Jump to content
  • הצטרפו למשפחה

היי, היי אתה (או את) שם!

אנחנו יודעים, נחמד להיות אנונימי, ולמי בכלל יש כוח להירשם או להיות עכשיו "החדשים האלה".

אבל בתור חברי פורום רשומים תוכלו להנות ממערכת הודעות פרטיות, לנהל מעקב אחרי כל הנושאים בהם הייתם פעילים, ובכלל, להיות חלק מקהילת הרכב הכי גדולה, הכי מגניבה, וכן - גם הכי שרוטה, באינטרנט הישראלי. 

אז קדימה, למה אתם מחכים? בואו והצטרפו ותהיו חלק מהמשפחה הקצת דפוקה שלנו.

ייעוץ + עזרה בפענוח תוצאות בדיקת רכב - פיאסטה 98'

ypz
שימו לב! השרשור הזה בן 5232 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

פוסטים מומלצים

שלום לכולם,

הרכב נבדק במכון מבדק בהרצליה. הבוחן לא היה ממש נדיב בהסברים, וכמוהו גם המוסך (מוסך חוף הים).. אבקש את עזרתכם בפענוח תוצאות הבדיקה.

הליקויים שנמצאו הם:

מנוע, מע' קירור, מע' דלק, מע' הצתה - צריכת שמן, רעשים במנוע + מגלגלות ואבזרים, נזילות שמן, תושבות מנוע פגומות, קורוזיה וסימני נזילה בחיבורים - לתקן, לנקות מע' קירור, רצועה פגומה.

מע' פליטה - תקין.

סרן קדמי ומע' היגוי - חופש במע' היגוי, לתקן זויות היגוי, סטיות הגה

קפיצים - תקין.

שלדה ומרכב - משמעות גבוהה: תיקון תאונה בחזית, תיקונים בקורת שלדה, תיקונים בדופן פנימית תא מנוע/גשר עליון, הוחלף פח חזית ומולחם לשלדה, הוחלפו כנפיים קדמיות מולחמות, סימני מתיחה בתחתית.

שלדה ומרכב - משמעות נמוכה: תיקונים במרכב, הוחלפו חלקי מרכב, מעיכות בקטרטת תחתית, מעיכות סף ימין/שמאל, פגיעות פח ופגמים בצבע, הוחלפה שמשה קדמית + שמשה דלת אחורית ימין.

מע' בלמים - לפרק גלגלים לבדיקה.

צמיגים - רעידה בצמיגים.

מע' תאורה (כולל מצבר) - מזגן אויר אינו פועל, אין תאריך על המצבר, תושבת מצבר שבורה, הפעלת חלונות חשמל לקוייה, פנס חזית ימין משוחרר.

העברת כח - מצמד מפריד גבוה (בע"פ נאמר לי שלא מחליק), חריקות בשילוב הילוכים, רעש מתיבת הילוכים, נזילות שמן תיבת הילוכים, תושבת תיבת הילוכים פגומה.

הערות כלליות - יש לברר זמני טיפולים והח' רצועת תזמון, מצ"ב דו"ח בדיקת מנוע, גלגל הגה פגום.

במוסך לא שמחו לסייע - "קניה טובה, בהצלחה". לגבי המזגן, לא הסכימו להסתכל (גם לא בעינית) לפני שאשלם כ-200 ש"ח עבור הבדיקה, הסכימו לומר לי רק שהסבירות לתקלה במדחס היא "נמוכה" בפורד. לאחר שביקשתי את הסטורית הטיפולים ושאלתי מפורשות, התברר שלא הוחלפה רצועת טיימינג כבר 6-7 שנים. עלות החלפת הרצועה כ-1000 ש"ח.

המוכר טוען שנפל על הרכב בלוק ממשאית בזמן נסיעה ולכן התאונה.

אשמח לשמוע את דעתכם - האם הפגיעות בשלדה רציניות? המוסך והמכון טוענים שאין בעיה, אך שניהם לא עוררו בי אמון רב, מה גם שהליקוי מסומן כבעל משמעות גבוהה.

כמו כן, הוחלף מנוע לפני כ-6 שנים עקב רתיחה.

תודה מראש!

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

מסכים עם הבחור שכתב מעליי...

ממשיך לרכב הבא, יש יותר מידיי תקלות ברכב, לא כדאי...

בהצלחה!

נ.ב.

לחפש רכב זה לא עניין קל, אני מחפש כבר חודשיים כמעט, תהיה סובלני.

סער

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

כצפוי, החששות היו מוצדקים. ראוי לציין שפניתי למכון בעקבות ההמלצות בפורום, כך שהייתי יותר ממופתע לקבל התייחסות כזו :shock:.

תודה רבה לכל העוזרים! :-)

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אל תקנה יש פיאסטות במצב הרבה יותר טוב

כשיש לך דאבל וופר 8 אינצ' בכל דלת אתה מתחיל לחשוב פעמיים,

אם בכלל אתה צריך לשים סאב.

http://www.carsforum.co.il/vb/showthread.php?t=455879

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

עד 2000 ש"ח שווה לשלם.מעבר לזה לא כדאי.ואני בטוח שבעל האוטו לא מתכוון למכור ב2000 כי יש לו "בונבוניירה של אוטו".

זה לא רק המכה בשילדה,אלא נראה שמדובר ברכב מוזנח.

אין לנו על מי לסמוך,אלא על ABS,ESP ושאר צירופי האותיות באנגלית.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

תודה רבה לכל המגיבים :-).

ברור שלאחר קבלת התוצאות והיחס המזלזל של הבוחן והמוסך ויתרתי על הרכב - היה לי ברור שמנסים "למרוח" אותי, גם אם באותם הרגעים עוד לא הייתי בטוח בכך לגמרי.

עם זאת, היה לי חשוב לברר, מאחר שהבוחן והמוסכניק (מוסך מורשה, למרבה הבושה...) טענו באופן חד-משמעי ש"אין בעיה בטיחותית ברכב" ו-"אין פגיעת שלדה" (שאלתי במפורש!) - מה שמתברר פה כשקר מוחלט!!

היו לי ציפיות לאמינות מהמכון הנ"ל, וצר לי לומר שהתאכזבתי מאד ממנו, בפרט לאור ההמלצות החמות בפורום.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

שימו לב! השרשור הזה בן 5232 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

הצטרף לדיון

ניתן לפרסם הודעה כעת ולהירשם לאתר מאוחר יותר. במידה וכבר יש לך חשבון בפורום, התחבר כעת בכדי לפרסם באמצעות החשבון שלך.

Guest
הגב לנושא זה...

×   התוכן שהדבקת מסוגנן.   הסר סיגנון

Only 75 emoji are allowed.

×   הקישור שלך הוטמע אוטומטית בגוף ההודעה.   הצג כקישור רגיל

×   התוכן הקודם שלך שוחזר.   ניקוי העורך

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• תוכן חדש...