Jump to content
  • הצטרפו למשפחה

היי, היי אתה (או את) שם!

אנחנו יודעים, נחמד להיות אנונימי, ולמי בכלל יש כוח להירשם או להיות עכשיו "החדשים האלה".

אבל בתור חברי פורום רשומים תוכלו להנות ממערכת הודעות פרטיות, לנהל מעקב אחרי כל הנושאים בהם הייתם פעילים, ובכלל, להיות חלק מקהילת הרכב הכי גדולה, הכי מגניבה, וכן - גם הכי שרוטה, באינטרנט הישראלי. 

אז קדימה, למה אתם מחכים? בואו והצטרפו ותהיו חלק מהמשפחה הקצת דפוקה שלנו.

ביטקויין - השקעה כדאית?

Aino

פוסטים מומלצים

בתאריך 2.1.2021 בשעה 15:43, maxcher כתב:

לפושעים בלבד:
ביטקוין שבר את מחסום ה 30 אלף דולר

https://www.calcalist.co.il/markets/articles/0,7340,L-3885131,00.html

מקווה שתהייה מכירה המונית שתוריד את המחירים.

maxcher, לא היה איזה בנק אמריקאי שגם החליט להצטרף לחגיגה?

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

• תגובות 1.4 אלף
  • פורסם
  • תגובה אחרונה

המגיבים הפעילים ביותר בשרשור

הבנקים משנים כיוון וזה היה ברור שזה עניין של זמן, ואין להם איך להלחם בזה.
JPM היו נגד, ואז אתה מגלה שהם ישבו בפגישות עם זירות מסחר
יש גם את גוגנהיים שהם לא בנק אבל הם מנהלים הרבה כסף, שעכשיו מעריכים את השווי ב400 אלף דולר למטבע
https://www.bloomberg.com/news/articles/2020-12-16/guggenheim-s-scott-minerd-says-bitcoin-should-be-worth-400-000

https://cointelegraph.com/news/jpmorgan-turns-bullish-on-bitcoin-citing-potential-long-term-upside

עריכה אחרונה על ידי maxcher
9.5 שעות דייט ? בערך המערכת יחסים הכי ארוכה שלי
שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

מתעקש כי לגבי המינימום 50 אלף הצהרת ולא שאלת.

קרן היא יישות משפטית שנועדה להשקיע כסף עבור בעליה לפי מדיניות מסויימת, כאשר מנהל אותה השותף הכללי. זה לא חברה שתקנון היסוד שלה אחר, וזה יותר מסמנטיקה. 

MassMutual היא אכן גוף מוסדי שהשקיע 100 מיליון דולר, מתוך 235 מיליארד דולר תחת ניהולו, בביטקוין. זה כמובן ארוע חיובי מבחינת מחזיקי הביטקוין אבל לא כזה שמאפשר להגיד שמשקיעים מוסדיים משקיעים בביטקוין, לדעתי. 

לגבי הכתבה בכלכליסט, מי שכתב אותה הוא לא כתב של כלכליסט אלא "הכותב הוא מנכ"ל סילבר קסטל, בית השקעות לנכסים דיגיטליים למשקיעים מוסדיים וכשירים"

לפני 39 דקות, maxcher כתב:

הבנקים משנים כיוון וזה היה ברור שזה עניין של זמן, ואין להם איך להלחם בזה.
JPM היו נגד, ואז אתה מגלה שהם ישבו בפגישות עם זירות מסחר
יש גם את גוגנהיים שהם לא בנק אבל הם מנהלים הרבה כסף, שעכשיו מעריכים את השווי ב400 אלף דולר למטבע
https://www.bloomberg.com/news/articles/2020-12-16/guggenheim-s-scott-minerd-says-bitcoin-should-be-worth-400-000

https://cointelegraph.com/news/jpmorgan-turns-bullish-on-bitcoin-citing-potential-long-term-upside

זה שמישהו בבנק, שמעסיק עשרות אלפי עובדים, מוציא נייר כלשהו לא אומר שזאת הדעה הרשמית של הבנק, רק שהכתבים ועורכי המדיה מנסים לנפח את הכותרת שלהם. זה שהנהלת הבנק לא מאמינה בביטקוין לא אומר שאין מחלקה שתפקידה לעשות כסף מלאפשר ללקוחות לסחור בנכסים אלטרנטיביים, ולכן משתתפת בפגישות עם זירות מסחר בנכסים אלו. זה שמישהו בגוגנהיים החליט להוציא עבודה על הביטקוין לא אומר שהמוסד שהוא עובד בו יתחיל להשקיע בזה.

