכל". ובזמנו, לפני סגירת העסקה, אני שיגעתי את נציג המכירות הנ"ל בשאלות וחפירות, כי חששתי קצת מהפתעות, והשאלה של ביטול עסקה הייתה שאלה מאוד מרכזית וחשובה בשבילי! לא הוזכר בשום רגע שדרושה הסכמה של אוויס, דובר אך ורק על הקנס יציאה וזהו! אז רושמים משהו בחוזה כתוב, ובעל פה מטעים אותי ונותנים לי אינפורמציה אחרת!

השיחה מוקלטת ושמורה אצלי! שיחה של 20+ דקות שבה אני רק שואל ושואל שאלות ואותו סוכן עונה לי בביטחון מלא.

לפני שבועיים, לפני שסגרתי עסקה על הרכב החדש, בכל זאת התקשרתי לאותו סוכן שמנהל את התיק שלי לאורך כל הדרך, ושאלתי "באופן תיאורטי" לגבי ביטול עסקה. שוב נאמר לי "אתה שולח מכתב בקשה, מחזיר לנו אחרכך את הרכב, וזהו"! לא דובר בשיחה בשום שלב על הסכם של חברת אוויס, אם זה משתלם להם, שקיימת אופציה שיסרבו!

כמובן שגם השיחה הזו מוקלטת!

אז בביטחון מלא הלכתי והזמנתי רכב חדש, שאותו קיבלתי כבר שלשום, ועכשיו אוויס בהפתעה יוצאים עם הטענה שלהם, מתחבאים מאחורי אותו הסכם וטוענים: "אדוני, זה רשום בהסכם! אתה חתמת עליו ומחוייב למה שרשום"! אבל אני לא מבין, לאורך כל הדרך, לפני שחתמתי, וגם לפני שקניתי את הרכב הובהר לי בעל פה ב-100% שביטול עסקה תמיד מתאפשר ומה שצריך לעשות זה לשלם קנס. ופתאום זורקים לי פה פצצה כזו, 1250 ש"ח שאני אמור להמשיך ולשלם עד כמעט אמצע 2016, כי אוויס לא רוצים להפסיד כסף! מה שסוכם בעל פה והובטח בעל פה כנראה לא מעניין אותם, או שמדובר פה בסוכן מכירות נלהב יתר על מידה!

בכל אופן, אני בודק עכשיו פנייה לערכאות משפטיות. אם יש המלצה לעורך דין שאוכל להתייעץ איתו, אשמח לקבל פרטים במסר.

ואם יש למישהו ידע קצת משפטים, מה נראה לכם סיכוי ההצלחה שלי במשפט? מצד אחד, יש הסכם חתום שכנראה כן רשום שם "ביטול עסקה בהסכמה מאוויס בלבד", מצד שני בעל פה הובטח לי בביטחון מלא שביטול עסקה תמיד אפשרי עם קנס יציאה! והשיחות מוקלטות, אחת בתחילת הדרך לפני חתימה על ההסכם, והשנייה טרייה מלפני שבועיים שבה לא נאמר דבר וחצי על אישור של אוויס, והתהליך תואר סה"כ כשליחת בקשה ומשם עד החזרת הרכב לא מסובך!

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

• תגובות 186
  • פורסם
  • תגובה אחרונה

המגיבים הפעילים ביותר בשרשור

המגיבים הפעילים ביותר בשרשור

תמונות שפורסמו בשרשור

בהמשך להתכתבותנו בפרטי, צר לי שאתה מרגיש כך, אך הנושא נבדק וטופל בהתאם

להסכם ההתקשרות שנחתם ואין כאן שום עניין של הטעייה או של סוכן מכירות נלהב.

אוויס מקפידה לפעול בשקיפות והגינות והדברים שנאמרו בעל פה, הם אשר כתובים בהסכם.

נמשיך לעמוד לרשותך ויחד נמצא פתרון מתאים.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

כדי לחדד, אתה אומר שהכותב כותב דברים שלא היו, ומה שהוא אומר שנמצא בהקלטות, ששונה ממה שנכתב בחוזה, לא היה ולא נברא (כלומר, שמעת את ההקלטות)?

כי אם איש המכירות אמר דבר שונה ממה שכתוב, זה לא אומר שמה שכתוב זה מה שתופס ותו לא, משפטית.

