Jump to content
  • הצטרפו למשפחה

היי, היי אתה (או את) שם!

אנחנו יודעים, נחמד להיות אנונימי, ולמי בכלל יש כוח להירשם או להיות עכשיו "החדשים האלה".

אבל בתור חברי פורום רשומים תוכלו להנות ממערכת הודעות פרטיות, לנהל מעקב אחרי כל הנושאים בהם הייתם פעילים, ובכלל, להיות חלק מקהילת הרכב הכי גדולה, הכי מגניבה, וכן - גם הכי שרוטה, באינטרנט הישראלי. 

אז קדימה, למה אתם מחכים? בואו והצטרפו ותהיו חלק מהמשפחה הקצת דפוקה שלנו.

הגנה מפני גניבות...

שימו לב! השרשור הזה בן 7291 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

פוסטים מומלצים

בערך הבנתי אייל פשוט מכיוון שאני חדש בתחום אם אפשר דברו איתי יותר טכלס (=מוצרים)...

מה אתה אומר על השילוב שכתבתי עליו בהודעה לפני זאת שכתבת? האם זה שילוב טוב? או שהיית מציע שילוב אחר... אם כן פרט בקשה (כולל וואטים אם אפשר).

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

• תגובות 31
  • פורסם
  • תגובה אחרונה

המגיבים הפעילים ביותר בשרשור

המגיבים הפעילים ביותר בשרשור

מערכת שמיועדת לאיכות נועדה לשחזור החומר שמוקלט על הדיסק בצורה כמה שיותר טובה. לשם כך ברכב כל מה שצריך הוא רמקולים קדמיים וסאב. לעומת זאת, הרבה אנשים ששומעים מוסיקה אלקטרונית (ולא רק הם) אוהבים לשמוע עם רמקולים אחוריים.

מה מזה אתה מעדיף אתה צריך להחליט בעצמך. אם אתה חדש בתחום ולפני רכישת מערכת עדיף שתשמע כמה שיותר מערכת וכך תוכל לגבש דעה משלך. אולי תגיע לאחד המפגשים בקניון איילון שמתקיימים בימי שבת משעה 12:00-13:00.

אם אתה רוצה המלצות על מוצרים תכלס אז תן תקציב ואני בטוח שתקבל כאלו.

ההמלצה שלי היא שתקנה מגבר 4 ערוצים שנותן 4X75W (ניתן גם 4X50W אם מדובר במגבר טוב מחברה אמינה). סט קומפוננט מקדימה ואחוריים אתה יכול לשים 6X9 או רמקולים עגולים. בנוסף, כמובן שסאב.

את הקומפוננט תחבר לשני ערוצים מהמגבר, את הסאב לשני ערוצים שאותם אתה תגשר לערוץ אחד. את האחוריים תוכל לחבר להגברה הפנימית של הרדיו דיסק.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

סוף סוף תגובה תכלס! תודה רבה.

עכשיו עוד משהו... ההעדפה שלי לא לשים רמקולים 6X9 או בכלל רמקולים בגודל כזה מאחור היא בגלל הטופיק של השאלה שלי וזה עניין הבטיחות. כלומר אני מעדיף שלא לשים רמקולים טובים 6X9 על המדף מאחור מכיוון שאלה נגנבים הכי הרבה והכי קל לגנוב אותם (הוצאת המגש כולו, שבפונטו למשל ממש לא מגש חזק), יש לך איזשהם הצאות בקשר לזה? אולי מיקום חלופי או שפשוט להשקיע בהזעקה (למרות שהרבה אומרים שזה ממש ממש לא עוזר)...

תודה על התגובות

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

האופציה הכי טובה נגד גניבות

זה זכוכית משורינת (נגד כדורים), שום גנב לא יצליח לשבור אותה...

כשיש לך דאבל וופר 8 אינצ' בכל דלת אתה מתחיל לחשוב פעמיים,

אם בכלל אתה צריך לשים סאב.

http://www.carsforum.co.il/vb/showthread.php?t=455879

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

האופציה הכי טובה נגד גניבות

זה זכוכית משורינת (נגד כדורים), שום גנב לא יצליח לשבור אותה...

כי זכוכית משוריינת לרוב...קל לשבור בהרבה מזכוכית רגילה...

זכוכית משוריינת בנויה על עקרון של מלא שכבות ככה שהכדור פוגע הוא מפוצץ אותה אבל לא עובר....אבן על זכוכית כזאת תפרץ את האמא שלה (מניסיון....בג'נין פירקו לנו הרבה כאלו) מה גם שגנבים בכלל שוברים ת'מנעול ולא חלון

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

מקדימה מנסים למזער בבאס? ממש ממש לא, ההפך הוא הנכון.