קבל דוגמה:

https://www.calcalist.co.il/markets/articles/0,7340,L-3839352,00.html

אתה חושב שזאת הדעה הרשמית של בנק לאומי?

• אהבתי 1
שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפני 7 דקות, BarryG כתב:

מתעקש כי לגבי המינימום 50 אלף הצהרת ולא שאלת.

קרן היא יישות משפטית שנועדה להשקיע כסף עבור בעליה לפי מדיניות מסויימת, כאשר מנהל אותה השותף הכללי. זה לא חברה שתקנון היסוד שלה אחר, וזה יותר מסמנטיקה. 

MassMutual היא אכן גוף מוסדי שהשקיע 100 מיליון דולר, מתוך 235 מיליארד דולר תחת ניהולו, בביטקוין. זה כמובן ארוע חיובי מבחינת מחזיקי הביטקוין אבל לא כזה שמאפשר להגיד שמשקיעים מוסדיים משקיעים בביטקוין, לדעתי. 

לגבי הכתבה בכלכליסט, מי שכתב אותה הוא לא כתב של כלכליסט אלא "הכותב הוא מנכ"ל סילבר קסטל, בית השקעות לנכסים דיגיטליים למשקיעים מוסדיים וכשירים"

זה שמישהו בבנק, שמעסיק עשרות אלפי עובדים, מוציא נייר כלשהו לא אומר שזאת הדעה הרשמית של הבנק, רק שהכתבים ועורכי המדיה מנסים לנפח את הכותרת שלהם. זה שהנהלת הבנק לא מאמינה בביטקוין לא אומר שאין מחלקה שתפקידה לעשות כסף מלאפשר ללקוחות לסחור בנכסים אלטרנטיביים, ולכן משתתפת בפגישות עם זירות מסחר בנכסים אלו. זה שמישהו בגוגנהיים החליט להוציא עבודה על הביטקוין לא אומר שהמוסד שהוא עובד בו יתחיל להשקיע בזה.

לגבי הסמנטיקה - זה יותר מסמנטיקה עבור מי שחי ונושם את זה, למי שקורא מהצד ולא מתעסק בסכומים כאלו - זה דיי סמנטי, ולדעתי לרוב האנשים שתשאל לא יהיה מושג על ההבדל בין קרן נאמנות לגוף מוסדי, אבל בסדר, אני מקבל, למרות שעדיין תוהה מה זה משנה מוסדי או לא מוסדי, אם בסוף מדובר בכסף גדול שמגיע מגוף כלשהו לביטקוין.

לגבי MASS - הנק' שציינת נכונה, רק 100 מיליון מ235, אבל גם זה משהו, עבור "שוק" (אני נזהר בניסוחים) שמוערך היום בכ600 מיליארד (רק ביטקוין)
MSTR כבר מושקעים בכמיליארד+

לגבי הכתבה בכלכליסט - כיוונתי למי שכתב את הכתבה, הניסוח שוב לא נכון (לא כתב של כלכליסט אלא מי שכתב את הכתבה בכלכליסט)
הוא דווקא מציין שם "מוסדיים" ולא מוסדי אחד

הנהלת הבנק יכולה להאמין במה שהיא רוצה, בפועל - אם הבנק מתעסק בביטקוין, זה טוב לביטקוין, כמה טוב? לא יודע. בנקים הם לא חברים. אולי זה יעזור לרגולציה, אולי ינגיש למשתמשים, אולי הבנק רק רוצה להרוויח יותר מהתנודות, אנערף,
אבל מה שבטוח - זה בהחלט שינוי לעומת המדיניות 0 סובלנות כלפי ביטקוין שהייתה להם, ההתבטאויות מגוכחות, ואם פעם זה היה משהו שלא מגובה בכלום וזה יקרוס ל0, היום הם מתעסקים בזה, וזה אומר דרשני

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

זה לא סמנטיקה כי התכלית של הישויות שונה מאוד. לחברה יש פעילות עסקית, קרן משקיעה כסף. זה שיש קרן שמשקיעה בביטקוין אומר שיש אנשים שרוצים להשקיע בביטקוין- את זה ידענו גם ככה.