ואם אתה טוען שבהקלטות אין את הדברים שטוען פותח השרשור, הרי הוא משקר כאן בראש חוצות, וזה בטח חמור מבחינת אוויס (גם מבחינת ההנהלת הפורום, שרואה בחומרה שימוש בפורום כגרדום [תיקון טעות סופר: קרדום] לחפור בו במטרה להשיג רווח אישי, תוך איום על עסקים בהצגתם כחסרי הגינות).

uʍop ǝpısdn sı ɹǝʇndɯoɔ ɹnoʎ sıɥʇ pɐǝɹ uɐɔ noʎ ɟı

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

מצטער, אבל אני לא מצליח להבין את מהות התגובה הזו!

אני חוזר ומדגיש, יש לי שתי שיחות מוקלטות של מנהל תיק הלקוחות מטעם אוויס, אחת לפני חתימת החוזה שמציין בצורה הכי מפורשת שיש שביטול עסקה כרוך אך ורק בתשלום קנס בהתאם לתקופת היציאה, והאחרונה מלפני כשבועיים וחצי (לפני שבכלל קניתי את הרכב החדש) שבה הוא אומר שוב בצורה מפורשת ביותר שביטול העסקה סה"כ דורש מכתב בקשה מטעמי, תשלום קנס והחזרת הרכב.

אל תתחבאו מאחורי ההסכם הכתוב, כי גם הבטחות בעל פה של סוכן החברה בעלות תוקף, במיוחד כשיש לי אותן מוקלטות, והטענה הזו כבר תפסה המון פעמים במבחן האמת בבית המשפט!

אז במקום לתת לי כזו תשובה לקונית, הייתי באמת מנסה להגיע לפתרון אמיתי, כי בסופו של דבר אני לא מעוניין לבזבז את הכסף והזמן שלי בתביעות, ואני בטוח שלחברת אוויס המוניטין חשוב מאוד, ודי ברור מהדברים שרשמתי שאתם לא חפים מאשמה בנושא הזה! אין פה עניין של הוא אמר, מילה שלי מול מילה שלו, הכל מוקלט ומתועד!

במידה ויש תוקף למשפט האחרון שלך, למציאת פתרון יחד, אז יש לך מספר פרטי שלי, אפשר ליצור קשר להמשך דיבור.

עדיף שלא דרך אותו סוכן (מנהל תיק לקוחות), כי התשובה הסופית שממנו קיבלתי הייתה לגשת לבית משפט וזהו!

עריכה:

falou, ההקלטות נמצאות אצלי, גיל לא שמע אותן, ותקרא לזה פרנויה אבל אין סיכוי שגם אחשוף אותם לפני שאגיע עם חברת אוויס לבית משפט, ולפי רוח הדברים נראה שרק כך זה יגמר! אני לא אתן להם את ההזדמנות לנסות ולפסול את ההקלטות האלה בצורה כלשהי! אבל אני מדגיש, בשתיהן כל מה שאמרתי נשמע בצורה מאוד מאוד ברורה ובלי אפשרות לפרש אחרת!

עריכה אחרונה על ידי 666pluto
שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לעניות דעתי הבכלל לא מלומדת, החוזה תקף מכל הבטחה של סוכן.

המלצתי היא שתנסה להגיע איתם להסדר לפנים משורות הדין, כי כפי שכתבת, המוניטין הוא חשוב בהרבה.

1999-2001 - פורד אריקה 90'

2001-2008 - פולקסווגן פולו קלאסיק 00'

2008-2014 - יונדאי אקסנט - חדשה מהניילונים 08'

2014 - - שברולט קרוז - 11'

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

כדי לחדד, אתה אומר שהכותב כותב דברים שלא היו, ומה שהוא אומר שנמצא בהקלטות, ששונה ממה שנכתב בחוזה, לא היה ולא נברא (כלומר, שמעת את ההקלטות)?

כי אם איש המכירות אמר דבר שונה ממה שכתוב, זה לא אומר שמה שכתוב זה מה שתופס ותו לא, משפטית.

ואם אתה טוען שבהקלטות אין את הדברים שטוען פותח השרשור, הרי הוא משקר כאן בראש חוצות, וזה בטח חמור מבחינת אוויס (גם מבחינת ההנהלת הפורום, שרואה בחומרה שימוש בפורום כגרדום לחפור בו במטרה להשיג רווח אישי, תוך איום על עסקים בהצגתם כחסרי הגינות).

אוויס אינה רואה בחומרה מקרה זה.

אנו בהחלט מבינים שלעיתים קיימות אי הבנות לאורך התקופה, ולכן אנו מקפידים לנסח את הסכם ההחכרה שלנו בצורה מאד מפורטת למקרים מסוג זה. כמו כן, אנו מזמינים כל לקוח לקרוא את ההסכם בנוסף לנאמר בע"פ, בכל עסקה ומקפידים לצייד כל לקוח בעותק חתום תמיד.

נמשיך לעמוד מול הלקוח בקשר על מנת לפתור את העניין.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

.

