Jump to content
  • הצטרפו למשפחה

היי, היי אתה (או את) שם!

אנחנו יודעים, נחמד להיות אנונימי, ולמי בכלל יש כוח להירשם או להיות עכשיו "החדשים האלה".

אבל בתור חברי פורום רשומים תוכלו להנות ממערכת הודעות פרטיות, לנהל מעקב אחרי כל הנושאים בהם הייתם פעילים, ובכלל, להיות חלק מקהילת הרכב הכי גדולה, הכי מגניבה, וכן - גם הכי שרוטה, באינטרנט הישראלי. 

אז קדימה, למה אתם מחכים? בואו והצטרפו ותהיו חלק מהמשפחה הקצת דפוקה שלנו.

אני לא יודע לייבש את הרכב (מה אני עושה לא נכון?)

שימו לב! השרשור הזה בן 3990 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

פוסטים מומלצים

אתמול שטפתי את הרכב,אני יכול לספור על יד אחת את מספר הפעמים ששטפתי את הרכב לבד,שאר הפעמים אני שוטף במכוני שטיפה בצורה ידנית כמובן,אבל אני לא עושה כלום.

שיטת ה 2 דליים,יש לציין את המגווירס שמפו וקונדישינר (דוגמית שקיבלתי) המצויין! ,כיף לעבוד איתו ומשאיר ברק יפהפה.

בסוף כמובן שופך מים,לוקח מטלית מיקרופייבר יבשה נקייה ומתחיל לנגב,כעיקרון אני חושב שאני יודע לנגב אבל כנראה שאני לא.

המיקרופייבר לא סופג את המים,אין לי מושג למה,ונשאר לי סימני מים על הרכב.

אני יודע שזה נשמע דיי מטומטם,מה יש לדעת בלנגב?אבל אין לי מושג, אולי יש איזה משהו שאני לא עושה נכון.

לכן אני שואל אתכם,אולי לא צריך להשתמש במיקרופייבר ? מה השיטה לייבוש הרכב בצורה טובה.

תודה רבה !

טיפ שיחסוך לך הרבה כאב ראש.

אם אתה שוטף עם צינור, לאחר הורדת הסבון, מעבר עם זרם מים הכי חלש שניתן, תתחיל מהגג ו"תגרוף" את שאריות המים שיש על הגג ושאר המרכב בעזרת הצינור.

אתה תבצע פעולה שנקראת sheeting , תחליק את הטיפות מהרכב.

כנ"ל מכסה מנוע.

אם משתמש אך ורק בדלי, מלא אותו במים נקיים עם הסוף, ובזהירות תשפוך משני צידי הגג, על הדרך המים יסחבו עימם את שאריות המים מהדלתות, משם לבגאז', ומכסה מנוע.

חוסך המון זמן בניגוב, ויש סיכוי דיי גדול שאפילו לא תצטרך לסחוט את המטלית שלך. בהצלחה

"יאללה בירי".

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

יש לי, את הכחולה אבל, שהיא בדיוק אותו דבר רק מעט עבה יותר.

מייבשת בסדר, לדעתי היא מיועדת יותר להורדת ווקס/פוליש או ניגוב שמשות.

סופגת טוב אבל צריך לסחוט דיי מהר ואז היא כבר מעט משאירה סימני מריחה של מים.

גם המחיר סבבה וגם נמכרת בארץ,הייתה לי הרגשה שזה too good to be true

Peugeot 208GTI 2017 and Hyundai Tucson 1.6T 2019. 😀

Hyundai Tucson 2.0L Open sky 2016-2019- Sold Hyundai Elantra 2006 2.0L 2006-2016-Sold, Peugeot 206XS 2015-2021 Sold

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

גם המחיר סבבה וגם נמכרת בארץ,הייתה לי הרגשה שזה too good to be true

אתה צודק, מצד שני אתה יכול לרכוש 2 כאלה ואז אתה מסודר פחות או יותר ועדיין במחיר טוב.