• מעניין 1
שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אבל כמות הכסף הפוטנציאלי שיכול "לעבור" לביטקוין - הוא בסדרי גודל של "גופים מוסדיים", הרי אם לפייפאל יש 286 מיליון משתמשים פעילים חודשיים, ויהיה מחיר מינימום כלשהי לקנייה
בנוסף כרגע פייפאל לא נותנת לך למשוך את הביטקוין לכתובת שלך (בניגוד לזירות מסחר), האם זה לא כמו "גוף מוסדי" שבו יושבים "אנליסטים" (אני בכוונה שם בגרשיים, הרי אלו תפקידים וישויות שבני האדם המציאו ומסכימים עליהן) שמחליטים במה להשקיע את כספי הציבור שמחוייב להפקיד את כספו שם (פנסיות, ביטוחים)
ז"א פייפאל תאגור ביטקוין עבור לקוחותיה. הם יוכלו TO CASH OUT מתי שירצו, חזרה לדולרים, אבל לא תהיה להם גישה ממשית לביטקוין (מה שמייתר מפייפאל למצוא פתרון למיקרו-טרנזאקציות, או ליישם את רשת הברק), משמע אם מחר שרתי פייפאל לא עובדים אין לך באמת ביטקוין, אבל לפייפאל כן (וכן אני יודע שיש הגנות צרכן ודווקא במקרה של ביטקוין יהיה יותר קל כי באמת יהיה אפשר להחזיר ללקוחות ביטקוינים אם יוציאו ממחזיקי המפתחות את הססמא
יש גם מנגנון חתימה שמבצע העברה רק בחתימה של X מתוך N חתימות)

מה ההבדל? כנראה בשם, לראשונים יקראו גוף מוסדי, לאחרים יקראו retail investors (כך אני מבין לפחות?) אבל עצם כניסתה של פייפאל למשחק זה רק עניין של שם, כי גם פייפאל מטפלת בהרבה כסף
מה שבטוח - בסופו של דבר זה יקדם את ביטקוין.

למה זה יקדם את ביטקוין? מאותה סיבה שדיברנו על הבנקים שבהתחלה נלחמו ואז הבינו שאין להם סיכוי לפי כל התאוריות הכלכליות של המאות שנים האחרונות (Keynesian_economics) הוא שרד האשמות בלהיות מטבע של פושעים, פירמידה, אין לו ערך אינטריזי, מטבע של האקרים, לא מגובה בכלום, כשורף אנרגיה.
הוא עבר הרבה שימוש בפשע, מה שתרם לדה-לגיטימציה מבלי להשוות למה הוא בא לפתור היום, ומבלי להתייחס לכמה פשע מבוצע בדולרים, כמה הבנקים עושים מה שבא להם, כמה החוב גדול ועוד ועוד.

Bitcoin is anti-fragile
למי שלא מכיר - מדובר במושג של אותו אדם שהמציא גם את ברבור שחור. מדובר במנגנונים שנעשים חזקים יותר ככל שהם סופגים יותר נזק או זעזועים.
https://unchained-capital.com/blog/bitcoin-is-antifragile/

עריכה אחרונה על ידי maxcher
שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפני שעתיים, maxcher כתב:

מה שבטוח - בסופו של דבר זה יקדם את ביטקוין.

מסכים, עד שימצאו משהו שעובד טוב יותר.

ציטוט

מה זה יקדם את ביטקוין? מאותה סיבה שדיברנו על הבנקים שבהתחלה נלחמו ואז הבינו שאין להם סיכוי לפי כל התאוריות הכלכליות של המאות שנים האחרונות (Keynesian_economics)

אני אחזור למה שכתבתי קודם, אתה מתעקש לכתוב דברים שאתה לא מבין בהם. 

