Jump to content
  • הצטרפו למשפחה

היי, היי אתה (או את) שם!

אנחנו יודעים, נחמד להיות אנונימי, ולמי בכלל יש כוח להירשם או להיות עכשיו "החדשים האלה".

אבל בתור חברי פורום רשומים תוכלו להנות ממערכת הודעות פרטיות, לנהל מעקב אחרי כל הנושאים בהם הייתם פעילים, ובכלל, להיות חלק מקהילת הרכב הכי גדולה, הכי מגניבה, וכן - גם הכי שרוטה, באינטרנט הישראלי. 

אז קדימה, למה אתם מחכים? בואו והצטרפו ותהיו חלק מהמשפחה הקצת דפוקה שלנו.

פולסקווגן בורה 2005

michaelhagbi

פוסטים מומלצים

כל רכב בן 19 זו הרפתקאה פוטנציאלית...

זה טרם הטורבו וה DSG אז לא מערכות מחוכמות במיוחד. אבל עדיין זה רכב של פולקסואגן ולא סובארו/מזדה עמידות. אני לא מכיר יותר מידי

היתה לי איביזה 1.6 שנת 1998. יש מצב שזה אותו מנוע. שנים היתה פיקס אבל כשהתחילו צרות זה היה כואב (בית מצערת ארור...)

הייתי שוקל אם במצב טוב. ורק אם יש תיעוד רציני של הטיפול במהלך השנים האחרונות לפחות. 

60,000 ק"מ זה מעט ברמה מחשידה. יש לבדוק את התיעוד.

ובעיקר מתי קנה אותה הבעלים הנוכחי כי אם קנה לא מזמן יש מצב שמנסה להפטר מרכב תקול.

כמו בכל רכב ישן רכיב הטסט/צמיגים ומצבר צריך להלקח בחשבון כי יישור קו שם זה כבר סכום משמעותי ביחס לרכב.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לא יודע לגבי טסטים ועלויות.

אני יודע שצריך סיבה טובה מאוד לקנות רכב בגיל כזה.

60,000 זה מעט מאוד. אם זה מאומת ואם הרכב טופל טוב ובמצב טוב אז אפשר לשקול כזה גיל לרכב. 

אבל בגדול הגישה שלי היא שהתקציבים הללו (מתחת ל 10 וגם מתחת ל 15) הם גבוליים מאוד.

אפשר לרכוש משהו מספק במחירים הללו אבל צריך סבלנות, מזל וידע.

ב 20,000 המצאי הראוי גדול משמעותית

עכשיו ראיתי שהרכב יד ראשונה. הקהל שקונה רכב כזה ומחזיק בו 19 שנה זה קהל שייתכן ומטפל ברכב בהקפדה רבה. היות וזה בעלים יחיד כל השנים אפשר לצפות שיהיה לו תיעוד מלא. אם כן אז זו סיבה טובה לרכוש את הרכב.

התסריט הטוב הוא שזה בעלים יחיד שטיפל טוב ואז מהניירת תראה שהק"מ אמיתי ותבין את מצב הרכב. וייתכן שמדובר בבעלים שמוכר כי הרעיון של שני טסטים מיותר עבורו. אם זו הסיבה שהוא מוכר (ולא גסיסת הרכב) אז אולי מצאת בונבוניירה.

במקרה כזה 8000 זה הגיוני

עריכה אחרונה על ידי razi_pazi
  • רעיון טוב! 1
שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפני 9 שעות, BoazB11 כתב:

2 טסטים בשנה זה יותר מטרד מאשר עלות.

האגרה מתחלקת ל-2 שזה דווקא יותר נוח.

נוספות עלויות של כ-100₪ לטסט עצמו, וכ-150 לאישור בלמים מהמוסך.

תודה! טוב לדעת חשבתי שזה יעלה כפול

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

היה לי כזה 2 ליטר אוטומטי משך 21 שנה (  2001 קניתי חדש מהחנות ) וסביב 230K ק"מ. לטעמי אוטו נהדר, מנוע  אטמוספרי בשרני ונמרץ, גיר פלנטרי 4 הילוכים בלי היסוסים בלי שהיות בלי כלום, כמו אוטו חשמלי, איכות נסיעה משובבת נפש נוחה, שקטה והדוקה. האמינות אצלי היתה מופתית יחסית לגיל ולקילומטראז' ( מחכה לזה שיכתוב לי כאן שמגן הקרטר נפל כי לא הרכיבו טוב בטיפול שנתי, ושהחלפתי רדיאטור אחרי שמונה עשרה שנה  ועוד כל מיני כאלה ), סוג של קורולה גרמנית, אבל איכותית בהרבה. מצד שני יש כאלו ולהערכתי הם רבים יותר, שמקללים את האוטו והבעיות שעשה להם, גם לא רואה הרבה על הכביש, אז לך תדע. את שלי מכרתי לפני שנה וחצי, נמאס מהטסט הדו שנתי ולידיעתי הוא עדיין על הכביש. 

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפני 12 שעות, razi_pazi כתב:

כל רכב בן 19 זו הרפתקאה פוטנציאלית...

זה טרם הטורבו וה DSG אז לא מערכות מחוכמות במיוחד. אבל עדיין זה רכב של פולקסואגן ולא סובארו/מזדה עמידות. אני לא מכיר יותר מידי

היתה לי איביזה 1.6 שנת 1998. יש מצב שזה אותו מנוע. שנים היתה פיקס אבל כשהתחילו צרות זה היה כואב (בית מצערת ארור...)

