Jump to content
  • הצטרפו למשפחה

היי, היי אתה (או את) שם!

אנחנו יודעים, נחמד להיות אנונימי, ולמי בכלל יש כוח להירשם או להיות עכשיו "החדשים האלה".

אבל בתור חברי פורום רשומים תוכלו להנות ממערכת הודעות פרטיות, לנהל מעקב אחרי כל הנושאים בהם הייתם פעילים, ובכלל, להיות חלק מקהילת הרכב הכי גדולה, הכי מגניבה, וכן - גם הכי שרוטה, באינטרנט הישראלי. 

אז קדימה, למה אתם מחכים? בואו והצטרפו ותהיו חלק מהמשפחה הקצת דפוקה שלנו.

הגנה מפני גניבות...

שימו לב! השרשור הזה בן 7268 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

פוסטים מומלצים

שלום לכולם,

קודם כל חג שמח... על אתמול (ואני לא מתכוון ליום הפועלים). אנחנו בתהליכי רכישה של מכונית פונטו ספייס 2003. המכונית כמובן מגיעה בלי מערכת סאונד איכותית, השאלה שלי היא האם שווה להשקיע במערכת סאונד למשל רמקולים, מגבר ואולי סאב למרות בעיית הגניבות והסיכון שהכל יכול להיגנב תוך זמן קצר.

לפי מה שאני שמעתי אפילו מערכות הזעקה לא בדיוק מרתיעות את מי שרוצה לגנוב.

השאלה שלי היא האם יש דרך להגן על הרמקולים והציוד שנרכש לאוטו בצורה טובה כלשהי, ואם אפשר לבטח את זה איכשהו... כי לפי מה שאני שמעתי הביטוח היחיד הוא לטייפ וזה עד 800-1000 שקל.

במכוניות קטנות הפלטות האחוריות בבגז' נשלפות ביחד עם הרמקולים ובעצם אי אפשר להגן טוב על הציוד בהם.

האם יש למישה מידע בנושא או משהו שיכול להרגיע ולעזור?

תודה מראש, שגיא.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

• תגובות 31
  • פורסם
  • תגובה אחרונה

המגיבים הפעילים ביותר בשרשור

המגיבים הפעילים ביותר בשרשור

בקשר להאם "שווה להשקי על אף הסיכון" וואלה, אנשים משקיעים בנשים....ומגלים שהן בוגדות בהן.....קונים בית ויומיים אחרי זה הוא נשרף, רושים רכב ויום אחרי זה קצה שאסי....קונים מערכת ושבוע אחרי זה פריצה

קיצר כל החיים הם סיכונים...ניתן להגן על המערכת פחות או יותר....לעשות בניה למגבר שהוא נמצא בין דפנות כפולות.....קומפוננט הריי לא יגנבו....להרכיב את ה6\9 מלמעלה עם ברגים "דוך" עם אום, ככה שיהיה קשה לפרק....לעשות בנייה לסאב שהדפנות העליונות "כולאות" אותו...ועוד הרבה שיטות....זה 100 אחוז ? לא...זה50 אחוז ? לא.....זה סיכון שצריך לקחת אם סאונד טוב קוסם לך

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אפשר לבטח כל מערכת בכל מחיר שתרצה, אם אתה אפילו רוצה אתה יכול לבטח את הגבות בפנסים של האוטו אז מערכת לא יתנו לך?

אתה רוצה להרתיע גנב? שים אזעקה שהצופר שלה יהיה בתוך הרכב וסגור עניין.

some people need a high five

in the face

with a chair

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

טוב, אז שמעתי שהרמקולים היקרים כלומר 6/9 שצריכים להיות גם הכי חזקים ובקיצור אלה שמשקיעים בהם הכי הרבה, צריכים להימצא בכלל בדלתות מקדימה ולא במדף מאחורה, ומשם יותר קשה לגנוב נראה לי.. (מהדלת), ובמדף מומלץ לשים רמקולים קטנים אז ההפסד על גניבה שלהם יהיה פחות כואב (לפי מה שקראתי בפורום , פשוט אני חדש לכל העניין הזה... כי במאזדה עכשיו אני נוסע כבר כמה שנים עם הבילט אין).