מקדימה אנחנו מנסים לחתוך את הקומפוננט כמה שיותר נמוך (בגבול היכולת שלו כמובן) כדי שיהיה לנו באס טוב מקדימה (ההסבר למה זה עוזר בהמשך ההודעה). אם יש אפשרות עדיף לשים סאב מקדימה אבל בגלל שלרוב אין, הוא נמצא מאחורה.

ולמה זה? :?::?::?:

הרי מנסים לצמצם כמה שפחות מהקומפוננט את הבאס, ובשביל זה יש את הסאב. כמובן שהקומפוננט מנגן עדיין את הבאס שלא בתחום הסאב, באס זה מתחיל להקלט ע"י האוזן כבאס "כיווני" שהאוזן מבחינה מאיפה הוא מגיע.

אייל אם אתה טוען שחותכים כמה שפחות בתחום היכולת, אפשר היה פשוט לאפשר את כל התדרים לקומפוננט מבלי לתת להם HP, או אם מסתכלים אחרת אפשר היה לא לחתוך את הסאב בתדר נמוך ולתת לו לנגן עד 1 KHZ או בכלל יותר גבוה.

אני מתכוון להגיד, שאפשר לתת לדרייברים (קומפוננט או סאב) לנגן את כל הספקטרום מבלי לחתוך בכלל, אבל האיכות המתקבלת של הפקת תדרים בתווך מסויים יורדת. בגלל זה דרייבר עם קוטר יותר גדול יורד לתדרים נמוכים יותר טוב, ודרייבר עם קוטר יותר נמוך מנגן תדרים בינוניים יותר טוב. הנצילות של הסאב טובה בתדרים הנמוכים, ולכן משאירים לו את הבאס (וגם מכיוון שהאוזן לא קולטת את הכיוון של הבאס אז זה עוד יתרון שהבאס מאחורה בבגאז'). ברגע שבאס מסויים מתחיל להיות "כיווני" משאירים אותו לקומפוננט, והקומפוננט גם מאד נציל בתחום הזה של התדרים מהבאס התחתון עד לתדרים הבינוניים. אבל אין כוונה לרדת כמה שפחות עם הקומפוננט, אלא להשלים את הבאס שמעבר לתחום הסאב.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

חבל שאתה לא קורא את מה שרשמתי לעומק וממשיך לכתוב דברים כמו "הרי מנסים לצמצם כמה שפחות מהקומפוננט את הבאס" ועוד דברים שגויים.

אנשים לא שמים מקדימה למשל מידבאס 8" על מנת ל"צמצם כמה שפחות מהקומפוננט את הבאס" כדברייך אלא להפך, לתת לקומפוננט לנגן כמה שיותר נמוך.

אייל אם אתה טוען שחותכים כמה שפחות בתחום היכולת, אפשר היה פשוט לאפשר את כל התדרים לקומפוננט מבלי לתת להם HP, או אם מסתכלים אחרת אפשר היה לא לחתוך את הסאב בתדר נמוך ולתת לו לנגן עד 1 KHZ או בכלל יותר גבוה.

מה הקשר בכלל?

למה לא שמים אותם על FULL PASS?! מכיוון שדרייברים בגודל של 6.5-8" לא יכולים לרדת עד 20HZ. אבל חלקם יכולים לרדת מצויין עד 60HZ למשל (תלוי גם בSLOPE של הקרוס) ולכן הם יחתכו נמוך ואף אחד לא ינסה לצמצם מהם את הבאס.

אם נחתוך אותם ב60HZ, נוכל לחתוך את הסאב ב60HZ גם כן ואז, בזכות זה שיש לנו מידבאס שיורד נמוך וטוב מקדימה התדרים שהסאב יפיק ישמעו גם הם כאילו הם מופקים ע"י המידבאסים מקדימה מה שנקרא אפקט ה"BASS UP FRONT".

התדרים הנמוכים הם לא כיווניים אבל אנחנו כן רוצים שיהיה להם כיוון, והוא שהם יהיו מלפנינו יחד עם שאר התדרים שמפיקים הכלים השונים (שמופקים כמובן ע"י הרמקולים).

למה לא חותכים סאב ב1KHZ? כי קודם כל הוא לא מסוגל להפיק את התדרים האלה כמו שצריך, ושנית (ויותר חשוב), כמו שאמרתי כבר פעמים רבות, המטרה שלנו היא שהסט הקדמי יפיק טווח תדרים כמה שיותר גדול (כי ככה נבנה במה טובה). כל דרייבר מאחורה שיפיק תדרים גבוהים ימשוך את הבמה לאחור.