אני הזמנתי מגבת גדולה יחסית של DC, מחכה שהיא תגיע ואז אעלה רשמים

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אני משתמש ב water magnet. בעקרון, אתה יכול לפרוס אותה ולתת הידוק מלמעלה לכל רוחבה, ואז לפרוס אותה על המקום הרטוב הבא וחוזר חלילה. אתה יכול לפרוס אותה ולנגב רגיל. תלוי כמה חם, שמש, ותוך כמה זמן הרכב מתייבש. העיקר לא לקווצ'ץ אותה ולהפעיל כח תוך תנועה על הרכב.

היום אני צריך לקבת את הwater magnet וכמו שאמרת שמעתי שאפשר גם לפרוש וגם לנגב רגיל..

יש דרך מסויימת שצריך לסחוט? אתה רושם לא לקווצ'ץ אז...

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אם אתה שוטף עם צינור, לאחר הורדת הסבון, מעבר עם זרם מים הכי חלש שניתן, תתחיל מהגג ו"תגרוף" את שאריות המים שיש על הגג ושאר המרכב בעזרת הצינור.

כנ"ל מכסה מנוע.

אם משתמש אך ורק בדלי, מלא אותו במים נקיים עם הסוף, ובזהירות תשפוך משני צידי הגג, על הדרך המים יסחבו עימם את שאריות המים מהדלתות, משם לבגאז', ומכסה מנוע.

חוסך המון זמן בניגוב, ויש סיכוי דיי גדול שאפילו לא תצטרך לסחוט את המטלית שלך. בהצלחה

מסכים איתך,אך השיטה יעילה במיוחד לרכב שמטופל בווקס/אוטם,אם לא היעילות שלה פחותה מאד.

סעו בצד ימין!!

306XT,307XS,Mito155 HP בעבר

,Giulietta QV. היום

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

היום אני צריך לקבת את הwater magnet וכמו שאמרת שמעתי שאפשר גם לפרוש וגם לנגב רגיל..

יש דרך מסויימת שצריך לסחוט? אתה רושם לא לקווצ'ץ אז...

לא לנגב שהיא מקווצ'צ'ת ולהפעיל לחץ על הרכב, לנגב שהיא פרוסה על עם מירב שטח הפנים על הרכב.

תסחט ביד רגיל, סה"כ לא צריך כ"כ לסחוט אותה.

ארליך, תביא אורז, מקרוני וביצים

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

מסכים איתך,אך השיטה יעילה במיוחד לרכב שמטופל בווקס/אוטם,אם לא היעילות שלה פחותה מאד.

פחותה זה נכון, אבל עדיין יש לה אפקט לא קטן.

"יאללה בירי".

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

כנ"ל מכסה מנוע.

זה מה שאני עושה עם הדלי ונשאר מים . נכון לא הרבה הרכב עם וקס ופלסטלינה אבל יש.

Miata NC

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

כולם ממליצים על מגבות מיקרופייבר.

במה הן עדיפות על הג'ילדות ומטליות עור צבי, שמניסיוני עושים עבודה מצויינת בניגוב?

מה אכפת לך מכולם? לא תמיד כולם יודעים מה נכון.

אני ממליץ להתמיד במה שטוב לך!

יש אין ספור מוצרים נוצצים ויפים. מצאת אחד שעובד עבורך תשאר איתו הרבה שנים. יש איזו עט שאני מאוד אוהב ואני כבר כותב איתה בערך 8 שנים לסירוגין, רק איתה! לא אכפת לי שכולם קונים "פיילוט 0.5" לצורך העניין.

אלו ההבדלים שאני רואה בין הגי'לדה למיקרופיבר.

אני חושב שלג'לידה יש הרבה יותר פוטנציאל לשרוט את הרכב.

הג'ילדה בוודאות סופגת פחות מים ממגבת איכותית אשר עשויה מיקרופייבר.

בד המיקרופייבר הוא בד מיוחד ועמיד שיודע לשרוד זמן רב יותר מהג'ילדה (ולא משנה עם זה עור צבי או עור תנין).

