Jump to content
  • הצטרפו למשפחה

היי, היי אתה (או את) שם!

אנחנו יודעים, נחמד להיות אנונימי, ולמי בכלל יש כוח להירשם או להיות עכשיו "החדשים האלה".

אבל בתור חברי פורום רשומים תוכלו להנות ממערכת הודעות פרטיות, לנהל מעקב אחרי כל הנושאים בהם הייתם פעילים, ובכלל, להיות חלק מקהילת הרכב הכי גדולה, הכי מגניבה, וכן - גם הכי שרוטה, באינטרנט הישראלי. 

אז קדימה, למה אתם מחכים? בואו והצטרפו ותהיו חלק מהמשפחה הקצת דפוקה שלנו.

התלבטות לגבי טויוטה יאריס חדשה

scheinerman
שימו לב! השרשור הזה בן 5257 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

פוסטים מומלצים

זה לא רק בעיית ההדרדרות, רוב הגירים הרובוטים הם בעלי פעולה לא נעימה בלשון המעטה.

לדעתי ה-I20 היא בחירה טובה מאוד.

ולארץ הייצור לדעתי יש השפעה מזערית על איכות הרכב, כיוון שישנה בקרת איכות מאוד גבוהה בדברים הללו.

דודועמר שממליץ על היאריס, אני שמח מאוד שאתה מרוצה.

אבל יש לי בעיה עם בן אדם שרכש רכב חדש ואז דוחף אותו בכוח, זה כאילו הוא רוצה להראות לכולם שהוא לא יצא פראייר.

תשמע, יכול להיות שהרובוטי יושב עלייך פיקס, והיאריס היא רכב מצויין בשבילך.

אבל עובדתית, המון אנשים פשוט לא סובלים את זה.

אני אישית בעל העדפה לגיר ידני, וזה כי אני נוסע במסלול הררי ומפותל באופן קבוע, לכן לידני יש יתרון. (אני לא מרגיש גבר גבר שיש לי ידני, ולא חי בסרט שהאוטו שלי מטוס כי יש לי גיר ידני. הוא כן יותר חסכוני מאוטומטי רגיל, ואם הייתי נוסע דרך קבע את פקקי גוש-דן לא הייתי קונה אפילו בצחוק גיר ידני).

ולמרות זאת, אני יכול להגיד לך שיש גירים אוטומטים מצויינים (DSG של VW - תענוג - שאם אני לא טועה, הוא רובוטי כפול מצמדים לא?)

ויש גירים רציפים מעולים פשוט.

אבל הגיר של היאריס...זה לא זה.

אני מסכים שאם מישהו קנה רכב וינסה לדחוף אותו כדי "לא לצאת פרייאר" - זה לא לעניין, אבל זה לא המקרה אצלי, ואם לא הדגשתי אני אדגיש שוב - לי אישית הרכב הזה נוח. אני לא אומר שהוא יהיה נוח לכולם בהכרח, לכן פשוט חובה לבצע עליו נסיעת מבחן (ואפילו שתיים) כדי לראות אם הוא מציק או לא. לי הוא לא הציק.

לגבי ה"הגיר של יאריס זה לא זה" - בדקת אותו או שגם אתה ניזון משמועות ומהודעות שליליות בפורומים? כשאני נכנסתי לנסיעת המבחן כבר החלטתי בראש שאני פוסל את האוטו אחרי כל מה שקראתי עליו באינטרנט (שצריך רופא גב אחרי נסיעה וכו'), ונסיעת המבחן העלימה לי את כל הדאגות. נכון שהוא פחות חלק מאוטומט, אבל לי אישית (ושוב - לי אישית בלבד, לא מנסה לדחוף שום דבר) - זה זניח לגמרי בהתחשב ביתרונות האחרים.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

• תגובות 35
  • פורסם
  • תגובה אחרונה

המגיבים הפעילים ביותר בשרשור

המגיבים הפעילים ביותר בשרשור

אני חושב שהבעיה התחילה כשיבואנים ניסו למכור רכב עם גיר רובוטי לקונים שחיפשו רכב עם גיר אוטומטי, לרוב בגלל שלא קיימת גרסה אוטומטית לרכב המבוקש.

