Jump to content
  • הצטרפו למשפחה

היי, היי אתה (או את) שם!

אנחנו יודעים, נחמד להיות אנונימי, ולמי בכלל יש כוח להירשם או להיות עכשיו "החדשים האלה".

אבל בתור חברי פורום רשומים תוכלו להנות ממערכת הודעות פרטיות, לנהל מעקב אחרי כל הנושאים בהם הייתם פעילים, ובכלל, להיות חלק מקהילת הרכב הכי גדולה, הכי מגניבה, וכן - גם הכי שרוטה, באינטרנט הישראלי. 

אז קדימה, למה אתם מחכים? בואו והצטרפו ותהיו חלק מהמשפחה הקצת דפוקה שלנו.

המלצה לרסיבר

חולגי
שימו לב! השרשור הזה בן 1250 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

פוסטים מומלצים

נזכרתי בעוד טריק ישן להדיוטות.

מגבר טוב הוא כבד. לפחות 10 ק"ג בגלל המשקל של השנאים.

עמוס

וַיִּשְׁמַע אַבְרָם, כִּי נִשְׁבָּה אָחִיו; וַיָּרֶק אֶת-חֲנִיכָיו יְלִידֵי בֵיתוֹ, שְׁמֹנָה עָשָׂר וּשְׁלֹשׁ מֵאוֹת, וַיִּרְדֹּף, עַד-דָּן.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

• תגובות 119
  • פורסם
  • תגובה אחרונה

המגיבים הפעילים ביותר בשרשור

• חברי המעגל הראשון

ממש מוזר לי הטענה שרסיבר לא משפיע על הצליל, ברור שיש המון שמן נחשים בתחום אבל דווקא לרסיבר נטפלת?

אקח לדוגמה את המערכת שאריות שנמצאת אצלי בחדר שינה- רמקולים שאיתי כבר יותר מ20 שנה, וכל מיני מגברים שאספתי לאורך השנים (המערכת היא סראונד ואני עכשיו גם משחק עם בי-אמפינג לקדמיים) + פרה אמפ.

יצא לי לשמוע כל כך הרבה ווריאציות עם אותם רכיבים- לדוגמה השתמשתי ברסיבר אודיולאב פעם אחת כפרה-אמפ, פעם אחת כמגבר, פעם אחת כרסיבר. בכל וריאציה הצליל השתנה (מאוד).

מההתרשמות שלי הדבר שהכי משפיע על הצליל הוא הפרה-אמפ (אני מדבר על מצב פלאט, בלי שום עיבוד), אבל גם המגבר בהחלט משפיע.

היות ורסיבר זה בעצם מגבר + פרה אמפ, באמת שאין לי מושג איך אתה יכול לבטל את ההשפעה שלו.

בתאריך 1.10.2020 בשעה 13:12, falou כתב:

בינתיים תסביר לי איך במערכות לצרכנים יש הבדלים בין מגברים ובציוד לאנשים שאשכרה מכינים את ההקלטות האלו (ובבית אתה אמור לשמוע את מה שהם הכינו) אין.

איזה הגיון יש בטענה שמגבר אמור לשנות את הצליל?

זה פשוט מאוד- באולפן צריך לשמוע בצורה הכי מפורטת ואנליטית שאפשר, כדי לעלות על כל הפאקים. בנוסף, הרמקולים הם מה שנקרא near-field, זו ממש לא דרך להנות ממוזיקה וזה גם לא התפקיד של המפיק.

אם אתה מעדיף צורת האזנה כזו על פני רמקול רצפתי טוב עם באסים חמימים ונעימים אז כנראה שכל התפיסה שלנו של חוויית ההאזנה היא שונה ואין כל כך בסיס לדו שיח.

• אהבתי 2
שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפני 8 שעות, חולגי כתב:

לא, כי זה נראה לי יותר כמו צעצוע (ויש מצב שאני טועה, אבל זה לא הכיוון). תודה.

שוב תודה על התגובות.

אני רואה גם חילוקי דעות וזה עושה את זה כמובן  רק יותר מעניין.

