Jump to content
  • הצטרפו למשפחה

היי, היי אתה (או את) שם!

אנחנו יודעים, נחמד להיות אנונימי, ולמי בכלל יש כוח להירשם או להיות עכשיו "החדשים האלה".

אבל בתור חברי פורום רשומים תוכלו להנות ממערכת הודעות פרטיות, לנהל מעקב אחרי כל הנושאים בהם הייתם פעילים, ובכלל, להיות חלק מקהילת הרכב הכי גדולה, הכי מגניבה, וכן - גם הכי שרוטה, באינטרנט הישראלי. 

אז קדימה, למה אתם מחכים? בואו והצטרפו ותהיו חלק מהמשפחה הקצת דפוקה שלנו.

ביטקויין - השקעה כדאית?

Aino

פוסטים מומלצים

לפני 5 שעות, maxcher כתב:

לכל חובבי pos 
https://endthefud.org/PoW
מוזמנים לקרוא יש כאן מגוון מאמרים העוסקים בהשוואה בהוכחות העבודה

במבחן התוצאה (כן, ידוע שה merge זה רק שלב ראשון), pos של eth2 מתפקד בצורה מבטיחה.

עוד לא יישמו L2, כלומר sharding אמיתי של הצ'יין.

אבל אחרי יישום  phase 1 הקריטי, עושה רושם שהרשת מתפקדת היטב.

מעשית, יש יותר משתתפים באבטחת הרשת וכנראה שיהיה בלתי אפשרי "להתחכם" לפחות כמו בעבר.

ובשונה מהעבר, זה יהיה יקר מאוד.

כיום: סקודה קודיאק 1.5, פיג'ו 108 1.2
לפני: סקודה אוקטביה  *  סיטרואן C2VTS ❤️ *  פיג'ו 206  *  מזדה 3 * רובר 214SI ידנית ❤️ * מזדה לנטיס  * פורד אריקה ידנית
שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

• תגובות 1.4 אלף
  • פורסם
  • תגובה אחרונה

המגיבים הפעילים ביותר בשרשור

לפני 3 שעות, farkash7 כתב:

מה יעזור לך נכס שלך ובשליטתך אם אין מה לעשות איתו ואיך לפדות אותו לכסף אמיתי (נניח כי הבנקים סגרו את הדלתות)?

אם נחזור לבדיחה של הנרות מקודם,ֶ איך יעזרו לך נרות בלי פתיל ביום הדין?

אתה בעצם אומר אני מחזיק נכסים חסרי שימוש כדי להנות ״משליטה״ כי הבטיחו לי שעד שיגיע יום הדין יהיה להם שימוש.

בסדר. הלוואי בשבילך שאתה צודק ושיהיה חשמל כדי שתוכל לבצע העברות.

לי נראה שעדיף להשקיע במחסן עם קופסאות טונה. 

יש הרבה יותר סיכוי שיגנבו לך את הביטקויין או שתאבד את הסיסמא מאשר שהתחזית הזו תתממש…

אני אחדד, פרקש
הוא שואל איך ייקחו לו את *כל* הביטקוין, אם לא יודעים עליו?
אתה יכול לפתוח עשרות ארנקים, עשרות מפתחות פרטיים, לחלק לכולם חלקיקים וחלקים, וביום הדין לתת חלק מהם מבלי שידעו שיש לך עוד
כמובן אם אין קישורים בין אחד לשני

9.5 שעות דייט ? בערך המערכת יחסים הכי ארוכה שלי
שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

בהצלחה בלשמור על המפתחות האלה, לא לאבד אותם ולזכור מי שייך למה.

חוץ מזה עדיין לא הבנתי מה זה עוזר להחזיק ביטקויין כשאין לזה שימוש כביטקויין?

עריכה אחרונה על ידי farkash7

HU-Panasonic CQC5401W, Comp- Hertz enenrgy, Sub- IDQ, AMP- Kicker ZX700.5

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

זה אתה אומר, אני לא אתווכח, בשטח התוצאות שונות ואתה יודע את זה, זה לא 0 או 100 אנחנו באמצע, ולעומת 5-6 שנים אחורה יש שיפור בטח באימוץ

9.5 שעות דייט ? בערך המערכת יחסים הכי ארוכה שלי
שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפני 14 שעות, maxcher כתב:

ולעומת 5-6 שנים אחורה יש שיפור בטח באימוץ

אני מניח שאת מתכוון לארנקי HD לביטקוין ואית'ריום.  והם אכן קיימים כבר הרבה ותר מ 5-6 שנים.