האם זה נכון? כלומר האם זה רעיון טוב (הן מבחינת ביטחון והן מבחינת סאונד) להשקיע יותר ברמקולים 6/9 לדלתות מקדימה (אם הם יכנסו לדלת של פונטו), ולשים שני רמקולים גודל קטן מאחור + מגבר שישתלט על הארבעה?

ועוד שאלה איזה מערכות אזעקה כאלה עם צופר בתוך הרכב מומלצות וכמה הן עולות (טווח מחירים)?

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

בדלתות הקדמיות מומלץ ללכת על קומפוננט ואם אתה ממש מורעל ורוצה אפשר לשים סתם 6.5 נחמדים בדלתות האחוריות....בקשר לאזעקה זה לא משנה....תמיד תוכל להוסיף ב50 שקל עוד צופר רב עוצמה...ועוד אחד ועוד אחד ועוד אחד ככה שהגנב יתבע אותך על פגיעה בעור התוף שלו....

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אז אתה ממליץ לא ללכת על רמקולים במדף האחרוי אלא ללכת על שניים קדמיים ושניים בדלת האחורית?

אם אפשר תכתוב לי בבקשה כמה בערך עוצמה צריך לדלתות הקדמיות אם אני רוצה מערכת חזקה במיוחד להיפ הופ והאוס. תכתוב בבקשה גם כמה בערך צריך להיות המגבר...

** ועוד משהו- מה ההבדל בין קומפוננטים לרמקולים רגילים של 6X9? ומתי מה עדיף...?

תודה מראש שגיא.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אז איך שאני מבין אתה אומר לשים קומפוננט בסביבות 70RMS בדלתות מקדימה - מגבר ורמקולים 70RMS מאחור - אבל השאלה איפה? הרי כפי שקראת אני ממש מעדיף לא לשים רמקולים על המדף מאחור...

וגם -

** ועוד משהו- מה ההבדל בין קומפוננטים לרמקולים רגילים של 6X9? ומתי מה עדיף...?

יש תשובה בקשה?

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

טוב, אז שמעתי שהרמקולים היקרים כלומר 6/9 שצריכים להיות גם הכי חזקים ובקיצור אלה שמשקיעים בהם הכי הרבה, צריכים להימצא בכלל בדלתות מקדימה ולא במדף מאחורה

שמעת לא נכון!

http://www.autosound.co.il/main.asp?url=content/01-07-2002-Theory-Rear-Fill.html

אני אמשיך לפרסם את הלינק עד שאייל ישים אותו בתור קישור דביק :D .

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

טוב, אז שמעתי שהרמקולים היקרים כלומר 6/9 שצריכים להיות גם הכי חזקים ובקיצור אלה שמשקיעים בהם הכי הרבה, צריכים להימצא בכלל בדלתות מקדימה ולא במדף מאחורה

שמעת לא נכון!

http://www.autosound.co.il/main.asp?url=content/01-07-2002-Theory-Rear-Fill.html

אני אמשיך לפרסם את הלינק עד שאייל ישים אותו בתור קישור דביק :D .

הוא לא ישים כי זה של האתר השכן ופה אף אחד לא פראייר...

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לא הבנתי למה "שמעתי לא נכון", הרי הסתמכתי על האתר הזה ושם כתוב שרמקלוים אחוריים לא צריכים להיות בגודל 6X9 אלא רק רמקולים תומכים, כלומר הרמקולים היותר חזקים צריכים להיות מקדימה... לפי מה שהבנתי זה בדיוק מה שכתוב באתר.

