Jump to content
  • הצטרפו למשפחה

היי, היי אתה (או את) שם!

אנחנו יודעים, נחמד להיות אנונימי, ולמי בכלל יש כוח להירשם או להיות עכשיו "החדשים האלה".

אבל בתור חברי פורום רשומים תוכלו להנות ממערכת הודעות פרטיות, לנהל מעקב אחרי כל הנושאים בהם הייתם פעילים, ובכלל, להיות חלק מקהילת הרכב הכי גדולה, הכי מגניבה, וכן - גם הכי שרוטה, באינטרנט הישראלי. 

אז קדימה, למה אתם מחכים? בואו והצטרפו ותהיו חלק מהמשפחה הקצת דפוקה שלנו.

כלי עבודה - איכות או סיניים?

tkamin
שימו לב! השרשור הזה בן 1750 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

פוסטים מומלצים

• תגובות 142
  • פורסם
  • תגובה אחרונה

המגיבים הפעילים ביותר בשרשור

המגיבים הפעילים ביותר בשרשור

תמונות שפורסמו בשרשור

אני יודע שהם לא לחיים, וזה לא המטרה, השאלה אם עדיף משהו פשוט ומעפן שיחזיק שנה שנתיים, או שמא באמת אפשר להשיג בטווח מחירים שציינתי משהו נומרלי?

אם לא - כמה יעלה משהו נורמלי? (יש לי בעיה עם לחסוך...:))הנה לך משהו הרבה יותר מנורמאלי

במחיר שציינת תוכל לקנות סט בוקסות בינוני פלוס תוצרת signet שאין ספק לכל יודע דבר שמדובר באחת הפירמות המובילות

אופנוען

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

בסדר שמר אתה צודק במה שרשמת.

אבל שים בבקשה לך לבחור מעלייך שקנה כלים ב 1700 ש"ח מאז שיש לו את הרכב(שנה בערך)

זאת לא המלצה לעניין ,ואני גם לא חושב שיש בה מן האמת , אבל זה כבר לא קשור.

כלים ב 200 שח זה סביר, לא בטוח שהם יהיו בהרבה יותר טובים משל 100 שח.

עוד דבר ,אתה חושב ש 200 שח מתאים לבחור, והוא בגלל כל ההמלצות פה כבר חשב באזור של 500 ,סתם חבל.

לילה טוב.

למכירה:כויל ל 205 בה"פ.

מחפש: שעון סל"ד+ פיג'ו205 לפירוק

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

שמר, חשבתי מתגובות שאר האנשים כאן שבתקציב שיעדתי לענין אין משהו איכותי לקנות - האם באמת יש סט נורמלי ב-200-300 ש"ח?

תקשיב , כמו שאני קורא את השירשור הזה, פתחת אותו בהנחה שנגיד לך כמו החברה בפורום אודיו - "לך תקנה זבל סיני - זה עולה פחות ומשמש לאותן פעולות" - רצה הגורל והמציאות היא לא ככה.

כשזה מגיע לכלי עבודה על איכות משלמים.

ב-300 שקל אתה יכול לקנות סט 8\3 כמו ששמר המליץ לך

או לוותר על שתי קופסאות סיגריות ולקנות סט חצי.

אני ממליץ על סט חצי, לא רק לפירוק של האוטו, הדבר הזה פשוט שימושי ברמות.

תפסיק לנסות לחסוך שני שקל, מכוניות הן דבר יקר

טיפולים הם יקרים

חומרי גלם עולים כסף וזמן הוא המשאב הכי יקר שיש לך

אם כל אלה נראים לך ואתה עדיין רוצה לשחק בלהיות מכונאי - אני ממליץ לך להשקיע. את ההשקעה בכלי עבודה רואים מייד בשימוש הראשון, ותאמין לי, שווה לך לחסוך את עוגמת הנפש וללכת ישר על כלים טובים, כי אחרת אתה תשלם על שלים סיניים שיתפרקו לך בידיים, תשלם על חילוץ \ תיקון \ שחזור של מה שהרסת בעזרת הכלים האלה, ותשלם שוב על סט כלים איכותי - כך שאני, ושמר וכל אחד אחר שהגיב פה בשרשור הזה [מלבד עמית, שחושב שגילה את ארה"ב] סיפרנו לך למעשה על קיצור דרך - תלמד ממי שכבר עשו את הטעות ואל תחזור עליה.