ההמלצה היא ליצור כתובת חדשה לכל העברה, תמיד, עוד לפני פיתוח ה HD (Hיררכי Dטרמיניסטי).

אמלק; מפתח אחד, מייצר היררכית עץ יורד של אינסוף מפתחות, אתה צריך רק "להגן" על המאסטר (אפילו לא לכתוב אותו למדיה פיזית בשום מקום.. זכור\שמור 12 מילים מה שמעניק לפורץ החביב שלך 2048^12 ניחושים, על משהו שהוא בכלל לא יודע שקיים) ויש לך גישה לכל הנכסים, כשמי שמקבל ממך טראנזקציה אין לו מושג איזה מפתח זה,  מי ה parent שלו, מי הילדים שלו לא נעליים ולא כלום.

קח עצה: עושה רושם שלא כולם ערכו אי פעם איזושהי פעולה אמיתית בקריפטו או אפילו השקיעו מאמץ מינימלי לנסות להכיר קצת.

החיים קצרים. הזמן יקר. 

עריכה אחרונה על ידי ליפיגו
  • אהבתי 1
לפני: סקודה אוקטביה  *  סיטרואן C2VTS ❤️ *  פיג'ו 206  *  מזדה 3 * רובר 214SI ידנית ❤️ * מזדה לנטיס  * פורד אריקה ידנית
שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

מצד אחד אתה כותב:

בתאריך 16.11.2022 בשעה 09:13, ליפיגו כתב:

זה לב העיניין: ביטקוין (קריפטו) זו הדרך היחידה שלך כרגע להיות המשמורן של עצמך.

בכל מקרה על הזהב, על המזומן, ועל הנכסים במוסדות "אפשר לשים את היד".

לא רק שאי אפשר לתפוס נכסים שלך, אי אפשר כלל לדעת שיש לך אותם.

מצד שני:

בתאריך 16.11.2022 בשעה 09:22, ליפיגו כתב:

אני חושב שמשמורן מוסדי, מבוטח ותחת רגולציה זה פנטסטי. הקונספט כאן להישאר.

מה עוזר לי משמורן מוסדי ומפוקח אם לב העניין הוא להיות המשמורן של עצמך? כלומר אני מניח שעבורך שניהם יכולים להתקיים במקביל, אבל לדעתי אחד מהם יגבר על האחר ואחת הסיבות שהרגולטור נכנס לעניין הוא שלא יהיו לאנשים נכסים "מתחת לבלטות" ממגוון סיבות שאפשר לחשוב עליהם.

בתאריך 17.8.2022 בשעה 11:01, ישה כתב:

היום מדיין 4 פעמים בערב בפנסיה פעם ב שבוע ונזקק לזוקף נופלים הופ עוד 400 ש"ח להוצאה

לפני 5 שעות, falou כתב:

צריך לזכור שאנשים עם קטן גם משתמשים בו פחות זמן ולא אובססיביים על להחזיק אותו ביד... 

TL;DR- Turing, Lagrange, Dijkstra, Riemann

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפני 15 דקות, Gosser1860 כתב:

מצד אחד אתה כותב:

מצד שני:

מה עוזר לי משמורן מוסדי ומפוקח אם לב העניין הוא להיות המשמורן של עצמך? כלומר אני מניח שעבורך שניהם יכולים להתקיים במקביל, אבל לדעתי אחד מהם יגבר על האחר ואחת הסיבות שהרגולטור נכנס לעניין הוא שלא יהיו לאנשים נכסים "מתחת לבלטות" ממגוון סיבות שאפשר לחשוב עליהם.

פשוט, כי לכסף FIAT אין לך יכולת להיות המשמורן של עצמך. בקריפטו כן.

במדינה מערבית (יחסית..) עם כלכלה מתפקדת, אין צורך קריטי להיות משמורן.

יתרה מכך, בכלל אין הצדקה להחזיק את כל החסכונות וההשקעות שלך בקריפטו.

עם זאת, גם במדינה מתוקנת, אני יכול לחשוב על נסיבות מסויימות בהם אנשים צריכים שלא ידעו מה יש להם, ואיפה זה מוחזק.