הרמקולים האחוריים לא צריכים להיות גדולים. גודל אופטימלי הוא 3.5"-4"; אפשר להשתמש ב- 5"; רמקול בקוטר 6.5" מיותר; הבחירה הפופולרית של 6"x9" היא אבסורד. במערכות ברמה בינונית אפשר אפילו להשאיר את הרמקולים המקוריים, אך אם אתם דואגים שרמת העיוותים תהווה בעיה לשאר המערכת, עדיף לרכוש רמקולים קטנים ואיכותיים (לא מפוארים מדי).

אם אני תועה בפירוש אז תכתוב לי בבקשה את המיקום הרצוי של הרמקולים (איפה אומר להיות קומפוננט ואיפה ה-6X9 ולמה - כלומר מה התפקיד העיקרי של כל סוג).

תודה

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

במערכת עם מגברים וסאב....המערכת מתבססת על צלילים בינוניים וגבוהים מהקומפוננט, וצלילים נמוכים מהסאב...במערכת מסוג זה הרמקולים מאחורה רק צריכים למלא את החלל וליצור תחושה היקפית...ברור ?

במערכת ללא סאב, בשל החיתוך הגבוה של הקומפ' מקדימה יחסרו הבאסים ועל זה תתן מענה בצורה רמקול 6\9 או רמקול 8 אינץ' בדרך כלל על המגש האחורי (כדי שהתא מטען ישמש כתיבת תהודה....)

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אולי קראת נכון, אבל ענית לא נכון. איכות השמע צריכה להיות מקדימה ו-6X9" לא יספק לך את האיכות הגבוהה לרמקולים. הדגש הוא לא על "עוצמה" מקדימה, אלא על "איכות" מקדימה, כך שהרמקולים האחוריים נותנים את תחושת המרחב ההיקפי ורק זה מבלי שיהוו מקור עצמאי משל עצמם. אין כאן כוונה שאתה צריך להפציץ ברמקולים עוצמתיים מקדימה!

*** הקומפוננט נותן הפרדת צליל יותר טובה, מ-6X9" שנותן דגש על באס. מקדימה מנסים למזער בבאס ולהשיר אותו לסאב-וופר. וכך יוצא ששומעים מוזיקה מקדימה ובאס מהסאב.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אז בעצם אתה אומר רמקולים קומפוננט (שנותנים דגש על צלילים גבוהים) מקדימה - למשל בדלתות, רמקולים קטנים (למשל 3.5" או 4") על המגש מאחור, וסאב (בכל מקום אפשרי) יתנו מענה טוב למוזיקה חזקה ועוצמתית (במיוחד האוס והיפ הופ)?

כמובן עם מגבר 4 או 5 ערוצים (משהו כמו 1000 -1200 ואט)...

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

מקדימה מנסים למזער בבאס? ממש ממש לא, ההפך הוא הנכון.

מקדימה אנחנו מנסים לחתוך את הקומפוננט כמה שיותר נמוך (בגבול היכולת שלו כמובן) כדי שיהיה לנו באס טוב מקדימה (ההסבר למה זה עוזר בהמשך ההודעה). אם יש אפשרות עדיף לשים סאב מקדימה אבל בגלל שלרוב אין, הוא נמצא מאחורה.

הסיבה לכך שזה אפשרי שהוא יהיה מאחורה מבלי לפגוע בבמה (שכאמור צריכה להיות מלפנינו) היא שתדרים ככל שהם יותר נמוכים כך הם פחות כיווניים וקשה לאוזן שלנו לאתר מהיכן הם מגיעים. למרות זאת אם לא יהיה לנו מידבאס טוב וחזק מקדימה, הסאב שממוקם בבגאז', לא ישתלב טוב איתו ולא ישמע כאילו גם הוא נמצא מקדימה (לכן גם אם המטרה היא איכות אין צורך בסאב שדופק חזק, כי סאב שכזה ישמע מאחורה גם אם יהיה לך מידבאס נהדר מקדימה).

בשורה תחתונה מידבאס שיורד נמוך ובצורה טובה מקדימה יגרום לכך שגם הסאב ישמע כאילו הוא מקדימה.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

שימו לב! השרשור הזה בן 7268 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

Guest
הנושא הזה נעול לתגובות.

• תוכן חדש...