Jump to content
  • הצטרפו למשפחה

היי, היי אתה (או את) שם!

אנחנו יודעים, נחמד להיות אנונימי, ולמי בכלל יש כוח להירשם או להיות עכשיו "החדשים האלה".

אבל בתור חברי פורום רשומים תוכלו להנות ממערכת הודעות פרטיות, לנהל מעקב אחרי כל הנושאים בהם הייתם פעילים, ובכלל, להיות חלק מקהילת הרכב הכי גדולה, הכי מגניבה, וכן - גם הכי שרוטה, באינטרנט הישראלי. 

אז קדימה, למה אתם מחכים? בואו והצטרפו ותהיו חלק מהמשפחה הקצת דפוקה שלנו.

סרטיפיקט דיגיטלי לתייר שעשה חיסוניישן בניו-יורק, אפשרי?

Derish
שימו לב! השרשור הזה בן 883 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

פוסטים מומלצים

שלומות,

קרוב משפחה שלי מאוקראינה ביקר בניו יורק בתור תייר ועשה שם חיסון כפול של פייזר בתקופה שזה כבר היה נגיש לקהל הרחב. הוא קיבל פנקס חיסונים פיזי עם התאריכים ושם המרפאה, אבל לא יכול להוציא סרטיפיקט דיגיטלי (aka דרכון קוביד/תו ירוק) משום שאינו תושב העיר/מדינה. היות והחיסון נעשה בחו"ל ועקף את מערכת הבריאות האוקראינית, גם שם אין עם מי לדבר.

האם יצא לכם להיתקל בסיפורים דומים שנמצא להם פתרון? הנ"ל מחוסן ובריא כמו שור, רוצה לשוב ולבקר באירופה, וכעת נתקל במכשול חדש שלא היה בתמונה לפני מספר חודשים. אמנם חלק מהמדינות מאפשרות כניסה עם PCR שלילי, אך הסיטואציה נראית לי מעניינת מספיק במישור הפילוסופי כדי להעלותה לדיון בפורום.

לעצתכם אודה, כאן או בפרטי.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

בעיה. אלה ההנחיות התקפות כעת. מדיניות הכניסה לישראל אמורה להתעדכן בנובמבר (דומני שבשני שלבים - הראשון ב-1.11 והשני ב-21.11). אתה יכול לחפש בגוגל - אבל תמצא רק כתבות בעיתונות, האתרים הרשמיים עדיין לא מעודכנים.

במאמר מוסגר - נושא אישורי חיסון הקורונה בארה"ב הוא ברדק מוחלט, למעשה כל אחד יכול להוריד טופס, למלא אותו ולהציג עצמו כמחוסן - וזאת בניגוד לאירופה (וישראל), בהן מאגר המחוסנים הוא רשמי ומסודר. בין ישראל לאיחוד האירופי יש הסדר הכרה הדדית בחיסונים, אני לא מודע לקיומו של הסדר כזה עם ארה"ב. 

לפני 5 שעות, David32 כתב:

מה שאתה לא מבין זה שאתה מבזבז את הזמן שלך, את תעבורת האינטרנט שלך ואת אורך החיים של סוויצים במקלדת שלך.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפני 5 דקות, sperial כתב:

במאמר מוסגר - נושא אישורי חיסון הקורונה בארה"ב הוא ברדק מוחלט, למעשה כל אחד יכול להוריד טופס, למלא אותו ולהציג עצמו כמחוסן

לא ברור לי מאיפה בדיוק הבאת את זה.

זה ברמת הסטייט ולא ברמה הפדרלית (אז כבר אתה מתייחס לארה״ב כמקשה אחת כשהיא לא) , יש מעקב אחרי החיסונים ומי קיבל וברוב הסטייטים (ניו יורק לדוגמא - מכיוון שמדובר פה) יש סרטיפיקט דיגיטלי - אתה אפילו יכול להוסיף אותו לאייפון שלך לwallet ובלי זה לא יתנו לך לשבת בתוך מסעדה בניו יורק (או צילום של הכרטיס פיזית עם הברקודים של החיסונים אם אתה מחוץ לסטייט).

בג׳רזי גם יש מאגר של הסטייט וpdf חתום שמורידים לפלאפון.

אז זה לא אחיד ברמה הפדרלית - נכון - אבל חד וחלק לא כל אחד יכול ״להוריד טופס למלא אותו ולהציג עצמו כמחוסן״

If living is for learning

Then dying is forgetting

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

הפנקס חיסון שלי כאן בניו-ג'רזי נראה כמו פס של חייל בקריה.  אני מסתובב עם ההעתק שלו (אפילו לא המקורי...) ונכנס איתו לכל מקום - מסעדות בניו-יורק, מוזיאונים (Met, AMNH) ועוד היד נטויה.  בכניסה בד"כ בודקים שהשם מתאים לרשיון נהיגה וזהו.

No worries 8)

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אז כנראה יש איזה שיפור מאז האישורים שזכיתי לראות (אמנם ברשת, אבל מאנשים מוכרים) - טופס פשוט מקרטון דק עם כמה פרטים ממולאים בכתב יד. משהו ברמה של פנקס החיסונים שהיה לי כשהייתי ילד (וגם לילדים שלי, בשנות ה-90). 

גם הדיווחים על אנשים שקיבלו בוסטר למרות שלא זכאים לו - לפני מספר שבועות דובר בלפחות 2 מיליון אמריקאים - לא מעידים על משהו מסודר במיוחד.