אפילו דברים שאתה לא חושב עליהם. למשל, בדייה מוחלטת שלא קרתה ואין לה שום אחיזה במציאות:

דמיינתי שאני מכיר מישהו שגרושתו מבסוטה טילים כי השופטת קיבלה כל הנפצה של העו"ד שלה,  פסקה ב 100% לטובתה וקרעה את האמ אמא של הבחור (ביטוח מנהלים שלו, "איזון משאבים", יצא מהדירה, מדור, הגיעו עד לחצי מהאופציות שלו בסטרטאפ (גם אלה שבווסטינג!) וכהנה וכהנה). 

אממה, בוא נאמר (כלומר לא נאמר, אני לא מכיר אף אחד כזה וזה הכל תיאורתי, ואני בטח שלא מכיר אף אחד שסייע לו עם ארנק קר שנים לפני הגירושין כשה ETH היה שווה 10$, אבל לצורך המשל נזרום), שגם אחרי ההתכווצות בשוק הקריפטו, הוא לא יצאה אפילו עם 10% ממה שיש לו.

.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפני 5 דקות, ליפיגו כתב:

אני יכול לחשוב על נסיבות מסויימות בהם אנשים צריכים שלא ידעו מה יש להם

למי אכפת מאנשים? אני מדבר על הרגולטור. והוא, הוא מאוד איכפת לו מה יש, למי יש, כמה ואיפה. הדרך למסד את הקריפטו, להשפיע על רשתות קיימות ולבנות את הרשתות הבאות בצלמן זו דרך אחת לפתור את הסוגייה או לכל הפחות למזער אותה.

היום מדיין 4 פעמים בערב בפנסיה פעם ב שבוע ונזקק לזוקף נופלים הופ עוד 400 ש"ח להוצאה

לפני 5 שעות, falou כתב:

צריך לזכור שאנשים עם קטן גם משתמשים בו פחות זמן ולא אובססיביים על להחזיק אותו ביד... 

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

• חברי המעגל הראשון

אבל זה כל הקטע לא?

שהרגולטור לא ידע מה יש לאנשים.

אחרת מה הם צריכים קריפטו, יש מספיק כסף רגיל.

אומרים שהעתיד הוא אנרגיה סולארית, אז עברתי לסולר.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפני 25 דקות, Gosser1860 כתב:

למי אכפת מאנשים? אני מדבר על הרגולטור. והוא, הוא מאוד איכפת לו מה יש, למי יש, כמה ואיפה. הדרך למסד את הקריפטו, להשפיע על רשתות קיימות ולבנות את הרשתות הבאות בצלמן זו דרך אחת לפתור את הסוגייה או לכל הפחות למזער אותה.

יש בישראל רגולציה מלאה.

העלמת מס היא עבירה. אין כל בעיה (וחלה חובה) לדווח ולשלם מס רווחי הון מקריפטו. אני עושה את זה בדו"ח השנתי.

אין כל בעיה (וחלה חובה) להוציא חשבונית ולתת קבלה אם התקבל תשלום בקריפטו .(דיון בהפרשי שער ועמלות נשאיר למומחים אחרים בשרשור).

כם תשלום למוסכניק או השיפוצניק במזומן, אינו לפי הרגולציה. בגלל זה הרגולטור מגביל עוד ועוד היקף עיסקאות מזומן.

פילוסופיה בצד, מדינת ישראל היא מדינה מתוקנת. אך יש גם מקומות אחרים.

אני מתייחס לטכנולוגיה וביכולותיה.כל אחד רשאי להשקיע ע"פ שיקול דעתו. כל אחד רשאי לאמץ De FI ע"פ שיקול דעתו.

כל מדינה תנהג ע"פ שיקול דעתה. כרגע יש בבריטניה ( הפאונד הבריטי כרגע ב 11% אינפציה) ראש ממשלה מאוד "קריפטו פרנדנלי". אולי אחריו יהיה מישהו אולטרא מסורתי. 

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפני 34 דקות, ליפיגו כתב:

יש בישראל רגולציה מלאה.

הרגולטור לא יוותר על שקיפות בקריפטו, לפחות לא במתכונת הנוכחית. אבל זה רק מה שאני חושב.

לגבי DeFi, אין לנו ויכוח.

לפני 5 שעות, falou כתב:

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפני 13 דקות, Gosser1860 כתב:

הרגולטור לא יוותר על שקיפות בקריפטו, לפחות לא במתכונת הנוכחית. אבל זה רק מה שאני חושב.

