Jump to content
  • הצטרפו למשפחה

היי, היי אתה (או את) שם!

אנחנו יודעים, נחמד להיות אנונימי, ולמי בכלל יש כוח להירשם או להיות עכשיו "החדשים האלה".

אבל בתור חברי פורום רשומים תוכלו להנות ממערכת הודעות פרטיות, לנהל מעקב אחרי כל הנושאים בהם הייתם פעילים, ובכלל, להיות חלק מקהילת הרכב הכי גדולה, הכי מגניבה, וכן - גם הכי שרוטה, באינטרנט הישראלי. 

אז קדימה, למה אתם מחכים? בואו והצטרפו ותהיו חלק מהמשפחה הקצת דפוקה שלנו.

הסבת רכב לגפ"מ

AlonSa
שימו לב! השרשור הזה בן 1132 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

פוסטים מומלצים

אהלן, ברשותי מאזדה 2 2016 עם 145,000 ק"מ

ממוצע שנתי שאני עושה איתה כ-30,000 עד 40,000 בשנה. עכשיו בעקבות מחירי הדלק שרק עולים אני שוקל מעבר לגפ"מ אני אשמח לקצת הסבר המידע שיש בפורום ובאינטרנט באופן כללי די ישן ולא בהכרח מעודכן.

האם יש מספר מערכות בתחום? ואם כן מה מהן מומלצת?

מה העלות הממוצעת?

תחזוקה שוטפת?

הגבלות משמעותיות (מלבד חניה בחניונים)?

והאם הייתם ממליצים באופן כללי על מעבר לגז ע"פ כמות הק"מ הממוצעת?

כחלק מההסבה השינוי ברישיון נעשה ע"י המתקין עצמו או שזה מצריך ממני לגשת למשרד התחבורה?

וחוות דעתכם בנושא באופן כללי.

עריכה אחרונה על ידי AlonSa
שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אני הייתי נמנע ממערכות כאלה. אם אתה מחפש רכב חסכוני. חפש דיזל או הייברידי.
המערכות האלה, מסוכנות במקרה של תאונה. יש לך מיכל גז נפיץ ברכב. במקרה של תאונה המיכל יכול להתנתק ולמחוץ את האנשים ברכב, או להתפוצץ.
המערכות האלה גם לא טובות לאורך חיים של המנוע.
כל שקל שתחסוך בדלק, תוציא במקומות אחרים.

Sent from my Redmi Note 8 Pro using Tapatalk

• רעיון גרוע 1
שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

את השטויות האלה עוד לא יצא לי לשמוע, המיכל מעוגן, יודע להיאטם ויודע לפרוק לחץ אל מחוץ לרכב. מיכל הבנזין יותר עדין.

בפורום דווקא יש מידע עדכני יחסית, תוכל למצוא בפרופיל שלי בהודעות כמה נושאים מהשנים האחרונות כי הגבתי ברובם.

בגדול כל המערכות כמעט זהות, חלקם אפילו אותו יצרן בשם אחר.

ממליץ להתייעץ עם מתקין טוב לפני לגבי כל רכב ספציפי.

• אהבתי 2
  • רעיון טוב! 1

ט.ל.ח

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפני 43 דקות, guy.a כתב:

המערכות האלה, מסוכנות במקרה של תאונה. יש לך מיכל גז נפיץ ברכב. במקרה של תאונה המיכל יכול להתנתק ולמחוץ את האנשים ברכב, או להתפוצץ.

מאיפה הבאת את כול זה? 

אבא שלי העביר ביונדאי שלו סביב ה-150 אלף ק"מ עד שהרכב נמכר ללא שום בעיה שקשורה למערכת הגז. חסך סביב ה-55 אלף שקל במהלך התקופה הזאת. 

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

מעל 3 שנים עם מערכת גז, כבר 70 אלף ק"מ עם המערכת (180 בכללי) 

0 תקלות מהמערכת, היה במשפחה 3 רכבים על גז וכולם 0 תקלות מהמערכת אבל כמובן היה מדובר במנועים מהסוג הישן 

אטמוספרים ללא הזרקה ישירה, ממליץ לך לדבר עם אחד המתקינים המומלצים ולברר, חשוב לבצע את ההתקנה אצל מתקין איכותי שמשקיע, עדיף לשלם עוד כמה מאות שקלים על ההתקנה אבל שזה שעושה לך אותה יתן את ה 100% שלו, המערכת עצמה נחשבת למערכת מאוד אמינה ובטיחותית אומרים שהיא יותר בטוחה ממיכל הדלק שעשוי חומרים קלים יותר.