המוכרים כנראה הצהירו שזה "כמו אוטומט", והקונים שגילו לאחר הרכישה שזה לא באמת כמו אוטומט הרגישו שרימו אותם.

דבר נוסף שמעניין הוא התיבה הרובוטית של טויוטה, שיש לה שם הכל כך נוראי שלה שפותח השרשור אפילו לא עשה נסיעת מבחן.

יכול להיות שהשם הנוראי הזה הגיע מכל קוני הקורולה הרובוטית הראשונה שהיו רגילים לקורולה האוטומטית?

איזה ציון הייתם נותנים לתיבה של היאריס החדשה במדד תיבות רובוטיות שבו 10 מסמל תיבת DSG ? איזה ציון הייתם נותנים לתיבה רובוטית של יצרן אחר כמו הונדה באותו מדד?

מהנסיון המועט שלי השד לא כזה נורא. כל מה שיצא לי לעשות על היאריס הרובוטית זה נסיעת מבחן, וכמעט ולא הרגשתי טלטול בעת החלפת הילוכים.

לגבי הדרדרות בעלייה קיימת מערכת שתפקידה למנוע את זה, שחררתי את הבלם בעלייה סבירה והיא עצרה את הרכב בתוך פחות משנייה, הרכב אפילו התחיל להתגלגל קדימה ללא נגיעה בגז, ממש כמו אוטומט.

אולי בחיפה עם עליות יותר רציניות זה סיפור אחר, אבל scheinerman לעולם לא ידע כי השם הנוראי עצר מבעדו לעשות נסיעת מבחן.

בכל מקרה תתחדש על ה I20, רכב שלדעתי בהחלט עונה על הדרישות שלך. ואם תוכל לעדכן אותנו בעתיד על צריכת הדלק שלך זה יהיה מועיל.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אני חושב שהבעיה התחילה כשיבואנים ניסו למכור רכב עם גיר רובוטי לקונים שחיפשו רכב עם גיר אוטומטי, לרוב בגלל שלא קיימת גרסה אוטומטית לרכב המבוקש.

המוכרים כנראה הצהירו שזה "כמו אוטומט", והקונים שגילו לאחר הרכישה שזה לא באמת כמו אוטומט הרגישו שרימו אותם.

דבר נוסף שמעניין הוא התיבה הרובוטית של טויוטה, שיש לה שם הכל כך נוראי שלה שפותח השרשור אפילו לא עשה נסיעת מבחן.

יכול להיות שהשם הנוראי הזה הגיע מכל קוני הקורולה הרובוטית הראשונה שהיו רגילים לקורולה האוטומטית?

איזה ציון הייתם נותנים לתיבה של היאריס החדשה במדד תיבות רובוטיות שבו 10 מסמל תיבת DSG ? איזה ציון הייתם נותנים לתיבה רובוטית של יצרן אחר כמו הונדה באותו מדד?

מהנסיון המועט שלי השד לא כזה נורא. כל מה שיצא לי לעשות על היאריס הרובוטית זה נסיעת מבחן, וכמעט ולא הרגשתי טלטול בעת החלפת הילוכים.

לגבי הדרדרות בעלייה קיימת מערכת שתפקידה למנוע את זה, שחררתי את הבלם בעלייה סבירה והיא עצרה את הרכב בתוך פחות משנייה, הרכב אפילו התחיל להתגלגל קדימה ללא נגיעה בגז, ממש כמו אוטומט.

אולי בחיפה עם עליות יותר רציניות זה סיפור אחר, אבל scheinerman לעולם לא ידע כי השם הנוראי עצר מבעדו לעשות נסיעת מבחן.