במידה ואני מחפש מוצר עם אפשרות כיול (מיקרופון כיול), זה נקרא calibration mic ? (או שלכל חברה יש את השטיק שלה בנושא ?). יש פרמטר מיוחד שמתייחס לפונקציה הזו ושצריך להשוות בין מוצרים (לגביו, הכוונה) ?

שום פרמטר לא יעזור לך להבין מי עדיף על הנייר. יש כמה סטנדרטים בתחום, והם נוטים להתחלף או להחליף שם...

Audeesey היא אחת החברות הנפוצות בתחום, תמצא את המערכת שלהם מותקנת ברסיברים של מרנץ, דנון ועוד.

אגב, אם תשים לב היטב, אין פה חילוקי דעות, יש פה גולשים שעבדו עם מערכת כיול וכאלו שמעולם לא עבדו עם דבר כזה, אז אין לך מספיק מידע חוץ מלסמוך על מילה של מישהו. :-)

רק שיהיה ברור, יש איזו מערכת הגברה שאני מפתעל מדי פעם כבר שני עשורים, ובגלגולים האחרונים שלה עברנו למערכת כיול משולבת באקולייזר חכם - מכשיר ייעודי של dbx, לא קשור לקולנוע ביתי. שוב, הבדל של שמים וארץ, נשמע יותר טוב ועל הדרך גם מונע פידבקים אפילו אם המערכת מתופעלת על ידי נערים.

למה זה עובד כל כך טוב? ובכן, גם אצלי ברסיבר וגם במערכת ההגברה, בסופו של דבר האות עובר דרך אקולייזר, אבל, וזה ההבדל העיקרי, העקומה של האקולייזר משתנה בהתאם לעוצמת האות, להבדיל מאקולייזר "טיפש" של פעם שמנחית ומגביר תדרים מסוימים בכיוונון קבוע. אתן לך דוגמה פשטנית במכוון - נניח שיש לך איזו פינה בבית שמתחילה להדהד ב-120 הרץ אבל רק החל מווליום מסוים, אז מערכת הכיול תתחיל להנחית את האות בנקודה הזאת רק כשההדהוד מתחיל, ולא לפני.

נ.ב.

לגבי משקל כאינדיקציה - היצרנים מכירים את זה, ובמגברים היקרים ביותר של יצרנים מסוימים פשוט מוסיפים פלטת ברזל שמוסיפה שום כלום חוץ ממשקל למכשיר. אמיתי לגמרי, תבדקו אותי.

עריכה אחרונה על ידי hans
  • אהבתי 1
  • רעיון טוב! 1

אוכל את הכובע שהגיש לי avergel ומודה קבל עם ועדה שלפעמים מחשבים של אסוס מחזיקים מעמד אפילו מעל לשנה שלמה - אם נזכרים לעדכן את ה-bios.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפני 3 שעות, flytomars כתב:

ממש מוזר לי הטענה שרסיבר לא משפיע על הצליל, ברור שיש המון שמן נחשים בתחום אבל דווקא לרסיבר נטפלת?

לי זה נשמע ממש מוזר לבסס טיעון על בדיקה סובייקטיבית. לא היית קונה ככה מקרר, לדוגמא. אני מלא מעצמי מדוגמאות ששמעתי הבדלים, והחלפתי הרבה מגברים בחיים. אבל אי אפשר להתווכח עם עובדות, מגבר לא אמור לשנות את הצליל. אם הוא משנה, אז מתי זה לטובה ומתי זה לרעה? 
לא עדיף שפשוט לא יעשה כלום?

זה פשוט מאוד- באולפן צריך לשמוע בצורה הכי מפורטת ואנליטית שאפשר, כדי לעלות על כל הפאקים. בנוסף, הרמקולים הם מה שנקרא near-field, זו ממש לא דרך להנות ממוזיקה וזה גם לא התפקיד של המפיק.

אם אתה מעדיף צורת האזנה כזו על פני רמקול רצפתי טוב עם באסים חמימים ונעימים אז כנראה שכל התפיסה שלנו של חוויית ההאזנה היא שונה ואין כל כך בסיס לדו שיח.

זה בכלל טיעון מוזר.