ציטוט

הוא שרד האשמות בלהיות מטבע של פושעים, פירמידה, אין לו ערך אינטריזי, מטבע של האקרים, לא מגובה בכלום, כשורף אנרגיה.

אתה טוען שיש לו ערך אינטרינזי?

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אני טוען שאולי אתה בתור אזרח במדינה מערבית ועד לא מזמן גם לא מושחתת (מידי) אולי לא רואה בו "ערך אינטרינזי", אבל הפרוטוקול עצמו משמש כאמצעי תשלום, שמירת הון, והעברת ערך.
איזה ערך אינטרינזי יש למניות? שאתה כביכול מושקע בחברה? אותו דבר בביטקוין - אתה "משקיע" במערכת והיא בתורה מקבלת תמריץ לשפר את עצמה (מפתחים, יזמים, כורים)

זה שאני טוען למשהו, שנשמע לך הזוי לחלוטין, לא אומר שאני "לא מבין" - זה רק אומר שאולי אני לא מתנסח הכי מדויק, ואתה לא מסוגל לשמוע דעות שלא מסתדרות עם כל מה שאתה מכיר.

אגב, יש מצב שאתה BOOMER?

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפני 16 שעות, maxcher כתב:

למה זה יקדם את ביטקוין? מאותה סיבה שדיברנו על הבנקים שבהתחלה נלחמו ואז הבינו שאין להם סיכוי

אין להם סיכוי? מחר בבוקר הבנקים במהלך עצמאי או בשיתוף המדינות מחליטים לאסור הפקדה של כסף שמקורו בביטקויין לחשבונות שלהם. מה בדיוק תעשה עם הביטקויינים שלך?

לפני 16 דקות, maxcher כתב:

אני טוען שאולי אתה בתור אזרח במדינה מערבית ועד לא מזמן גם לא מושחתת (מידי) אולי לא רואה בו "ערך אינטרינזי", אבל הפרוטוקול עצמו משמש כאמצעי תשלום, שמירת הון, והעברת ערך.

אני באמת לא מבין איך אפשר להגיד על "מטבע" שעלה ל20K$ נפל חזרה ל3K$ ועכשיו עלה ל30K$ שהוא אמצעי לשמירת הון.
הדולר/שאר כסף הפיאט שאתה כל כך מזלזל בהם גם כשנחלשו מעוד עכשיו עקב הדפסת כסף איבדו מערכם כמה אחוזים בודדים ופה בניגוד לביטקויין אפשר להצביע על סיבות ברורות ללמה זה קרה ולמה עשו את זה.

עריכה אחרונה על ידי farkash7

HU-Panasonic CQC5401W, Comp- Hertz enenrgy, Sub- IDQ, AMP- Kicker ZX700.5

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפני 37 דקות, farkash7 כתב:

אין להם סיכוי? מחר בבוקר הבנקים במהלך עצמאי או בשיתוף המדינות מחליטים לאסור הפקדה של כסף שמקורו בביטקויין לחשבונות שלהם. מה בדיוק תעשה עם הביטקויינים שלך?

אני אלך לכספומט ביטקוין
אני אעשה עסקת P2P
אני אברח מהמדינה אם צריך, למדינה שכן מקבלת, אני לא צריך לספר לאף אחד כלום, אני לא לוקח איתי שום דבר, רק 24 מילים שהן המפתח הפרטי שלי, במדינת היעד אני יכול להנזיל את הכסף חופשי בלי דאגות, שוב, כספומט, או עסקת P2P

ניסו לאסור את זה ברוסיה, בהודו, זה לא יעזור, תמיד יהיה שוק, כמו שהיה עם הזהב שאסרו אותו, פשוט עם זהב היה יותר קל לאכוף כי זה פיזי ולהעביר כמות גדולה דורש משאבים