עריכה אחרונה על ידי sperial

מה שאתה לא מבין זה שאתה מבזבז את הזמן שלך, את תעבורת האינטרנט שלך ואת אורך החיים של סוויצים במקלדת שלך.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפני כשעה, tzahico כתב:

הפנקס חיסון שלי כאן בניו-ג'רזי נראה כמו פס של חייל בקריה.  אני מסתובב עם ההעתק שלו (אפילו לא המקורי...) ונכנס איתו לכל מקום - מסעדות בניו-יורק, מוזיאונים (Met, AMNH) ועוד היד נטויה.  בכניסה בד"כ בודקים שהשם מתאים לרשיון נהיגה וזהו.

ניו גרזי משתמשים באפליקצית Docket לאישור דיגיטלי של החיסונים שקיבלת מהמאגר של הסטייט. (״במקרה״ אני גם בג׳רזי)

בג׳רזי אין חובה של הצגת אישור חיסון כדי להיכנס למקומות. בניו יורק יש - אבל מכיוון שאתה בא מסטייט אחר - הם בודקים כנגד ״מה שיש״

לפני 59 דקות, sperial כתב:

אז כנראה יש איזה שיפור מאז האישורים שזכיתי לראות (אמנם ברשת, אבל מאנשים מוכרים) - טופס פשוט מקרטון דק עם כמה פרטים ממולאים בכתב יד. משהו ברמה של פנקס החיסונים שהיה לי כשהייתי ילד (וגם לילדים שלי, בשנות ה-90). 

זה מה שהיה ״בהתחלה״ , יחד עם זאת - המאגר היה קיים מהיום הראשון. העניין היה החיבור של כל הגופים שהיו מחסנים בצורה אחידה למאגרים ברמת הסטייט.

לפני כשעה, sperial כתב:

גם הדיווחים על אנשים שקיבלו בוסטר למרות שלא זכאים לו - לפני מספר שבועות דובר בלפחות 2 מיליון אמריקאים - לא מעידים על משהו מסודר במיוחד.

הבוסטרים כבר מאושרים וניתנים (בהתחלה לקבוצות סיכון) מעל חודש (קונטקסט - אני קיבלתי לפני מעל חודש).

ההבדל הוא שאתה יכול לקבוע תור והם לא בודקים זכאות - זו הצהרה. (יש הרבה סיבות ללמה, חלקן מורכבות יותר חלקן פשוטות למדי).

אז כן - אנשים יכולים ״להידחף בתור״ , וכן כלאחר מעשה הם יכולים להיות בבעיה כזו או אחרת (מה שכמעט לא קרה עד היום, ולכן אנשים נדחפים)

זה עדיין מיעוט. וכמו כל דבר - צריך לזכור פרופורציות של גודל אוכלוסיה של מעל 300 מליון.

If living is for learning

Then dying is forgetting

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אני מדבר על מה שהתרחש באוגוסט - לפני שהבוסטר אושר לכל בני 60 ומעלה. כבר בספטמבר דווח על שני מיליון אמריקאים שקיבלו את המנה השלישית, וכפי שכתבת - בלי שום בדיקה. 

בארץ היה הבדל עצום בין הגל הראשון של החיסונים לבין המנה השלישית: בגל הראשון הבינו מהר מאד שכדאי לנצל את מלאי החיסונים ואת כוח האדם ולחסן כל מי שרוצה (החיסון היה מאושר מגיל 16 ומעלה). בשבוע הראשון היתה נוקשות נדירה במקומותינו, בשבוע השני כבר שחררו ל"כל הבא - ברוך הבא". במנה השלישית שוב היו נוקשים מאד לגבי עמידה בקריטריונים. מדוכאי החיסון, שחיסונם במנה השלישית התרחש בתחילת יולי, חויבו בהצגת אישור רפואי, שניתן רק לפי קריטריונים ברורים מאד. כך היה גם לגבי חיסון הילדים בסיכון גבוה (קודם מעל גיל 12, לפני האישור הכללי לגיל זה, ואח"כ מעל גיל 5), שנדרשו לעבור 3 שלבים של אישור לפני קבלת החיסון.

מבחינת הרישום - פעל בוצרה יוצאת מהכלל. הייתי ממש מראשוני המתחסנים ביום הראשון בו החיסון ניתן בקהילה (בבתי החולים הוחל יום קודם), ומיד ביציאה מחדר האחות הורדתי לנייד אישור קבלת החיסון, כעבור 3 שבועות - מיד אחרי קבלת המנה השניה - קיבלתי את האישור על קבלתה, כולל התוקף ל-6 חודשים החל ביום השמיני לאחר קבלת מנה זו, ואת אישור המנה השלישית קיבלתי שוב, מיד אחרי קבלתה. נכון שבתחילה היתה איזו בעיה באימות ה-QR, אבל בקו התחתון המערכת הזו פעלה יפה מאד. 

עריכה אחרונה על ידי sperial

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

להגיע לארץ ולבצע את החיסון בארץ במידה ויש תעודת זהות ישראלית + ביטוח נוסעים של אחת הקופות. 

באיזה תאריכים בוצעו החיסונים? נראה שיש פה אפשרות לעשות "בוסטר" ועוד "בוסטר"?

האם בוצעו עוד חיסונים במדינת המקור?

Ready To Rock
Ready To Rumble

"Hard times create strong men, strong men create good times, good times create weak men, and weak men create hard times." G. Michael Hopf

Daihatsu Sirion 2007 1.3 automatic
שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אין שום קשר לישראל לצערי, החיסונים בוצעו במהלך אוגוסט. במדינת המקור לא בוצעו חיסונים או טיפולים נוספים מתחום הקוביד, וממילא הסרטיפיקטים שלהם מתקבלים בנימה סקפטית אצל מדינות המערב.

תודה למגיבים, זה פחות או יותר מה שחשבתי.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

• תוכן חדש...