?

יש דברים שהם עניין של ידיעה, לא של דעה.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

גיל היקר לי מכל,

כבר ראינו את השקיפות וההגינות של חברת אוויס בעבר כאן בפורום. רק בשביל הפרוטוקול, להלן שני קישורים המראים את "השקיפות וההגינות" של חברת אוויס אותה גיל היקר מייצג כאן בפורום:

1. http://www.carsforum.co.il/vb/showthread.php?539665-%D7%94%D7%90%D7%9D-%D7%94%D7%99%D7%99%D7%AA%D7%9D-%D7%A8%D7%95%D7%9B%D7%A9%D7%99%D7%9D-%D7%A8%D7%9B%D7%91-%D7%A9%D7%AA%D7%99%D7%A7%D7%A0%D7%95-%D7%9C%D7%95-%D7%9B%D7%A0%D7%A3-%D7%95%D7%94%D7%97%D7%9C%D7%99%D7%A4%D7%95-%D7%A9%D7%99%D7%9E%D7%A9%D7%94-%D7%A2%D7%A7%D7%91-%D7%A1%D7%93%D7%A7

2. http://www.carsforum.co.il/vb/showthread.php?539036-%D7%99%D7%95%D7%A0%D7%93%D7%90%D7%99-i20-2011-%D7%99%D7%93-%D7%A9%D7%A0%D7%99%D7%94-%D7%9E%D7%9C%D7%99%D7%A1%D7%99%D7%A0%D7%92-%D7%94%D7%99%D7%99%D7%AA%D7%99-%D7%94%D7%99%D7%95%D7%9D-%D7%91%D7%91%D7%93%D7%99%D7%A7%D7%94-%D7%95%D7%90%D7%A9%D7%9E%D7%97-%D7%9C%D7%99%D7%99%D7%A2%D7%95%D7%A5-%D7%A2%D7%9C-%D7%94%D7%AA%D7%95%D7%A6%D7%90%D7%95%D7%AA

ועכשיו נוסף המקרה המצער הזה.

פעם אחת זה מקרה. פעם שנייה זה צירוף מקרים. פעם שלישית תופעה!

לפותח השרשור- לדעתי כדאי לך להתייעץ עם עו"ד בנוגע לתביעה אפשרית של חברת אוויס. אבקש כי תעדכן מה מתקדם. כדאי שאחרים לא יפגעו מהחברה הבזיונית הזאת!!!

כעת: יונדאי i10 שנת 2015, 1.0, ידנית.

בעבר: יונדאי אקסנט שנת 2005, 1.5, אוטומט.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

המלצתי היא שתנסה להגיע איתם להסדר לפנים משורות הדין, כי כפי שכתבת, המוניטין הוא חשוב בהרבה.

אם הסוכן אמר את מה שאמר כהסבר בנוגע לסעיף בחוזה או בנוגע לחוזה עצמו, אז הלקוח צודק - הוא חתם ע"פ מה שהסבירו לו (לא כולם דוברים עורכדינית שוטפת). מכל מקום, אפשר לטעון שמה שהסוכן אמר נחשב כתוספת לחוזה/חוזה בע"פ וגם אז הוא צודק.

---שום דבר מזה לא מהווה יעוץ משפטי---

לדעתי, אם אוויס לא מוכנים להחזיר את הכסף - לך לבית משפט.

רגל וחצי, 4 כ"ס.

מדוע לא כדאי לקנות פרארי:

אין תא מטען (כן, כן).

פאקינג אביר בסיאט לבנה.
שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

בתור אחד שעובד בתחום המכירות, חוזה שבעל פה הוא הקובע ברוב המוחלט של המקרים. כן כן, אפילו שהכל כתוב וחתום, אם ישנה שיחה מוקלטת והוסכם שם בין 2 הצדדים על X, כך יהיה (כמובן כשהכל חוקי ומתנהל כשורה).

ולכן אתן לו בכל הכבוד את הזכות להרצות לי על מחזיקי כוסות וגגות שמש, לא יותר מזה.

ZOOM-ZOOM

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

?

יש דברים שהם עניין של ידיעה, לא של דעה.

נכון, וזה המקרה כי אני מדבר מניסיון. (רכישת מחשב נייד שהובטח דבר מה ולבסוף החוזה/ההזמנה תפס מכל אמירה אחרת.

ברור שבמקרה המדובר העלות הכספית היא גבוהה יותר, שכן אני ויתרתי.

