Jump to content
  • הצטרפו למשפחה

היי, היי אתה (או את) שם!

אנחנו יודעים, נחמד להיות אנונימי, ולמי בכלל יש כוח להירשם או להיות עכשיו "החדשים האלה".

אבל בתור חברי פורום רשומים תוכלו להנות ממערכת הודעות פרטיות, לנהל מעקב אחרי כל הנושאים בהם הייתם פעילים, ובכלל, להיות חלק מקהילת הרכב הכי גדולה, הכי מגניבה, וכן - גם הכי שרוטה, באינטרנט הישראלי. 

אז קדימה, למה אתם מחכים? בואו והצטרפו ותהיו חלק מהמשפחה הקצת דפוקה שלנו.

אני קצת לא מבין כמה מושגים בנושאי אודיו

שימו לב! השרשור הזה בן 7664 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

פוסטים מומלצים

נכון, בגלל זה חשוב (לדעתי) שהספק הרמקולים תמיד יהיה יותר גבוה מהספק המגבר.

כדי שסאב יעבוד טוב צריך מגבר פי 2 מהספק הסאב!

למה ?

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

נכון, בגלל זה חשוב (לדעתי) שהספק הרמקולים תמיד יהיה יותר גבוה מהספק המגבר.

כדי שסאב יעבוד טוב צריך מגבר פי 2 מהספק הסאב!

:?: זה לא מתכון בטוח להריסת הסאב?

לתת לסאב עוצמה כפולה ממה שהוא מסוגל לתת? למה זה טוב?

כן, יש לי זבל סיני באוטו ואני גאה בזה

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

רמקולים לרוב יכולים לקבל הספק גבוה מההספק שהחברה מצהירה שהם יכולים לקבל משום שאם ניקח רמקול למשל שיכול לעמוד ב75W ומגבר שמספק 75 WRMS הוא יגיע ל75W רק לשברירי שניה בגלל שההספק שהוא מוציא תלוי בתדרים המוסיקה ובשל הדינמיות של המוסיקה רוב הזמן הוא לא מגיע להספק הזה. לכן באמת ניתן ויש שאומרים רצוי לחבר מגבר בעל הספק גבוה יותר מההספק שהחברה של הרמקול הצהירה שבו הוא יכול לעמוד בו לאורך זמן, מכיוון שהמגבר לא מספק את ההספק לאורך זמן.

בכמה אתה יכול לעלות זה תלוי ברמקול אבל עליה של פי 2 היא די גבוה ויש הרבה רמקולים שלא יעמדו בעליה הזו.

כמו כן הספק שסאב יכול לקבל תלוי גם בתיבה שבה הוא נמצא. יכול להיות סאב שהחברה הצהירה שהוא יכול לעמוד ב500W RMS אך אם תשים אותו בתיבה PORTED מכוונת ל25HZ למשל הוא לא יוכל לקבל הספק גבוה מ300W. ולעומת זאת יש תיבות שבהן הוא יוכל לקבל הספק גבוה יותר.

הספק גבוה בפי 2 זה כבר על גבול הסכנה של הרבה סאבים גם בתיבות שבהן הסאב יכול לעמוד בהספק גבוה.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

הGAIN נקבע על פי מתח הסיגנל שמתקבל מהרדיו דיסק. כשהוא מכוון נכון כלומר 1:1 המגבר יתן את ההספק המוצהר עליו בתדר מסויים.

אם אתה מכוון אותו נמוך מדי אתה מגביל את ההספק של המגבר אז בעצם לא עשית כלום אם חיברת מגבר שיכול לספק 100וואט והגבלת אותו ל50 וואט כי עכשיו הוא כמו מגבר 50 וואט לכל דבר.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אז אתה מכניס את המגבר לCLIPPING. מה שקורה במצב הזה הוא שההספק המקסימלי של המגבר ישאר זהה, אבל כשאתה מכוון ביחס הזה אתה מעלה את ההגברה של הסיגנל בעצם כך שאתה מעלה את רגישות המגבר.

תדרים הם גלי סינוס כאשר יש לך גבול עליון מן הסתם, תדרי מוסיקה לעיתים רחוקות מגיעים לגבול העליון בעוצמתם, לכן אם נאמר יש לנו יחס של 1:1 וגל סינוס בעוצמה מסויימת אם תכוון אותו ל1:2 אתה תעלה את רמת ההגברה שלו כך שיהיה חזק יותר. הבעיה כאן היא מה שקורה עם תדרים חזקים שנמצאים קרוב לגבול העליון, אם הם היו קרובים וכעת הגברת אותם עוד הם יצאו מהגבול העליון ומה שיקרה זו קטימה של גלי הסינוס (CLIPPING) ובקצה יהיה חלק של גל ריבועי. בעצם כך אתה מאבד מידע מוסיקלי וגם גל ריבועי גורם לרמקול להתחמם יותר משום שהרמקול לא נכנס פנימה והחוצה במצב הזה אלה ממשיך לכיוון אחד. כמו כן קטימה תשמע כדיסטורשיין.

בדרך כלל עד יחס של 1:3 לא תשמע (תלוי גם במוסיקה המוקלטת) דיסטורשיין.

זוכר את האתר של TORTORO? תקרא אותו, יש שם הסברים עם גרפים וכו'.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

איל .......

אני יודע את זה פשוט {חבר שלי לא מאמין לי יש לי יותר ידע ממנו לכן כשאני אומר משהו אז הוא לא מאמין לי וכשמישהו בפורום אומר אז זה קדוש,אני מתכוון אם מישהו שמבין ןלא סתם אחד} אז לכן רציתי הסבר בעברית פשוטה......

ד"א

הסאב שיש לי מה שעשיתי זה שסגרתי לו את הפיר ומה אתה יודע?? הסאב נשמע הרבה הרבה יותר טוב וחזק......

אני כבר באמת חושב לבנות לו קופסה אטומה .......

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

יכול מאוד להיות, תכנון תיבה פתוחה הוא יותר מסובך מתיבה אטומה שכן יש להתחשב גם באורך הפורט ורוחבה מה שאני בספק גדול אם התבצע בתיבה שלך.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אתה צודק......

זה לא התבצע... זאת קופסה סטנדרטית לכל דבר של BOCHMAN.

נוסף לכך הליטרים שלה חושבו בצורה מטמתית וזה לא תואם מה שרשום על הסאב באתר...

אבל מה שמעניין זה שזאת לא קופסה אטומה תקנית אלה סתם קופסה ושומעים טוב...{זה גם מה שמוכיח שמה שמועים הכי טוב זה מה שערב לאוזן של האדם ולא בהכרח מה שיקר וטוב.}

אני כבר מתאר לעצמי איך זה באמת נשמע בקופסה אטומה....

ד"א

איל מה שלומך מזמן לא דיברתי איתך....

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

שימו לב! השרשור הזה בן 7664 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

Guest
הנושא הזה נעול לתגובות.
  • תוכן חדש...