ולעמית, אני לא יודע כמה נסיון שלך, אבל תעשה לי טובה, אל תשפוט אנשים לפי שווי ארגז הכלים שלהם, למי שיש כלים ב1700 שקל יש כלים כי הוא משתמש בהם.

אין שום הגזמה בהשקעה בכלי עבודה, כי כמו כלי בישול, כמו כלי אפיה, כמו עבודה בעץ - אין תחליף לכלים טובים, כלים טובים נותנים תוצאה טובה.

מי שמשקיע מקבל את התמורה.

ובאמת, שלטעמי עדיף לקנות ג'פקה טובה ומפתח שבדי טוב מאוד ב-150 [למי שאין כסף] ולא לבזבז 100 שקל על סט כלים שעשוי מקמח מצה ושאריות מתכת מהטיטאניק.

רון.

oo==00==00

למכירה אגזוז SEBRING אובלי, כניסה 2.5', פרטים בה"פ

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לשאלתך...

הנה הרשימה של הדברים היקרים יותר שקניתי:

ג'ק הידראולי - 290 ש"ח

זוג בוקים - 270 ש"ח

מפתח טורק 10-110 נ"מ של סיגנט - 200 ש"ח

סט בוקסות 3/8 של סיגנט - 260 ש"ח

סט מברג עם ביטים וראשים מתחלפים של סיגנט - 100 ש"ח

כולם אלמנטרים לעבודה עם רכב צרפתי, וכבר עברנו את ה-1100 ש"ח!

תוסיף את כל הדברים הקטנים (בוקסות מיוחדות, רינג ראצ'טים, פליירים, ועוד ועוד) ואת חומרי העבודה המתכלים (גריז, דבקים, ספריי מגעים, ממיר חלודה) והגעת לסכום הזה.

לא נראה לי מוגזם יחסית לבנאדם שהתחיל כמעט מכלום. קח בשבון שבשנים הקרובות אצטרך לעשות רק "השלמות" היות ואת כל הציוד הבסיסי יש לי, ובאיכות טובה שתחזיק שנים.

אני מספיק חסר-כשרון כדי להרוס דברים בעצמי, לא צריך כלים גרועים שיעזרו לי :-)

- - -------[Fireball]------ - -

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

פייר בול אתה אחלה תאמין לי.

לא חשוב שלא ענית על מה ששאלתי - כמה אתה באמת צריך את כל הכלים הללו.

בכל מקרה כל אחד והתקציב שלו,כנראה שלך אין בעיה של תקציב ,הבחור כאן רשם כמה פעמים שהוא תפרן ושאין לו נסיון.

נראה לי שלמרות שאני היחיד מכל הפורום שמעז לכתוב מילה טובה על הכלים הסיניים,העצה שלי היא ההגיונית ביותר- שלבחור צעיר ללא תקציב וללא צורך יומיומי (ואפילו כנראה שלא חודשי) בכלים ,יתאימו כלים זולים ,ואפילו לא חצי ורבע ממה שרשמת שקנית בהמון כסף.

אם תשים לב ,רשמתי מקודם שיש דברים שאסור להתפשר בהם וגם נתתי דוגמא .תלי למי ותלוי מה.

יאללה חלאס לעשות בי שפטים,אני צודק פה בלי ספק ,גם שמר כתב שהתקציב בשבילו -200 והבחור רשם בהודעה למעלה שהוא קיבל את הרושם ממה שכתבו לו כאן על 500.