אבל נתחיל מזה שמה שכתבת לא נכון. הטכנאי ממקסס גם עם near field, אבל גם שומע עם מוניטורים אחרים, כדי להעריך את סה"כ הסאונד, כולל הבאסים. נכון, אנחנו חסרים לחלוטין כל אלמנט של סטנדרטיזציה של עבודת המיקס, אבל זה סיפור אחר. לטעון שהטכנאי לא מקשיב לבאסים... נו, באמת...

כאילו, מה אתה טוען, שעבודת הטכנאי בלתי קשורה ומנותקת לחלוטין ממה שאתה אמור להקשיב לו בבית? הוא למעשה סובל, שומע משהו אחר לגמרי ממה שאתה שומע בבית, ובאיזו דרך נס קולע לטעם המאזינים?!

uʍop ǝpısdn sı ɹǝʇndɯoɔ ɹnoʎ sıɥʇ pɐǝɹ uɐɔ noʎ ɟı

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אקח לדוגמה את המערכת שאריות שנמצאת אצלי בחדר שינה- רמקולים שאיתי כבר יותר מ20 שנה, וכל מיני מגברים שאספתי לאורך השנים (המערכת היא סראונד ואני עכשיו גם משחק עם בי-אמפינג לקדמיים) + פרה אמפ.

יצא לי לשמוע כל כך הרבה ווריאציות עם אותם רכיבים- לדוגמה השתמשתי ברסיבר אודיולאב פעם אחת כפרה-אמפ, פעם אחת כמגבר, פעם אחת כרסיבר. בכל וריאציה הצליל השתנה (מאוד).

בהחלט יש הבדלים, אפילו  בין רסיבירים, שלא נדבר על הגברת סטריאו. פירוט, מיד באס, דינמיקה, גבוהים, עומק הכל משתנה ממגבר למגבר.  יותר מזה, השפעה של מגבר איכותי,  מוחשית יותר מהחלפת רמקולים. 

פעם לקחתי רמקולים בינוניים שהיו לי בבית שנים ליאיר תמם (Magico) חיברנו להגברה מאוד יקרה שהייתה לו שם, הרמקולים נשמעו כמו שהם לא נשמעו מעולם, והכל בזכות החלפת הגברה והתאמה. אבל אני מזמן לא נכנס לוויכוחים האלה זה סתם חסר טעם, מילא הם לא משפיעים עלי במאומה על ההחלטה איזה רסיבר או מגבר לרכוש. ( ואמשיך ליהנות ממוזיקה טובה, שזה הכי חשוב)

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לקחת רמקולים (שמשום מה אתה לא כותב אילו), חיברת אותם למגבר אחר (שמשום מה אתה לא כתב איזה), בחדר אחר (שהוא כולו מטופל אקוסטית), והם נשמעו יותר טוב.

מאוד מפתיע.

יותר מפתיע שאתה משייך את זה למגבר...

כל התיאורים הסובייקטיבים הללו: פירוט, דינמיקה, עומק (זה בכלל תיאור חביב בדיוקו), אין להם שום משמעות אם אתה לא יודע לזהות אותם בלי לראות איזה מגבר מחובר (או רמקול).

הדיון הוא דיון בין גישה רציונאלית לגישה אמוציונאלית. זה כמו ויכוח בין אנשי רפואה למתנגדי חיסונים...

ואני רק אשים את זה כאן. זה מישהו שכל חייו מתעסק במדע השמע. ההרצאה הזו מסבירה בדיוק מה אודיופיליה שווה.

• רעיון טוב! 1

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

כשרשמתי אודיפיל לא התכוונתי לאלו שסוגדים לכבלי usb עם ציפוי נגד קרינה.
התכוונתי למי שבאמת אודיופיל.