בד המיקרופייבר יודע לאסוף לחיקו את הלכלוך (לתוך הסיבים שלו) הג'ילדה כמובן לא עושה זאת באותה צורה שכן אין לה סיבים.

הגילדה מסריחה, צריך לשמור אותה לחה לעומת המיקרופייבר שאתה יכול לכבס ולזרוק (לסדר בעדינות) בארון.

במקרה של ג'ילדת עור היא דורשת טיפולים אחרים (לשמור יבשה לדעתי).

מה גם שאני לא חושב שצריך לייצר מעור של צבי ג'ילדה לרכב.

יותר קשה לנקות ג'ילדה לדעתי.

אדגיש שוב את עניין השריטות.

:wink: if it's not clean enough :arrow: add some elbow grease

**Warning, this post may contain sarcasm ... it's your decision to get upset about it**

בבקשה לא לשלוח לי ה.פ עם שאלות שרלוונטיות לפורום דיטיילינג :nono:

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

מה אכפת לך מכולם? לא תמיד כולם יודעים מה נכון.

אני ממליץ להתמיד במה שטוב לך!

יש אין ספור מוצרים נוצצים ויפים. מצאת אחד שעובד עבורך תשאר איתו הרבה שנים.

אלו ההבדלים שאני רואה בין הגי'לדה למיקרופיבר.

אני חושב שלג'לידה יש הרבה יותר פוטנציאל לשרוט את הרכב.

הג'ילדה בוודאות סופגת פחות מים ממגבת איכותית אשר עשויה מיקרופייבר.

בד המיקרופייבר הוא בד מיוחד ועמיד שיודע לשרוד זמן רב יותר מהג'ילדה (ולא משנה עם זה עור צבי או עור תנין).

בד המיקרופייבר יודע לאסוף לחיקו את הלכלוך (לתוך הסיבים שלו) הג'ילדה כמובן לא עושה זאת באותה צורה שכן אין לה סיבים.

הגילדה מסריחה, צריך לשמור אותה לחה לעומת המיקרופייבר שאתה יכול לכבס ולזרוק (לסדר בעדינות) בארון.

במקרה של ג'ילדת עור היא דורשת טיפולים אחרים (לשמור יבשה לדעתי).

מה גם שאני לא חושב שצריך לייצר מעור של צבי ג'ילדה לרכב.

יותר קשה לנקות ג'ילדה לדעתי.

אדגיש שוב את עניין השריטות.

יש לי ג'ילדה מעור צבי (עזוב עכשיו אם יאה לעשות מהן מגבת או נעל או ספה)...

היא מבוגרת מרוב חברי הפורום ועדיין סופגת מצוין - גם בהשוואה למגבות מיקרופייבר של סנו ודומות(אין לי ניסיון עם המגבות היוקרתיות).

אין שום צורך בתחזוקה, חוץ משטיפה במים ותלייה לייבוש.

אני מבין את הסיכון לגבי השריטות, ואולי זה באמת סיבה טובה להשתמש במיקרופייבר.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לא לנגב שהיא מקווצ'צ'ת ולהפעיל לחץ על הרכב, לנגב שהיא פרוסה על עם מירב שטח הפנים על הרכב.

תסחט ביד רגיל, סה"כ לא צריך כ"כ לסחוט אותה.

לאחר ייבוש של הרכב אין מומלץ לאכסן? היית כמו מטליות צריך לכבס ולתלות לייבוש?

תודה.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

שימו לב! השרשור הזה בן 3990 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

הצטרף לדיון

ניתן לפרסם הודעה כעת ולהירשם לאתר מאוחר יותר. במידה וכבר יש לך חשבון בפורום, התחבר כעת בכדי לפרסם באמצעות החשבון שלך.

Guest
הגב לנושא זה...

×   התוכן שהדבקת מסוגנן.   הסר סיגנון

Only 75 emoji are allowed.

×   הקישור שלך הוטמע אוטומטית בגוף ההודעה.   הצג כקישור רגיל

×   התוכן הקודם שלך שוחזר.   ניקוי העורך

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• תוכן חדש...