Jump to content
  • הצטרפו למשפחה

היי, היי אתה (או את) שם!

אנחנו יודעים, נחמד להיות אנונימי, ולמי בכלל יש כוח להירשם או להיות עכשיו "החדשים האלה".

אבל בתור חברי פורום רשומים תוכלו להנות ממערכת הודעות פרטיות, לנהל מעקב אחרי כל הנושאים בהם הייתם פעילים, ובכלל, להיות חלק מקהילת הרכב הכי גדולה, הכי מגניבה, וכן - גם הכי שרוטה, באינטרנט הישראלי. 

אז קדימה, למה אתם מחכים? בואו והצטרפו ותהיו חלק מהמשפחה הקצת דפוקה שלנו.

סקר טוען: מעל מחצית המוסכים ממליצים להחליף רפידות בלם כבר ב40% עובי

danielisot
שימו לב! השרשור הזה בן 664 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

פוסטים מומלצים

לפני 13 שעות, danielisot כתב:

ללא שום התראה מראש

זה תלוי בדגם הרכב. 

יש מכוניות שאין להן שום התראה על שחיקת הרפידות.

יש מכוניות שיש להן פחית שריקה, כשהרפידה נשחקת על לרמה שמחייבת החלפה, הפחית נוגעת בדיסק ועושה רעש. 

יש מכוניות עם חיישן חשמלי לשחיקת רפידות, מדליק נורה בלוח שעונים. 

הפחית  והחיישנים לרוב נמצאים רק ברפידה אחת מתוך השתיים ואם קיימת שחיקה לא אחידה והרפידה השניה נשקחה יותר הם לא יתריעו. אבל בכל מקרה יש התראה מסויימת ועדיפה על שום  דבר. 

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפני 3 שעות, baer כתב:

היה לי מוסכניק בארה"ב שאשכרה היה מודד עם קליבר ורושם בחשבונית את האחוז המדוייק של הרפידות. אח...

היה רושם במילימטרים או אינצ'ים את עובי הרפידה ולא באחוזים.

איזה כייף לי :)

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

בצלחות תמיד תיווצר "מדרגה" לאחר שימוש ממושך

אם המדרגה אחידה אין בעיה להחליף רפידות בלבד

ניתן למדוד עם מיקרומטר

לכל יצרן יש מידות מינימום שבהן צריך להחליף את הרפידות ואת הצלחות  

מוסכים לא לוקחים סיכון כי אין לדעת מה הנסועה של הלקוח ולמוסך יש אחריות שהרכב יצא ממנו תקין בטיחותית

וישנו כמובן גם תמריץ כלכלי

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

להבנתי אני בכלל לא מחויב לצורך חידוש רישיון רכב להיכנס למוסך ולבדוק את מערכת הבלמים. 

תאורטית, כל אחד יכול להחליף בחניה פילטר+שמן פעם בשנה ולא לראות מוסך שנים, ולמשרד התחבורה לא תהיה בעיה עם זה עד שהרכב בן 15.

נשמע קצת קיצוני ואולי גם מוזר אבל משרד התחבורה מאפשר את זה ואף אחד, כולל חברות ביטוח, לא תוכלנה לטעון אחרת..

עריכה אחרונה על ידי danielisot
שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

• חברי המעגל הראשון
לפני 3 שעות, danielisot כתב:

נשמע קצת קיצוני ואולי גם מוזר אבל משרד התחבורה מאפשר את זה

פה אתה טועה.  אף אחד לא מאשר את זה.

אסור לך לפי חוק לעשות את שכתבת :

לפני 3 שעות, danielisot כתב:

כל אחד יכול להחליף בחניה פילטר+שמן

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

בתאריך 21.5.2022 בשעה 10:33, viper83 כתב:

קורה מצב שבלמים, רפידות וצלחות כושלות ומגיעה אסון של משפחה נהרגת (ירידות בטבריה), אבל זה מצב מאוד קיצוני. 

לא קרה בגלל בלמים, הבלמים היו תקינים (עד שהם כשלו בגלל התחממות יתר..).

קרה בגלל דוושת גז שנתקעה וחוסר תפעול נכון של הסיטואציה.

עריכה אחרונה על ידי Ooga
  • אהבתי 3
שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אפשר לגרום ללא מעט נזקים לבלמים כאשר נוסעים בירידות תלולות כמו בכביש 1 לירושלים. רואים הרבה רכבים פרטיים עמוסים בירידות כאשר אור מעצור דולק כמעט קבוע, מהתחלת הירידה ועד סופה. מתקון בדוק לבלאי מוגבר וסבירות לאיבוד מעצורים ועד כדי נזקים ממשיים במעצורים, גם אחרי לא הרבה נסיעות בסגנון הזה.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפני 30 דקות, קצת נהג יותר אוטו כתב:

לי ידוע שמותקן ברפידות מין דבר שמשמיע חריקות בעת עצירה, בשביל לזהות שהגיע הזמן להחליף רפידות, האם אני טועה?

מומלץ לקרוא מה שחברי הפורום כותבים. ראה מה כתב בוקי.

• רעיון טוב! 2
שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

חיישן חשמלי לא תמיד שווה

צלחות עולות לעיתים יותר מכפול מרפידות

תביאו רפידות מהבית ושהמוסכניק יחליף כראות עיניו, יעלה כשליש מחיר.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפני שעה, קצת נהג יותר אוטו כתב:

לי ידוע שמותקן ברפידות מין דבר שמשמיע חריקות בעת עצירה, בשביל לזהות שהגיע הזמן להחליף רפידות, האם אני טועה?

image.png.dc181d464432d1909fa239a0e6da61e4.png

• רעיון טוב! 1

למעלה ממיליון קילומטר של נהיגה מאז ימי הכרמל 12 מודל 67 (מנוע פורד) ושום דבר לא השתנה סביבי , עדיין רואה נהיגה מבוהלת, הססנית ומנותקת בכל נסיעה . עכשיו גם הכל מתועד מלפנים ומאחור ואפשר לשחזר ולהתעצבן שוב ושוב :twisted:

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

שימו לב! השרשור הזה בן 664 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

הצטרף לדיון

ניתן לפרסם הודעה כעת ולהירשם לאתר מאוחר יותר. במידה וכבר יש לך חשבון בפורום, התחבר כעת בכדי לפרסם באמצעות החשבון שלך.

Guest
הגב לנושא זה...

×   התוכן שהדבקת מסוגנן.   הסר סיגנון

Only 75 emoji are allowed.

×   הקישור שלך הוטמע אוטומטית בגוף ההודעה.   הצג כקישור רגיל

×   התוכן הקודם שלך שוחזר.   ניקוי העורך

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• תוכן חדש...