הייתי שוקל אם במצב טוב. ורק אם יש תיעוד רציני של הטיפול במהלך השנים האחרונות לפחות. 

60,000 ק"מ זה מעט ברמה מחשידה. יש לבדוק את התיעוד.

ובעיקר מתי קנה אותה הבעלים הנוכחי כי אם קנה לא מזמן יש מצב שמנסה להפטר מרכב תקול.

כמו בכל רכב ישן רכיב הטסט/צמיגים ומצבר צריך להלקח בחשבון כי יישור קו שם זה כבר סכום משמעותי ביחס לרכב.

היי אחי סליחה שאני חופר אני פשוט מתכוון ברצינות לקנות ואני קצת לחוץ

במחירון לוי יצחק המחיר יוצא 7100 לפי קילומטראז ויד אתה חושב שעדיין 8000 שווה?

לגבי הנתונים הוא צילם לי רישיון רכב ואימת לי הכל

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

המחירון פחות רלוונטי.

זה בעיני תקציב בעייתי לרכב. לכל רכב.

מה שכן אם כבר לקנות בתקציב כזה אז רכב כזה (בהנחה שיש תיעוד טיפולים ומצב הרכה טוב).

כתבת יד ראשונה וק"מ.

לא ציינת האם טופל כראוי ומצבו. ותאריך לטסט. וצמיגים ומצבר.

מה שכן אם הןא בעלים ראשון כבר 19 שנה אז תבקש תיעוד טיפולים. אם אין אז תברח.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפני 9 שעות, michaelhagbi כתב:

היי אחי סליחה שאני חופר אני פשוט מתכוון ברצינות לקנות ואני קצת לחוץ

במחירון לוי יצחק המחיר יוצא 7100 לפי קילומטראז ויד אתה חושב שעדיין 8000 שווה?

לגבי הנתונים הוא צילם לי רישיון רכב ואימת לי הכל

שווה גם יותר אם תמונת המצב נכונה והרכב שמור ומטופל.

• רעיון טוב! 1
שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפני 22 שעות, רועי5 כתב:

היה לי כזה 2 ליטר אוטומטי משך 21 שנה (  2001 קניתי חדש מהחנות ) וסביב 230K ק"מ. לטעמי אוטו נהדר, מנוע  אטמוספרי בשרני ונמרץ, גיר פלנטרי 4 הילוכים בלי היסוסים בלי שהיות בלי כלום, כמו אוטו חשמלי, איכות נסיעה משובבת נפש נוחה, שקטה והדוקה. האמינות אצלי היתה מופתית יחסית לגיל ולקילומטראז' ( מחכה לזה שיכתוב לי כאן שמגן הקרטר נפל כי לא הרכיבו טוב בטיפול שנתי, ושהחלפתי רדיאטור אחרי שמונה עשרה שנה  ועוד כל מיני כאלה ), סוג של קורולה גרמנית, אבל איכותית בהרבה. מצד שני יש כאלו ולהערכתי הם רבים יותר, שמקללים את האוטו והבעיות שעשה להם, גם לא רואה הרבה על הכביש, אז לך תדע. את שלי מכרתי לפני שנה וחצי, נמאס מהטסט הדו שנתי ולידיעתי הוא עדיין על הכביש. 

אכן
חבר יקר קנה כזו בזמנו 1.6 ידנית והייתה נהדרת,
החליט להתפנק, קנה 1.6 אוטומטית, אחרי פעמיים גיר (הראשונה ב30K ק"מ) ב80K ק"מ הלך כחלק מהסכם פשרה לטרייד של צ'מפיונס, הוא בחיים לא ירכוש יותר וואגית...

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפני 12 שעות, פריג'י כתב:

שווה גם יותר אם תמונת המצב נכונה והרכב שמור ומטופל.

הרכב בעיקרון היה של סבא שלו זה לא הרכב האישי שלו

במצב כזה אין לו כל כך סיבה לטפל בו לא?

איך אני יכול לדעת שהרכישה בטוחה בכל זאת?

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפני שעה, michaelhagbi כתב:

הרכב בעיקרון היה של סבא שלו זה לא הרכב האישי שלו

במצב כזה אין לו כל כך סיבה לטפל בו לא?

איך אני יכול לדעת שהרכישה בטוחה בכל זאת?

אם אתה מאזור המרכז ויש לך אפשרות לקחת לבדיקה בת"א, קח אותו למוסך רון ( ברר קודם טלפונית ). רון הוא בר סמכא רציני. לענין הגיר שמישהו כאן כתב קודם. מהר מאוד התקנתי בו מקרן לקירור התיבה האוטומטית כאמצעי מניעה, לא יודע אם זו הסיבה, בעובדה שום תקלה בגיר משך 21 שנה כאמור.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

הצטרף לדיון

ניתן לפרסם הודעה כעת ולהירשם לאתר מאוחר יותר. במידה וכבר יש לך חשבון בפורום, התחבר כעת בכדי לפרסם באמצעות החשבון שלך.

Guest
הגב לנושא זה...

×   התוכן שהדבקת מסוגנן.   הסר סיגנון

Only 75 emoji are allowed.

×   הקישור שלך הוטמע אוטומטית בגוף ההודעה.   הצג כקישור רגיל

×   התוכן הקודם שלך שוחזר.   ניקוי העורך

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• תוכן חדש...