לילה טוב .

למכירה:כויל ל 205 בה"פ.

מחפש: שעון סל"ד+ פיג'ו205 לפירוק

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אם כבר בכלי עבודה איכותיים עסקינן, אז אני מוסיף את המועדפים שלי:

Stahlwille- כלי עבודה מצויינים, הטובים ביותר שיוצא לי לעבוד איתם.

Signat- כמו שציינו לפניי, כלי עבודה איכותיים וטובים.

עם ה-Stahlwille אני עובד למעשה כמעט בכל יום, גם עם 1/4 וגם עם 3/8, ובין היתר כמעט באופן תמידי גם במוט מומנט.

עמידים, חזקים, ועשויים היטב...באמת עושים את ההבדל ואת העבודה הופכים לקלה יותר.

אמיר.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

האמת שבשביל לפרק רכב שלם מספיקים כלים ב300ש"ח

משחזת זווית

(אפילו את שמר כיבדנו בחלקים...)

וברצינות: להחליף שמן פילטר דלק ואויר ולהוסיף נוזל קרור- ממש אין צורך בהרבה כלים

מי מתכוון לבצע עבודות יותר רציניות סופו שישקיע בכלים איכותיים

:evil:וולו הנאה אחורית 6 צילינדר 164 960 .
שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אני משתמש רק ב-SIGNET וממליץ רק עליהם,כלים אכותיים ובאמת חזקים ולא עולים הרבה כמו BETA. :-)

למכירה : סט מזרקים דנסו בהספק 230CC במחיר שפויי , ניתן לפנות בה"פ.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

...חייב להזכיר את פרוקסן {PROFXENE} אני מקווה שאני מאיית את זה נכון, כולם ממליצים על סיינט, אבל לא מילה אחת על פרוקסן.

אז הנה - אני, רון, עובד על האוטו שלי עם פרוקסן.

ומילה לליאור -

אצלי באוטו הדרישה מידת הכוח הדרוש הגבוהה ביותר היא 123 נ"מ, ה-110 לא מספיק לי בקטע הזה, מפתח המומנט שקנית, 10-100 נ"מ, מה הסטפ הבא למעלה?

רון.

-אגב, לפרוקסן יש גימור מט, לטעמי זה יפה יותר מהסיינט המבריקים :) -

oo==00==00

למכירה אגזוז SEBRING אובלי, כניסה 2.5', פרטים בה"פ

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

נראה לי ש-JLAVI פגע בנקודה הנכונה.

הצעדים הראשונים שלי מן הסתם יהיו טיפול 10K (מגיע אלינו בקרוב מאוד).

הבנתי שצריך אבל כלים מיוחדים - כלי לפלגים, כלי לטבעת של הקרטר, ואולי עוד משהו?

איזה כלים אני צריך לעבודה מעין זאת?

ובאיזה מקום אתם ממליצים לקנות שזול - או בירושלים או בת"א איזור הפרסי וכו'... ?

תודה,

צביקה

...Carpe Diem

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

כשקניתי את הרכב הראשון שלי לפני איזה 6 שנים, פינקתי את עצמי במיטב תוצרת סין, כי גם אני הייתי כמו amitt,

וחשבתי שאני יודע מה טוב בשבילי....

בפעם הראשונה שפירקתי משהו נפלה הבוקסה הסינית לאזור המנוע (כי היא לא מתאימה ב100 אחוז למפתח וגם לא ב80 אחוז) , ולא מצאתי אותה אפילו כשהרמתי את הרכב על ליפט... (בחיל האוויר היו משביתים על זה מטוס)

ואני לא רוצה להתחיל לדבר על ההברגות החרושות של ברגי האלן(הרכב הראשון שלי היה צרפתי).

ואז יד האלוהים גרמה לי לעבור לעבוד כמו בן אדם .