ולגבי הבדלי השמע ממגברים שונים, אני בערך 10-20 פעמים בשנה מחליף רסיבר, אצלי בבית לא אצל לקוחות, ככה שאני יודע מה אני שומע עכשיו ומה אני שומע אחרי החלפת רסיבר.
כל פעם סאונד אחר, וזה לא תמיד שדרוג לטובה, לפעמים רסיברים ישנים, לפעמים חדשים, לפעמים אובר קיל ולפעמים הם גם לא מספיקים.
במקרה החודש החלפתי 4 רסיברים, ולפני חודשיים היה גם אטרף כזה של כל שבוע

אלו בחודשיים האחרונים- ימהה
Rxa 840
Rxa 3040
Rxv 3900
Rxv477
Rxa 2010
Rxa 2080
Rxa 3020
וכרגע עם פיוניר עתיק 2020

כל אחד נשמע אחרת לגמרי גם בסטריאו וגם בסראונד, גם באנלוג וגם בדיגיטל.

Sent from my Redmi Note 7 using Tapatalk

• אהבתי 1
  • מעניין 1
  • רעיון טוב! 3

לתגובה רצינית, ראה את הודעתו של gsi16v.
זה משפט שלא ציפיתי לראות בפורום הזה
שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפני 27 דקות, gsi16v כתב:

ולגבי הבדלי השמע ממגברים שונים, אני בערך 10-20 פעמים בשנה מחליף רסיבר, אצלי בבית לא אצל לקוחות, ככה שאני יודע מה אני שומע עכשיו ומה אני שומע אחרי החלפת רסיבר.

אם היית לוקח את הזמן לשמוע את ההרצאה היית מבדיל בין אני חושב שאני יודע מה אני שומע לבין בדקתי והוכחתי. תראה, תלמד איך בודקים הבדלים באופן שאפשר להתייחס אליו כאמין, ואז, אם תרצה, נבדוק.

עד אז סביר יותר להניח שאתה מדמיין.

• רעיון גרוע 1

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

• חברי המעגל הראשון

תשמע פאלו, חתיכת איש קש שמת פה.

מדבר על מבחנים אובייקטיביים וסובייקטיביים של מגברים ובמקום לשים לינק לכזה מבחן אובייקטיבי אתה שם לינק לוידאו באורך שעה וחצי שמתאר מבחן האזנה עיוור לרמקולים?

מה חשבת, שנראה את האורך ולא נלחץ?

אני מתחיל לחשוב שאתה מטריל אותנו...

בינתיים הנקודות היחידות שזה חידש לי זה:

1) מבנה החדר לא משנה במבחן האזנה עיוורת- האוזן יודעת להסתגל לחדרים שונים

2) תיקון עם מיקרופון קליברציה לא יכול לפצות ולא שקול למה שאנחנו שומעים- אתה מקבל תגובת תדר שטוחה אבל הורג את הon axis של הרמקול לטובת ההחזרים מהקירות.

ציטוט מהסרטון:

Humans are amazing measuring instruments 

מה שגורם לי לחשוב שאתה לא ראית את הסרטון?

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפני שעה, gsi16v כתב:

לגבי הבדלי השמע ממגברים שונים, אני בערך 10-20 פעמים בשנה מחליף רסיבר, אצלי בבית

נשמע כמו טירוף מוחלט. ואחרי כל החלפה אתה מתחיל את ההאזנה מ***אותו ווליום בדיוק***?

זאת שאלה על גבול הרטורית.

למעופף אל המאדים - הסיבה שאתה שומע כל מיני הבדלים בקומבינציות של המכשירים שלך היא פשוטה: חלקם מקולקלים או עם טעות מולדת בתכנון (במיוחד במכשירי היי אנד) או גם וגם. פלוס הדימיון הרגיל שכולנו סובלים או נהנים ממנו כבני אדם. :-)

אוכל את הכובע שהגיש לי avergel ומודה קבל עם ועדה שלפעמים מחשבים של אסוס מחזיקים מעמד אפילו מעל לשנה שלמה - אם נזכרים לעדכן את ה-bios.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

• חברי המעגל הראשון
לפני כשעה, hans כתב:

נשמע כמו טירוף מוחלט. ואחרי כל החלפה אתה מתחיל את ההאזנה מ***אותו ווליום בדיוק***?

זאת שאלה על גבול הרטורית.