לפני שאתה כותב דברים בנוסח של מישהו שמסביר משהו, תהיה קודם בטוח שאתה יודע על מה אתה מדבר :idea:

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

למה לא שמים אותם על FULL PASS?! מכיוון שדרייברים בגודל של 6.5-8" לא יכולים לרדת עד 20HZ. אבל חלקם יכולים לרדת מצויין עד 60HZ למשל (תלוי גם בSLOPE של הקרוס) ולכן הם יחתכו נמוך ואף אחד לא ינסה לצמצם מהם את הבאס.

אם נחתוך אותם ב60HZ, נוכל לחתוך את הסאב ב60HZ גם כן ואז, בזכות זה שיש לנו מידבאס שיורד נמוך וטוב מקדימה התדרים שהסאב יפיק ישמעו גם הם כאילו הם מופקים ע"י המידבאסים מקדימה מה שנקרא אפקט ה"BASS UP FRONT".

למה ליצור באס מקדימה אם הוא בכלל לא כיווני?

זה שקומפוננט יכול לרדת נמוך זה נכון, אבל שכחת להגיד שהאוזן לא שומעת את התדרים הנמוכים באותה עוצמה כמו שהיא שומעת את התדרים הבינוניים ולכן נדרשת "הגברה" לתדרים הנמוכים. לכן הסאב מקבל הגבר משמעותי לעומת הדרייברים של התדר הבינוני.

כשקומפוננט ירד לתדר נמוך הוא פשוט ינגן אותו בעוצמה חלשה שתאבד את התחושה שבאיכות בצליל, לכן משאירים את הבאס "העוצמתי והמודגש" לסאב, לולא כך ניתן היה לשים קומפוננט קידמי ובכלל לא להשתמש בסאב.

אבל איפה ראית מערכת בלי סאב? העיקרון הוא לתת הגבר משמעותי לסאב שעובד בתדרים נמוכים, ואת ההשלמה של הבאס לתת לקומפוננט שעובד בעוצמה נמוכה בהרבה.

הנה גרף הענות של התדר לעוצמת השמע הנדרשת (תראה שצריך הגבר משמעותי לתדר הנמוך כדי לקבל את החויה של עוצמה שווה עבור התדר הבינוני ולכן זה לא משנה שהקומפוננט יורד לתדר נמוך, כי הוא חלש בו מילא):

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

תגידו הקומפוננט בדרך כלל באיזה גודל הם מגיעים? למשל קומפוננט שמישהו ממכם ימליץ לי (איכות גבוהה וחוזק בחיבור עם מגבר) באיזה גודל הוא בדרך כלל מגיע.

במיוחד ממה ששמעתי החברות המובילות - KICKER, JL, PIONEER... תקנו אותי אם אני טועה

בתווך מחירים של עד 800 שקל.

** אה ושמעתי על דגם של DIAMOND למרות שאין ב-ZAP...

Diamond Audio M561 Component Speakers

מישהו שמע? בדק?

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

מי אמר שהוא בכלל לא כיווני. תפעיל את הסאב אצלך בבגאז' לבד, ותראה שאתה יכול לזהות שהוא בא מאחורה.

זה לא שהתדרים בכלל לא כיווניים, אלא שקשה יותר לאתר את הכיווניות שלהם. מדובר בתדרים שמתחת לאזור ה125-150HZ וככל שיורדים נמוך יותר ככה קשה יותר לאתר אותם.

גם אם יהיה לך מידבאס 8" מקדימה חתוך נמוך ויהיה לך סאב מאחורה שמקבל 1000W עדיין אתה תשמע את הסאב דופק מאחורה למרות שכביכול הוא ינגן תדרים לא כיווניים.

הסאב מקבל גם הספק משמעותי משום שבניגוד לטוויטר שלו יש ממברנה דקיקה וקטנה, לסאב יש כזו גדולה שצריך יותר הספק להניעה.

לא אמרתי שיש מערכת בלי סאב, קרא טוב יותר את הדברים.

עזוב את העובדה שאת מה שאני אומר אתה יכול למצוא בספרים, פורומים ואתרים. האם אתה אי פעם התנסת עם מידבאסים שונים? שמעת פעם מערכת עם מידבאס 8"?

אני משאר שלא, לא חלילה מתוך זלזול אלא בגלל שאם היית מתנסה היית מבין תוך 10 דקות את מה שאני מנסה להסביר לך.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

יש גדלים שונים. אתה צריך לבדוק מה הגודל ברכב שלך ולפי זה לקנות רמקולים בגודל מתאים.

DIAMOND חברה טובה, בזאפ לרוב יופיעו חברות עממיות יותר.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

שימו לב! השרשור הזה בן 7291 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

Guest
הנושא הזה נעול לתגובות.

• תוכן חדש...