יום אחד שכחתי את הארגז כלים שלי מחוץ לרכב,ומישהו גנב לי את כל התופינים הסיניים שלי...

אז השקעתי בסט איכותי והשאר היסטוריה :-D

נ.ב.

שמר, קרו מקרים שהייתי צריך לפרק מתקון קשר באמצעות כלי אוכל , בגלל שלא היו כלים נורמלים :-D

Volvo V40 T5 R-Design

GTI MK6 Premium - SOLD

GTI MK5 - SOLD

GTI MK4 - SOLD

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

נראה לי ש-JLAVI פגע בנקודה הנכונה.

הצעדים הראשונים שלי מן הסתם יהיו טיפול 10K (מגיע אלינו בקרוב מאוד).

הבנתי שצריך אבל כלים מיוחדים - כלי לפלגים, כלי לטבעת של הקרטר, ואולי עוד משהו?

איזה כלים אני צריך לעבודה מעין זאת?

ובאיזה מקום אתם ממליצים לקנות שזול - או בירושלים או בת"א איזור הפרסי וכו'... ?

תודה,

צביקה

לפקק של השמן צריך מפתח אלן 12 מ"מ. (עולה 15 ש"ח לכל היותר)

תקנה ראצ'ט (קרקש בעברית) וסט בוקסות 3/8 מאיכות טובה בגדלים של 6 מ"מ עד 20 מ"מ (יש ערכות כאלה) שבא עם מאריכים לבוקסות, מפרק, ובוקסה לפלאגים.

כדי להחליף פילטר אוויר צריך סתם מברג פיליפס, וכדי להחליף פילטר דלק צריך גם רק מברג.

כדי להחליף פילטר שמן אפשר להשתמש במברג (שתוקעים אותו בחוזקה בפילטר) או מפתח יעודי לפילטר שמן בגודל המתאים - אחד טוב לא יעלה יותר מ-40 ש"ח. להבריג חזרה רק באמצעות היד.

אני קיבלתי פעם סט כלים סיני. אחרי שקילפתי 3 חוטים הלך כלי אחד. המפתח T הלך כשהברגתי אום של 10 מ"מ והפעלתי מעט כוח. הראצ'ט החזיר נשמתו כשהחלפתי תושבת למדחס של מזגן. הדבר היחידי שאני עדיין משתמש בו הוא מברג שטוח ומפתח אלן קטן אחד. כל השאר הלך לפח.

ואגב, זוג בוקים עולים בערך 100 ש"ח.

במפתח מומנט אני לא חושב שיש לך צורך עדיין.

איפה לקנות? אני קניתי אצל שוורץ כלי עבודה בת"א. (חלק מהדברים, לא הכל).

היהודים עם אופטימי, לפני שיודעים מה הגודל הם חותכים.

גילוי נאות - אני חבר במועדון פיאט

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אם כבר מזכירים אוכל, את אותו רעיון התחלתי ליישם לגבי כלי מטבח.

אין, אין, אין תחליף לכלי טוב (נניח, סכין שף ב-400 ש"ח) שישרת אותך כל החיים.

אוכל את הכובע שהגיש לי avergel ומודה קבל עם ועדה שלפעמים מחשבים של אסוס מחזיקים מעמד אפילו מעל לשנה שלמה - אם נזכרים לעדכן את ה-bios.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

שימו לב! השרשור הזה בן 1750 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

הצטרף לדיון

ניתן לפרסם הודעה כעת ולהירשם לאתר מאוחר יותר. במידה וכבר יש לך חשבון בפורום, התחבר כעת בכדי לפרסם באמצעות החשבון שלך.

Guest
הגב לנושא זה...

×   התוכן שהדבקת מסוגנן.   הסר סיגנון

Only 75 emoji are allowed.

×   הקישור שלך הוטמע אוטומטית בגוף ההודעה.   הצג כקישור רגיל

×   התוכן הקודם שלך שוחזר.   ניקוי העורך

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• תוכן חדש...