לגבי הטענה השניה, ביטקוין הוא אמצעי לשמירת הון.
מה ההבדל מהדולר? שרגעית זה נראה לך שהוא "שומר הון, בפועל בהסתכלות ארוכה - הוא מאבד מכח הקנייה ונשחק, עובדתית, כל מטבעות הפיאט מגיעים ל0, כרגע הדולר השולט, מחר זה היואן, איפה הפזו הספרדי? איפה הפרנק הצרפתי? השטרלינג עדיין קיים, אבל משמעותית חלש יותר., איפה המטבע הדגול של האימפריה ההולנדית? הפורטוגלית? הכל 0.
למה? כי זה לא מגובה בכלום, מספרים לך שזה מגובה, אבל מרחיבים כמו שצריך מתי שצריך. ובכלל זמן חיים של מטבע פיאט - מצורף בתמונה, ואלו עוד המטבעות השולטים, לכל מדינה יש מטבע קיקיוני משלה, באט תאילנדי, רובל רוסי, ין יפני וכו'

ביטקוין וולטילי , זה ידוע ומוסכם, אבל הוא רק בן 12. ולא אכפת לו.
bitcoin doesnt care
פרקש ממליץ לך לקרוא את המאמר שצירפתי על אנטי-שבירות - זה יעשה לך סדר למקרה ש"מדינות יאסרו על ביטקוין"

שכחתי לצרף את התמונה

Screenshot from 2021-01-05 10-40-14.png

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפני 51 דקות, maxcher כתב:

אני אלך לכספומט ביטקוין

ולאיפה תפקיד את הכסף שתוציא ?

לפני 57 דקות, maxcher כתב:

אני אעשה עסקת P2P

להבנתי עסקת כזאת מצריכה הרבה אמון, איך יוצרים אותו עם אדם זר כשמדובר בסכומים של עשרות אלפי דולרים ?

לפני 59 דקות, maxcher כתב:

רק 24 מילים שהן המפתח הפרטי שלי

רק אל תשכח אותן ואל תאבד את הארנק.

לפני כשעה, maxcher כתב:

כל מטבעות הפיאט מגיעים ל0

כבר כתבת את זה ועניתי לך.

זה לא בהכרח נכון, מטבעות ישנים מוחלפים במטבעות חדשים.

לדוגמא, מי שהחזיק X פרנק צרפתי יכל לקבל תמורתו Y יורו.

זה שהיום אתה לא יכול לשלם עם מטבעות יוונים במכולות זה טיעון גרוע מאוד נגד פיאט.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

זה לא שאתה לא מתנסח מדויק, זה שאתה לא מבין חלק מהמושגים בהם אתה משתמש, ועוד סתם דוחף לפעמים מושגים באנגלית (כדי להישמע חכם?). זה שהפרוטוקול משמש כאמצעי תשלום לא אומר שיש לו ערך אינטריזי, אין בכלל קשר בין הדברים. כן, הערך האינטריזי של מניות הוא הערך של החברה שנובע מהתזרים שהיא צפויה לייצר/כבר מייצרת. זה לא כביכול, זה ממש בפועל. כשאתה מחזיק ביטקוין אתה לא מושקע בשום מערכת, לא יעזור להוסיף למילה "מושקע" מרכאות.

יש לי בעיה לשמוע דעות שלא מסתדרות עם היגיון כלכלי פשוט, אין לי בעיה עם דברים שאני לא מכיר (אני בן 37). עוד יש לי בעיה לשמוע טענות שגם לצד השני ברור שהן לא נכונות והזויות- איפה הפרנק הצרפתי? הפך ליורו, נו באמת...

• רעיון טוב! 3
שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

מה לא הבנתם יא בומרים.

הוא עם הביטקויין שלו, אם הוא רוצה לשלם על משהו, יכול להמיר אותו למטבע המקומי בשער מונפץ ולא יציב, ואז לשלם עם המטבע המקומי.וזה "מונע" שחיקה (או עושה אותה כפולה).

• אהבתי 1
SlowRide כתב:
עם השאלה הזו אתה צריך לפנות לפורום מתאבדים, הבעיה ששם לא תקבל עצות מאנשים עם ניסיון.
Pika007 כתב:
זה כל כך תמים שאני על סף לעניין אותך באופציות למסחר בפורקס.
לפני 1 דקה, יבגניפ כתב:

אני לא פסיכולוג, אבל קראתי את כל הספרים של ג'ורדן פיטרסון חוץ מהאחרון שיצא.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

• תוכן חדש...