בכל מקרה תתחדש על ה I20, רכב שלדעתי בהחלט עונה על הדרישות שלך. ואם תוכל לעדכן אותנו בעתיד על צריכת הדלק שלך זה יהיה מועיל.

מי שחושב שהיאריס היא "כמו אוטומטית" בדיוק - ידון לאכזבה גדולה, וסוכני מכירות שינסו למכור את הרכב ככה יעשו לו עוול. כשאני באתי לסוכנות, סוכן המכירות הדגיש שזה גיר ידני לכל דבר, רק בלי קלאץ'. חשוב להפנים את ההבדל את זה, ומי שמחפש גיר אוטומטי טהור - בהחלט יעשה בשכל אם יתרחק מהרכב הזה.

לי בתור אחד שעד היום נסע על ידני הגיר ממש לא הפריע.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

עדיין לא קיבלתי את הרכב.. אבל בדקתי ברכב של הנסיעת מבחן וכתוב לפי המחשב שהממוצע הוא 8 ליטר ל100 ק"מ.

כל שאר החישובים תעשה לבד.

מדובר ברכב שככל הנראה עיקר הנסיעות שלו הם עירוניות כי זהו רכב מבחן ואין באזור יותר מדי כבישים מהירים.

אני מקווה שהנתונים שהיצרן מראה הם באמת קרובים למה שהרכב עושה.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אפשר לשאול, כמה קמ' אתה הספקת לעשות על אוטו עם גיר רובוטי?

בוודאות מעל 3000, לדעתי אפילו מעל 5, אבל בוא נלך על בטוח.

עם יותר מרכב אחד.

עובדתית, המון אנשים בארץ לא סובלים גם את הגיר הידני. האים זה עושה אותו גרועה? אני, חוץ מסיוויק, כול שבוע נוסע בפונטו רובוטית (ליד הנהג) ולא מרגיש שום בעיה. גם אנשים, שנסעו ברכב שלי, אף פעם לא התלוננו.

כל מה שליד הנהג, לא נספר אצלי בתור כלום.

בכל מקרה, אני לא התאהבתי בגיר הרובוטי הזה.

לא נהגתי ביאריס, נהגתי בקורולה, אני מניח שזה תחושה דומה, למרות שהבנתי שהיאריס עוד פחות טובה.

שוב, אני לא פוסל את הרובוטי.

אני ממליץ בחום לנסות לפני קניה.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אז ככה... ניסיתי גם את המאזדה 2...

מאוד לא נהנתי מנהיגה בה..

קשה לשים את האצבע בדיוק על הבעייה למרות שההגה יותר רך והיא יותר זריזה...

אבל היא הרבה פחות מרווחת ופחות ננעימה לנהיגה לדעתי.

ומילה אחת לגבי אמינות...

הרכב בן 4 חודשים ובשלב מסויים כל לוח המחוונים הפסיק לעבוד. לא יכלתי לראות את ההילוך שאני נמצא בו והרבה יותר גרוע את המהירות ומד הסל"ד!!!!!!!

מה שהקל עלי עוד יותר את הבחירה (הייתי בטוח שמאזדה 2 תהיה ובה BY FAR).

אז תודה לכל מי שעזר לי לבחור.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

שימו לב! השרשור הזה בן 5257 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

הצטרף לדיון

ניתן לפרסם הודעה כעת ולהירשם לאתר מאוחר יותר. במידה וכבר יש לך חשבון בפורום, התחבר כעת בכדי לפרסם באמצעות החשבון שלך.

Guest
הגב לנושא זה...

×   התוכן שהדבקת מסוגנן.   הסר סיגנון

Only 75 emoji are allowed.

×   הקישור שלך הוטמע אוטומטית בגוף ההודעה.   הצג כקישור רגיל

×   התוכן הקודם שלך שוחזר.   ניקוי העורך

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• תוכן חדש...