1999-2001 - פורד אריקה 90'

2001-2008 - פולקסווגן פולו קלאסיק 00'

2008-2014 - יונדאי אקסנט - חדשה מהניילונים 08'

2014 - - שברולט קרוז - 11'

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

הניסיון שלך, אפילו אם היה רלוונטי (והוא לא, כי אין לך תיעוד ולא עמדת במבחן משפטי), הוא לא מספיק כדי להיות בסיס לידיעה.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

יש יותר מדי תלונות על אוויס בזמן האחרון. גם בפורום "ייעוץ ברכישת רכב" היו כמה שרשורים על אנשים שלקחו רכבים לבדיקה, הבטיחו להם שאין פגיעה בשלדה ובבדיקה מטעמם מצאו שיש פגיעה בשלדה.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

נמשיך לעמוד מול הלקוח בקשר על מנת לפתור את העניין.

אני לא אוהב שזורקים משפטים באוויר. הודעתם לי חד וחלק דרך סוכן מנהל תיק הלקוחות שזו תשובה סופית, ומצידכם שאגיע לבית משפט.

איך אתה יכול לרשום אם כך שאתם ממשיכים לעבוד איתי בעניין כדי לפתור את הבעיה? מבחינתכם, כרגע לא ידוע אפילו מתי כן תאפשרו לי לבטל את העסקה, שזה תלוי לשיקול החברה. אז איפה פה הניסיון לפתור משהו בכלל?

לפותח השרשור- לדעתי כדאי לך להתייעץ עם עו"ד בנוגע לתביעה אפשרית של חברת אוויס. אבקש כי תעדכן מה מתקדם.

לדעתי, אם אוויס לא מוכנים להחזיר את הכסף - לך לבית משפט.

אני מבטיח להמשיך ולעדכן, ומקווה שהעניין יפתר מחוץ לכותלי בית המשפט, זו המטרה הראשית שלי כרגע! לא לי ולא לחברת אוויס יש אינטרנס להגיע לשם, מבחינתי זה בזבוז זמן ועד שיגיע המשפט אמשיך לשלם חודשית על הרכב, שלא לדבר על הוצאות עורך דין וכו', ומבחינת חברת אוויס זו פגיעה לא קטנה במוניטין החברה, במיוחד במידה ואזכה בתביעה (ועם הנתונים שיש לי, אני די בטוח בעצמי).

לבנתיים אין שום ניסיון מטעם חברת אוויס להגיע לפתרון כלשהו, מלבד האמירה שהסכם כתוב זה הסכם, "הם מאוד הוגנים ושקופים" וזה מה שיש!

מצד שני, כל העניין הזה קפץ רק הבוקר, מקווה שסה"כ ברקע הם כן עושים ניסיונות :?.

כרגע התחלתי עם פרסום בפורום, אסתפק בזה. אם אראה ששום דבר לא זז כבר אפנה לווינט באמת, ושם אני אספק להם גם את שתי ההקלטות של נציג אוויס שבהם הוא מבטיח ומסביר שביטול עסקה זה אך ורק כרוך בקנס, והקלטה שלישית של הבוקר בה הוא מסביר שזה מה שיש, רשום בהסכם שזה נתון לשיקול דעתה של אוויס, ההסכם תקף וזהו, ושאקח את זה גם למשפט. תהיה כתבה מעניינת...

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

יש יותר מדי תלונות על אוויס בזמן האחרון. גם בפורום "ייעוץ ברכישת רכב" היו כמה שרשורים על אנשים שלקחו רכבים לבדיקה, הבטיחו להם שאין פגיעה בשלדה ובבדיקה מטעמם מצאו שיש פגיעה בשלדה.

ואם תסתכל קצת למעלה תראה שהבאתי את הדוגמאות מפורום יעוץ ברכישת רכב לכאן, לשרשור.

והתשובות של גיל היקר, הן תשובות פוליטיות, מתחמקות ורק לצאת לידי חובה מבלי להראות שרותיות ושקיפות כפי שהבן אדם מתיימר לייצג.

כעת: יונדאי i10 שנת 2015, 1.0, ידנית.

בעבר: יונדאי אקסנט שנת 2005, 1.5, אוטומט.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

שימו לב! השרשור הזה בן 1238 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

הצטרף לדיון

ניתן לפרסם הודעה כעת ולהירשם לאתר מאוחר יותר. במידה וכבר יש לך חשבון בפורום, התחבר כעת בכדי לפרסם באמצעות החשבון שלך.

Guest
הגב לנושא זה...

×   התוכן שהדבקת מסוגנן.   הסר סיגנון

Only 75 emoji are allowed.

×   הקישור שלך הוטמע אוטומטית בגוף ההודעה.   הצג כקישור רגיל

×   התוכן הקודם שלך שוחזר.   ניקוי העורך

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• תוכן חדש...