למעופף אל המאדים - הסיבה שאתה שומע כל מיני הבדלים בקומבינציות של המכשירים שלך היא פשוטה: חלקם מקולקלים או עם טעות מולדת בתכנון (במיוחד במכשירי היי אנד) או גם וגם. פלוס הדימיון הרגיל שכולנו סובלים או נהנים ממנו כבני אדם. :-)

מה הייתי עושה בלי הפורום הזה, איך הייתי יודע מה אני שומע בלי העזרה שלך 🤪

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפני 8 שעות, flytomars כתב:

תשמע פאלו, חתיכת איש קש שמת פה.

מדבר על מבחנים אובייקטיביים וסובייקטיביים של מגברים ובמקום לשים לינק לכזה מבחן אובייקטיבי אתה שם לינק לוידאו באורך שעה וחצי שמתאר מבחן האזנה עיוור לרמקולים?

הסרט מתאר מתודה של איך מבצעים מבדקי שמיעה עיוורים, ומוכיח שכאשר המאזין רואה למה הוא מאזין, חוות הדעת שלו תמיד מוטה. אם אנשים לא מסוגלים להבדיל בין רמקולים שונים בתכלית בגודל ובמחיר (כולל כתבי אודיו...), אז איך אתה מצפה שיידעו להבדיל בין מגברים?

תראה את הסרטון. יחסוך לך הרבה כסף, ושכבה עבה של הונאה עצמית.

לפני 6 שעות, flytomars כתב:

מה הייתי עושה בלי הפורום הזה, איך הייתי יודע מה אני שומע בלי העזרה שלך 🤪

הנה, עכשיו אתה יודע שאתה לגמרי לא יכול להסתמך על השמיעה שלך. זו עובדה. ההנחה שלך שאתה יכול לסמוך על השיפוט והזיכרון החושי שלך, היא כל כך מופרכת שאני פשוט לא יודע מאיפה להתחיל...

אתה מזכיר לי את אמא שלי, שקונה איזו תרופה הומאופתית נגד שפעת ונשבעת שזה תמיד מרפא. מי צריך FDA... היא יודעת מה מרפא...

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

עיינתי קצת במצאי שיש באמאזון (לא הרבה שולחים לארץ ואיני מתכוון להעביר דרך גורם מתווך נוסף בח"ול), ובכלל זה גם באמזון אירופה (UK / DE), מהסיבה, שחשבתי שלפחות באירופה יהיה מוצר שגם יתאים (פיצ'רית ותקציבית) וגם מתח ההפעלה שלו יתאים. 

אני לפחות, מופתע לגלות, שאין שום התייחסות  ברוב המקרים, למתח הפעלת המכשיר (במפרט. יש באתרי אירופה גם מכשירי 110V למכירה), וגם על המכשירים, מאחור (בצילומים שמסופקים איתם), במיוחד ביצרנים מסויימים (ימאהה למשל), אין הטבעה של מתח ההפעלה. 

משהו שאיני עושה נכון ?

יש אתרי חו"ל שיש לכם איתם ניסיון טוב (למעט אמאזון)  ?

alfa 156 2.5.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אז ככה - אין מה להתקרב לאמזון ארה"ב, הכול 110.

מה שמגיע מאמזון אירופה - תמיד 220. או במילים אחרות, קנייה בטוחה מהאספקט הזה.

ואולי תופתע לגלות שבמקרים מסוימים ההפרש לעומת קנייה בארץ - לא לפי מחיר בזאפ, אלא לפי מחיר אמיתי שסוגרים איתך בשטח - יהיה קטן (כל מקרה לגופו).

• רעיון טוב! 2

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

בחנוכה אחי הזמין מגבר של ONKYO TX-NR686E

1985 שח,

זה היה באתר idgu.co.il

יש לו רמקולים טובים B&W והמגבר מאוד מוצלח לאדם הרגיל - לא למומחים שקונים בעשרות אלפי שח.

שלח לי הודעה פרטית ואפנה אותך לצורת הקניה 

• מעניין 1

בעבר: טויוטה קורולה 2009 GLI (רובוטית), טויוטה קורולה 2014 GLI

בהווה: BMW 330e 2018

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

• תוכן חדש...