עם נסועה כמו שלך אני ממליץ לך לעשות את המערכת אבל כמובן להתייעץ עם מתקינים איכותיים, אני יודע שיש בראשון כמה מתקינים מומלצים ובבאר שבע יש את ערן שאומנם אומרים מתקין מערכות מיושנות אך בטוחות יותר כלפי המנוע ובכללי אומרים שהוא איש שירות נהדר.

לגבי הבירוקרטיה זה הולך ככה, עושה את ההתקנה מקבל מסמכים זמניים והם בתוך תקופה של חודש+- מזמינים אותך בתיאום מראש אליהם למוסך לבדיקה שהכל תקין, את הבדיקה מבצע ממה שאני זוכר(עבר 3 שנים) מישהו נטרלי אשר חותם על הכל, לאחר מכן אתה מקבל מסמכים חתומים ואישור שלו ואז מהזיכרון שלי ובאמת שלא 100% צריך ללכת למשרד התחבורה עם הרישיון רכב והמסמכים והם תוך כמה דקות מעדכנים לך ומביאים לך רישיון רכב מעודכן 

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפני 3 שעות, guy.a כתב:

קשקוש.

פות"ש, אני כתבתי כאן על ההתקנה ברכב שלי:

לגבי הרישום ברשיון - תקופה מסויימת לאחר ההתקנה (בדר"כ מס' שבועות) אתה מגיע לבדיקה של נציג ממכון התקנים. הבדיקה מתבצעת במקום בו ביצעת את ההתקנה. לאחר מכן אתה קובע תור טלפוני במשרד הרישוי, שולח להם את המסמכים ומקבל רשיון מעודכן.

לגבי מתקין - ממליץ לך לבדוק את נענע גז בראשל"צ.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

המתקין יותר חשוב מסוג המערכת.
מנסיון עם מערכת גז במס' רכבים, בחלק מהרכבים המערכת היתה שורפת קויילים, בחלק היתה מדליקה נורת צ'ק אנג'ן אבל בכולם, בסיכומו של דבר, המעבר היה משתלם מאוד.
גם ככה ברכב עם נסועה כל כך גבוהה הרכב ימכר בגרוש וחצי (ככה זה אצלי)

Sent from my MI MAX 3 using Tapatalk

• רעיון טוב! 1

"יושב לי כאן ומחכה לך, כמו עורב על עץ. ולא חבל לך על תפוח, שנפל והתפוצץ. הרחוב ריק, הלילה קר הגשם כבר שטף את כולי. אני יבש כמו מדבר, הרסת אותי שברת לי את הכלי." (תמוז)

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

ראשית תודה רבה לכולם, אקח לתשומת ליבי את הטיפים.

מבחינת צריכת "דלק" כאשר מדובר במיכל גז סטנדרטי לכמה ק"מ יכול להספיק בנסיעה בין עירונית/עירונית כאשר אופי הנסיעה רגילה ?

מה אורך זמן ההתקנה? כלומר מגיעים בבוקר אחה"צ זה כבר מאחורינו?

והבנתי שמבחינת טיפולים כללים למנוע אי אפשר לעשות בכל מוסך, איפה ניתן למצוא מוסכים באזור ב"ש/קריות מוסכים מורשי גז לטיפול ברכב עדיפות למאזדה.

ומבחינת מתקין באזור ב"ש מומלץ מבחינת מחיר ושירות?

עריכה אחרונה על ידי AlonSa
שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפני 4 שעות, AlonSa כתב:

ראשית תודה רבה לכולם, אקח לתשומת ליבי את הטיפים.

מבחינת צריכת "דלק" כאשר מדובר במיכל גז סטנדרטי לכמה ק"מ יכול להספיק בנסיעה בין עירונית/עירונית כאשר אופי הנסיעה רגילה ?

מה אורך זמן ההתקנה? כלומר מגיעים בבוקר אחה"צ זה כבר מאחורינו?