- מדינת ישראל עובדת על חוק שמחייב דיווח על החזקת קריפטו בערך של יותר מ 200,000 שקל.

- התעשייה של Chain Analysis מתפתחת יפה מאוד, ונהנת מחוזים יפים מול ממשלות (בעיקר ארה"ב שנלחמת בהעלמות מס,  רווחים של סוחרי סמים וכו..). 

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

ההסבר שלי על הסיפור עם FTX

בגלל שאני עדיין איטי בעריכה הוידאו נפרס ע״פ זמן מסויים ולכן מגיע באיחור, אבל יש שם הסבר פשוט (לכאורה) של השיטסטורם.

תקציר למאמ;לצים

1. FTX זו פלטפורמת מסחר בקריפטו, אנשים שמים את הקריפטו שלהם שם ב״כספת״ ואז יכולים לסחור בסבבה ובקלי קלותוש

2. FTX מייצרים מטבע בשם FTT שיעזור לכם לסחור - כמו צ׳יפים של פוקר שעוזרים לכם להזיז כסף בכיף בקזינו בלי להתעסק בסטיפות של שטרות

3. FTX לכאורה - כסאעומו אני בפורום ישראלי, בבירור (לול) - מלווים כספים של הלקוחות שלהם לחטיבת ההשקעות שלהם Alameda Research, יענו לוקחים את הכסף מהכספת ונותנים לאלמידה בתור אשראי. עבירה אולטרה מטורללת (ופלילית). 

4. אם זה לא מספיק דפוק, Alameda נותנים בתמורה ערבויות שהם... FTT. הולי שיט.

5. לא הבנתם למה הולי שיט? דמיינו את זה: שמתם כסף בקזינו וקיבלתם צ׳יפים, הקזינו לקח את הכסף שלכם ונתן לחברים שלו להשקיע ובתור ״ערבויות״ מקבלים בחזרה... צ׳יפים. פאקינג צ׳יפים. הקזינו מקבל בתור ערבויות את המטבע שהוא עצמו המציא ומסתמך(!!) על הכספים שהוא בדיוק הלווה. מה. לעזאזל.

6. המתחרה של FTX, בין אם במזל או בין אם בשכל, שולף את כל הכספים שלו מהפלטפורמה במכה ובצורה מאוד פומבית.

7. חבורה של אנשים נלחצים ומנסים לעשות את זה גם כן.

8. FTX (ה״קזינו״ בסיפור) מחזיר דולרים עבור צ׳יפים, ועוד דולרים, ועוד דולרים, עד ש... אין דולרים. שיט. עוצרים הפקדות.

9. במהלך כל התקופה FTX משדרים שהכל בסדר הציפורים מצייצות ועוד רגע הכל מסתדר, בד בבד מנסים לגייס כספים בשביל לחלץ את עצמם מהבוץ. 

10. החברה מכריזה על פשיטת רגל, מי שבטח בהם כנראה לא יראה כלום. אאוץ׳ :( 

זה לא סיפור על קריפטו.

זה סיפור עם חברה שביצעה הונאה במליארדים, דרך שימוש ביענו-קריפטו, ודרך אובדן נכסי קריפטו ללקוחות שלהם.

איזה באסה.

עריכה אחרונה על ידי oryo
  • אהבתי 2

“Never wrestle with a pig - you'll both get dirty, but the pig likes it"

Model 3 P | Atom 3 | Palisade Calligraphy | Sportster Iron 883 | Monster 1200

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפני 11 שעות, oryo כתב:

המתחרה של FTX, בין אם במזל או בין אם בשכל, שולף את כל הכספים שלו מהפלטפורמה במכה ובצורה מאוד פומבית.

"מזל".. אהה. ברור..

נוסיף 

12. בכל מהלך הקומבינה, המנכ"ל SBF משמן את בכירי הפוליטיקאים במליונים (שנגנבו במסגרת הפונזי), ואיכשהו מה שרואים בביננאנס וקוינבייס "נעלם" מעיני השלטונות. צירוף מקרים שכזה..

https://www.nbcnews.com/meet-the-press/meetthepressblog/sam-bankman-frieds-downfall-deprives-dems-key-donor-rcna57091

image.thumb.png.ac9e67f174fc1416026139604504e7da.png

image.png

עריכה אחרונה על ידי ליפיגו
  • אהבתי 1
שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

• תוכן חדש...