והבנתי שמבחינת טיפולים כללים למנוע אי אפשר לעשות בכל מוסך, איפה ניתן למצוא מוסכים באזור ב"ש/קריות מוסכים מורשי גז לטיפול ברכב עדיפות למאזדה.

ומבחינת מתקין באזור ב"ש מומלץ מבחינת מחיר ושירות?

צריכת דלק היא בערך 90% מהצריכה המקורית נגיד אם עכשיו אוכל לך ממוצע 1 ל 10 אז בערך 1 ל 9 כמובן תלוי כמה לוחץ והכל, הגז כזה זול שזה מרגיש כאילו אתה נוסע בחינם לעומת הבנזין(פחות מחצי מחיר)

לגבי טיפולים כללים למזדה אני באמת איני יודע אבל לגבי מתקין כמו שכבר רשמתי שעל ערן ממוסך המרכבה אומרים רק דברים טובים(יושב בבאר שבע), הוא נחשב ליקר מהממוצע זה גם משהו ששמעתי, לעומתו יש מתתקין בקרית מלאכי אשר לוקח זול יותר אבל מניסיון אישי לא אמליץ עליו, המערכת אומנם פצצה אבל כשהוא בסיום ההתקנה לא מחזיר את כל חלקי הרכב למקום זה מראה לך את רמת האיכפתיות 

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפני 3 שעות, online כתב:

צריכת דלק היא בערך 90% מהצריכה המקורית נגיד אם עכשיו אוכל לך ממוצע 1 ל 10 אז בערך 1 ל 9 כמובן תלוי כמה לוחץ והכל

אתה מתכוון בערך 110% מהצריכה המקורית...

• רעיון טוב! 1
שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

המערכת אכן גורמת לאט לאט לבלאי במה שקשור להזרקה והצתה (כדאי להחליף מצתים וחוטי הצתה בתדירות כפולה ממה שהיה עד עכשיו)

אצל המון אנשים אחרי מעל 100-150 אלף ק"מ עם המערכת צריך לשפץ ראש במקרה הטוב או להחליף מנוע במקרה הרע. 

אני אישית הייתי עם גז 30 אלף ק"מ, החסכון עולה על פני ההוצאות הנלוות והבלאי, ומשתלם בעיקר אם אתה נוסע מעל 30 אלף קמ בשנה. יותר נכון פחות חשובה הנסועה אלא כמות הליטרים שאתה מתדלק, להערכתי החל מ200 ליטר בחודש זה משתלם (חיסכון של בערך 500-700 שקל בחודש במצב כזה)

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

ערן מוסך מרכבת המשנה ב"ש

052-3732306

אודי מוסך מסמיה 

050-5268962

הצריכה בגז יכולה להיות 5-10% יותר מבנזין 

החיסכון הוא לכיוון 35-40%

עריכה אחרונה על ידי TomerLL
שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

נכון, הרכב שלי אכל 1 ל12 על גז (בתקופה הראשונה 1 ל10) במקום 1 ל14-15 על בנזין

image.thumb.png.2ef9863857e15fabca1e1091e0853cbf.png

אפשר לראות בגרף את הירידה בנובמבר 2016 אחרי ההתקנה..

• אהבתי 1
שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

בצפון יש את j gaz 

הם נותנים שרות של איסוף והחזרה של הרכב ונותנים לך רכב חילופי

אני התקנתי שם לפני שבוע וחצי, ההתקנה נראית מאד טוב

שרות אדיב, שמעתי עליהם הרבה דברים טובים

• רעיון טוב! 1
שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

שימו לב! השרשור הזה בן 1132 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

הצטרף לדיון

ניתן לפרסם הודעה כעת ולהירשם לאתר מאוחר יותר. במידה וכבר יש לך חשבון בפורום, התחבר כעת בכדי לפרסם באמצעות החשבון שלך.

Guest
הגב לנושא זה...

×   התוכן שהדבקת מסוגנן.   הסר סיגנון

Only 75 emoji are allowed.

×   הקישור שלך הוטמע אוטומטית בגוף ההודעה.   הצג כקישור רגיל

×   התוכן הקודם שלך שוחזר.   ניקוי העורך

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• תוכן חדש...